Rugsėjo 17d. Antradienis

Geras paviršių paruošimas – kokybiško remonto garantija

2013 Vasario 21d.
Peržiūrų skaičius: 165040
Geras paviršių paruošimas – kokybiško remonto garantija

Pirmieji žingsniai nuosavame būste – tai planavimas to, kaip atrodys jūsų namai. Tik įžengus pro duris, galvoje kyla šimtai idėjų: kokiomis spalvomis ir raštais pasipuoš sienos, kokias grindis mindžiosite kiekvieną rytą atsikėlę iš lovos, kokį apšvietimą pasirinksite virtuvėje. Savi namai pradedami kurti nuo aiškios vizijos. Kai vizija pradeda tapti realybe, svarbiausias jos įgyvendinimo pagrindas – paviršius. Ir nesvarbu, kalbame apie grindis, sienas ar lubas.

Drobė dailininkui

Paviršiaus paruošimas – pirmasis visų apdailos darbų žingsnis. Būtent nuo to priklauso ne tik galutinė paviršiaus (pvz., sienos ) išvaizda, bet ir darbų kokybė, apdailos ilgaamžiškumas. Apie paviršių galime galvoti kaip apie drobę dailininkui – ant nelygios, suplyšusios, murzinos drobės net puikiausias dailininkas geriausiais dažais nenupieš nieko gero.

Trys reikalavimai

Pagrindinė visiems paviršiams taikoma taisyklė – jis turi būti švarus, lygus ir gerai nugruntuotas. Trys paprasti reikalavimai, kurie kartais gali sukelti gana didelius galvos skausmus... Koks paviršius laikomas "lygiu"? Gyvenimiška patirtis rodo, kad idealiai lygių paviršių nėra, nebuvo ir nebus, taigi čia mūsų klausimas virsta į – "kokie trūkumai yra pateisinami"?

Paviršiaus paklaida

Paviršiaus paklaida yra techniškai leidžiamas ir pripažįstamas nelygumas, kuris nekenkia vėlesnių apdailos darbų kokybei. Leistina paklaida priklauso nuo to, kokia danga vėliau bus dengiamas paviršius, bei nuo to, koks tai paviršius – sienos, lubos ar grindys. Trūkumai nustatomi paprasčiausiu gulsčiuku, matuojant ne trumpesne, kaip du metrai, liniuote, o bendrai visiems paviršiams leidžiama paklaida yra 2 mm/2 m.

Grindų paruošimas

Jei ketinate kloti kilimine danga ar linoleumu grindis, "bangavimas" iki 3 mm/2 m tikrai nesijaus, taigi grindis tiesiog paruoškite dangos klijavimui: kruopščiai pašalinkite seną dangą, išvalykite visas dėmes (pvz., riebalines, dažų, klijų ), švariai nuvalykite visą pagrindą ir nugruntuokite jį specialiu gruntu, kad pagerintumėte dangos – klijų – grindų sukibimą. Jei grindyse yra pavieniai didesni įdubimai ar įtrūkimai, paprasčiausia ir pigiausia juos užtaisyti plytelių klijais (šia gudrybe galite pasinaudoti visais atvejais, nepriklausomai nuo to, kokią dangą naudosite, išskyrus tada, kai ketinate įsirengti grindinį šildymą ). Jiems išdžiūvus, sulyginkite pataisytas vietas patrynę stambiu švitriniu popieriumi. Jei grindų nelygumai didesni nei 3 mm, rekomenduojama naudoti specialų grindų išlyginamąjį mišinį.
Jei rinksitės dabar itin populiarių laminatą ar panašią dangą, klojamą "plaukiojančių" grindų principu, atminkite, kad nepatartina viršyti 2 mm/2 m paklaidos. Didesni trūkumai gal ir nematomi plika akimi, tačiau jie pagreitina dangos susidėvėjimą, sumažina gamintojo teikiamas garantijas. Nelygumus iki 3 mm galite kompensuoti specialiu poroloniniu paklotu (min. 3–4 mm storio).
Nusprendę grindis iškloti parketu ar natūralaus medžio masyvu, turėkite galvoje tai, kad kuo ilgesnė ir storesnė grindlentė, tuo didesnę paviršiaus paklaidą ji gali "paslėpti" (iki 3 mm/2 m). Vėlgi, jei nelygumas didesnis, rinkitės arba grindų išlyginamąjį mišinį, arba specialią OSB plokštę, kuri klijuojasi ant betono paviršiaus, o ant jos tvirtinasi jūsų pasirinkta grindų danga ( nesvarbu, ar ją klijuosite, ar tvirtinsite medvaržčiais, ar paprasčiausiai prikalsite). OSB plokštė turi dar vieną pliusą – ji yra atspari drėgmei.
Galima sakyti, jog plytelės paviršiaus lygumui yra pačios nereikliausios. Iki 3–4 mm/2 m paklaida natūraliai išlyginama plytelių klijais, klojant plyteles. Esant didesniems nelygumams, naudokitės ankščiau minėtais patarimais.

Primename, kad labai svarbu pasirinkti kokybiškas ir patalpos numatomo panaudojimo ypatybes atitinkančias grindų paruošimo medžiagas bei gruntą. Gruntuoti patartina prieš naudojant grindų išlyginamąjį mišinį bei prieš klijuojant grindų dangą.

Sienų paruošimas

Sienų trūkumai visada yra labiausiai į akis krintantis dalykas. Taigi, kad nepasitvirtintų taisyklė "šykštus moka du kartus", negailėkite investuodami į kokybiškas medžiagas ir darbą. Dažniausiai pasitaikančios problemos – sienų įskilimai, paviršiaus nelygumas, sujungimai.
Su nedideliais įskilimais nesunku susitvarkyti ir savomis jėgomis : jei reikia, plyšį šiek tiek paplatinkite (glaistymo mentele, atsuktuvu ar pan.), tada gruntuokite ir užpildykite jį gipsiniu tinku, kartu į tinką įterpdami armavimo audinį (tinklelį). Jei rūpesčių kelia nuo vinių likusios skylės, jas tiesiog užpildykite tinku. Prieš imdamiesi kitų apdailos darbų, leiskite gerai išdžiūti. Siūles palyginkite stambiu švitriniu popieriumi.
Jei namuose ketinate įsirengti gipso kartono pertvaras ar panaudoti jas kaip apdailos pagrindą, turėkite omenyje, kad šių plokščių sujungimai užtaisomi panašiai kaip ir sienų įtrūkimai, tik vietoj tinklelio naudojama speciali armavimo juosta (siūlėms sutvirtinti naudojama popierinė ) ir mišinys siūlėms glaistyti.
Sienos nelygumai – pagrindinis iššūkis ruošiant paviršius. Juos galime demaskuoti jau ankščiau minėtu gulsčiuku arba apšvietus stipria halogenine lempa – tada itin aiškiai matomi visi sienos trūkumai. Sienų paruošimas susideda iš kelių pagrindinių žingsnių:
1. Paviršiaus  paruošimas.  Pašalinkite  seną  dangą, dažų, klijų  likučius,  dėmes  ir nugruntuokite visą paviršių. Šiame žingsnyje rekomenduojamas giluminis gruntas. Virtuvės ir vonios kambariuose naudokite gruntą, turintį hidroizoliacinių savybių
2. Defektų, nelygumų ištaisymas. Tam naudojamas gipso pagrindo tinkas. Kuo didesni trukumai, tuo storesnio sluoksnio reikės. Viskam leiskite gerai išdžiūti
3. Tepamas storasluoksnis stambiagrūdis glaistas
4. Paviršius dengiamas paprastu smulkiagrūdžiu glaistu (pvz., lateksiniu, polimeriniu ir t. t.)
5. Paskutinis glaistymas – glaistas su marmuro užpildu. Tai specialus glaistas, skirtas preciziškam paviršiaus lygumui ir kokybei gauti
6. Paviršius nušlifuojamas ir nugruntuojamas (rekomenduojamas paprastas, geriausia bespalvis ar bent jau baltas, gruntas).
Taip paruoštą sieną galima dažyti. Jei sienos lygumas neviršija leistinos paklaidos, t. y. 2 mm/2 m, gipsinio tinko galite ir nenaudoti. Jei sienas klijuosite tapetais ar kamštine danga, penktą ir šeštą žingsnius galite praleisti. Klijuojant plyteles, kaip ir grindų dengimo atveju, klijai gali kompensuoti iki 4 mm/2 m nelygumus. Jei problemos rimtesnės –pirmas ir antras žingsnis, tada sukibimui pagerinti visą paviršių nugruntuokite ir galite drąsiai pradėti kloti plyteles.

Lubos

Lubų paruošimas – panašus į sienų. Betono pagrindo lubų trūkumus pašalinkite naudodami gipso pagrindo tinką, vėliau būna du glaistymai – storasluoksniu ir paprastu glaistu. Lubų dengti glaistu su marmuriniu užpildu nereikia. Jei pasirinkote namuose įsirengti vadinamąsias "pakabinamas" lubas, įrengiamas gipso kartono plokščių pagrindu, sujungimus užtaisykite skiltyje "Sienos" paminėtu būdu, o toliau – ta pati tvarka, kaip ir betono pagrindo luboms.

Svarbiausi aspektai:

  • Kad ir kokį paviršių ruoštumėte dangos paklojimui, dažymui ar pan., kruopščiai pašalinkite seną dangą ir dėmes.
  • Gruntavimas yra svarbus žingsnis, siekiant apdailos darbų kokybės.
  • Paviršiaus nelygumai yra pagrindinis dalykas, trumpinantis bet kokios dangos gyvavimo ir naudojimo laiką.Firmų, gaminančių tos pačios paskirties mišinius, yra labai daug, todėl atidžiai rinkitės gamintoją ir prekę. Klauskite konsultanto, apdailos specialisto, galų gale buto remontą "išgyvenusių" draugų ir pažįstamų, atsižvelkite į būsimas patalpos funkcijas.
  • Atlikdami bet kokius darbus, stenkitės, kad patalpoje būtų pastovi teigiama temperatūra ir oro drėgnumas (kokia temperatūra reikalinga, rasite medžiagos aprašyme).AUTORIUS: Ieva Dapkūnaitė

Paprasti keraminių plytelių stebuklai vonios kambaryje

Paprasti keraminių plytelių stebuklai vonios kambaryje

Šiandien mažai kas įsivaizduoja vonios kambarį be keraminių plytelių, kurių amžius siekia kelis tūkstančius metų. Tiesa, vonioje jos išpopuliarėjo ne taip jau seniai – tik XX a. pradžioje, tačiau nūdienos plytelių gamintojai, naudodami...


Patirtis ir profesionalumas  garantuoja pelėsio išnaikinimą 100 proc.

Patirtis ir profesionalumas garantuoja pelėsio išnaikinimą 100 proc.

Dažnai dėl padidėjusios drėgmės patalpose pradeda augti pelėsiniai grybeliai. Fasadų, siūlių ar kitų medžiagų paviršių nesandarumas lemia sienos drėgnumą. Drėgmės padidėjimą lemia ir kiti veiksniai, tokie kaip maudymasis duše, skalbimas, maisto...


Spaudos darbai vertinantiems kokybę

Spaudos darbai vertinantiems kokybę

Sukdamiesi bet kokiame versle, kasdien sukame galvas, kaip išsiskirti, kuo patraukti dėmesį, kaip aplenkti konkurentus. Galbūt išleisti brošiūras ar lankstinukus? Gal automobilį puošti logotipu? Faktas vienas – Jums prireiks patikimų spaudos...


Kam klijuoti po vieną plytelę, jeigu vienu ypu galima apdailinti visą sieną

Kam klijuoti po vieną plytelę, jeigu vienu ypu galima apdailinti visą sieną

Daug laiko ir pinigų reikia vonios patalpai iškloti plytelėmis. Statybinių medžiagų gamintojai siūlo neeikvoti nei laiko, nei pinigų, o naudoti šiems tikslams skirtas didelių matmenų Fibo-Trespo plokštes. Jos lengvai ir greitai montuojamos,...


Hidroizoliacija

Hidroizoliacija

Gyvenamuosiuose namuose visuomet eksploatuojame patalpas, kuriose dėl buitinėms reikmėms naudojamo vandens būna ženkliai padidėjusi santykinė oro drėgmė, pavyzdžiui, virtuvėse, vonios ir dušo kambariuose, tualetuose, sanitariniuose mazguose, ir...


Grindinis šildymas – pasirinkimas, kurio dėka laimėsite net tris kartus

Grindinis šildymas – pasirinkimas, kurio dėka laimėsite net tris kartus

Šiomis dienomis šildymo sistemų pasiūla yra didžiulė, todėl labai dažnai žmonėms tenka sunkus uždavinys – nuspręsti kas labiausiai atitinka jų lūkesčius ir kokį šildymo sistemos būdą geriausiai pasirinkti. Ir nors šiuolaikinės technologijos,...


Glaistas. Pasirinkite teisingai!

Glaistas. Pasirinkite teisingai!

Jei norite patalpą paruošti galutinei apdailai, neapseisite be glaisto, kuris padės išlyginti sienų nelygumus, užpildys atsiradusius plyšelius bei sukurs reikiamą paviršių dažymui ar tapetavimui. Paruoštų naudojimui glaisto rūšių yra išties daug,...


Kokius glaistus pasirinkti?

Kokius glaistus pasirinkti?

Statybinis glaistas - tai plonasluoksnis smulkus mišinys porėtam tinko paviršiui išlyginti. Statybinių medžiagų parduotuvėse gausu įvairiausių lietuvių bei užsienio gamybos sausų ir paruoštų naudojimui ("šlapių") glaistų. Tad kokį...


Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

RUNASA, UAB
RUNASA, UAB

Statybos, remonto ir apdailos darbai.
+370 600 04647

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Šiltinimo darbai

Serfas, UAB
Serfas, UAB

Stogų dangos, medžiagos. Metalo gaminiai, dirbiniai ir konstrukcijos

​WIM Plokštės
​WIM Plokštės

​WIM Plokštės vidaus apdailos darbams.

Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Stukma, UAB
Stukma, UAB

Turime didžiulę patirtį įvairiose statybos sferose ir galime Jums padėti!

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai