Vasario 28d. Penktadienis

Racionalus saulės energijos naudojimas mažina šildymo kaštus

2013 Lapkričio 29d.
Peržiūrų skaičius: 17304
Racionalus saulės energijos naudojimas mažina šildymo kaštus

Planuojant pastato klimato sistemą  nėra stebuklingų sprendimų. Nepanašu, kad atrasime naujų pigių iškastinių resursų, todėl, žiūrint į ateitį, neturime kitos išeities, kaip tik  optimaliai panaudoti atsinaujinančius energijos šaltinius, kurie yra nemokami mūsų aplinkoje. Tokiu būdu eisime koja kojon su laikmečiu. Apie tai taip pat kalba ir ES direktyvos. Lietuvoje vienas labiausiai prieinamų atsinaujinančių šaltinių - saulės energija. Efektyviai jį naudojant racionaliai šildytis galime jau dabar.

Kompleksinė priemonė šilumai išgauti - šilumos siurblys+saulės kolektorius.

Šilumos siurbliai jau puikiai žinomi ir Lietuvos žmonėms, tačiau siekiant išnaudoti visas šios technologijos galimybes bei privalumus, reikalingos žinios, patirtis bei atitinkama įranga. Švedų kompanija NIBE energy systems - vienas iš šildymo įrangos gamintojų lyderių, sukaupusi didžiulę patirtį gaminant bei diegiant tokias kompleksiškai veikiančias sistemas. Šiuo metu mūsų, šios kompanijos atstovų Lietuvoje, tikslas - kiek įmanoma  racionaliau naudoti  šilumos siurblių technologijas. Šilumos siurblys - įrenginys, kuris pats energijos negamina, o tik perneša ją iš vienos vietos į kitą, todėl  racionaliai suplanavus visą eilę priemonių šilumos siurblys gali pagaminti 10kWh šilumos energijos, sunaudodamas tik 1kWh elektros energijos.

Saulės kolektorius šildo vandenį saulės energijos pagalba. Jo gaminamą šilumą NIBE sistema leidžia naudoti tiesiogiai  ne tik karštam vandeniui ruošti, bet ir namams šildyti. Kada saulės kolektoriaus galingumų nebepakanka - įsijungia šilumos siurblys, kuris perneša trūkstamą  energiją iš gręžinio ar horizontalaus kolektoriaus.

Šiltuoju metų laiku vėsinant patalpas, perteklinę šilumą galima pernešti į geoterminį gręžinį, įrengiamą kaip šilumos šaltinis ir jį sušildyti, taip "užkonservuojant" šilumos energiją, kuri bus reikalinga žiemai. Vėdinant patalpas visus metus šiluma iš išmetamo lauk oro sugrąžinama į gręžinį ar lauko kolektorių unikalaus įrenginio NIBE FLM pagalba, kur ji akumuliuojama šaltajam metų periodui, kada šios energijos prireiks. Tiek iš gręžinio, tiek iš horizontalaus kolektoriaus (vamzdyno, išvedžioto grunte) paimama šiluma į gruntą patenka jam šylant tiesioginių saulės spindulių dėka, arba kritulių pagalba - tai įvairaus pavidalo saulės energija, kurią šilumos siurblys perneša į mums reikalingą vietą.

Tą pačią sistemą galima papildyti įrenginiu, kuris paima energiją iš ištraukiamo iš patalpų oro ir perneša ją į gręžinį ar kolektorių. Tai ypač efektyvi sistema, kadangi šiluma išsaugoma ištisus metus, nepriklausomai nuo aplinkos temperatūros. Toks įrenginys gali pernešti į kolektorių iki 1,5kW šilumos energijos, nepriklausomai nuo to, veikia tuo metu šilumos siurblys ar ne. O atgal šiluma paimama, atsiradus poreikiui. Per metus susidaro ženklus sutaupytos energijos kiekis.

Lietuvoje vyravo nuostata, kad mes gyvename šiauriniame klimate ir vėsinimas mums nereikalingas. Tačiau praėjusią vasarą pajutome, kad vykstantys klimato pokyčiai ir mūsų šalyje įtakoja ekstremaliai aukštą oro temperatūrą vasaros metu - karščiai išsilaiko mėnesį ir net ilgiau. Populiarūs Lietuvoje namai su dideliais langais padidina saulės radiacijos poveikį vasaros metu. Norint užtikrinti optimalų patalpų klimatą, neapsieisime ir be vėsinimo. Šilumos siurbliai gali vykdyti tiek pasyvaus, tiek aktyvaus šaldymo funkcijas. ES šalyse ypač populiarėja pasyvaus vėsinimo būdas - galbūt dėl to, kad dauguma ES šalių vyriausybių dotuoja tokias ekologiškas ir ekonomiškas sistemas. Vėsinant pasyviuoju būdu, nereikalingos jokios „šalčio mašinos" - patalpa vėsinama tik cirkuliuojant vėsiam geoterminio gręžinio skysčiui šildymo ar vėsinimo sistemomis. Taip ne tik ženkliai mažinami vėsinimo kaštai,  bet ir perteklinė šilumos energija pernešama į gręžinį, kur išsaugojama iki šaltojo metų laiko.

Visos šios NIBE energy systems sistemos sukurtos pritaikius naujausius technologijų pasiekimus. Jos veikia visiškai automatiškai pagal užduotą programą atsižvelgiant į lauko ir patalpų temperatūras. Visa informacija pateikiama lietuvių kalba spalvotame displėjuje - tai jau tapo įprasta: nereikia vartyti instrukcijų, nes visą informaciją vartotojui pateikia pats šilumos siurblys ekrane. Jums nereikės išmokti valdyti visų klimato sistemų - viskas valdoma tik iš šilumos siurblio, kuris patarimus pateiks savo ekrane.  Įdiegus tokias sistemas galime tikėtis tikrai efektyvaus ir pigaus šildymo - tai komfortas, pasiekiamas naudojant saulės energiją efektyviausiais metodais.

Lietuvoje jau įsigaliojo ES direktyva 2010/31/ES ,,Dėl pastatų energinio naudingumo", kuri numato, kad jau 2018 metais visi visuomeniniai pastatai, o nuo 2020 metų ir visi privatūs pastatai turi būti statomi taip, kad jų energinės sąnaudos būtų artimos nuliui. Esant tokiems reikalavimams, šilumos siurblių technologijos ir jų teikiamos galimybės bus pagrindinė technologija, užtikrinant klimatą pastatuose. Todėl apie ateities perspektyvas būtų racionalu galvoti jau dabar.


Parenta pagal Uab „Ekoklima" inormaciją


Katilas neįšildo sistemos, netraukia, neveža, ką daryti?

Katilas neįšildo sistemos, netraukia, neveža, ką daryti?

Kai parsivežate pilną bagažinę prekių, nė nebandote nešti visas iš karto vienu glėbiu, nes kad ir kiek energijos ir pastangų išeikvotumėt, prekės taip ir liktų ten kur buvo, tik išbarstytos. Todėl visi elgiamės protingai – nešame nedideliais...


Kaip terasoje, pavėsinėje ar balkone prailginti buvimo laiką ir nejausti jokio diskomforto esant šaltam orui?

Kaip terasoje, pavėsinėje ar balkone prailginti buvimo laiką ir nejausti jokio diskomforto esant šaltam orui?

Žmonės turintys terasą, pavėsinę, verandą, priepirtį ar balkoną ir dažnai leidžiantys laiką savo pamėgtame kampelyje žino, kad esant vėsesniam orui trūksta šilumos ir jaukumo, todėl nepaisant didelio noro ilgiau pasidžiaugti grynu oru tenka...


Kas geriau anglys ar malkos?

Kas geriau anglys ar malkos?

Šaltasis metų sezonas kelia rūpesčius dėl kainų, todėl daugiabučių ir nuosavų namų gyventojai žiemą stengiasi taupyti. Neretai žmogus, išsikeldamas gyventi iš buto į namą nenumano, kokia kuro rūšis jam labiausiai tinkama. Ruošiantis namuose...


Lauko židiniai – patogumui ir grožiui

Lauko židiniai – patogumui ir grožiui

Lauko židiniai labai populiarūs. Jie puošia aplinką, vėsų vakarą prie jų jauku sėdėti, malonu žvelgti į plevenančią ugnelę. Šalia tokio židinio galima įsirengti lauko svetainę, papuošti ją tautodailininkų dirbiniais – kaldintais velniais,...


Šildymas apie kurį nereikia galvoti - jį reikia jausti

Šildymas apie kurį nereikia galvoti - jį reikia jausti

Kaip ir kuo šildyti savo namus renkasi kiekvienas. Lietuvoje vis dar nemažai žmonių šildosi naudodami anglis, malkas, granules ar kitą kuro rūšį. Turtingesni renkasi gerokai brangesnį geoterminio šildymo įrengimą. Tačiau šiandien kalbėsime apie...


Apie lituotus plokštelinius šilumokaičius

Apie lituotus plokštelinius šilumokaičius

Lituotas plokštelinis šilumokaitis – modernių novatoriškų technologijų produktas. Lituotų šilumokaičių gamyba prasidėjo tik prieš 25 metus. Masinė gamyba ir pritaikymas – tik pastaruosius 15 metų. O per paskutiniuosius 3 metus įvyko...


Susimažinkime keliskart šilumos kainas!

Susimažinkime keliskart šilumos kainas!

Daugelį Lietuvos miestų daugiabučių namų gyventojų į neviltį varo vis didėjančios sąskaitos už šildymą ir karštą vandenį. Jos pasiekė tokias aukštumas, kad ne tik pensininkai, bet ir dirbantys žmonės yra nebepajėgūs jų apmokėti.Tai - absurdiška...


Spindulinio šildymo sistema praktikoje

Spindulinio šildymo sistema praktikoje

Vienas didžiausių objektų Lietuvoje, kuriame sumontuota "Lindab" spindulinio šildymo plokščių sistema, - UAB "TT Logistic" Logistikos centras Vilniuje (Žarijų g.). Centras, kurio sandėliavimo patalpose yra vidaus ir lauko...


Deguva, UAB
Deguva, UAB

Suskystintų dujų tiekimas individualių, pramoninių objektų šildymui ir technologiniams procesams. Suskystintų dujų cisterninių įrenginių techninis aptarnavimas.

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

Gilės inžinerija, UAB
Gilės inžinerija, UAB

Biokuro katilinės - projektavimas, komplektavimas, paleidimas eksploatacijai. Granulių kuro degiklių gamyba.

Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.