Sausio 18d. Šeštadienis

Šildymosi malkomis privalumas – pigumas

2013 Gegužės 9d.
Peržiūrų skaičius: 39964
Šildymosi malkomis privalumas – pigumas

Nors didieji šalčiai jau už nugaros ir po savaitės vienos kitos turėtume sulaukti tikrojo pavasario, apie finansinius šildymosi malkomis privalumus aktualu kalbėti būtent dabar. Nuomonių, žinoma, yra įvairių. Vieni teigia, kad būsto šildymas malkomis (židiniu ar krosnele) nėra pats pigiausias būdas, mat ir malkos nėra dovanojamos, už jas reikia mokėti. Kita vertus, pastaraisiais metais ypač pabrangus dujoms, šildymasis malkomis tapo tris kartus pigesniu būdu palaikyti šilumą namuose. Tikėtina, kad dujų kaina ir toliau augs, tad jau dabar siūloma ir gyventojams, ir įmonėms ieškoti alternatyvų.

Viena jų – malkos. Paprasčiausia tiems, kurie turi savo mišką ar sodybą šalia kurių yra malkoms skiriamų medžių. Tuomet sprendimas šildytis malkomis būtų pats optimaliausias. Kita vertus, jei vis dėlto tenka malkas pirkti – pasirūpinkite tuo artimiausiais mėnesiais – malkų kaina bus gerokai mažesnė nei rudenį. Be to, perkant didesniais kiekiais visuomet galima derėtis.

Dar vienas esminis privalumas šildantis malkomis, jog mes galime reguliuoti, kiek ir kada jų sunaudoti. Vadinasi, šioje vietoje taip pat galime gerokai sumažinti savo išlaidas malkoms. Be to, žinant tam tikrus subtilumus, galima labai taupiai jas naudoti. Pavyzdžiui, kuo sausesnės malkos, tuo kaitrumas didesnis, taigi atitinkamai ir sunaudojame jų gerokai mažiau.

Optimalus šildymas malkomis taip pat susijęs su kokybišku namo apšiltinimu, nes kuo didesnė namo šiluminė varža, tuo mažiau malkų reikia apšildymui. Mūsų klimato zonoje būtinos storos namų sienos ir šiluminė izoliacija, nes kai pro tarpus švilpia vėjai, šildome ne savo būstą, o lauką. Taip pat svarbus yra lubų aukštis, nes kai jos aukštai, šiluma kyla į viršų. Dar vienas sprendimas „kaupti šilumą“, statyti namus taip, kaip daro, pavyzdžiui, skandinavai. Jie siūlo namą su stiklo vitrinos langais sukti į pietų pusę, jog dienos metu namai prišiltų nuo saulės.

Taupiai ir efektyviai naudoja malkas aukštųjų technologijų krosnelės, kuriose yra sklendžių valdymo sistemos. Dėl dvigubų pakurų, akumuliacinių priedų šilumos turime daugiau, o malkų sunaudojame mažiau. Be to, visose naujų technologijų krosnelėse ir židiniuose oras patenka į pakuras iš lauko, t. y. ugnis autonomiškai ima orą iš lauko, bet ne iš tos pačios gyvenamos erdvės, todėl kambaryje nepritrūksta deguonies ir nereikia viduržiemį atidaryti orlaidžių šviežiam orui įleisti.


Kam naudingas privalomas būstų energetinis sertifikavimas?

Kam naudingas privalomas būstų energetinis sertifikavimas? (1)

Nuo 2013 m. sausio 9 d. įsigalioja nauji Statybos įstatymo pakeitimai, kuriais remiantis parduodant ar nuomojant nekilnojamą turtą (NT) reikės pateikti energetinio naudingumo sertifikatą, nurodantį, kiek energijos suvartoja pastatas.


Srauto per radiatorius nustatymo svarba

Srauto per radiatorius nustatymo svarba

Radiatorių ventiliai reguliuoja šilumos spinduliavimą iš radiatoriaus į aplinką. Iš radiatoriaus šiluminės galios priklausomybės nuo srauto matosi, kad padidinus srautą per radiatorių virš projektinio iki 300% galią padidėja tiktai iki 110%.


Spindulinio šildymo sistema praktikoje

Spindulinio šildymo sistema praktikoje

Vienas didžiausių objektų Lietuvoje, kuriame sumontuota "Lindab" spindulinio šildymo plokščių sistema, - UAB "TT Logistic" Logistikos centras Vilniuje (Žarijų g.). Centras, kurio sandėliavimo patalpose yra vidaus ir lauko...


Kaip pasirinkti granulinį katilą

Kaip pasirinkti granulinį katilą

Visi granuliniai katilai komplektuojami kartu su automatika, kuri leidžia valdyti kuro padavimą, uždegimą, degimo procesą, temperatūrinius režimus katile, valdyti kelis kontūrus šildymo sistemoje, kontroliuoti akumuliacinės talpos darbą ir karšto...


Iš Italijos: židinys ar krosnelė turi turėti moteriško žavesio

Iš Italijos: židinys ar krosnelė turi turėti moteriško žavesio

Šį kartą mus rašyti įkvėpė saulėtoji Italija ir jos turtinga kultūra. Ši šalis – tai daugiau nei skanus maistas ir išskirtinis kraštovaizdis. Juk Italija – tai ir kultūros židinys, o jos indėlis į Europos paveldą yra neįkainojamas....


„Uponor Klett“ sistema apdovanota parodoje „Mostra Convegno Expocomfort“

„Uponor Klett“ sistema apdovanota parodoje „Mostra Convegno Expocomfort“

„Uponor Klett“ prikimbančių vamzdžių klojimo sistemai parodoje „Mostra Convegno Expocomfort“ neseniai buvo skirtas „Percorso Effcienza & Innovazione“ (efektyvumo ir inovacijų kelias) apdovanojimas. Šis...


Patarimai žadantiems įrengti kieto kuro katilinę

Patarimai žadantiems įrengti kieto kuro katilinę

1 patarimas. Ruoštis katilinės įrengimui būtina pradėti nuo klausimo – “o kuo gi kūrensime?”. Populiariausias mūsuose kuras – malkos, anglis, medžio pjuvenų ir durpių briketai, ateityje populiarės medžio ir spalių granulių...


Pigus ir sveikas elektrinis šildymas - mitas ar realybė?

Pigus ir sveikas elektrinis šildymas - mitas ar realybė?

Jei lietuviui kas nors pasakytų, kad elektrinis šildymas gali būti pigus, jis tikriausiai nepatikėtų. O kad – taupantis laiką? Galintis suteikti nepriklausomybę nuo centrinio šildymo? Gudriai šildymo procese įdarbinantis net baldus?...


Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.