Liepos 7d. Antradienis

Renovuotas daugiabutis Panevėžyje pasidengė pelėsiu

2014 Spalio 20d.
Peržiūrų skaičius: 12704
Renovuotas daugiabutis Panevėžyje pasidengė pelėsiu

Prieš šešerius metus Panevėžyje renovuotas daugiabutis jau dvokia pelėsiu. Namą renovavusiems statybininkams pakako paaiškinti bendrijos pirmininkei, kad čia kalta visagalė gamta, ir vadovė vėl rinko krūvą pinigų naujam remontui, samdė kitus statybininkus.

Siena įskilusi, pasidengusi pelėsiu

„Pažiūrėkite, kaip „puikiai“ leidžiami europiniai pinigai. Statybininkai padarė broką renovuodami namą, o kiti statybininkai už naujus pinigus viską taiso“, – juokėsi Panevėžyje, Aukštaičių gatvės 76 name gyvenantis, bet prisistatyti nenorėjęs vyras.

Šis namas buvo renovuotas prieš šešerius metus. Tada jis atrodė labai patraukliai, dabar gi – atgrasančiai. Geltonai dažyti namo piliastrai ties ketvirtu aukštu šviečia raudonomis plytomis, įskilusi ir pelėsiu pasidengusi namo siena nuardyta, kad statybininkai galėtų užpurkšti ten atsiradusias skyles.

„Kam renovuoti namą, leisti didelius pinigus, kad po to vėl reikėtų viską lopyti, vėl leisti pinigus?“ – korespondentei stovint prie lopomo namo mestelėjo gyventojas.

Kaltininkai: vanduo ir vėjas

Namo bendruomenės pirmininke jau 13 metų dirbanti Nijolė Bajorūnienė dėl prastos renovacijos nematė nei statybininkų, nei savo kaltės. Moteris tik nusistebėjo priekaištais dėl vėjais leidžiamų pinigų. Gyventoją, pasiskundusį redakcijai, ji sakė pažįstanti – jam esą vis kas nors užkliūna.

Pirmininkė patikino, kad dar ankstyvą pavasarį surengtame namo susirinkime buvo paskelbta, jog po techninės apžiūros reikia pakeisti nuotekų vamzdžius, suremontuoti piliastrus ir nudažyti galinę sieną.

Už tai balsavo daugiau nei pusė butų savininkų: 30 iš 55. Buvo suskaičiuota, kad remontas gyventojams kainuos maždaug 50 tūkst. litų.

Nemokamai suremontuoti įskilusius, pelėsiu pasidengusius piliastrus renovaciją atlikusi statybų įmonė „Legrama“, kaip teigė bendrijos vadovė, neprivalėjo – garantiją savo darbams jie buvo davę tik penkeriems metams.

„Pavasarį susirinkime aiškinau, kad klausiau „Legramoje“, Panevėžio butų ūkyje, ar tai nėra koks statybų brokas. Tačiau darbuotojai mane patikino, kad statybininkai savo darbus atliko gerai ir tai yra tiesiog gamtos dėsnis. Namo sienoje įtrūko polistirolas ir vandens bei vėjo sukūriai „pagavo“ skylutę, pro kurią bėgo vanduo ir šlapo tinkas“, – aiškino N.Bajorūnienė.

Kodėl nepaliepė įmonei?

Namo techninę priežiūrą atliekančio Panevėžio butų ūkio direktorius Gintaras Ruzgys korespondentei aiškino kitaip. Jis jau nešnekėjo apie gamtos darinius, o prabilo apie po renovacijų pastebimus brokus.

„Po daugiabučių renovacijų pastebime įvairių defektų. Vienas jų – žaliuojančios namo sienos. Tačiau mes nevykdėme renovacijos, todėl negalime komentuoti, ar tai buvo statybininkų brokas, ar ne. Tik nesuprantu, kodėl gyventojai nepaliepė visko sutvarkyti tai statybų įmonei, kuri atliko renovaciją“, – svarstė G.Ruzgys.

Reikia aiškintis atkakliai

Panevėžio savivaldybės Statybos ir statinių priežiūros skyriaus vedėjas Andrius Aukštakalnis svarstė, kad namo sienos galėjo pradėti pelyti todėl, kad statybininkai galbūt naudojo kažkokią kitą technologiją.

„Kažkas čia ne taip, jei renovuotas namas net 10 metų neišlaikė savo geros išvaizdos. Gal statybininkai naudojo ne tą technologiją? Juk nėra taip, jog statybininkai padaro viską, išeina ir palieka likimo valiai. Renovacija – tai ilgaamžis dalykas. Namo gyventojams reikėjo surinkti komisiją, pakviesti statybininkus, peržvelgti projektą, kokiomis medžiagomis ir kaip buvo dirbta. Tai yra ilgas procesas, tačiau aiškintis reikia“, – tvirtino A.Aukštakalnis.

Negrįš, nes nekalti

„Vieniems sienos pelija, tinkas nubyra, kitiems – ne. Čia jau gamta visagalė“, – kaltės purtėsi statybos įmonės „Legrama“ vadovas Leonardas Sauchatas.

Direktorius nepripažino nei palikto broko, nei darbe naudotų kitokių, galbūt prastesnės kokybės medžiagų, kitokios darbų technologijos.

L.Sauchatas sakė, kad bendrovė negrįš remontuoti namo, nes tai – ne jos reikalas.

Komisija: kalta gamta

Į korespondentės skambutį sureagavo Būsto energijos taupymo agentūros vadovybė.

Iš Vilniaus į Panevėžį atvyko komisija ir patikrino daugiabučio būklę.

Tačiau ir komisija matė tik mūsų šiaurietiško klimato griaunamąją galią. Agentūros direktorius Valius Serbenta patvirtino, kad daugiausia namo sienos tinko įtrūkimams įtakos turėjo gamtos reiškiniai.

„Renovacija nėra daroma visam namo gyvavimui. Namui reikalinga nuolatinė priežiūra. Minėtus sienos įtrūkimus pavadinčiau gamtos dėsniu: vanduo įsigėrė į plytas, o žiemą pašalus plytos sieną ir „išsprogdino“. Galbūt čia ir trūko statybininkų darbo kokybės, bet vertinti tai po šešerių metų jau sunku, nes paprastai pagrindiniai renovacijos brokai – sienų įtrūkimai, įplyšimai, nesandarumai išryškėja po pirmo, antro šalčio sezono. Todėl matomiems darbams statybų bendrovės skiria garantiją būtent penkeriems metams“, – sakė V.Serbenta.

Vijolė Kasinskienė (www.panskliautas.lt)

Žymės: renovacija
Švenčioniškiai senus daugiabučius renovuoja kvartalais

Švenčioniškiai senus daugiabučius renovuoja kvartalais

Pačiame Švenčionių centre, tarp Mažosios ir A.Rymo gatvių, atnaujintas pusę amžiaus statytų vienuolikos mažaaukščių daugiabučių kvartalas. Tai – vienas pirmųjų Lietuvoje kvartalinės renovacijos pavyzdys, kai daugiabučiai modernizuojami ne...


Karkasinių namų privalumai

Karkasinių namų privalumai

Karkasiniai namai gali būti gaminami naudojant medinį ar metalinį karkasą. Mediena –pigesnė, ekologiškesnė, lengvesnė. Tai klasikinis karkasinio namo variantas. Aišku metalas ilgaamžiškesnis, tačiau gali kilti keblumų tvirtinant apdailą....


Renovacija: paskelbti tarptautiniai rangos darbų konkursai per CPO LT elektroninį katalogą

Renovacija: paskelbti tarptautiniai rangos darbų konkursai per CPO LT elektroninį katalogą

Centrinė perkančioji organizacija(CPO LT), bendradarbiaudama su Aplinkos ir Ūkio ministerijomis, paskelbė tarptautinius viešuosius konkursus per elektroninį katalogą. Įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, paskelbti...


Gręžimo ir pjovimo darbai

Gręžimo ir pjovimo darbai

Statant, renovuojant, ar remotuojant namą neišvengiamai susidūriame su gręžimo ir pjovimo būtinybe. Tokie darbai yra neatsiejami statybos metu. Juk neišvengiamai reikia įvesti elektrą, išvedžioti vamzdžius ir ne tik ,todėl prisireikia išgręžti,...


Statybininkams už renovacijos broką – griežtos sankcijos

Statybininkams už renovacijos broką – griežtos sankcijos

„Nuolat kontroliuoti daugiabučius renovuojančių statybininkų darbą jau tapo kasdiene valstybinių statybos priežiūros inspektorių duona, bet geriausias prižiūrėtojas – pats užsakovas, t. y. namo butų savininkai, – sako aplinkos...


Ekspertai: lietuviai išlieka statybininkų tauta

Ekspertai: lietuviai išlieka statybininkų tauta

Senas pokštas apie lietuvį – amžiną nuosavos pirkios statytoją – palaipsniui tampa kultiniu. Artėjant didžiausiai statybų parodai Baltijos šalyse „Resta 2014“, domimės, ar mitas apie lietuvius kaip statybininkų tautą turi...


Aktyvusis namas: pastatas su ekologiškai orientuota sąžine

Aktyvusis namas: pastatas su ekologiškai orientuota sąžine

„Ekologininkų“ svajonė galiausiai išsipildė: danų inžinieriai pastatė pirmuosius šeimos namus, kurie per ilgą laiką nepaliks jokios žymės Žemės energetinių išteklių atsargose, rašo Guardian.co.uk. Aktyvusis namas pastatytas nuolatos...


Vilniaus SOS vaikų kaimui būtini 155 tūkst. litų, kad būtų galima iki žiemos pabaigti renovaciją

Vilniaus SOS vaikų kaimui būtini 155 tūkst. litų, kad būtų galima iki žiemos pabaigti renovaciją

SOS vaikų kaime vyksta renovacijos darbai, kuriuos užbaigti reikia papildomų lėšų. Vilniaus SOS vaikų kaimo nameliai priklauso Labdaros paramos fondui SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugijai. Pro lubas varva vanduo, įsiveisė grybelis Atlikus prieš 19...


Griovėjai.eu
Griovėjai.eu

Griovimo darbai ir statybvietės paruošimas. Patikėkite darbus profesionalams.

Stukma, UAB
Stukma, UAB

Turime didžiulę patirtį įvairiose statybos sferose ir galime Jums padėti!

Samatele.lt
Samatele.lt

Sąmatas rengia atestuoti savo srities specialistai, todėl sąmatų parengimo profesionalumą galime GARANTUOTI.

Bakūžė Lt, UAB
Bakūžė Lt, UAB

Karkasiniai ir skydiniai namai

D. Bernardo statyba, UAB
D. Bernardo statyba, UAB

GRIOVIMO DARBŲ PROFESIONALAI Kokybiškai ir greitai atliekame griovimo darbus visoje Lietuvoje!

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Statybos inovacija, UAB
Statybos inovacija, UAB

Namų statyba „nuo pamatų iki rakto“.
+370-659-60722

Taupalda, UAB
Taupalda, UAB

Patikimas Jūsų statybų partneris.

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Šiltinimo darbai

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

Lorensa, UAB
Lorensa, UAB

UAB "Lorensa" - tik patikrinti triukšmo valdymo sprendimai.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.