Rugpjūčio 19d. Pirmadienis

Uponor saugaus vandentiekio sistema

2012 Lapkričio 8d.
Peržiūrų skaičius: 37832
Uponor saugaus vandentiekio sistema

Sprendimas, užtikrinantis pratekėjimų diagnostiką be užliejimo nuostolių ir nesudėtingą paslėptos vamzdynų instaliacijos priežiūrą.

Šiuolaikinės šildymo ir vandentiekio plastikinių vamzdžių sistemos yra patikimos, suprantama, jei naudojami kokybiški vamzdžiai su sistemiškai suderintomis ir specialiomis metodikomis patikrintomis jungtimis.

Tačiau praktika rodo, kad net ir tokiais atvejais eksploatuojant vidaus vamzdynų sistemas labai dažnai pasitaiko pratekėjimo atvejų. Tai atsitinka dėl montuotojo žmogiškojo faktoriaus, kai dirbant nėra laikomasi visų instaliavimo rekomendacijų, bei galimo nepastebimo gamybinio broko ir medžiagų pažeidimo transportavimo, sandėliavimo ar eksploatavimo metu. Pratekėjimai vamzdynuose įvyksta nežiūrint to, kad sistemos buvo išbandytos po instaliacijos hidrauliškai – po savaitės, mėnesio, metų. Tokios situacijos dažniausiai ir skaudžiausiai paliečia pastatų vidaus vandentiekio sistemas, nes lyginant su šildymo sistemomis jos yra atviro tipo, čia didesni ir staigesni slėgio ir temperatūros (karšto vandens) perkryčiai, pratekėjimus jų pradinėje stadijoje sunku diagnozuoti, ir padaromi nuostoliai būna didžiuliai. Draudimo bendrovių statisitka rodo, kad virš 50% visų draudiminių atvejų būna dėl vandentiekio vamzdynų avarijų užliejimų.

Kad išvengti tokių situacijų Uponor sukūrė taip vadinamą saugaus vandentiekio sistemą. Skandinavijos šalyse jau keli metai net šių šalių statybos reglamentai nurodo, kad kai planuojama pastatų vandentiekio sistema slėpta konstrukcijose, ji privalo būti saugaus tipo.

Koks yra šios sistemos principas?

Pirma – tai pilnai kolektorinio paskirstymo vamzdžių su apsauginiu vamzdžiu (šarvu) sistema, kurioje praktiškai nėra jokių paslėptų jungimo taškų pastato konstrukcijose.

Kad būtų galimybė pakeisti vamzdžius šarve (ištraukti / įkišti) paprastai naudojama lanksčių ir elastingų PEX vamzdžių sistema, atitinkanti griežčiausius europinius reikalavimus ir standartus.

Antra – tai pilnai hermetiška nuo pastato konstrukcijų sistema su drenažinio vamzdžio išvedimu į atvirą vietą prie trapo. Hermetinės kolektorinės spintelės su padavimo ir paskirstymo linijų sandarikliais bei sandarios prietaisų pajungimo taškų dėžutės užtikrina, kad atsiradus bet kokiam pratekėjimui vanduo bėga ne į pastato konstrukcijas, bet per šarvą ir drenažinį vamzdį matomoje vietoje į trapą.

Taigi galime pamatyti (arba sumontavus drėgmės davikį su signalizacija išgirsti) pratekėjimo pradžią vamzdynų sistemoje ir pašalinti šią problemą be brangių konstrukcijos griovimo darbų, - pasikartosime, kad visos jungtys prie kolektoriaus ir prietaisų yra pasiekiamos, taipogi yra galimybė pakeisti pačius vamzdžius, esančius šarve.

Kokybiški Uponor PE-Xa vamzdžiai, paprastos atliekamos ir patentuotos unikalios Q&E jungtys be guminių sandarintojų, ir saugaus vandentiekio principas užtikrina labai patikimą ir saugiai eksploatuojamą būsto vandentiekio sistemą. Taip yra eliminuojamas užliejimų pavojus, pastatuose sumontuota tokia vandentiekio sistema didina nekilnojamo turto vertę.

Jau ir Lietuvoje keičiasi požiūris, nes akivaizdu, kad montuojant instaliacines pastatų vamzdynų sistemas „taupyti“ negalima - investicijos į jas tikrai yra nedidelės, lyginant su bendra būsto kaina, o pasitaikančių avarijų metu atsirandantys nuostoliai dažniausiai kelis kartus didesni už pačios sistemos kainą.


"Bioclar" nuotekų valymo įrenginis pavers tavo gyvenimą patogesniu

"Bioclar" nuotekų valymo įrenginis pavers tavo gyvenimą patogesniu

"Bioc-Bioclar" yra įmonė gaminanti, diegianti, montuojanti ir prižiūrinti pažangiausiomis patentuotomis technologijomis biologinius nuotekų valymo įrenginius. Bendrovė buvo įkurta kaip ilgalaikės nuotekų valymo technologijos...


Nuotekų valymas gali nekelti rūpesčių

Nuotekų valymas gali nekelti rūpesčių (2)

Ką daryti, jei pradėjus montuoti nuotekų valymo įrenginius paaiškėjo, kad sklype aukšti gruntiniai vandenys? Koks tinkamiausias filtravimo būdas jūsų sklypo gruntui? Kur išleisti švarų vandenį?


Apie vandens grežinius

Apie vandens grežinius

Žemėje yra du pagrindiniai geriamo vandens šaltiniai: paviršinis (atviri vandens telkiniai) ir požeminis. Pasak Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos (LVTA) prezidento Artūro Abromavičiaus Lietuva bene vienintelė šalis pasaulyje, kurios gyventojai...


Vandens gręžiniai - gręžimas, pajungimas, priežiūra

Vandens gręžiniai - gręžimas, pajungimas, priežiūra

Vandens gręžinys - tai ekologiškai švaraus vandens šaltinis jums ir jūsų šeimai. Įsirengdami vandens gręžinį jūs investuojate į savo namų ir šeimos ekonominę nepriklausomybę ir sveikatą. Vandens gręžinys yra ilgaamžis statinys. Teisingai įrengtas...


Moderni vandens nukalkinimo sistema – vertinantiems kokybę

Moderni vandens nukalkinimo sistema – vertinantiems kokybę

Vanduo – gyvybės šaltinis. Žmogui svarbu ne tik tai, kad geriamo vandens būtų pakankamai, bet ir tai, kad jis būtų geros kokybės. Vandenį mes įvertiname tiesiog paragavę ir nusprendžiame, ar vanduo skanus, ar ne. Tai remiasi organoleptinėmis...


Šulinys, vandentiekis ar gręžinys?

Šulinys, vandentiekis ar gręžinys?

Jei ketinate statytis namą mieste, pasirinkimo beveik nėra, greičiausiai teks jungtis prie centralizuoto vandens tiekimo tinklų. Nebent tų tinklų mikrorajone išvis nebus. Tuomet dėl vandens tiekimo teks sukti galvą taip pat kaip ir svajojančiam...


Katijonitinis vandens minkštinimo metodas

Katijonitinis vandens minkštinimo metodas

Vanduo vaidina svarbų vaidmenį maitinimo įmonėse. Jis naudojamas technologinėms reikmėms kaip žaliava maisto ruošimo procese, taip pat ir techninėms reikmėms: plauti darbuotojų rankas, žaliavas, inventorių, įrengimus, patalpas, atlikti šilumnešio...


Buitinis valymo įrenginys be elektros ir daugybės tūkstančių litų

Buitinis valymo įrenginys be elektros ir daugybės tūkstančių litų

Planuojate įsirengti valymo įrenginį? Dvejojate dėl didelės investicijos ir ieškote patogesnės alternatyvos? Šiuo metu rinkai pristatomas unikalus valymo įrenginys: jis nereikalauja elektros, aptarnauja keturis gyventojus ir kainuoja kiek daugiau...


Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

Vandens siurbliai, UAB
Vandens siurbliai, UAB

Mūsų veikla apima ne tik mažmeninę ir didmeninę prekybą buitiniais ir pramoniniais vandens siurbliais ir jų priedais, bet ir siurblių servisu bei gamyba, siurblių automatikos projektavimu

HANS GROUP, UAB
HANS GROUP, UAB

Nuotekų valymo įrenginiai bei inžinerinių tinklų montavimas

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai
Mes jau čia Mes jau čia