A. Butkevičius mano, kad nekilnojamojo turto (NT) mokestis būtų teisingas ir naudingas, tačiau sunkmečiu netinkamas.
Jo nuomone, šiuo metu jo įvesti negalima dėl dviejų labai svarbių priežasčių. Anot parlamentaro, sunkmečiu smuko vartojimas, kol kas Vyriausybė nedaro nieko, kad jį skatintų.
„Per ekonominę krizę sumažėjo mūsų gyventojų pajamos, jie nebeįperka net kai kurių būtinų prekių. Dabar įvedus Nekilnojamojo turto mokestį, žmonėms tektų atiduoti dalį ir taip sumažėjusio uždarbio šiam mokesčiui padengti. Tai dar labiau sumažins šeimos galimybes pirkti prekių ar paslaugų, dėl to nedidės vartojimas, nebus skatinamas verslas”, – teigia A. Butkevičius.
Antroji svarbi priežastis, dėl ko šiuo metu šis mokestis netinka, – merdinti nekilnojamojo turto rinka. LSDP frakcijos seniūno nuomone, derėtų palaukti, kol šis sektorius pradės atsigauti.
Pasak jo, opozicija galėtų palaikyti prabangos turto mokestį, kurį turėtų mokėti tik turtingiausi Lietuvos piliečiai.
Kaip ELTA jau skelbė, Premjeras Andrius Kubilius yra nekilnojamojo turto mokesčio šalininkas. Pasak Vyriausybės vadovo, dėl tokio mokesčio įvedimo koalicija susitarė ir jį įrašė į Vyriausybės programą dar 2008-aisiais, tačiau sprendimas vis nepriimamas dėl nesibaigiančių diskusijų.
„Mano manymu, jis tikrai būtinas ne tiek dėl to, kiek pajamų gautume į biudžetą, bet dėl to, kaip rodo nesena Lietuvos patirtis, kai vadinamasis nekilnojamojo turto kainų burbulas ir buvo viena iš priežasčių, kodėl mes patekome į tokią gilią ekonominę duobę, kai tas burbulas 2008 metais sprogo”, – sakė A. Kubilius.
Seimas jau pradėjo svarstyti Socialdemokratų partijos frakcijos seniūno A. Butkevičiaus Seimui pateiktas Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas, kurias priėmus Lietuvoje būtų įvesti progresiniai mokesčiai.
Jeigu Seimas pritartų, pajamos būtų apmokestinamos tokiais tarifais: metinių pajamų dalis, neviršijanti 48 tūkst. litų, apmokestinama 15 proc. tarifu; metinių pajamų dalis, viršijanti 48 tūkst. litų, bet neviršijanti 120 tūkst. litų, apmokestinama 33 proc. tarifu; metinių pajamų dalis, viršijanti 120 tūkst. litų, apmokestinama 40 proc. tarifu.