Lapkričio 30d. Antradienis

Oro kondicionieriai praverčia ne tik kai karšta, bet ir kai šalta

2012 Spalio 6d.
Peržiūrų skaičius: 46280
Oro kondicionieriai praverčia ne tik kai karšta, bet ir kai šalta

Turime prisipažinti, kad apie oro kondicionavimą namuose, biure ar automobilyje susimąstome tik vasarą, kai pradedame dusti nuo karščio. O gal apie oro kondicionierių vertėtų pagalvoti kiek anksčiau? Tada per karščius jau būtų galima mėgautis vėsiu oru.

Išsiskiria taupumu

Oro kondicionieriai, kaip ir orą skrodžiantys lėktuvai, būna ekonominės ir verslo klasės: paprasti ir skirti profesionalams, pigūs ir brangūs. Kainų skirtumas tarp brangesnių ir pigesnių kondicionierių gali sudaryti apie 30 proc. Pavyzdžiui, 20 kv. metrų ploto patalpai užtektų nedidelio ir ne itin galingo oro kondicionieriaus. Toks atsieitų apie 1 300 litų. O 200–250 kv. metrų patalpoms vėdinti skirtas galingas, programuojamas kondicionavimo prietaisas gali kainuoti 16–18 tūkst. litų. Didžiuliuose komerciniuose bei pramonės objektuose įrengiamų kondicionavimo sistemų kainos – gerokai didesnės.
Pačios sudėtingiausios ir moderniausios sistemos leidžia sujungti ir kompiuteriu valdyti daugiau kaip tūkstantį oro kondicionavimo prietaisų viename ar keliuose objektuose.
Vadinamieji centriniai kondicionieriai atšaldo orą ir paskirsto jį po įvairias patalpas arba vienoje didelėje patalpoje. Viena tokio kondicionieriaus dalis tvirtinama išorėje, pavyzdžiui, ant pastato stogo arba ant sienos, o kita – patalpos viduje.
Viduje įrengti centrinio kondicionieriaus prietaisai leidžia reguliuoti kiekvienos atskiros pastato patalpos kondicionavimą, pagal poreikius nustatyti skirtingą temperatūrą.
Pasirinkus kondicionierių su oro siurbliu bus išspręsta ir patalpų šildymo problema: vasarą patalpų oras bus vėdinamas, o žiemą šildomas. Specialistai pabrėžia, kad kondicionieriai su oro siurbliais yra itin ekonomiški.
Visi kondicionieriai reguliuojami automatiškai – jie patalpas atvėsina iki norimos temperatūros. Daugelis jų reguliuojami nuotolinio valdymo pulteliais. Kondicionierių darbo režimas dažnai nustatomas atsižvelgus į išorės temperatūrą. Būna, kad automatinis režimas savaime nustato reikiamą šaldymo ar šildymo temperatūrą, reguliuoja patalpos drėgmę.
Kondicionierius galima užprogramuoti taip, kad jie "užmigtų" naktį ir "atsibustų" dieną, kad skirtingu paros metu palaikytų kitą temperatūrą. Įrenginiuose esantys oro filtrai sugeria dulkes, pūkus, neutralizuoja cigarečių dūmus, naminių gyvūnų kvapus.

Vietą parinks specialistai

Parenkant kondicionierių, pirmiausia reikia įvertinti patalpas, kurias numatoma kondicionuoti. Svarbiausia tai, koks patalpų plotas, kiek jose šilumos šaltinių, pavyzdžiui, kompiuterių, nuo kurių įšyla oras patalpoje, kiek patalpoje dirba žmonių, kurių kiekvienas į aplinką išspinduliuoja tiek šilumos, kiek 100 vatų galingumo elektros lemputė. Svarbu ir tai, kaip patalpoje išdėstyti langai –šiaurinėje ar pietinėje pusėje, kur nuolat sugeriami saulės spinduliai. Tik įvertinus visa tai, galima pasirinkti prietaiso galingumą.
Specialistai pataria patiems nesirinkti net vietos, kurioje bus sumontuotas prietaisas, – tegul tai nusprendžia profesionalai, kurie pirmiausia parengs oro kondicionavimo projektą. Jo kaina tesudarys 3–5 proc. visų įrengimo išlaidų, tačiau padės išvengti neplanuotų klaidų. Specialistai pataria be reikalo nerizikuoti: lengviau koreguoti nubraižytą schemą ir taip pasirinkti geriausią variantą, negu pirma įrengti kondicionierių, o po savaitės, paaiškėjus, kad norimo rezultato gauti nepavyko, ieškoti įrenginiui kitos vietos.
Kokio galingumo kondicionieriaus reikia, dažniausiai skaičiuojama taip: 10 kv. metrų patalpų ploto reikia apie 1 kilovato prietaiso galingumo.
Dar nekenktų įvertinti, ar normali pastato šiluminė varža – ar pastato sienos, langai ir stogas ne per daug saulės kaitros praleidžia į patalpų vidų. Vienokio kondicionavimo reikia standartinėse patalpose, kitokio – palėpėse.

Savamoksliais geriau nepasitikėti

Pirkti kondicionavimo prietaisą patikimiausia iš oficialaus gamintojo atstovo, galinčio suteikti garantiją, o vėliau teikti aptarnavimo bei, prireikus, remonto paslaugas.
Išsirinkus prietaisą, neverta pamiršti ir to, kad oro kondicionierius – tai ne buitinės technikos prietaisas, kurį užtenka įjungti į elektros tinklą. Nemokšos montuotojai gali sužlugdyti patį geriausią pasirinkimą. Tyrimai rodo, kad 80 proc. visų kondicionavimo prietaisų gedimų atsiranda dėl nekvalifikuoto jų įrengimo.
Kondicionieriaus įrengimo kaina labai priklauso nuo to, kur prietaisą įkurdinsite: kuo daugiau montuotojams teks karstytis stogu, gręžti ar kalti sienas dėl išorinių ir vidinių kondicionieriaus prietaisų sujungimo, tuo brangiau teks mokėti. Tačiau galima iš anksto numatyti, kad montavimo darbai kainuos mažiausiai tūkstantį litų.
Specialistų teigimu, kokybiškas ir pagal reikalavimus eksploatuojamas kondicionierius turi būti naudojamas dešimt ir daugiau metų, o ne porą sezonų. Norint įsigyti iš tiesų kokybišką gaminį, patartina kreiptis į patikimą įmonę, kuri turi reikalingus sertifikatus ir garantuoja savo produkcijos kokybę. Vargu ar specializuotos įmonės atstovai imsis tvarkyti sugedusią vėdinimo sistemą, jeigu ją įrengė savamokslis meistras.

Reklama: namams24.lt


Oro kondicionierių tipai

Oro kondicionierių tipai

Pats populiariausias yra sieninis kondicionierius arba kitaip dar vadinama sieninio tipo Split sistema. Šie oro kondicionieriai sudaryti iš dviejų blokų: vidinio ir išorinio. Tokių sistemų privalumai – įrenginio programavimo galimybė, žemas...


Apie gyvenamųjų  patalpų orą

Apie gyvenamųjų patalpų orą

Tinkamas mikroklimatas patalpose turi nemažą svarbą gyvenimo kokybei. Puiku, jeigu patalpose oras yra gaivus, tačiau pagalvokite: oras gali tampti per sausas, arba, dar blogiau, per drėgnas?


Pure Light UV – naujieji HTW serijos modeliai, kurie valo orą ir naikina virusus

Pure Light UV – naujieji HTW serijos modeliai, kurie valo orą ir naikina virusus

HTW prekinis ženklas priklausantis GIA GROUP įmonių grupei, pristato naują split tipo „Pure Light UV“ oro kondicionierių/šilumos siurblį oras-oras. Tai novatoriškas sprendimas ir unikalus Europoje, nes jame yra ultravioletinė šviesa,...


Kodėl svarbu drėkinti patalpų orą?

Kodėl svarbu drėkinti patalpų orą?

Labai svarbu išlaikyti tinkamą drėgmės lygį tiek savo namuose, tiek darbovietėje. Vidaus patalpų drėgmės lygis turėtų svyruoti nuo 30 iki 50 procentų, o idealus drėgmės lygis yra maždaug 45 procentai. Naudodami higrometrą, galite patys nesunkiai...


Vėsinimas taupiai naudojant energiją

Vėsinimas taupiai naudojant energiją

Vasaros mėnesiais ir pereinamuoju laikotarpiu dėl saulės šilumos ir efektyvios pastatų izoliacijos gyvenamosios ir biurų patalpos dažnai įkaista iki nemalonios temperatūros. „Uponor“ siūlo pirmą kompleksinį pigaus vėsinimo sprendimą su...


Oro kondicionavimo sistema

Oro kondicionavimo sistema

Oro kondicionavimo sistema leidžia sukurti komfortinę aplinką, kurioje jūs geriausiai jaučiatės, su tinkama oro temperatūra ir drėgme. Šiuolaikiniai oro kondicionieriai tiekia švarų, sveiką, šviežią orą, mažina oro drėgmės lygį ir stabdo...


Drėgmės surinktuvas

Drėgmės surinktuvas

Drėgmės surinktuvai skirti naudojimui drėgnose vietose ar tose vietose, kuriuose nuolat kaupiasi drėgmė bei vanduo. Drėgmės surinktuvai sumažina vandens kondensato lygį ore. Tai galite pamatyti 1 paveikslėlyje, kiekvienas modelis turi oro...


Geras oras patalpose

Geras oras patalpose

Įjungus šildymą patalpose oro drėgmės kiekis stipriai sumažėja. Todėl džiūsta nosies gleivinė, akys ir lengviau pernešami virusai, sausėja oda. Sveikatos specialistai pažymi, kad norint gerai jaustis patalpų temperatūra neturi būti per aukšta, ar...

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...