Gruodžio 6d. Penktadienis

Sėkmės paslaptis – kokybė ir patvarumas

Peržiūrų skaičius: 64620
Sėkmės paslaptis – kokybė ir patvarumas

Įrengiant vonios kambarį didžiausias dėmesys paprastai skiriamas madingiems plytelių raštams ar naujoviškai santechnikai, bet visa ko pagrindas – dailiai ir kokybiškai priklijuotos plytelės – kažkodėl pamirštamos. Juk niekas nepaneigs, kad patalpa dailiai atrodys tik tada, jeigu jos bus priklijuotos profesionaliai ir tvirtai, be akivaizdžių tarpų.

Senosios plytelės gali likti

Ką svarbiausia padaryti, norint suklijuoti plyteles? Nugruntuoti sieną, atlikti hidroizoliaciją, o tada galima klijuoti ir galiausiai užpildyti tarpus. Gruntuodami paruošiame paviršių – gruntas sumažina drėgmės įgeriamumą, pagerėja klijų ir pagrindo sukibimas, o tai labai svarbu kalbant apie kokybę ir patvarumą. Normaliai drėgmę sugeriančius paviršius (gipsinį tinką, kalkių ir cemento tinką, gipskartonio plokštes) patartina gruntuoti „Knauf Rotband Uni“ gruntu, birius paviršius (seną kalkių ir cemento tinką) – „Knauf Tiefengrund“.

Betoninių vandens nesugeriančių pagrindų gruntas „Knauf Betokontakt“ taip pat laidus garams ir orui, leidžia vykti natūraliems drėgmės apykaitos procesams, o raudona spalva padeda nesunkiai pastebėti, kurios vietos gerai padengtos, o kurios ne – taip išvengiama klaidų. Sukibimo emulsija (koncentratas, skiedžiamas su vandeniu) „Knauf Haftemulsion“ skirta drėgmės nesugeriantiems paviršiams, drėgmei atsparioms medžio drožlių plokštėms ir labai stipriai vandenį sugeriantiems pagrindams gruntuoti. Patogu ir tai, kad su „Knauf“ gruntu galima nugruntuoti senas plyteles ir ant jų klijuoti naujas, tad nereikės gaišti laiko ir skendėti dulkėse daužant senąsias ir atnaujinant vonios kambarį naujomis.

Užkirskime kelią drėgmei

Nusprendus įrengti vonios kambarį reikia numatyti, kur bus drėgnosios ir šlapiosios zonos. Daugelis painioja šias dvi sąvokas, todėl reikia žinoti, kad visa vonios patalpa yra laikoma drėgnąja zona, išskyrus tas vietas, kur drėgmė kaupiasi nuolat, – tai 50 cm aplink dušo kabiną, praustuvus, vonią, taip pat visas grindų plotas. Šios zonos vadinamos šlapiosiomis. Taigi šiomis vietomis reikia ypač pasirūpinti ir nepamiršti patikimos hidroizoliacijos.

Paruošta naudoti hidroizoliacinė medžiaga „Knauf Flächendicht“ skirta sandarinti, apsaugoti nuo korozijos, be to, neleidžia atsirasti pelėsiui, tinka ir drėgnoms, ir šlapioms patalpoms, puikiai sukimba su įvairiais pagrindais, jos itin mažos sąnaudos. Šią medžiagą ypač patogu naudoti ant gipskartonio plokščių.

Jeigu hidroizoliaciją reikia atlikti aplink vandens nubėgimo trapus ar ant betoninių pagrindų, rinkitės „Knauf Flex-Dicht“. Tai cementinis hidroizoliacinis mišinys, kurio sudėtyje yra plaušelių. Jis elastingai izoliuoja pagrindus prieš klijuojant keramines, natūralaus ar dirbtinio akmens plyteles, dangas. Be to, šią medžiagą patogu naudoti, kai įrengiamos šildomos grindys.

Klijuojame plyteles

Turbūt vienas atsakingiausių darbų įrengiant vonios kambarį – klijuoti plyteles. Klijų pasirinkimas labai platus, todėl svarbu pasirinkti tinkamiausius. Pagrindiniai veiksniai, lemiantys klijų pasirinkimą, – ant kokio paviršiaus bus klijuojama ir kokia numatoma apdaila.

 • „Knauf Fliesenkleber“ – tai tradiciniai, stabiliems paviršiams skirti
  plytelių klijai, tinkami ir sienoms, ir grindims patalpų viduje.
 • „Knauf Bau und Fliesenkleber“ – pagerintos kokybės plytelių klijai,
  tinkami labiau apkrautiems stabiliems paviršiams, puikiai tinkami
  vandeniu šildomoms grindims, plytelėms ant gipskartonio ar akmens
  masės plytelėms klijuoti.
 • „Knauf Flexkleber“ ypač elastingi (S1 klasės), šalčiui, šilumai,
  vandeniui atsparūs plonasluoksniai plytelių klijai, skirti vidaus ir išorės
  darbams atlikti. Puikiai tinka šildomoms grindims, sienelėms, terasoms
  ir balkonams, tinka galintiems deformuotis pagrindams (medžio
  drožlių plokštėms ir pan.), žodžiu, visur, kur reikia elastingų, drėgmei ir
  temperatūros poveikiui atsparių klijų.
 • Jei vonią puošiate ypatingesnėmis apdailos medžiagomis, pavyzdžiui,
  marmuru, stiklo keramika, mozaika, patariama rinktis baltus plytelių
  klijus „Knauf Fliesenkleber weiss“.
 • Jei patalpa norite pradėti naudotis greičiau, patartina rinktis greitai
  stingstančius plytelių klijus „Knauf Schnellkleber“.
 • Nusprendėte vonios sienas atnaujinti nenudaužę senųjų plytelių?
  Rinkitės itin elastingus ir gerai sukimbančius keraminių ir akmens
  masės plytelių klijus „Knauf Superkleber“, tinkamus ir didelių matmenų
  plytelėms klijuoti.

Užpildome siūles

Labai svarbu dailiai užpildyti siūles, jei plyteles klijavote su tarpais. Renkantis siūlių užpildą būtina atsižvelgti ne tik į plytelių spalvą, bet ir į jų faktūrą bei paviršiaus ypatybes. Atsakingai ir tinkamai parinktas siūlių užpildas išryškins plytelių grožį ir užtikrins jų patvarumą. „Knauf“ įmonės plytelių siūlių užpildai tinka visų keraminių ir akmens masės plytelių siūlėms sandarinti, yra atsparūs pelėsiui ir grybeliui, mechaninei apkrovai, neleidžia įsi- skverbti purvui.

Drėgnose patalpose patartina naudoti elastingą, vande- niui nelaidų siūlių užpildą „Knauf Flexfuge“, skirtą 2–15 mm pločio siūlėms. Jei renkatės paprastą užpildą „Knauf Fugenbunt“, tinkamą 2–8 mm pločio siūlėms, į jį reikia įmaišyti pried „Fugen-Elast“ – jis padidins siūlių atsparumą drėgmei, temperatūros svyravimams ir pagerins užpildo elastingumą. Kampines siūles, jungtis prie santechnikos įrenginių ar plytelių sandūras su kito tipo medžiagomis rekomenduojama užpildyti sanitariniu silikonu „Knauf Sa- nitär-Silicon“. Jis labai atsparus atmosferos poveikiui, gerai išsilaiko ir sukimba su drėgmės nesugeriančiais paviršiais, atsparus pelėsiui ir grybeliui, ilgai būna elastingas, o spalvų paletė sutampa su „Knauf“ siūlių užpildų spalvomis.

Visad kaip naujos!

Kad plytelės ilgai išliktų dailios, „Knauf“ siūlo įvairių prie- žiūros priemonių, padėsiančių užtikrinti švarą ir kokybę. Net ir profesionaliausi meistrai klijuodami plyteles palieka nešvarumų, todėl valiklis „Knauf Zemetschleier-Entferner“puikiai pašalins plytelių klijų ir siūlių užpildo likučius, o vėliau – kalkių nuosėdas ar rūdis. Pelėsis – dažnas svečias vonioje, todėl svarbu jį ne tik nuvalyti, bet ir impregnuoti paviršių. „Knauf Schimmelver- nichter“ sudėtyje esančios balinamosios ir dezinfekuoja- mosios medžiagos ne tik pašalins mikroorganizmus, bet ir veiks juos profilaktiškai ir taip užkirs kelią pelėsiui plisti. „Knauf Fugen-Reiniger“ – plytelių siūlių šarminė dezinfekcinė priemonė, pašalinanti purvo, muilo, net riebalų ir kitus buitinius teršalus. Ši priemonė nuvalo ir pačias plyteles, todėl jos žvilgės lyg ką tik priklijuotos. Jei norite atnaujinti apleistas, nebeišvalomas siūles, tiks itin veiksminga ir paprasta naudoti priemonė „Knauf Fugenfrish“, skirta plytelių siūlėms atnaujinti. Tai teptuku ar kempinėle tepamas skystis – juo plytelių siūlės tarsi perdažomos iš naujo balta, šviesiai pilka („Manhattan“) arba sidabro pilkumo spalvomis. Atnaujintos siūlės tampa atsparesnės vandens poveikiui, mažiau dyla, jų neapninka grybelis ar bakterijos, nes „Knauf Fugenfrish“ sudėtyje yra antibakterinių preparatų. Šis siūlių gaiviklis tinka visoms cementinio glaisto ar skiedinio pripildytoms siūlėms tarp plytelių, koklių, stiklo blokų ar mozaikos fragmentų.

Construction partners - Išorės apdailos darbai

Construction partners - Išorės apdailos darbai

Akis jau bado nublukęs namo fasadas? Tikėtina, kad svarstote imtis šių darbų savo rankomis. Na, arba prašysite pažįstamo ar kokio kaimyno. Bėda, kad dauguma tų kaimynų ne mažiau susirūpinę ir savo namo fasadu… Nejau imtis darbų pačiam?


Statyba be „Infostatybos“ jau neįsivaizduojama

Statyba be „Infostatybos“ jau neįsivaizduojama

Šiandien turbūt nerasime statybą pradėti ar jau pastatyto statinio užbaigimą įforminti planuojančio žmogaus, negirdėjusio apie Lietuvos Respublikos statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinę sistemą „Infostatyba“...


Modulinis namas

Modulinis namas

Pirmiausia išsiaiškinkime, ką reiškia žodžiai modulinis namas? Modulinės konstrukcijos montuojamos vietoje naudojant surenkamus statybinius blokus, vadinamus "moduliais".Svarbu teisingai išsiaiškinti formuluotę, nes, priklausomai nuo...


Statybų sektorius Anglijoje ir jo reikšmė Lietuvai

Statybų sektorius Anglijoje ir jo reikšmė Lietuvai

Anglijos, kaip ir daugumos pasaulio šalių ekonomika neįsivaizduojama be statybų industrijos. Ji sukuria didelę dalį nacionalinio produkto, įtakoja pramonę ir žmonių gerovę. Šioje sferoje dirba daugiau kaip du milijonai žmonių. Nemaža dalis...


Po renovacijos daugiabutis virs pasyviu

Po renovacijos daugiabutis virs pasyviu

Unikalus renovacijos arba modernizacijos projektas įvykdytas Riihimäki miestelyje Suomijoje. Čia senas daugiabutis, po renovacijos, tapo pasyviu gyvenamuoju keturių aukštų pastatu. Ambicingą renovacijos projektą Suomijoje vykdo...


Statinio statybos rūšys

Statinio statybos rūšys

Šis statybos techninis reglamentas (toliau – Reglamentas) nustato statinio statybos rūšis ir pagrindinius principus, pagal kuriuos statybos darbai priskiriami atskiroms statybos rūšims. Reglamentas kartu yra statinio saugos ir paskirties...


Statybos inspektorių akiratyje – kiekvienas atnaujinamas pastatas

Statybos inspektorių akiratyje – kiekvienas atnaujinamas pastatas

Š. m. sausį renovacijos darbai, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) duomenimis, vyko 375 modernizuojamuose daugiabučiuose. Daugumą šių namų statybos priežiūros inspektoriai jau patikrino...


Rangovo pasirinkimas gyvenamo namo remontui

Rangovo pasirinkimas gyvenamo namo remontui

Gyvenamų namų savininkai ar nuomininkai vis dažniau patiki remonto darbus rangovams vietoj to, kad dirbtų patys. Tai taupo laiką ir darbo sąnaudas, pasiekiamas geresnis rezultatas. Jei nusprendėte dažyti patys, prieš vertinat dažymo darbus...


Statybos inovacija, UAB
Statybos inovacija, UAB

Namų statyba „nuo pamatų iki rakto“.
+370-659-60722

Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

Taupalda, UAB
Taupalda, UAB

Patikimas Jūsų statybų partneris.

ABM Statyba, UAB
ABM Statyba, UAB

Praktiškas ir taupus namas skaičiuojantiems pinigus!

Bakūžė Lt, UAB
Bakūžė Lt, UAB

Karkasiniai ir skydiniai namai

Griovėjai.eu
Griovėjai.eu

Griovimo darbai ir statybvietės paruošimas. Patikėkite darbus profesionalams.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Šiltinimo darbai

Stukma, UAB
Stukma, UAB

Turime didžiulę patirtį įvairiose statybos sferose ir galime Jums padėti!

Lorensa, UAB
Lorensa, UAB

UAB "Lorensa" - tik patikrinti triukšmo valdymo sprendimai.

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

D. Bernardo statyba, UAB
D. Bernardo statyba, UAB

GRIOVIMO DARBŲ PROFESIONALAI Kokybiškai ir greitai atliekame griovimo darbus visoje Lietuvoje!

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Mes jau čia Mes jau čia