Lapkričio 19d. Antradienis

Racionalus saulės energijos naudojimas mažina šildymo kaštus

2013 Lapkričio 29d.
Peržiūrų skaičius: 17304
Racionalus saulės energijos naudojimas mažina šildymo kaštus

Planuojant pastato klimato sistemą  nėra stebuklingų sprendimų. Nepanašu, kad atrasime naujų pigių iškastinių resursų, todėl, žiūrint į ateitį, neturime kitos išeities, kaip tik  optimaliai panaudoti atsinaujinančius energijos šaltinius, kurie yra nemokami mūsų aplinkoje. Tokiu būdu eisime koja kojon su laikmečiu. Apie tai taip pat kalba ir ES direktyvos. Lietuvoje vienas labiausiai prieinamų atsinaujinančių šaltinių - saulės energija. Efektyviai jį naudojant racionaliai šildytis galime jau dabar.

Kompleksinė priemonė šilumai išgauti - šilumos siurblys+saulės kolektorius.

Šilumos siurbliai jau puikiai žinomi ir Lietuvos žmonėms, tačiau siekiant išnaudoti visas šios technologijos galimybes bei privalumus, reikalingos žinios, patirtis bei atitinkama įranga. Švedų kompanija NIBE energy systems - vienas iš šildymo įrangos gamintojų lyderių, sukaupusi didžiulę patirtį gaminant bei diegiant tokias kompleksiškai veikiančias sistemas. Šiuo metu mūsų, šios kompanijos atstovų Lietuvoje, tikslas - kiek įmanoma  racionaliau naudoti  šilumos siurblių technologijas. Šilumos siurblys - įrenginys, kuris pats energijos negamina, o tik perneša ją iš vienos vietos į kitą, todėl  racionaliai suplanavus visą eilę priemonių šilumos siurblys gali pagaminti 10kWh šilumos energijos, sunaudodamas tik 1kWh elektros energijos.

Saulės kolektorius šildo vandenį saulės energijos pagalba. Jo gaminamą šilumą NIBE sistema leidžia naudoti tiesiogiai  ne tik karštam vandeniui ruošti, bet ir namams šildyti. Kada saulės kolektoriaus galingumų nebepakanka - įsijungia šilumos siurblys, kuris perneša trūkstamą  energiją iš gręžinio ar horizontalaus kolektoriaus.

Šiltuoju metų laiku vėsinant patalpas, perteklinę šilumą galima pernešti į geoterminį gręžinį, įrengiamą kaip šilumos šaltinis ir jį sušildyti, taip "užkonservuojant" šilumos energiją, kuri bus reikalinga žiemai. Vėdinant patalpas visus metus šiluma iš išmetamo lauk oro sugrąžinama į gręžinį ar lauko kolektorių unikalaus įrenginio NIBE FLM pagalba, kur ji akumuliuojama šaltajam metų periodui, kada šios energijos prireiks. Tiek iš gręžinio, tiek iš horizontalaus kolektoriaus (vamzdyno, išvedžioto grunte) paimama šiluma į gruntą patenka jam šylant tiesioginių saulės spindulių dėka, arba kritulių pagalba - tai įvairaus pavidalo saulės energija, kurią šilumos siurblys perneša į mums reikalingą vietą.

Tą pačią sistemą galima papildyti įrenginiu, kuris paima energiją iš ištraukiamo iš patalpų oro ir perneša ją į gręžinį ar kolektorių. Tai ypač efektyvi sistema, kadangi šiluma išsaugoma ištisus metus, nepriklausomai nuo aplinkos temperatūros. Toks įrenginys gali pernešti į kolektorių iki 1,5kW šilumos energijos, nepriklausomai nuo to, veikia tuo metu šilumos siurblys ar ne. O atgal šiluma paimama, atsiradus poreikiui. Per metus susidaro ženklus sutaupytos energijos kiekis.

Lietuvoje vyravo nuostata, kad mes gyvename šiauriniame klimate ir vėsinimas mums nereikalingas. Tačiau praėjusią vasarą pajutome, kad vykstantys klimato pokyčiai ir mūsų šalyje įtakoja ekstremaliai aukštą oro temperatūrą vasaros metu - karščiai išsilaiko mėnesį ir net ilgiau. Populiarūs Lietuvoje namai su dideliais langais padidina saulės radiacijos poveikį vasaros metu. Norint užtikrinti optimalų patalpų klimatą, neapsieisime ir be vėsinimo. Šilumos siurbliai gali vykdyti tiek pasyvaus, tiek aktyvaus šaldymo funkcijas. ES šalyse ypač populiarėja pasyvaus vėsinimo būdas - galbūt dėl to, kad dauguma ES šalių vyriausybių dotuoja tokias ekologiškas ir ekonomiškas sistemas. Vėsinant pasyviuoju būdu, nereikalingos jokios „šalčio mašinos" - patalpa vėsinama tik cirkuliuojant vėsiam geoterminio gręžinio skysčiui šildymo ar vėsinimo sistemomis. Taip ne tik ženkliai mažinami vėsinimo kaštai,  bet ir perteklinė šilumos energija pernešama į gręžinį, kur išsaugojama iki šaltojo metų laiko.

Visos šios NIBE energy systems sistemos sukurtos pritaikius naujausius technologijų pasiekimus. Jos veikia visiškai automatiškai pagal užduotą programą atsižvelgiant į lauko ir patalpų temperatūras. Visa informacija pateikiama lietuvių kalba spalvotame displėjuje - tai jau tapo įprasta: nereikia vartyti instrukcijų, nes visą informaciją vartotojui pateikia pats šilumos siurblys ekrane. Jums nereikės išmokti valdyti visų klimato sistemų - viskas valdoma tik iš šilumos siurblio, kuris patarimus pateiks savo ekrane.  Įdiegus tokias sistemas galime tikėtis tikrai efektyvaus ir pigaus šildymo - tai komfortas, pasiekiamas naudojant saulės energiją efektyviausiais metodais.

Lietuvoje jau įsigaliojo ES direktyva 2010/31/ES ,,Dėl pastatų energinio naudingumo", kuri numato, kad jau 2018 metais visi visuomeniniai pastatai, o nuo 2020 metų ir visi privatūs pastatai turi būti statomi taip, kad jų energinės sąnaudos būtų artimos nuliui. Esant tokiems reikalavimams, šilumos siurblių technologijos ir jų teikiamos galimybės bus pagrindinė technologija, užtikrinant klimatą pastatuose. Todėl apie ateities perspektyvas būtų racionalu galvoti jau dabar.


Parenta pagal Uab „Ekoklima" inormaciją


Šilumos taupymas.5 žingsnių programa

Šilumos taupymas.5 žingsnių programa

Nuolat augančios šilumos kainos daugelį iš mūsų verčia susimąstyti, kaip sumažinti išlaidas už šilumą. Bendradarbiaudami su savo namo vadybininku galite priimti Jums naudingiausią sprendimą. Siūlome prisijungti prie „5 žingsnių šilumos...


„Uponor Klett“ sistema apdovanota parodoje „Mostra Convegno Expocomfort“

„Uponor Klett“ sistema apdovanota parodoje „Mostra Convegno Expocomfort“

„Uponor Klett“ prikimbančių vamzdžių klojimo sistemai parodoje „Mostra Convegno Expocomfort“ neseniai buvo skirtas „Percorso Effcienza & Innovazione“ (efektyvumo ir inovacijų kelias) apdovanojimas. Šis...


Buitiniai šildymo katilai

Buitiniai šildymo katilai

Degimo produktų išleidimas į kaminą per tarpinį gaubtą labai pažemina jų temperatūrą ir ant kamino sienelių paviršiaus neišvengiamai susidaro kondensatas, kuris ardo kamino konstrukciją. Kondensato susidarymas kamine reikalauja naujų techninių...


Ekonomiškos šildymo sistemos

Ekonomiškos šildymo sistemos

Šildymo galimybės yra aktualios visiems žmonėms. Daugiabučių namų gyventojai yra priklausomi nuo name įrengtos sistemos, tad ją pakeisti yra pakankamai sudėtinga. Visgi, tie kas stato nuosavus namus, patys apsisprendžia kaip ir kokiu būdu šildyti...


Kieto kuro katilo valymas

Kieto kuro katilo valymas

Geram šildymo katilo veikimui reikia teisingai įrengto ir švaraus kamino, bei naudoti apie 20% drėgnumo malkas, kurios turi būti ne per smulkios ir ne per didelės. Negali būti labai tankiai sudėtos į katilą. Nes mažiau deguonies patenka tarp malkų...


Židiniai

Židiniai

Nesvarbu, ar židinys naudojamas ar ne, perdarykite senąjį arba pastatykite naują ir paverskite jį patrauklia, dėmesio verta vieta. Tai puikus būdas atnaujinti kambario interjerą. Įkurti dekoratyvų židinį labai paprasta. Galite nusipirkti...


Kai pavydu ne tik krosnelės ar židinio, bet ir lengvos priežiūros

Kai pavydu ne tik krosnelės ar židinio, bet ir lengvos priežiūros

Būkime atviri. Pamačius pas bičiulį ar giminaitį rusenančią krosnelę ar židinį – sukirba viduje baltas pavydas. O kad taip aš… o kad taip mano namuose… Ir pripažinkite, ištaikęs progą, stengiatės kuo arčiau įsitaisyti ugnies.


Žaliasis pastatas „AURON“ su „Uponor Contec ON“

Žaliasis pastatas „AURON“ su „Uponor Contec ON“

Efektyvus, tylus šildymas ir vėsinimas be jokių skersvėjų – tai privalumai, kuriuos „Uponor Contec ON“ suteikia AURON biurų kompleksui Miunchene, Vokietijoje. Sužinokite daugiau, kaip betono paviršiaus aktyvavimo sistema leidžia...


IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

PAGIRIŲ KROSNYS
PAGIRIŲ KROSNYS

PAGIRIŲ KROSNYS

ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.