Liepos 7d. Antradienis

Spindulinis šildymas namams – ekonomiška ir sveika

2012 Liepos 30d.
Peržiūrų skaičius: 44800
Spindulinis šildymas namams – ekonomiška ir sveika

Spindulinis šildymas (arba infraraudonųjų spindulių šildymas) yra vertinamas kaip jaukiausias, maloniausias, sveikiausias ir natūraliausias šildymo būdas iš esamų. Tikrai nedera šio šildymo būdo maišyti su ultravioletiniais, rentgeno spinduliais ar mikro bangomis.  Žmonės namuose yra šildomi tuo pačiu keliu, kaip saulė tai daro vėsią dieną lauke. Skersvėjai, šalčio taškai ir sausas oras yra eliminuojami. Tinkamai suprojektavus ir sumontavus spindulinio šildymo sistemą, sauso oro, dulkių, oro teršalų (pelėsių, grybelių, bakterijų ir virusų) kiekis bei kitos problemos, susijusios su konvekciniu oro šildymu, yra ženkliai sumažinamos, o daugeliu atvejų ir panaikinamos.

Spindulinio šildymo sistemos namams paprastai būna montuojamos į lubas, ant sienos arba po grindų danga. Šios šildymo sistemos nešildo oro, tačiau greitai jį pereina tiesiogiai šildydamos žmones ir kitus objektus (sienas, grindis, baldus) kambaryje infraraudonųjų spindulių pagalba. Spindulinės šilumos efektas gali būti palyginamas su jausmu, kurį teikia koklinė krosnis – šiluma juntama ne tik per 1-2 cm nuo šildymo prietaiso, bet ir kelių ar net keliasdešimties metrų atstumu. Šiluma patalpoje pasiskirto tolygiai – skirtumas tarp lubų ir grindų nebūna didesnis nei 1 – 2°C. Tokiu būdu šildantis paprastai sienos ir esantys objektai patalpoje būna šiltesni už orą. Mokslininkai pastebėjo, kad tokioje aplinkoje žmogus jaučiasi kur kas jaukiau ir maloniau nei patalpoje, kur sienos yra šaltesnės nei oras.

Spindulinio šildymo sistemose šilumos nešėju paprastai būna elektra, dujos, dyzelinis kuras ar vanduo. Dujos, dyzelinis kuras ir vanduo dažnesni pramoniniuose projektuose. Tuo tarpu namų ūkiuose dėl nesudėtingo montavimo bei minimalios priežiūros populiariausios yra elektrinės spindulinio šildymo sistemos. Šiuolaikiniai elektriniai spindulinio šildymo prietaisai tokie kaip natūralaus šildymo plokštės, akmens radiatoriai įrodo, kad šildymas elektra gali būti pigus.

Infraraudonųjų spindulių šildymas turi daug pranašumų: jis yra efektyvesnis nei konvekcinis šildymas. Tai racionalus, ekonomiškas ir sveikas šildymo būdas Jūsų namuose. Vamzdynų, katilų ir katilinių, kaminų bei jų priežiūrai reikalingų investicijų bei laiko sąnaudų eliminavimas elektrinį spindulinį šildymą daro ypatingai ekonomiškai patraukliu. Šildant namus tokia sistema pakanka palaikyti 17-18°C temperatūrą vietoje 20-22°C šildantis įprastu konvekciniu šildymu. Lyginant su kitais šildymo būdais spindulinis šildymas padeda sutaupyti 25-50%, o kartais ir daugiau šilumos energijos.

Verta pabrėžti, kad sumažėjusi oro cirkuliacija yra palanki alergiškiems žmonėms. Be to ilgios infraraudonųjų spindulių bangos teigiamai veikia žmogaus sveikatą: gerina medžiagų apykaitą bei kraujo apytaką.

Daugiau informacijos:

RUBISOLIS, UAB
Taikos pr. 141-313, LT-51132 Kaunas
Telefonas: (37) 263488
http://www.rubisolis.lt


Grindinis šildymas miegamajame

Grindinis šildymas miegamajame

„Teko girdėti...“, „kažkas man sakė...“, „nesu ekspertas, bet manau...“ – šiomis ir panašiomis frazėmis dažniausiai prasideda nepagrįsti mitai. Nepaisant to, kad grindinio šildymo sistema Lietuvoje...


Orinis šildymas ar įprastinis?

Orinis šildymas ar įprastinis?

Kiek ankščiau jau rašėme apie ORINĮ ŠILDYMĄ, jo daugiafunkcines savybes ir efektyvumą. Šįkart nusprendėme pratęsti aktualią temą ir palyginti orinio bei įprastinio šildymo savybes, pasirinkimo sąlygas ir ekonomizavimo galimybes.


Racionalus saulės energijos naudojimas mažina šildymo kaštus

Racionalus saulės energijos naudojimas mažina šildymo kaštus

Planuojant pastato klimato sistemą nėra stebuklingų sprendimų. Nepanašu, kad atrasime naujų pigių iškastinių resursų, todėl, žiūrint į ateitį, neturime kitos išeities, kaip tik optimaliai panaudoti atsinaujinančius energijos šaltinius, kurie yra...


Jūsų namų vertės pakėlimas su grindiniu šildymu

Jūsų namų vertės pakėlimas su grindiniu šildymu

Yra daugybė būdų pakelti jūsų namo vertę nuo smulkaus remonto iki visiško pertvarkymo. Investavimas į tai ko žmonės negali matyti bet gali pajausti kaip pavyzdžiui grindinis šildymas, daro jūsų namą kur kas patrauklesnį potencialaus pirkėjo akyse....


Šilumos įrenginių atjungimas nuo šilumos perdavimo tinklų vartotojų iniciatyva

Šilumos įrenginių atjungimas nuo šilumos perdavimo tinklų vartotojų iniciatyva

Lietuvos Respublikos Energetikos ministras 2010-10-25 įsakymu Nr. I-297 patvirtino naujas Šilumos tiekimo ir vartojimo taisykles (2011-07-29 įsigaliojo šio įsakymo pakeitimai), kuriose reglamentuojamas šilumos įrenginių atjungimas nuo šilumos...


Krosnelės su automatine oro skirstymo sistema – skubantiesiems

Krosnelės su automatine oro skirstymo sistema – skubantiesiems

Manau, jog pritarsite man, kad šiais laikais perkant daiktą, vienas iš gana svarbių kriterijų, šalia kokybės ir kainos, yra ir daikto „sumanumas“. Šiuolaikinis žmogus nuolatos kur nors skuba – ir į darbą, ir į vakarėlį. Net...


Koki katilą pasirinkti

Koki katilą pasirinkti

Vyrauja nuomonė, kad ketaus katilas labiau tinka įrengiant paprastą katilinę, reikalaujančią minimalių investicijų, ir nėra labai reiklus kurui. Čia yra dalis tiesos. Kadangi ketaus katilas nėra toks jautrus korozijai kaip plieninis, jam...


Plytinis kaminas šiandien – tik muziejaus eksponatas

Plytinis kaminas šiandien – tik muziejaus eksponatas

Sparčiai besivystanti statybinių medžiagų ir technologijų rinka šiandien, statant ir renovuojant būstus, leidžia taikyti pažangiausias priemones, užtikrinančias funkcionalumą, komfortą ir, kas svarbiausia – saugumą. Tačiau, kad ir kaip būtų...


Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.