Ekoklima

Aplinkos ministras susitiko su UNESCO ekspertais

Unesco

Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas susitiko su Lietuvoje viešinčiais UNESCO ekspertais Suzana Denje ir Pjeru Galandu , kurie Aplinkos ministerijos kvietimu atvyko į Lietuvą įvertinti Kuršių nerijai parengtus teritorijų planavimo dokumentus ir galimas jų įgyvendinimo pasekmes.

Susitikime dalyvavo aplinkos viceministras Aleksandras Spruogis. Gediminas Kazlauskas padėkojo ekspertams už vizitą, nes, pasak ministro, Kuršių nerijos ateitis labai jaudina Lietuvos visuomenę, yra daug skirtingų nuomonių kaip reikėtų spręsti iškilusias problemas.

UNESCO ekspertė Suzana Denje padėkojo už sudarytą išsamią apsilankymo programą, kuri leis pamatyti skirtingus požiūrius į Kuršių Nerijos ateitį ir susidaryti vaizdą apie susidariusią situaciją. „Viešnagę lydi puikus oras, kuris dar kartą leido įsitikinti kokia stebuklinga ir magiška vieta yra Kuršių nerija, ir kokią išskirtinę vertę turi jos gamta. Lietuvai teko iš tiesų nelengvas iššūkis išsaugoti Kuršių nerijos unikalumą, nes kartu tai ir kultūrinis kraštovaizdis, kuriame gyvena žmonės ir nuolat vyksta sąveika tarp žmonių ir gamtos”, – teigė Suzna Denje.

Pjero Galando teigimu Kuršių nerijoje kilusios problemos nėra unikalios, su jomis susiduria dauguma pasaulio paveldo objektų. Išskirtinis Kuršių nerijos potencialas kartu sukelia ir daug visuomenės lūkesčių, kurie dažnai būna skirtingi.

Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas išreiškė viltį, kad susitikę su įvairių interesų grupių atstovais ekspertai išliks nešališki ir susidarys savo požiūrį į iškilusias problemas. „Tikiuosi, kad liksite objektyvūs, sugebėsite atsiriboti nuo galimų įtakų ir atsispirsite pastangoms pakreipti nuomonę į vieną ar kitą pusę”, – teigė Gediminas Kazlauskas.

Ministras vylėsi, kad UNESCO ekspertų parengtos išvados padės suartinti kraštutines nuomones ir rasti bendrus sąlyčio taškus.

UNESCO ekspertai padėkojo ministrui už kvietimą atvykti į Lietuvą ir dalyvauti sprendžiant Kuršių nerijai iškilusias problemas. ” Tikiuosi, kad mūsų vizitas į Lietuvą su patariamąja misija padės išvengti kur kas nemalonesnio apsilankymo su tikrinamąja misija”, – teigė Pjeras Galandas.

Ekspertų teigimu, išvadas ketinama parengti per dvi savaites, po apsilankymo.

Tuo metu, kai Vilniuje vieši UNESCO ekspertai, organizacija „Lietuvos žaliųjų judėjimas” surengė piketą priešais Vyriausybės rūmus.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu