Franke

Kaip pasirinkti keraminių plytelių klijus ir glaistus

Kaip pasirinkti keraminių plytelių klijus ir glaistus

Statybinių medžiagų parduotuvėse pirkėjui siūlomi įvairių gamintojų ir pavadinimų plytelių klijai. Dažniausiai tai cementiniai sausieji mišiniai, susidedantys iš portlandcemenčio, smulkaus smėlio, metilceliuliozės bei kitų priedų. Metilceliuliozės priedas didina mišinio vandens laikomumą, mažina susitraukimą, gerina lipnumą, prailgina tinkamumo naudoti laiką ir klijų stiprumą. Sumaišius šiuos mišinius su vandeniu, gaunami plytelių klijai. Naudojant tokius klijus, plytelių prieš klijavimą nereikia mirkyti vandenyje.

Plytelių klijai parenkami atsižvelgiant į klijuojamų keraminių plytelių vandens įmirkį, paviršiaus, ant kurio bus klijuojamos plytelės, kokybę, taip pat klojinio eksploatavimo sąlygas. Jei klijuojamų keraminių plytelių vandens įmirkis didelis, tiks įprastiniai keraminių plytelių klijai, skirti joms klijuoti prie betono, keramzitbetonio, tinkuotų paviršių. Mažo vandens įmirkio plytelėms (akmens masės ir pan.) priklijuoti reiktų pirkti elastingus klijus. Kartais tokie klijai vadinami „padidinto atsparumo plytelių klijais”. Toks užrašas reiškia, kad šių klijų suklijavimo stipriui nustatyti buvo naudojami mažą vandens įmirkį turintys plytelių bandiniai.

Pirkdami plytelių klijus, prašykite pateikti atitikties deklaraciją. Pasitikrinkite klijų paskirtį ir kokias pagrindines technines charakteristikas deklaruoja tiekėjas. Plytelių klijų suklijavimo stipris po 3 parų kietėjimo turėtų būtu ne mažesnis kaip 0,3 N/mm2, o po 28 parų – 0,5 N/mm2. Jei suklijavimo stipris po 25 šaldymo – šildymo ciklų ne mažesnis kaip 0,5 N/mm2, tokie klijai laikomi atsparūs šalčiui. Geros kokybės klijų nusislinkimas ne didesnis kaip 0,5 mm, klijų tikimo laikas 15-25 min., sąlyčio plotas ne mažesnis kaip 65%. Palyginkite naudojimo instrukcijoje nurodytų pagrindinių klijų techninių charakteristikų vertes su prieš tai nurodytomis. Nepamirškite pasitikrinti, ar klijai tinkami naudoti, nes plytelių klijai dažnai parduodami pasibaigus jų naudojimo laikui. Ypač dažnai tokie klijai parduodami rajonų centrų statybinių medžiagų parduotuvėse. Bandymais patikrinta, kad pasenusių plytelių klijų būna sumažėjęs stipris gniuždant, todėl priklijuotos plytelės gali nukristi. ˇinokite, kad pasenusius klijus teisės aktais nustatyta tvarka parduoti draudžiama, todėl jų nepirkite. Taip pat atkreipkite dėmesį, kaip laikomi plytelių klijai. Jie turi būti laikomi sandarioje pakuotėje ir sausuose sandėliuose. Nereikalingų išlaidų išvengsite tiksliai apskaičiavę, kiek klijų reikia nusipirkti.

Paviršius, ant kurio bus klijuojamos plytelės, turi būti švarus, be dulkių, be riebalų, be aliejinių ir emulsinių dažų, kitų nešvarumų, dėl kurių gali sumažėti klijų sukibimas su pagrindu. Jei paviršius su defektais, patartina pirkti elastingesnius klijus. Vandenį labai sugeriančius paviršius reiktų nugruntuoti specialiu gruntu. Klijai paruošiami griežtai laikantis naudojimo instrukcijoje nurodytų reikalavimų. Įsidėmėkite, kad pirmiausia pripilamas reikalingas vandens kiekis, į kurį suberiamas apskaičiuotas sauso mišinio kiekis, ir viskas kruopščiai išmaišoma. Pradėjusių kietėti klijų nebegalima skiesti vandeniu ir jų naudoti nerekomenduojama, nes tokiais klijais priklijuotos keraminės plytelės gali nukristi.

Vartotojai kartais, atlikdami darbus ne pagal instrukciją, susilaukia netikėtų padarinių. Pavyzdžiui, pasitaikė atvejų, kai plytelių tarpai buvo glaistomi tais pačiais klijais ir taip buvo sugadintas plytelių paviršius. Atkreipiame dėmesį, kad kiekvienas produktas turi būti naudojamas pagal paskirtį. Dabar parduotuvėse gausu įvairių spalvų plytelių siūlių glaistų, skirtų tarpams tarp plytelių užpildyti. Tokiais glaistais galima užpildyti siūles, kurių plotis iki 6 mm. Glaistyti galima tik sukietėjus klijams ir tai reikia atlikti maždaug po paros. Jei plytelių paviršius šiurkštus, pabandykite išmėginti glaistą mažame plotelyje ir įsitikinkite, ar jo likučiai nusiplaus nuo plytelių. Tokius paviršius rekomenduojama prieš glaistymą paveikti specialiais skysčiais, tai palengvins nuvalyti glaisto perteklių. Glaistas sumaišomas kaip nurodyta instrukcijoje ant pakuotės, glaistoma gumine mentele. Kai jis pradeda kietėti, glaistomą paviršių reikia nuvalyti drėgna šiurkščia kempine, o po to nubraukti švariu drėgnu skuduru. Po paros glaisto likučius reiktų nuvalyti švariu skuduru. Jeigu glaistas nenusivalo, reikia naudoti specialias rūgštines plytelių valymo priemones.

Dauguma plytelių klijų ir glaistų tiekėjų ant produkto pakuotės pateikia išsamias naudojimo instrukcijas. Net neįgudusieji atliks darbą puikiai, jei pirks kokybiškus, tinkamai ženklintus produktus, o dirbdami laikysis naudojimo instrukcijoje nurodytų reikalavimų.

Ristatus

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu