Tikkuurila

A. Zuokas: sveikinu Vyriausybę perėmus elektros energijos kvotų tvirtinimą

A. Zuokas: sveikinu Vyriausybę perėmus elektros energijos kvotų tvirtinimą

Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas sveikina Vyriausybės iniciatyvą perimti iš Energetikos ministerijos ir pačiai tvirtinti elektros gamybos kvotas.

„Tai, kad Vyriausybė dabar tvirtins elektros gamybos kvotas – sveikintinas žingsnis. Tikiuosi, kad tai, ko nepadarė Energetikos ministerija su ministru Arvydu Sekmoku priešaky, galiausiai padarys Vyriausybė. Jau ne kartą esame raginę Vyriausybę, kad roges žiemai reikia ruošti vasarą. Todėl tikiuosi, kad Vyriausybė priims racionalų sprendimą – nustatys tą pačią elektros supirkimo kainą Vilniaus, Kauno, Panevėžio ir Alytaus elektrinėms, kokia galioja Lietuvos elektrinei Elektrėnuose. Tai šilumos kainą jau šį sezoną sumažintų 4 ct/kWh. Kondensaciniu režimu veikianti Lietuvos elektrinė Elektrėnų ežerą praėjusį žiemos sezoną šildė už 150 mln. Lt. Šios lėšos galėjo būti skirtos šilumos kainų sumažinimui“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Elektros energijos kvotos turi būti nustatytos iki rugsėjo 1 dienos. Pagal senąją tvarką tai turėjo būti daroma iki rugpjūčio 1 dienos.

Vilniaus miesto savivaldybė dar 2011 metų rugpjūčio mėnesį kreipėsi į Vyriausybę, Energetikos ministeriją ir Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją su siūlymu padidinti elektros supirkimo kvotas termofikacinėms elektrinėms ir elektrą supirkti už tokią pačią kainą, kokia yra dabar nustatyta Lietuvos elektrinei Elektrėnuose.

Sandra Trinkūnaitė-Rimkienė, tel. (8 5) 211 2319, el. p. vrt@vilnius.lt

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu