Balandžio 5d. Sekmadienis

Oro kondicionieriai praverčia ne tik kai karšta, bet ir kai šalta

2012 Spalio 6d.
Peržiūrų skaičius: 46280
Oro kondicionieriai praverčia ne tik kai karšta, bet ir kai šalta

Turime prisipažinti, kad apie oro kondicionavimą namuose, biure ar automobilyje susimąstome tik vasarą, kai pradedame dusti nuo karščio. O gal apie oro kondicionierių vertėtų pagalvoti kiek anksčiau? Tada per karščius jau būtų galima mėgautis vėsiu oru.

Išsiskiria taupumu

Oro kondicionieriai, kaip ir orą skrodžiantys lėktuvai, būna ekonominės ir verslo klasės: paprasti ir skirti profesionalams, pigūs ir brangūs. Kainų skirtumas tarp brangesnių ir pigesnių kondicionierių gali sudaryti apie 30 proc. Pavyzdžiui, 20 kv. metrų ploto patalpai užtektų nedidelio ir ne itin galingo oro kondicionieriaus. Toks atsieitų apie 1 300 litų. O 200–250 kv. metrų patalpoms vėdinti skirtas galingas, programuojamas kondicionavimo prietaisas gali kainuoti 16–18 tūkst. litų. Didžiuliuose komerciniuose bei pramonės objektuose įrengiamų kondicionavimo sistemų kainos – gerokai didesnės.
Pačios sudėtingiausios ir moderniausios sistemos leidžia sujungti ir kompiuteriu valdyti daugiau kaip tūkstantį oro kondicionavimo prietaisų viename ar keliuose objektuose.
Vadinamieji centriniai kondicionieriai atšaldo orą ir paskirsto jį po įvairias patalpas arba vienoje didelėje patalpoje. Viena tokio kondicionieriaus dalis tvirtinama išorėje, pavyzdžiui, ant pastato stogo arba ant sienos, o kita – patalpos viduje.
Viduje įrengti centrinio kondicionieriaus prietaisai leidžia reguliuoti kiekvienos atskiros pastato patalpos kondicionavimą, pagal poreikius nustatyti skirtingą temperatūrą.
Pasirinkus kondicionierių su oro siurbliu bus išspręsta ir patalpų šildymo problema: vasarą patalpų oras bus vėdinamas, o žiemą šildomas. Specialistai pabrėžia, kad kondicionieriai su oro siurbliais yra itin ekonomiški.
Visi kondicionieriai reguliuojami automatiškai – jie patalpas atvėsina iki norimos temperatūros. Daugelis jų reguliuojami nuotolinio valdymo pulteliais. Kondicionierių darbo režimas dažnai nustatomas atsižvelgus į išorės temperatūrą. Būna, kad automatinis režimas savaime nustato reikiamą šaldymo ar šildymo temperatūrą, reguliuoja patalpos drėgmę.
Kondicionierius galima užprogramuoti taip, kad jie "užmigtų" naktį ir "atsibustų" dieną, kad skirtingu paros metu palaikytų kitą temperatūrą. Įrenginiuose esantys oro filtrai sugeria dulkes, pūkus, neutralizuoja cigarečių dūmus, naminių gyvūnų kvapus.

Vietą parinks specialistai

Parenkant kondicionierių, pirmiausia reikia įvertinti patalpas, kurias numatoma kondicionuoti. Svarbiausia tai, koks patalpų plotas, kiek jose šilumos šaltinių, pavyzdžiui, kompiuterių, nuo kurių įšyla oras patalpoje, kiek patalpoje dirba žmonių, kurių kiekvienas į aplinką išspinduliuoja tiek šilumos, kiek 100 vatų galingumo elektros lemputė. Svarbu ir tai, kaip patalpoje išdėstyti langai –šiaurinėje ar pietinėje pusėje, kur nuolat sugeriami saulės spinduliai. Tik įvertinus visa tai, galima pasirinkti prietaiso galingumą.
Specialistai pataria patiems nesirinkti net vietos, kurioje bus sumontuotas prietaisas, – tegul tai nusprendžia profesionalai, kurie pirmiausia parengs oro kondicionavimo projektą. Jo kaina tesudarys 3–5 proc. visų įrengimo išlaidų, tačiau padės išvengti neplanuotų klaidų. Specialistai pataria be reikalo nerizikuoti: lengviau koreguoti nubraižytą schemą ir taip pasirinkti geriausią variantą, negu pirma įrengti kondicionierių, o po savaitės, paaiškėjus, kad norimo rezultato gauti nepavyko, ieškoti įrenginiui kitos vietos.
Kokio galingumo kondicionieriaus reikia, dažniausiai skaičiuojama taip: 10 kv. metrų patalpų ploto reikia apie 1 kilovato prietaiso galingumo.
Dar nekenktų įvertinti, ar normali pastato šiluminė varža – ar pastato sienos, langai ir stogas ne per daug saulės kaitros praleidžia į patalpų vidų. Vienokio kondicionavimo reikia standartinėse patalpose, kitokio – palėpėse.

Savamoksliais geriau nepasitikėti

Pirkti kondicionavimo prietaisą patikimiausia iš oficialaus gamintojo atstovo, galinčio suteikti garantiją, o vėliau teikti aptarnavimo bei, prireikus, remonto paslaugas.
Išsirinkus prietaisą, neverta pamiršti ir to, kad oro kondicionierius – tai ne buitinės technikos prietaisas, kurį užtenka įjungti į elektros tinklą. Nemokšos montuotojai gali sužlugdyti patį geriausią pasirinkimą. Tyrimai rodo, kad 80 proc. visų kondicionavimo prietaisų gedimų atsiranda dėl nekvalifikuoto jų įrengimo.
Kondicionieriaus įrengimo kaina labai priklauso nuo to, kur prietaisą įkurdinsite: kuo daugiau montuotojams teks karstytis stogu, gręžti ar kalti sienas dėl išorinių ir vidinių kondicionieriaus prietaisų sujungimo, tuo brangiau teks mokėti. Tačiau galima iš anksto numatyti, kad montavimo darbai kainuos mažiausiai tūkstantį litų.
Specialistų teigimu, kokybiškas ir pagal reikalavimus eksploatuojamas kondicionierius turi būti naudojamas dešimt ir daugiau metų, o ne porą sezonų. Norint įsigyti iš tiesų kokybišką gaminį, patartina kreiptis į patikimą įmonę, kuri turi reikalingus sertifikatus ir garantuoja savo produkcijos kokybę. Vargu ar specializuotos įmonės atstovai imsis tvarkyti sugedusią vėdinimo sistemą, jeigu ją įrengė savamokslis meistras.

Vėdinimo projektavimo klaidos

Vėdinimo projektavimo klaidos (1)

Planuojant vėdinimo sistemą reikia atkeipti dėmesį į labai daug kintamųjų, todėl labai svarbu, kad vėdinimo sistemą projektuotų atestuotas šios srities specialistas. Dažniausiai daromos vėdinimo sistemos projektavimo klaidos yra šios:


Oro kondicionierių tipai

Oro kondicionierių tipai

Pats populiariausias yra sieninis kondicionierius arba kitaip dar vadinama sieninio tipo Split sistema. Šie oro kondicionieriai sudaryti iš dviejų blokų: vidinio ir išorinio. Tokių sistemų privalumai – įrenginio programavimo galimybė, žemas...


Namų kondicionavimas ir šildymas

Namų kondicionavimas ir šildymas

Daugelis žmonių oro kondicionierių suvokia tik kaip patalpos vėsinimo priemonę, o kondicionierius ir šildymas atrodo nesuderinami. Taip nėra, tiesiog daugelis nėra nieko apie tai girdėję. Šildantysis oro kondicionierius gali išspręsti Jūsų būsto...


www.imarket.lt pristato naujieną  “MARLEY“ MenV 180  Gryno oro rekuperatorių

www.imarket.lt pristato naujieną “MARLEY“ MenV 180 Gryno oro rekuperatorių

Gaivus vėjas! Paprastas būdas pasirūpinti idealiu patalpos oru .Didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžiame uždarose patalpose. Dažnai jose įrengti šiuolaikiniai langai su šilumos izoliacija, kurie praktiškai nepraleidžia gryno oro iš lauko. Bet...


Kas yra rekuperacija?

Kas yra rekuperacija?

Rekuperatorius – tai mechaninės ventiliacijos įrenginys, taupantis energiją ir vidaus orą keičiantis lauko oru. Rekuperacija - tai energijos taupymas. Šalinamas iš patalpų oras šilumokaičio pagalba nesimaišydamas pašildo tiekiamą iš lauko...


Mikroklimato svarba

Mikroklimato svarba

Tikriausiai sutiksite, kad gera savijauta priklauso ne tik nuo gamtos veiksnių, bet ir nuo gero mikroklimato patalpų aplinkoje. Vilniaus Šalna UAB skatina pradėti juo rūpintis nuo dabar, tuo labiau , kad greit prasidės šildymo sezonas!


Kaip tinkamai išsirinkti kondicionierių

Kaip tinkamai išsirinkti kondicionierių

Kas iš mūsų nesvajoja apie gaivų orą butuose arba ofiso patalpose. Sukurti jaukią ir komfortišką namų aplinką padės kondicionierius. Daugeliui žmonių kyla klausimas, kaip iš kelių modelių išsirinkti geriausią?


Oro kondicionierius Jūsų namuose

Oro kondicionierius Jūsų namuose

Jeigu rūpinatės savo sveikata, būtina pagalvoti apie aplinkos temperatūrą, oro švarą ir drėgmę. Nuo šių procesų itin priklauso Jūsų savijauta. Juk puikiai žinome visi, kad prastai vėdinamų patalpų oras yra labai kenksmingas: aerozolių, chemikalų,...


Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Sanlėja, UAB
Sanlėja, UAB

Naujos kartos šilumos siurbliai, oro kondicionieriai, sausintuvai, drėkintuvai, rekuperatoriai, vėdinimo sistemos elementai, montavimo medžiagos ir aksesuarai.

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

Leovira, UAB
Leovira, UAB

Mūsų tiklsas - pateikti tik kokybišką gaminį, kuris atitinka aukščiausius reikalavimus!

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

EFFECTER.lt
EFFECTER.lt

EFFECTER rekuperatorius garantuoja komfortą bet kuriuo metų laiku.
Susisiekite: +370 (700) 66012

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

Homeair.lt
Homeair.lt

Didelis buitinių ventiliatorių pasirinkimas ir konsultacijos kokį pasirinkti ! tel.860314117

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.