Sausio 16d. Šeštadienis

Spindulinis šildymas namams – ekonomiška ir sveika

2012 Liepos 30d.
Peržiūrų skaičius: 44800
Spindulinis šildymas namams – ekonomiška ir sveika

Spindulinis šildymas (arba infraraudonųjų spindulių šildymas) yra vertinamas kaip jaukiausias, maloniausias, sveikiausias ir natūraliausias šildymo būdas iš esamų. Tikrai nedera šio šildymo būdo maišyti su ultravioletiniais, rentgeno spinduliais ar mikro bangomis.  Žmonės namuose yra šildomi tuo pačiu keliu, kaip saulė tai daro vėsią dieną lauke. Skersvėjai, šalčio taškai ir sausas oras yra eliminuojami. Tinkamai suprojektavus ir sumontavus spindulinio šildymo sistemą, sauso oro, dulkių, oro teršalų (pelėsių, grybelių, bakterijų ir virusų) kiekis bei kitos problemos, susijusios su konvekciniu oro šildymu, yra ženkliai sumažinamos, o daugeliu atvejų ir panaikinamos.

Spindulinio šildymo sistemos namams paprastai būna montuojamos į lubas, ant sienos arba po grindų danga. Šios šildymo sistemos nešildo oro, tačiau greitai jį pereina tiesiogiai šildydamos žmones ir kitus objektus (sienas, grindis, baldus) kambaryje infraraudonųjų spindulių pagalba. Spindulinės šilumos efektas gali būti palyginamas su jausmu, kurį teikia koklinė krosnis – šiluma juntama ne tik per 1-2 cm nuo šildymo prietaiso, bet ir kelių ar net keliasdešimties metrų atstumu. Šiluma patalpoje pasiskirto tolygiai – skirtumas tarp lubų ir grindų nebūna didesnis nei 1 – 2°C. Tokiu būdu šildantis paprastai sienos ir esantys objektai patalpoje būna šiltesni už orą. Mokslininkai pastebėjo, kad tokioje aplinkoje žmogus jaučiasi kur kas jaukiau ir maloniau nei patalpoje, kur sienos yra šaltesnės nei oras.

Spindulinio šildymo sistemose šilumos nešėju paprastai būna elektra, dujos, dyzelinis kuras ar vanduo. Dujos, dyzelinis kuras ir vanduo dažnesni pramoniniuose projektuose. Tuo tarpu namų ūkiuose dėl nesudėtingo montavimo bei minimalios priežiūros populiariausios yra elektrinės spindulinio šildymo sistemos. Šiuolaikiniai elektriniai spindulinio šildymo prietaisai tokie kaip natūralaus šildymo plokštės, akmens radiatoriai įrodo, kad šildymas elektra gali būti pigus.

Infraraudonųjų spindulių šildymas turi daug pranašumų: jis yra efektyvesnis nei konvekcinis šildymas. Tai racionalus, ekonomiškas ir sveikas šildymo būdas Jūsų namuose. Vamzdynų, katilų ir katilinių, kaminų bei jų priežiūrai reikalingų investicijų bei laiko sąnaudų eliminavimas elektrinį spindulinį šildymą daro ypatingai ekonomiškai patraukliu. Šildant namus tokia sistema pakanka palaikyti 17-18°C temperatūrą vietoje 20-22°C šildantis įprastu konvekciniu šildymu. Lyginant su kitais šildymo būdais spindulinis šildymas padeda sutaupyti 25-50%, o kartais ir daugiau šilumos energijos.

Verta pabrėžti, kad sumažėjusi oro cirkuliacija yra palanki alergiškiems žmonėms. Be to ilgios infraraudonųjų spindulių bangos teigiamai veikia žmogaus sveikatą: gerina medžiagų apykaitą bei kraujo apytaką.

Daugiau informacijos:

RUBISOLIS, UAB
Taikos pr. 141-313, LT-51132 Kaunas
Telefonas: (37) 263488
http://www.rubisolis.lt


Modulinės akumuliacinės krosnys – naujiena šilumos rinkoje

Modulinės akumuliacinės krosnys – naujiena šilumos rinkoje

Galimybė „reguliuoti“ šilumą, o kartu ir planuoti jai skiriamas išlaidas, yra didelis pranašumas visais metų laikais. Pavasarį – taipogi, nes oro temperatūra yra nepastovi, šiltas dienas keičia šaltos, o rytai ir vakarai dar būna...


Židiniai ir krosnelės: ar verta rinktis?

Židiniai ir krosnelės: ar verta rinktis?

Ar žinojote, kad Skandinavijos šalyse, statant namą, privaloma pasirūpinti kokiu nors alternatyviu šildymo įrenginiu tam, kad sutrikus elektros energijai ir šilumos siurbliui gyventojams netektų šalti? Židiniai ir krosnelės Lietuvoje nėra...


„Nordpeis“ SALZBURG krosnys – tai šiluma, jaukumas, kokybė!

„Nordpeis“ SALZBURG krosnys – tai šiluma, jaukumas, kokybė!

Jei pasirinksite namus šildyti su šilumą kaupiančia „Nordpeis“ SALZBURG krosnimi, bus tolygiai šidomi namai, taupomi jūsų pinigai ir saugoma aplinka. Skirtingai nuo tradicinių krosnelių ar židinių, krosnys dar ilgą laiką atiduoda...


Sniego tirpinimo produktai

Sniego tirpinimo produktai

Tu negali kontroliuoti oro, bet tu gali kontroliuoti pasekmes su Warmup. Išlik saugiu, išvenk brangiai kainuojančių nelaimingų atsitikimų ir nugarą laužančio sniego kasimo.


Šildymo sistemų rekonstravimo principai

Šildymo sistemų rekonstravimo principai

Šildymo sistema pastate yra jo neatskiriama dalis, skirta aprūpinti namo gyventojus šiluma ir karštu vandeniu. Kai energija buvo ne tokia brangi, galima buvo toleruoti ir perdaug aukštą temperatūrą bute ir reguliuoti kambario temperatūrą atidarant...


Gyvenamųjų namų šildymo sistemos ir jų rekonstravimo principai

Gyvenamųjų namų šildymo sistemos ir jų rekonstravimo principai

Kiekvieno šildymo sezono pradžioje jau tapo įprasta matyti atvirus langus daugelyje gyvenamųjų namų, girdėti gyventojų skundus, jog patalpose karšta, jog švaistoma šiluma ir jų klausimą, o kas dėl to kaltas? Neieškokime šį kartą kaltų., tačiau...


Šiltos grindys - tai komfortas, šiluma ir jaukumas

Šiltos grindys - tai komfortas, šiluma ir jaukumas

Teigiama, jog temperatūros skirtumai skirtinguose patalpos aukščiuose, kai patalpose įrengtas grindų šildymas, labiausiai panašūs į temperatūros skirtumus žmogaus kūne. T.y. aukščiausia temperatūra grindų lygyje - 21-24°C, o žemiausia l,7m...


Nuo ko priklauso energijos sunaudojimas?

Nuo ko priklauso energijos sunaudojimas?

Tiekiama į pastatą šiluma yra skirta padengti šilumos nuostoliams pastate ir padeda palaikyti reikalingą komforto lygį patalpose.


Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

PAGIRIŲ KROSNYS
PAGIRIŲ KROSNYS

PAGIRIŲ KROSNYS

Deguva, UAB
Deguva, UAB

Suskystintų dujų tiekimas individualių, pramoninių objektų šildymui ir technologiniams procesams. Suskystintų dujų cisterninių įrenginių techninis aptarnavimas.

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.