Franke

A. Kubilius: Lietuvai svarbūs abu projektai

Kubilius

Suskystintų dujų terminalas ir vamzdžių sujungimas su Europos sistemomis – abu yra labai svarbūs ir reikalingi Lietuvai projektai.

Nė vieno iš šių projektų atsisakyti neplanuojama, sako Premjeras Andrius Kubilius.

„Mano manymu, ir vamzdžių sujungimas su Europos sistemomis nėra vienas kitą paneigiantys projektai, galbūt laiko atžvilgiu gali šiek tiek išsiskirti. Mums alternatyvos reikalingos pačiu artimiausiu metu, jau 2014 m. pabaigoje. (…) Įvairovė įvairių jungčių, terminalų ir galimybė turėti alternatyvą ir būti visiškai integruotiems į europines dujų sistemas – mūsų strateginė kryptis. Ji labai aiški, ta kryptimi nuosekliai einame. Kuo daugiau vamzdžių, kuo daugiau alternatyvų, tuo yra geriau“ , – pirmadienį žurnalistams po Vyriausybės pasitarimo pabrėžė Vyriausybės vadovas.

Premjero teigimu, neatsisakoma planų pastatyti suskystintų dujų terminalą iki 2014 m. pabaigos, terminalo mažinti neplanuojama.

„Terminalo projektas yra labai konkretus ir toliau nuosekliai įgyvendinamas. Jis mums reikalingas pačiu artimiausiu metu, nes jis sukuria realias galimybes turėti alternatyvius dujų tiekimus, o tai reiškia – turėti mažesnes dujų kainas. Tokius skaičiavimus mes remiame dabartine pasauline dujų rinkos situacija“, – sakė A. Kubilius.

Lietuvos vamzdynų sistemos sujungimą su europinėmis sistemomis per Lenkiją Premjeras apibūdino kaip „stambų ir svarbų projektą“. Jis teigė, kad galima tikėtis, jog šis projektas 2014–2020 m. gaus ir Europos Sąjungos (ES) paramą.

A. Kubilius taip pat teigė, kad artimiausiu metu bus pradėti svarstyti ir konkretūs klausimai dėl suskystintų dujų terminalo veiklos, kai šis jau bus pastatytas. Pasak jo, terminalo klausimais Vyriausybė dirba labai intensyviu grafiku ir galima tikėtis, kad sprendimų dėl terminalo bus daug, vienas iš jų bus priimtas jau trečiadienį Vyriausybės posėdyje.

„Tai yra nutarimas, kuris įpareigoja labai konkrečius darbus atlikti Klaipėdos naftos įmonę, Klaipėdos jūrų uosto įmonę. „Lietuvos dujos“ taip pat turi pagal tam tikrus tarpusavio įsipareigojimus atlikti visus darbus, kad 2014 m. pabaigoje nė vienas darbas nevėluotų ir terminalas visa apimtimi būtų parengtas ir veiktų“, – taip šį numatomą priimti nutarimą apibūdino A. Kubilius.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu