Sausio 24d. Sekmadienis

Dažnai pasitaikančios klaidos įrengiant būstą

2020 Gruodžio 17d.
Dažnai pasitaikančios klaidos įrengiant būstą

Būsto įrengimo ar statybų proceso lengva padaryti klaidą ar klaidas. Jos pasitaiko ne tik dėl kompetencijų ar žinių stokos, tačiau ir dėl paprasčiausio neatidumo, klaidingai suprastos ar ne vietoje ir ne laiku nugirstos informacijos. Jeigu viską darytų specialistai, tokių klaidų išvengti turime didesnius šansus, bet, nepaisant to, vis tiek reikėtų žinoti apie sritis ir vietas, su kuriomis kyla daugiausiai problemų ir rūpesčių. Štai net septynios klaidos, kurios dažnai pasitaiko būsto įrengimo metu.

Pasirinktas netinkamas šildymo sprendimas

Egzistuoja daugybė skirtingų namų šildymo sprendimų, pradedant oro siurbliu (kondicionieriumi), baigiant geoterminiu šildymu. Kuris iš jų geriausias? Sunku pasakyti, mat, tinkamiausias pasirinkimas paprastai priklauso nuo jūsų šildymo poreikių, namų dydžio bei gyvenamosios vietos. Kai kuriems žmonėms patogu ir patinka šildytis kietu kuru, jiems toks būdas patinka dėl pastovumo ir užtikrintumo. Kiti renkasi dujinį šildymą, nes jis yra, ko gero pigiausias sprendimas rinkoje. Treti renkasi elektrą, nes vertina komfortą ir jiems ne tiek daug rūpi kaina.

Bet kokiu atveju šildymo sprendimus reikia įgyvendinti pilnai. Pasirinkę savo namams radiatorius, sudarykite šildymo planą, kad žinotumėte kiek radiatorių reikės, kur juos statysite ir kaip šildysite namus. Tada jau galite užsukti į Varle ar kitą internetinę parduotuvę ir įsigyti radiatorius, šildymo elementus, katilą, boilerį, siurblį ar kitą įrangą.

Į kambarius patenka per mažai šviesos

Labiausiai interjero dizaino srityje patirties stoka pasireiškia jau įrengus kambarį, kada pastebima, jog jame yra per mažai dienos šviesos arba per mažai apšvietimo. Apskaičiuoti, kad į vidų patektų užtektinai šviesos yra ganėtinai sudėtinga, todėl daug kas ir samdo architektus, būsto planuotojus, interjero dekoratorius ir kitus specialistus, kurie turi patirtį ar su kompiuterinės įrangos pagalba atlieka skaičiavimus ir sukuria vizualizacijas, padedančias nustatyti tinkamą apšvietimo kiekį.

Langų skaičių padidinti ar langus praplatinti yra pernelyg sunki užduotis, todėl tokiu atveju verta nebent sienas padengti ryškesne spalva arba įsigyti ryškius LED šviestuvus.

Per daug baldų

Taip, gali būti ir per mažai baldų. Bet, iš kitos pusės, turbūt gerokai dažniau pasitaiko problemų, susijusių su tuo, kad būstas būna naujas, visiškai naujos statybos ar renovuotas, bet jame trūksta erdvės, viskas yra užgriozdinta. Dėl to labiausiai kaltas didelis baldų skaičius ir būstą įrengiančių žmonių žinių arba patirties stoka.

Kada jūsų būste yra per daug baldų, trūksta praėjimo, sumažėja erdvės judėti ar su kažkuo prasilenkti, nebėra laisvės, kurios įprastai norisi savo namuose. Dėl to verta pasitarti su jau minėtais interjero dizaino specialistais, kad būtų parengtas interjero planas ir maksimaliai efektyviai išnaudota namų erdvė.

Nepatogiai ir neergonomiškai išvedžiojami laidai ir tinklai

Dar viena problema, kuri nėra svetima – prastas arba neergonomiškas laidų ir mazgų išvedžiojimas. Jis dažniausiai aktualus tuomet, kada daug ką atliekate savomis rankomis arba kai samdoma nepatyrusi darbo jėga, daroma skubotai, taupant kiekviename įmanomame žingsnyje.

Dėl nepatogiai išvedžiotų tinklų gali kilti sunkumų prijungiant buitinę techniką ar vonios kambario įrangą, ją remontuojant ir panašiai. Dėl neergonomiškai išvedžiotų tinklų gali kilti problemų ne tik, kada įrangą reikia keisti, remontuoti ar įrengti iš naujo, bet ir pati estetika nėra gera. Laidai neturėtų kyšoti atviroje erdvėje.

Nepasiruošimas drėgmei

Drėgmė yra bene didžiausias jūsų priešas buityje. Dėl jo atsiranda pelėsis, pūva rūbai, miršta augalai, atšoka klijuotos apdailos detalės, rasoja langai ir kyla pačių įvairiausių problemų. Su drėgme kovoti reikia dar prieš įrengiant namus. Pagrindiniai jūsų įrankiai kovoje yra: būsto sandarumo užtikrinimas, pakankamos ventiliacijos įrengimas ir drėgmei atsparių medžiagų parinkimas. Visi kiti sprendimai, tokie kaip oro sausintuvai ar panašios priemonės, yra antraeiliai. Apšiltinę sienas, užsandarinę plyšius ir sukūrę gerą ventiliaciją sumažinsite drėgmės poveikį savo būstui iki absoliutaus minimumo.

Prastas vonios kambario įrengimas

Įrengiant vonios kambarį reikia nepamiršti grožio ir estetikos derinti su funkcionalumu ir praktiškumu. Šiame kambaryje reikia drėgmei atsparių paviršių, gero spalvų derinio, erdvės judėti, puikios ventiliacijos, ryškaus apšvietimo, bei praktiškos buities sprendimų (džiovinimas, veidrodis, valymas, spintelės ir taip toliau).

Įrengiant vonios kambarį reikėtų nepamiršti ne tik to, kur stovės vonia ar kriauklė, bet ir kur bus sumontuoti gyvatukai (juos galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos - https://www.varle.lt/ranksluosciu-dziovintuvai-kopeteles/), kur susidėsite higienos priemones ir taip toliau.

Nepakankama garso izoliacija

Apie garso izoliaciją žmonės neretai pagalvoja tik jau apsigyvenę namuose. Patariame apie ją galvoti anksčiau ir tinkamai nuo garso izoliuoti stogą, sienas, langus bei nešykštėti papildomų išlaidų šiai sričiai. Skardinis stogas yra pigus, tačiau lyjant lietui ar krentant krušai kyla daug didesnis triukšmas, kuriam neutralizuoti reikia daug storesnio garso izoliacijos sluoksnio. Triukšmas, kuris neleidžia užmigti arba ramiai ilsėtis savo pačių namuose, tikrai nevertas tų sutaupytų eurų.

Nuo ko pradėti sienos mūro darbus?

Nuo ko pradėti sienos mūro darbus?

Sienos pastatytos iš tvirtesnių blokų yra saugesnės, nereikia skirti papildomų pinigų sienų sutvirtinimui, be to, tvirti blokai tuo pat metu yra ir ekonomiški – ekonomiški: Sienos mūrijamos iš plonesnių blokų, pvz. ARKO M15; ARKO M18. Beveik...


Surenkami skydai – naujas sprendinys renovacijai

Surenkami skydai – naujas sprendinys renovacijai

Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ kartu su Latvijos medienos perdirbėjais ir mokslininkais išbandė naują gaminį pastatų renovacijai – gamykloje surenkamus medinius skydus su akmens vatos užpildu viduje. Šis pilotinis...


Tyrimas: mažėja renovacijos skeptikų

Tyrimas: mažėja renovacijos skeptikų

Naująjį šalies senų daugiabučių atnaujinimo modelį, pagal kurį renovacija vykdoma per savivaldybių energinio efektyvumo didinimo programas, palankiai vertina 70 proc. Lietuvos gyventojų. Tai parodė rinkos tyrimų bendrovės „Factus...


Gyvenamosios paskirties pastatų sienų apšiltinimo sprendimai ir technologijos

Gyvenamosios paskirties pastatų sienų apšiltinimo sprendimai ir technologijos (1)

Apie 50% visų namo šilumos nuostolių sudaro šiluma, kurios netenkama per sienas, nes jų plotas lyginant su kitomis atitvaromis yra pats didžiausias. Mintis, kad daugelis šiuolaikinių statybinių konstrukcijų labiau kenkia žmogaus sveikatai, nei ją...


Renovacija: Dažniausiai klausiama kas tai yra ir kam tai naudinga?

Renovacija: Dažniausiai klausiama kas tai yra ir kam tai naudinga?

Pabandykime trumpai tai išsiaiškinti. Esami elevatoriniai šilumos punktai yra be automatizuoto valdymo. Norint padidinti arba sumažinti į namą tiekiamos šilumos galingumą ar karšto vandens temperatūrą mes tai turime atlikti rankiniu būdu. Kaip...


Statybos inspektorių akiratyje – kiekvienas atnaujinamas pastatas

Statybos inspektorių akiratyje – kiekvienas atnaujinamas pastatas

Š. m. sausį renovacijos darbai, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) duomenimis, vyko 375 modernizuojamuose daugiabučiuose. Daugumą šių namų statybos priežiūros inspektoriai jau patikrino...


Jų darbas – prikelti naujam gyvenimui

Jų darbas – prikelti naujam gyvenimui

Pastarųjų dviejų tūkstantmečių istorija leidžia teigti, kad žmonijos požiūris į praeities paminklus kito, o visuomenės santykis su kultūros paveldu visais laikais priklausė nuo žmonių kultūrinio ir ekonominio išsivystymo lygio. Dar antikinėje...


Gyvenantys kampiniuose butuose turi tik vieną išeitį

Gyvenantys kampiniuose butuose turi tik vieną išeitį

Prieš pasiryždami daugiabučio renovacijai, gyventojai dažnai galvoja, kad namo atnaujinimas naudingesnis vadinamųjų kampinių butų, kurie turi daugiau lauko sienų ir dėl to yra šaltesni, gyventojams. „Vidiniuose“ butuose gyvenantys...


Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Šiltinimo darbai

Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

ABM Statyba, UAB
ABM Statyba, UAB

Praktiškas ir taupus namas skaičiuojantiems pinigus!

Bakūžė Lt, UAB
Bakūžė Lt, UAB

Karkasiniai ir skydiniai namai

Taupalda, UAB
Taupalda, UAB

Patikimas Jūsų statybų partneris.

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

Statybos inovacija, UAB
Statybos inovacija, UAB

Namų statyba „nuo pamatų iki rakto“.
+370-659-60722

Griovėjai.eu
Griovėjai.eu

Griovimo darbai ir statybvietės paruošimas. Patikėkite darbus profesionalams.

Lorensa, UAB
Lorensa, UAB

UAB "Lorensa" - tik patikrinti triukšmo valdymo sprendimai.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

D. Bernardo statyba, UAB
D. Bernardo statyba, UAB

GRIOVIMO DARBŲ PROFESIONALAI Kokybiškai ir greitai atliekame griovimo darbus visoje Lietuvoje!

Stukma, UAB
Stukma, UAB

Turime didžiulę patirtį įvairiose statybos sferose ir galime Jums padėti!

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.