Tikkuurila

Ar Kauno stadionas išbris iš purvyno?

Ar Kauno stadionas išbris iš purvyno?

Kaunas turi nedidelį šansą išprašyti pinigų iš biudžeto S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcijai ar bent techniniam projektui rengti.

Klausimas, kuris spręsis svarstant valstybės biudžetą, Kauno stadionui gyvybiškai svarbus. Jei būtų numatyta pinigų S. Dariaus ir S. Girėno stadionui rekonstruoti, Kaunas ir Lietuva turėtų stadioną, kurį galima laikyti nacionaliniu. Vieninteliu šalyje, nes kito nacionalinio stadiono Lietuva neturi ir neaišku, kada turės.

Bet jei valstybės investicinėse programose neatsiras 10–12 mln. litų Kauno stadiono rekonstrukcijai, viltis teks palaidoti. Kyla grėsmė, kad miestas praras teisę surengti 2013 m. Europos jaunimo futbolo čempionato finalą.

Regis, perspektyva, kad miestą aplenks prestižinės futbolo rungtynės, kurios į Kauną sukviestų ir minias sirgalių, Kauno mero Andriaus Kupčinsko nė kiek negąsdina. Ko gero, meras visiškai ramus ir dėl to, jei dar kartą pasikartos šio pavasario situacija, kai visas pasaulis Kauną badė pirštais ir atvirai tyčiojosi iš pagrindinio miesto stadiono.

Lygino su bulvių lauku

Kauniečių ambicijos sutvarkyti apgriuvusį S. Dariaus ir S. Girėno stadioną užvirė šių metų balandį, po pasaulio futbolo čempionės Ispanijos ir Lietuvos nacionalinių rinktinių susitikimo. Pasaulio žiniasklaidoje geriausias Lietuvoje futbolo stadionas buvo lyginamas su bulvių lauku arba paplūdimiu, kurio vejoje daugiau smėlio nei žolės.

Pašaipių pastabų dėl blogos stadiono būklės negailėjo ir Lenkijos, Škotijos, kitų šalių futbolininkai, kuriems teko klampoti Ąžuolyne įsikūrusio stadiono vejoje.

„Daroma didžiulė žala Kauno ir visos Lietuvos įvaizdžiui. Turime puikią krepšinio areną, tačiau atnaujintas stadionas būdų ne ką mažesnis stimulas mūsų miestui. Todėl nudžiugau, kai Lietuvos futbolo federacijos vadovai pasiūlė rekonstruoti S. Dariaus ir S. Girėno stadioną“, – prisiminė buvęs Kauno meras Rimantas Mikaitis.

Tiesa, tuo metu futbolo reikalus gožė užsitęsusios „Žalgirio“ arenos statybos ir Europos vyrų krepšinio čempionato organizavimo darbai. Tačiau suinteresuotos pusės sumušė delnais ir ėmėsi darbų.

Galėtų būti prestižinis

Nors tuo metu opozicijoje buvę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai sumanymui nepritarė, Kauno miesto tarybos valdančioji dauguma įpareigojo atsakingus savivaldybės darbuotojus rengti stadiono rekonstrukcijos projektinį pasiūlymą ir techninį ekonominį pagrindimą.

Sprendimą aktyviai palaikė sporto visuomenė, viešbučių, kavinių savininkai.

Vilčių teikė žinia, esą ministras pirmininkas Andrius Kubilius pažadėjo skirti 10–12 mln. litų iš Vyriausybės investicijų programos (VIP).

Stadiono rekonstrukcijos darbus buvo planuojama pradėti jau 2012 m. pavasarį. Vadovaujantis UEFA 4 kategorijos stadionams keliamais reikalavimais, Kauno stadione turėjo būti įrengta šildoma aikštė, VIP žiūrovų sektorius su 500 vietų ir 400 kv. m priėmimo patalpa, 150 vietų VIP žiūrovų transportui, vietos žiniasklaidos atstovams ir komentatoriams, sanitariniai mazgai, liftas neįgaliesiems.

Tokiame stadione galėtų vykti Čempionų lygos rungtynės, Europos taurės mačai, kitos tarptautinės rungtynės. Čia taip pat galėtų treniruotis lengvosios atletikos, regbio ir kitų sporto šakų atstovai.

Svarbiau – Milikonių maniežas?

Entuziazmą stiprino dar vienas faktas – 2013 m. Lietuvoje ketinama surengti Europos jaunimo (iki 19 metų) futbolo čempionatą. Atrankinės jo varžybos galėtų vykti Marijampolėje, Alytuje, Vilniuje, o finalai – Kaune.

Lietuvos futbolo federacijos vadovai ieškojo treniruotėms tinkamų futbolo aikštelių ir nusprendė, kad Kaunas yra geriausia vieta tokiam turnyrui surengti.

Tačiau dabartinės Kauną valdančios konservatorių suburtos koalicijos „Vardan Kauno“ prioritetai – kitokie. Šiandieniai miesto vadovai apie S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukciją kalba vangiai.

„Kaune yra ne tik S. Dariaus ir S. Girėno stadionas, bet ir Milikonių maniežas, kurio techninis projektas jau parengtas. Reikia blaiviai vertinti tai, kad iš Valstybės investicijų programos galima gauti lėšų tik tiems objektams, kurių techniniai projektai yra parengti“, – sakė miesto meras A. Kupčinskas.

Nukonkuruos Marijampolė

Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Vyriausybės generalinis direktorius Klemensas Rimšelis patvirtino, kad S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcijos klausimai svarstomi jau nuo pavasario, tačiau turėjo priekaištų Kauno valdininkams.

„Mums turėjo būti pateiktas techninis projektas, tačiau gavome tik priešprojektinius pasiūlymus ir ekonominį pagrindimą. Dokumentai iš Kauno atkeliavo spalio 13 d., o spalio 17 d., kaip žinome, Vyriausybė pateikė Seimui savo siūlymus dėl kitų metų biudžeto“, – už nerangumą Kauno valdininkus barė K. Rimšelis.

Pasak Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidento Liutauro Varanavičiaus, jei S. Dariaus ir S. Girėno stadionas būtų sulaukęs investicijų, čia būtų buvę galima surengti visas Europos U-19 čempionato rungtynes.

Dabar neatmetama galimybė, kad čempionatas įvyks, tačiau Kaune bus žaidžiamos tik pogrupio rungtynės. Vienintelis tinkamas stadionas, atsižvelgiant ir į atstumą, – Marijampolėje.

Nutarė, kad nėra garantijų

Sporto departamento direktorius K. Rimšelis pabrėžė, kad priešprojektiniai pasiūlymai, kurių sulaukė iš Kauno, – tai ne techninis projektas, su kuriuo būtų galima taikytis į Valstybės investicinių programų 10–12 mln. litų.

Bet LFF generalinis direktorius Julius Kvedaras suabejojo būtinybe rengti 300 tūkst. litų kainuojantį techninį stadiono rekonstrukcijos projektą, kaip to reikalauja Vyriausybė, jei nėra garantijų, kad 10–12 mln. litų parama bus paskirta.

Jo nuomone, pakaktų ir 50 tūkst. litų kainavusio priešprojektinio siūlymo. „Mes įvykdėme savo įsipareigojimus“, – pabrėžė J. Kvedaras.

Kreipėsi į merą

Kauno viešbučių ir kavinių savininkai jau spėjo pajusti „Žalgirio“ arenos naudą. Jie supranta, kad atnaujintas stadionas leistų verslui dar lengviau kvėpuoti. Nors Kaunas yra krepšinio sostinė, tačiau futbolo aistruolių gretos – pačios gausiausios.

Miesto verslininkai ragina A. Kupčinską imtis lobistinių veiksmų ir įtikinti savo partijos vadovą A. Kubilių, kad S. Dariaus ir S. Girėno stadiono atnaujinimas – realiausia galimybė pataisyti pašlijusį Lietuvos futbolo autoritetą.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu