Tikkuurila

A. Sekmokui – naujas iššūkis

Sekmokas

Energetikos ministro veiksmais nepatenkinti miestai kyla į kovą. Panevėžiečiai piktinasi brangsiančia šiluma, o vilniečiai ketina bylinėtis su ministerija.

„Įsigaliojus ministro įsakymui, nuo sausio 1–osios panevėžiečiams automatiškai pabrangtų šildymas“, – sakė Panevėžio mero pavaduotojas Gintaras Šileikis.

Panevėžiečius supykdė ministro sprendimas perpus sumažinti perkamos elektros kiekį iš „Panevėžio energijos“ kitais metais.

A. Sekmoko sprendimu pasipiktinusi Panevėžio savivaldybė kreipėsi į Prezidentę, Seimo pirmininkę ir Premjerą, prašydama atšaukti ministro įsakymą.

Panevėžio valdžią stebina ir tai, kad ministras remia senas elektrines, tačiau paramą mažina modernioms elektrinėms.

„Mūsų termofikacinė elektrinė yra efektyviai dirbanti, sunaudoja mažiausiai importuojamo kuro. Todėl visiškai nesuprantamas rusiškų dujų vartojimą skatinantis ir atsinaujinančių energijos šaltinių plėtrą žlugdantis ministro žingsnis“, – sakė G. Šileikis.

Tuo tarpu Vilniaus savivaldybė ketina bylinėtis su ministru. Sostinės elektrinei taip pat sumažinta elektros gamybos kvota.

„Mes įpareigosime šilumos gamintoją pradėti teisminį procesą su Energetikos ministerija. Taip sieksime, kad ministro sprendimas būtų atšauktas“, – „Lietuvos rytui“ sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Jis teigė suprantantis panevėžiečių nerimą dėl būsimų šilumos kainų: „Nepriimtina, kad dėl ministro politinių sumetimų ar kompetencijos stokos kentėtų gyventojai.“

Ministras A. Sekmokas neseniai paskirstė supirkimo kvotas visoms termofikacinėms elektrinėms.

Daugiausia užsakymų pagaminti elektrą neteko socialdemokrato mero Petro Vadopolo valdomo Panevėžio elektrinė, o kvota padidinta konservatoriaus Andriaus Kupčinsko valdomo Kauno elektrinei.

Elektrinės dalį pelno, gauto pagaminus ir pardavus elektrą, skiria šilumos kainai kompensuoti.

Netekus galimybės parduoti valstybei daugiau elektros, mažėja galimybių suvaldyti šilumos kainas.

A. Sekmokas paskirstė beveik 700 milijonų litų iš viešuosius interesus atitinkančios paslaugos mokesčio fondo. Už šias lėšas yra perkama elektra iš termofikacinių elektrinių.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu