Sausio 20d. Ketvirtadienis

Didieji Lietuvos miestai vejasi mažuosius

2015 Kovo 27d.
Peržiūrų skaičius: 10770
Didieji Lietuvos miestai vejasi mažuosius

Praėjusiais metais daugiabučių renovavimo programoje aktyviau dalyvavo mažesni Lietuvos miestai. Renovacijos lydere ir toliau išlieka Ignalina, kurioje per pusantrų metų atnaujintas 41 daugiabutis. Šiais metais renovacijos proveržio tikimasi ir didžiuosiuose šalies miestuose.

Būsto atnaujinimo agentūros (BETA) duomenimis, šiuo metu Vilniuje atnaujinami 86 daugiabučiai, Kaune – 83, Klaipėdoje – 48, Šiauliuose – 20, Panevėžyje – 17, Alytuje – 19 daugiabučių.

Minėtuose miestuose nuo 2013 m. jau pilnai atnaujinta daugiau kaip 70 daugiabučių – Vilniuje – 12, Kaune – 17, Klaipėdoje – 23, Šiauliuose – 2, Panevėžyje – 10, Alytuje – 8 namai.

Aplinkos ministerijos viceministrė Daiva Matonienė džiaugėsi, kad daugiabučių renovacijos reikalai pagaliau pajudėjo ir didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

„Jaučiamas proveržis. Savivaldybės renovacijai pradėjo skirti daugiau dėmesio, bet ateina ir daug pavienių projektų, kur gyventojai patys apsisprendė dalyvauti renovacijos procese“, - sakė D. Matonienė.

Vilniaus miesto savivaldybės Renovavimo poskyrio vedėja Guoda Ropaitė tikisi, kad renovacijos tempai sostinėje šiemet tik didės.

„Per 2014 metus Vilniaus mieste pradėta atnaujinti daugiau daugiabučių, nei per visą Programos gyvavimo laikotarpį: nupirkti 424 investiciniai projektai, gauti 187 daugiabučių namų gyventojų pritarimai, 114 projektų patvirtintas finansavimas. Renovuoti 3 daugiabučiai namai (G. Vilties g. 18, Stanevičiaus g. 22 ir Čiobiškio g. 27).

Šiemet planuojama renovuoti 70 daugiabučių namų, kuriems jau nupirkti rangos darbai. Šiandien Vilniuje 125 daugiabučių namų renovacijai jau pritarė gyventojai, yra pasirašytas 54 rangos sutartys, gauta 11 statybos leidimų“, - sakė G. Ropaitė.

Daugiausia daugiabučių bus atnaujinta Naujininkuose, Žirmūnuose, Verkiuose, Naujamiestyje, ir Antakalnyje.

Kauno miesto savivaldybės Būsto renovacijos poskyrio vedėjas Kęstutis Miškinis tikino, kad pagal savivaldybės programą šiuo metu yra parengtas 131 investicinis planas, 71-am iš jų gyventojai jau pritarė, likę arba nepritarė, arba dar neapsisprendė. Šiuo metu pagal savivaldybės programą Kaune renovuojami septyni daugiabučiai. Iš viso laikinojoje sostinėje šiais metais planuojama atnaujinti 179 daugiabučius – tiek investicinių planų jau yra patvirtinta.

Klaipėdoje pagal savivaldybių renovacijos programą pirmame etape dalyvauja 24, o antrajame etape – 6 daugiabučiai. Pasak Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento direktoriaus Liudviko Dūdos, dėl pasikeitusių statybos darbų kainų ne visiems namams iš karto pavyko nupirkti statybos rangos darbų, teko koreguoti investicinius planus, vėl klausti gyventojų sutikimo.

„Operatyvumas, pinigai ir daugiabučių administratorių iniciatyvumas nulemia renovacijos sėkmę. Be investicinių planų, negalima pirkti darbų. Kai Lietuvoje kilo daugiabučių modernizavimo vajus, dar nebuvo susiformavusi rinka. Pagal seną rinką buvo vienos kainos, bet pagal jas investicinių planų rengėjai nebegali rengti naujų planų, jie vadovaujasi egzistuojančiomis kainomis. Kol vyksta visi derinimo procesai, praeina metai, tuomet rinkoje atsiranda daugiau dalyvių ir pasikeičia kainos, pagal seną planą nebeįmanoma nupirkti darbų.

Pakoregavę investicinį planą pagal šių metų kainas iš karto trims namams nupirkome rangos darbus“, - apie sunkumus pasakojo L. Dūda.

BETA duomenimis, šiuo metu Klaipėdoje statybos rangos darbai yra pradėti 71 daugiabutyje, pernai darbai baigti 12-oje namų, o šiemet – viename.

Visoje Lietuvoje renovacijos darbai šiuo metu vyksta beveik 900 daugiabučių.

Žymės: namo renovacija

Apie geresnį pastatų atnaujinimo investicinių planų rengimą – interaktyvūs mokymai

Apie geresnį pastatų atnaujinimo investicinių planų rengimą – interaktyvūs mokymai

Kitą savaitę, kovo 10 ir 12 dienomis, vyks interaktyvūs mokymai pastatų atnaujinimo projektų ekonominės dalies (investicinių planų) rengėjams. Juos organizuoja Statybos produkcijos sertifikavimo centras (SPSC) kartu su Vilniaus Gedimino technikos...


Nuosavas namas už buto kainą

Nuosavas namas už buto kainą

Butas ar nuosavas namas? Tiems, kas svarsto pirkti butą, nes nuosavas namas atrodo neįkandama svajonė, UAB BRUŽLITA vadovas Paulius Bružas sako:„ Mes pastatysime Jums namą su žemės sklypu prie ežero netoli Vilniaus už buto kainą Vilniaus...


Modulinis namas

Modulinis namas

Pirmiausia išsiaiškinkime, ką reiškia žodžiai modulinis namas? Modulinės konstrukcijos montuojamos vietoje naudojant surenkamus statybinius blokus, vadinamus "moduliais".Svarbu teisingai išsiaiškinti formuluotę, nes, priklausomai nuo...


Savavališkos statybos įteisinimas kainuoja

Savavališkos statybos įteisinimas kainuoja

Šių metų pradžioje įsigaliojus Statybos įstatymo nuostatoms dėl įmokos už savavališkos statybos įteisinimą (Įmoka), Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Inspekcija) gauna nemažai tiek statytojų, tiek...


Nykstančių Lietuvos miestų ateitis – namų griovimas?

Nykstančių Lietuvos miestų ateitis – namų griovimas?

Per dešimtmetį kai kuriose apskrityse gyventojų sumažėjo daugiau kaip 20 proc., rodo Statistikos departamento išankstiniai visuotinio surašymo duomenys. Kaip rašo „Verslo žinios”, nekilnojamojo turto specialistai teigia, kad apie būstų...


Valstybės parama individualių namų renovacijai

Valstybės parama individualių namų renovacijai

Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (LAAIF) paskelbė kvietimą teikti paraiškas gauti paramai atnaujinimo (modernizavimo) ir atsinaujinančių energijos išteklių diegimo projektams individualiuose namuose iš Klimato kaitos specialiosios...


Čekai pristato „Iglu“ tipo namus iš aviacinio aliuminio

Čekai pristato „Iglu“ tipo namus iš aviacinio aliuminio

Internetinės prekybos platformoje verslui „MerXu“ jau galima įsigyti unikalius čekų gamybos namus „StarIgloo“. Moduliniai nameliai gaminami iš aviacijoje panaudoto aliuminio ir skaidraus polikarbonato. Šis išskirtinis...


Surenkamas namas – geriausia poilsio vieta

Surenkamas namas – geriausia poilsio vieta

Kokybiškas užmiesčio namas – tai puiki investicija, o pasistatyti svajonių namą tai galbūt vienas svarbiausių darbų mūsų gyvenime. Šiuolaikinio pasaulio dinamika yra įspūdinga savo tempu, naujos technologijos, nauji sprendimai… Nėra...

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...