Lapkričio 12d. Antradienis

Specialistai pataria – ką verta žinoti, jei ketinate įsirengti židinį

Peržiūrų skaičius: 152968

Malonumo pasišildyti ar šiaip pasėdėti prie jaukios židinio ugnelės neatsisako nei senas, nei jaunas. Tačiau, UAB „Vilpra“ židinių specialistės Violetos Mildos Ziberkienės teigimu, svajojantys savo namuose mėgautis gyva ugnele, apie tai turėtų pagalvoti dar projektuojant būstą. Mat vienas iš svarbiausių dalykų įrengiant židinį yra dūmtraukis, nuo kurio priklauso židinio vieta ir trauka.

“Galima sumontuoti metalinį pristatomą dūmtraukį, bet jei židinys tarnaus kaip pagrindinis šilumos šaltinis, labai svarbu, kad dūmtraukis būtų namo centre – tuomet šiluma sklis tolygiau. Židinio neįmanoma sumontuoti viename kambario gale, jei dūmtraukis yra kitame. Tiesiog nebus geros traukos", – sako V. M. Ziberkienė. Anot specialistės, skaičiuojant nuo prijungimo prie ugniakuro vietos, dūmtraukis turi būti ne žemesnis nei 5 m aukščio, o jo skersmuo atitikti ugniakuro techniniame aprašyme nurodytus parametrus.

Kitas svarbus dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį – gryno oro cirkuliacija. „Į patalpą, kurioje dega ugnis, turi nuolat patekti šviežias oras. Dabar daugelio namuose įrengti sandarūs langai, tad tokiu atveju būtinos orlaidės. Kartais įrengiama sistema, kuria šaltas oras patenka tiesiai į židinį“, – sako pašnekovė. Prieš įrengiant židinį labai svarbu įvertinti, ar šeimininkams pakaks mėgautis ugnele tik vienoje patalpoje, ar norima, kad šiluma sklistų visame name. Renkantis ugniakurą būtina atsižvelgti į židinio galingumą ir šildomos patalpos plotą, apskaičiuoti pastato šilumos nuostolius. “Židinius montuojantys meistrai sako, kad vieno kilovato židinio šilumos galios pakanka sušildyti 10 kv. m gerai izoliuoto pastato. Jei būstas senas,  tuomet 10 kv. m reikės daugiau šilumos“, – teigia V. M. Ziberkienė.

Perkantieji židinio ugniakurą turėtų atkreipti dėmesį ir į medžiagas, iš kurių jis pagamintas. Židinio ugniakurai  gali būti ketiniai arba plieniniai su šamoto pakura. „Beje, medžiagos turi ir privalumų, ir trūkumų. Tarkime, ketus ne taip greitai išdega, bet jis trapesnis, tad jei nuo malkų ant įkaitusio paviršiaus pateks sniego, jis gali ir įtrūkti“, – pastebi specialistė. Anot jos, paskaičiuota, kad nuolat kūrenamas ketaus židinys tarnaus 20 m., plieninis – apie 15 m. Tačiau jų ilgaamžiškumas dar priklauso ir nuo bendros konstrukcijos, montavimo kokybės. Tad verta rinktis ne tik medžiagas, bet ir gamintoją. “Jei židinys bus užkuriamas tik vakarais, jis tarnaus tiek pat ilgai, kiek ir namas. Greičiau išdega tik nuolatiniam pastato šildymui skirti židiniai“, – sako pašnekovė ir priduria, kad su židinius montuojančiais meistrais yra paskaičiavę ir minimalią židinio kainą. Neįmantrų galima įsirengti už 5 tūkst. Lt, neskaitant dūmtraukio kainos.

Pagrindinis židinio ir krosnelės skirtumas yra tas, kad pastaroji kaupia šilumą kokliuose. Židinys, atvirkščiai, šilumą į aplinką spinduliuoja iš karto, jos nekaupdamas. Tad vos nustojęs degti, patalpos nebešildo. “Yra židinių, gaminamų su kokliais, muilo akmeniu. Specialus Suomijoje išgaunamas muilo akmuo itin gerai išlaiko temperatūrą, o įkaitęs šilumą išsaugoja net kelias paras. Tačiau židiniai su muilo akmens plytelėmis gana brangūs“, – sako V. M. Ziberkienė.

Planuojant įsirengti židinį, patartina pagalvoti ir apie orinę šildymo sistemą. Mat prie židinio galima sumontuoti ir ortakius, ventiliatorius, kuriais šiluma paskirstoma po patalpas. „Montuojant židinį paprasčiausia nuvesti šilumą į antrąjį pastato aukštą. Tai kainuoja nedaug. Sudėtingiau priversti tekėti šilumą į greta esančias patalpas. Šiluma sklinda tik apie 4 m nuo židinio. Todėl reikia montuoti specialius karšto oro ventiliatorius, kurie priverčia šiltą orą sklisti toliau“, – sako specialistė. Pasak jos, didžiausias būsto šildymo židiniu trūkumas yra tas, kad šildoma ne nuolatos, t. y. šiluma sklinda tol, kol židinyje dega ugnis. Todėl verta pagalvoti apie dujinį ar elektrinį šildymą, o židinį palikti kaip alternatyvą. Derinant du šildymo variantus galima ir sutaupyti. Židinį labai gerai užsikurti tuomet, kai šiek tiek trūksta šilumos ar vėsiais pavasario, rudens vakarais.

Sutvarkius dūmtraukį, pasirinkus ugniakuro galingumą ir įrengus tinkamą ventiliaciją, reikia pasirūpinti židinio išvaizda. Geriausiai suprojektuos specialistai, tačiau ir čia galioja kelios bendros taisyklės. Jei  ugniakuro stiklas tiesus, židinyje rusenanti ugnis matoma tik iš židinio priekio. Todėl norint, kad ugnis matytųsi iš visų kambario vietų, patartina rinktis ugniakurą lenktu stiklu. “Svarbu iš anksto apgalvoti, kokių ugniakuro durelių norėsite: atidaromų ar pakeliamų. Daugelis žmonių žavisi atvira ugnimi, tad jiems verčiau rinktis įrenginį su pakeliamomis durelėmis. Ir saugu: nuleidus dureles neiššoks kibirkštys, vėjas iš dūmtraukio nepripūs suodžių“, – sako pašnekovė.

Anot jos, pagrindinis židinio su atidaromomis durelėmis privalumas tas, kad specialia sklende galima reguliuoti degimo intensyvumą. Jei įleidžiama daugiau oro, malkos dega sparčiau ir labiau šildo. Jei oro patenka mažiau, malkos dega lėčiau ir ne itin kaitriai. Specialistė pastebi, kad keičiasi ir židinių mados. Prieš kelerius metus buvo populiarūs klasikinio, kaimiško stiliaus židiniai. Dabar daugelis renkasi madingesnius variantus. „Norint išskirtinumo, galima pasitelkti architektus, kurie suprojektuos dailų, prie būsto interjero derantį, kartu ir pigesnį nei importuotas židinį“, - sako  V. M. Ziberkienė.

Parengta pagal salono „Vilpra“ informaciją. Specialistus rasite Namo inžinerijos ir interjero centre NICSniego tirpinimo produktai

Sniego tirpinimo produktai

Tu negali kontroliuoti oro, bet tu gali kontroliuoti pasekmes su Warmup. Išlik saugiu, išvenk brangiai kainuojančių nelaimingų atsitikimų ir nugarą laužančio sniego kasimo.


Geoterminis šildymas

Geoterminis šildymas

Geoterminis šildymas – pastatų šildymo sistema, naudojanti Žemės gelmių šilumą. Šalyse, kuriose gausu karštųjų versmių, šildymui dažnai naudojama jų energija. Tačiau didžiojoje pasaulio dalyje naudojama paviršiniuose žemės sluoksniuose...


Švarios ugnies samprata senovėje

Švarios ugnies samprata senovėje

Šiandien kalbėdami apie švarią ugnį dažnai mintyje turime tai, kad ji nėra kenksminga, neskleidžia toksinių medžiagų (ypač tai aktualu kalbant apie biožidinius, kuriuose naudojamas specialus augalinės kilmės kuras).


Poilsis kalnuose su židiniu

Poilsis kalnuose su židiniu

Pavasaris – metas, kai kalnų ar laukinės gamtos mylėtojai leidžiasi į keliones, kurios, praėjus sezonui, būna gerokai pigesnės, o be to, kurortai nebūna taip apgulti, kaip sezono įkarštyje. Priklausomai nuo pomėgių, vieni poilsiautojai...


Šildymas ir vėsinimas taupant energiją

Šildymas ir vėsinimas taupant energiją

Aukštesnis komforto lygis, galimybė valdyti patalpų temperatūrą pagal savo poreikius tuo pat metu mažinant išlaidas šildymo energijai visa tai galima pasiekti įsirengus spindulinio patalpų šildymo ir vėsinimo temperatūros valdymo sistemą...


Energijos taupymas

Energijos taupymas

Termostatu sumažinkite patalpų temperatūrą. Sumažinus 1° C galima sutaupyti apie 5 % šildymo išlaidų, švarus šildymo katilas ir jo dūmtraukis mažina išlaidas kurui, per daug nepridėkite malkų į katilą, nes dėl oro trūkumo aplink malkas, jos...


Automatizuotas katilinės įrengimas

Automatizuotas katilinės įrengimas

Statydami namą privalome pagalvoti apie būsimą šildymo sistemą, juk nesinorės gyvensnti šaltame name. Rinkdamiesi tinkamiausią sprendimą veikiausiai susidursite su gausybe pasiūlymų, investuosite ne tik laiką, bet ir pinigus. Na, o pagaliau...


Vakarų Europoje naudojamos šildymo sistemos

Vakarų Europoje naudojamos šildymo sistemos

Centralizuoto šildymo sistemos Vakarų Europoje ir vis plačiau naudojamos Lietuvoje iš principo sukonstruotos taip pat. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad pirminis ir antrinis kontūrai atskiriami šilumokaičiu, o pirminis kontūras dirba su kintamu...


Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

Gilės inžinerija, UAB
Gilės inžinerija, UAB

Biokuro katilinės - projektavimas, komplektavimas, paleidimas eksploatacijai. Granulių kuro degiklių gamyba.

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

PAGIRIŲ KROSNYS
PAGIRIŲ KROSNYS

PAGIRIŲ KROSNYS

Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.