Spalio 21d. Ketvirtadienis

Dažnai pasitaikančios klaidos įrengiant būstą

2020 Gruodžio 17d.
Dažnai pasitaikančios klaidos įrengiant būstą

Būsto įrengimo ar statybų proceso lengva padaryti klaidą ar klaidas. Jos pasitaiko ne tik dėl kompetencijų ar žinių stokos, tačiau ir dėl paprasčiausio neatidumo, klaidingai suprastos ar ne vietoje ir ne laiku nugirstos informacijos. Jeigu viską darytų specialistai, tokių klaidų išvengti turime didesnius šansus, bet, nepaisant to, vis tiek reikėtų žinoti apie sritis ir vietas, su kuriomis kyla daugiausiai problemų ir rūpesčių. Štai net septynios klaidos, kurios dažnai pasitaiko būsto įrengimo metu.

Pasirinktas netinkamas šildymo sprendimas

Egzistuoja daugybė skirtingų namų šildymo sprendimų, pradedant oro siurbliu (kondicionieriumi), baigiant geoterminiu šildymu. Kuris iš jų geriausias? Sunku pasakyti, mat, tinkamiausias pasirinkimas paprastai priklauso nuo jūsų šildymo poreikių, namų dydžio bei gyvenamosios vietos. Kai kuriems žmonėms patogu ir patinka šildytis kietu kuru, jiems toks būdas patinka dėl pastovumo ir užtikrintumo. Kiti renkasi dujinį šildymą, nes jis yra, ko gero pigiausias sprendimas rinkoje. Treti renkasi elektrą, nes vertina komfortą ir jiems ne tiek daug rūpi kaina.

Bet kokiu atveju šildymo sprendimus reikia įgyvendinti pilnai. Pasirinkę savo namams radiatorius, sudarykite šildymo planą, kad žinotumėte kiek radiatorių reikės, kur juos statysite ir kaip šildysite namus. Tada jau galite užsukti į Varle ar kitą internetinę parduotuvę ir įsigyti radiatorius, šildymo elementus, katilą, boilerį, siurblį ar kitą įrangą.

Į kambarius patenka per mažai šviesos

Labiausiai interjero dizaino srityje patirties stoka pasireiškia jau įrengus kambarį, kada pastebima, jog jame yra per mažai dienos šviesos arba per mažai apšvietimo. Apskaičiuoti, kad į vidų patektų užtektinai šviesos yra ganėtinai sudėtinga, todėl daug kas ir samdo architektus, būsto planuotojus, interjero dekoratorius ir kitus specialistus, kurie turi patirtį ar su kompiuterinės įrangos pagalba atlieka skaičiavimus ir sukuria vizualizacijas, padedančias nustatyti tinkamą apšvietimo kiekį.

Langų skaičių padidinti ar langus praplatinti yra pernelyg sunki užduotis, todėl tokiu atveju verta nebent sienas padengti ryškesne spalva arba įsigyti ryškius LED šviestuvus.

Per daug baldų

Taip, gali būti ir per mažai baldų. Bet, iš kitos pusės, turbūt gerokai dažniau pasitaiko problemų, susijusių su tuo, kad būstas būna naujas, visiškai naujos statybos ar renovuotas, bet jame trūksta erdvės, viskas yra užgriozdinta. Dėl to labiausiai kaltas didelis baldų skaičius ir būstą įrengiančių žmonių žinių arba patirties stoka.

Kada jūsų būste yra per daug baldų, trūksta praėjimo, sumažėja erdvės judėti ar su kažkuo prasilenkti, nebėra laisvės, kurios įprastai norisi savo namuose. Dėl to verta pasitarti su jau minėtais interjero dizaino specialistais, kad būtų parengtas interjero planas ir maksimaliai efektyviai išnaudota namų erdvė.

Nepatogiai ir neergonomiškai išvedžiojami laidai ir tinklai

Dar viena problema, kuri nėra svetima – prastas arba neergonomiškas laidų ir mazgų išvedžiojimas. Jis dažniausiai aktualus tuomet, kada daug ką atliekate savomis rankomis arba kai samdoma nepatyrusi darbo jėga, daroma skubotai, taupant kiekviename įmanomame žingsnyje.

Dėl nepatogiai išvedžiotų tinklų gali kilti sunkumų prijungiant buitinę techniką ar vonios kambario įrangą, ją remontuojant ir panašiai. Dėl neergonomiškai išvedžiotų tinklų gali kilti problemų ne tik, kada įrangą reikia keisti, remontuoti ar įrengti iš naujo, bet ir pati estetika nėra gera. Laidai neturėtų kyšoti atviroje erdvėje.

Nepasiruošimas drėgmei

Drėgmė yra bene didžiausias jūsų priešas buityje. Dėl jo atsiranda pelėsis, pūva rūbai, miršta augalai, atšoka klijuotos apdailos detalės, rasoja langai ir kyla pačių įvairiausių problemų. Su drėgme kovoti reikia dar prieš įrengiant namus. Pagrindiniai jūsų įrankiai kovoje yra: būsto sandarumo užtikrinimas, pakankamos ventiliacijos įrengimas ir drėgmei atsparių medžiagų parinkimas. Visi kiti sprendimai, tokie kaip oro sausintuvai ar panašios priemonės, yra antraeiliai. Apšiltinę sienas, užsandarinę plyšius ir sukūrę gerą ventiliaciją sumažinsite drėgmės poveikį savo būstui iki absoliutaus minimumo.

Prastas vonios kambario įrengimas

Įrengiant vonios kambarį reikia nepamiršti grožio ir estetikos derinti su funkcionalumu ir praktiškumu. Šiame kambaryje reikia drėgmei atsparių paviršių, gero spalvų derinio, erdvės judėti, puikios ventiliacijos, ryškaus apšvietimo, bei praktiškos buities sprendimų (džiovinimas, veidrodis, valymas, spintelės ir taip toliau).

Įrengiant vonios kambarį reikėtų nepamiršti ne tik to, kur stovės vonia ar kriauklė, bet ir kur bus sumontuoti gyvatukai (juos galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos - https://www.varle.lt/ranksluosciu-dziovintuvai-kopeteles/), kur susidėsite higienos priemones ir taip toliau.

Nepakankama garso izoliacija

Apie garso izoliaciją žmonės neretai pagalvoja tik jau apsigyvenę namuose. Patariame apie ją galvoti anksčiau ir tinkamai nuo garso izoliuoti stogą, sienas, langus bei nešykštėti papildomų išlaidų šiai sričiai. Skardinis stogas yra pigus, tačiau lyjant lietui ar krentant krušai kyla daug didesnis triukšmas, kuriam neutralizuoti reikia daug storesnio garso izoliacijos sluoksnio. Triukšmas, kuris neleidžia užmigti arba ramiai ilsėtis savo pačių namuose, tikrai nevertas tų sutaupytų eurų.


Statybos taisyklės. Kodėl reikia jų laikytis?

Statybos taisyklės. Kodėl reikia jų laikytis?

Statybos taisyklės – tai taisyklių visuma, apibrėžianti, kaip turi vykti tam tikro pastato statybos darbai: ką galima daryti, ką daryti griežtai draudžiama ir pan. Taip pat nurodoma, kaip pastatas turi būti prižiūrimas po statybų.


Pastatų ir jų konstrukcijų apžiūra

Pastatų ir jų konstrukcijų apžiūra (1)

Visi pastatai ir kiti statiniai skirti visuomeninės buitinėms, gamybinėms bei kultūrinėms ir dvasinėms reikmėms tenkinti. Naudojamuose statiniuose ilgainiui atsiranda pokyčių, bloginančių jų eksploatacines savybės. Dėl vienų pablogėja komfortas,...


Senų pastatų griovimo darbai

Senų pastatų griovimo darbai

Seni pastatai – istorinis paveldas, kurį kai kuriais atvejais reikia išsaugoti. Tačiau kartais, kai jie neturi istorinės vertės, jie nugriaunami. Kartais seni, apgriuvę ir gadina miesto vaizdą. Taigi pastatų griovimo darbai turi būti gerai...


Renovacija socialiai remtiniems – ne baubas, o galimybė

Renovacija socialiai remtiniems – ne baubas, o galimybė

Visi bijome prisiimti finansinių įsipareigojimų, ką jau kalbėti apie socialiai remtinus gyventojus. Jie taip pat norėtų gyventi renovuotuose namuose, bet bijo dalyvauti programoje, o labiausiai – banko paskolos. Bijo veltui, nes visas...


Į Lietuvos statybų rinką veržiasi pasyvūs namai

Į Lietuvos statybų rinką veržiasi pasyvūs namai

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, individualių namų statybos apimtys Lietuvoje auga nesustodamos – 2016 m. pirmą ketvirtį jie sudarė net 97,6 proc. visų išduotų statybų leidimų, o lyginant su 2015 m. tuo pačiu laikotarpiu, 7,2...


Lietuvoje daugėja energiškai efektyvių pastatų

Lietuvoje daugėja energiškai efektyvių pastatų

Statybos produkcijos sertifikavimo centro duomenimis, pernai išduotų pastatų energinio naudingumo sertifikatų skaičius išaugo daugiau kaip 3 kartus (net 317 proc.): nuo 3 966 sertifikatų 2012 metais iki 16 522 sertifikatų 2013 metais.


Nuo ko pradėti sienos mūro darbus?

Nuo ko pradėti sienos mūro darbus?

Sienos pastatytos iš tvirtesnių blokų yra saugesnės, nereikia skirti papildomų pinigų sienų sutvirtinimui, be to, tvirti blokai tuo pat metu yra ir ekonomiški – ekonomiški: Sienos mūrijamos iš plonesnių blokų, pvz. ARKO M15; ARKO M18. Beveik...


Norvegijoje bus statomas inžinerijos stebuklu vadinamas tiltas

Norvegijoje bus statomas inžinerijos stebuklu vadinamas tiltas

Maždaug 10 milijardų eurų – tiek kainuos pats ilgiausias pasaulyje ant lynų kabantis tiltas, kuris sujungs du vieno Norvegijos fiordo krantus. San Francisko „Auksinių vartų“ tiltą (Golden Gate Bridge) ilgiu jis lenks net tris...

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...