Anza

„Apvali” rinkliava piktina gyventojus

“Apvali” rinkliava piktina gyventojus

Nuo liepos 1-osios įvesta vietinė rinkliava už atliekų išvežimą gyventojus erzina ir dėl to, kad mokėtinos sumos yra apvalinamos į didžiąją pusę.

Rinkliavą surenkančios bendrovės Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) atstovų teigimu, tai nėra jokia gudrybė. Rinkliavų įstatymas numato, kad jos renkamos tik litais.

„Atsiuntė apmokėjimo lapelį, o jame jau įsivėlusi klaida. Nemoka paprasčiausiai sudauginti 51,61 x 1,74 = 89,80. O jie gavo 90, vadinasi, jie nutarė pasiimti 20 centų sau ir taip turbūt to namo kiekvienam butui. Gudrauja ar sukčiauja?” – panašių atsiliepimų netrūksta „Vakarų ekspreso” interneto svetainėje www.ve.lt. Redakcija sulaukė ir nemažai dėl tokių padidintų sąskaitų pasipiktinusių klaipėdiečių skambučių.

„Tai ne mūsų „išmislas”. Tiek vietinės rinkliavos nuostatose, tiek ir Rinkliavų įstatyme numatyta, jog jos renkamos litais. Taigi, sąskaitose rinkliavos suma yra apvalinama matematiškai. Jei daugiau nei 50 centų – į didžiąją pusę, jei mažiau – į mažąją. Sumoje iš to tikrai nelaimime”, – sakė KRATC Vietinės rinkliavos administravimo skyriaus vadovas Arvydas Piepalius.

Vyriausybės atstovo Klaipėdos apskrityje institucijos vyriausioji specialistė Daiva Kerekeš patvirtino, kad toks rinkliavos sumų apvalinimas yra numatytas Rinkliavų įstatyme.

Pasak A. Piepaliaus, KRATC šiuo metu daugiausia interesantų sulaukia dėl rinkliavos sąskaitų išrašymo tvarkos.

„Sąskaitos buvo išrašomos pagal Registrų centro duomenis. Kyla problemų dėl namų, stovinčių ties gatvių sankryžomis ir turinčių du adresus. Taip pat kreipiasi ir kotedžų gyventojai, kurių būstas yra įregistruotas ne kaip namo dalis, o kaip butas, ir dėl to jiems tenka mokėti didesnius mokesčius nei individualaus namo savininkams. Išnagrinėdami kiekvieną atvejį perrašome sąskaitas ir kartu kuriame savo registrą. Tačiau kiekvienu atveju reikia kreiptis ir išsiaiškinti, nes vadovaudamiesi vien Registrų centro duomenimis mūsų specialistai iš anksto negali visko žinoti”, – aiškino A. Piepalius.

Anot jo, 330 litų siekianti metinė rinkliava individualiam namui, turinčiam porą savininkų, apskaičiuojama proporcingai, atsižvelgiant į kiekvienam savininkui priklausantį būsto plotą.

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu