Liepos 15d. Trečiadienis

Racionalus saulės energijos naudojimas mažina šildymo kaštus

2013 Lapkričio 29d.
Peržiūrų skaičius: 17304
Racionalus saulės energijos naudojimas mažina šildymo kaštus

Planuojant pastato klimato sistemą  nėra stebuklingų sprendimų. Nepanašu, kad atrasime naujų pigių iškastinių resursų, todėl, žiūrint į ateitį, neturime kitos išeities, kaip tik  optimaliai panaudoti atsinaujinančius energijos šaltinius, kurie yra nemokami mūsų aplinkoje. Tokiu būdu eisime koja kojon su laikmečiu. Apie tai taip pat kalba ir ES direktyvos. Lietuvoje vienas labiausiai prieinamų atsinaujinančių šaltinių - saulės energija. Efektyviai jį naudojant racionaliai šildytis galime jau dabar.

Kompleksinė priemonė šilumai išgauti - šilumos siurblys+saulės kolektorius.

Šilumos siurbliai jau puikiai žinomi ir Lietuvos žmonėms, tačiau siekiant išnaudoti visas šios technologijos galimybes bei privalumus, reikalingos žinios, patirtis bei atitinkama įranga. Švedų kompanija NIBE energy systems - vienas iš šildymo įrangos gamintojų lyderių, sukaupusi didžiulę patirtį gaminant bei diegiant tokias kompleksiškai veikiančias sistemas. Šiuo metu mūsų, šios kompanijos atstovų Lietuvoje, tikslas - kiek įmanoma  racionaliau naudoti  šilumos siurblių technologijas. Šilumos siurblys - įrenginys, kuris pats energijos negamina, o tik perneša ją iš vienos vietos į kitą, todėl  racionaliai suplanavus visą eilę priemonių šilumos siurblys gali pagaminti 10kWh šilumos energijos, sunaudodamas tik 1kWh elektros energijos.

Saulės kolektorius šildo vandenį saulės energijos pagalba. Jo gaminamą šilumą NIBE sistema leidžia naudoti tiesiogiai  ne tik karštam vandeniui ruošti, bet ir namams šildyti. Kada saulės kolektoriaus galingumų nebepakanka - įsijungia šilumos siurblys, kuris perneša trūkstamą  energiją iš gręžinio ar horizontalaus kolektoriaus.

Šiltuoju metų laiku vėsinant patalpas, perteklinę šilumą galima pernešti į geoterminį gręžinį, įrengiamą kaip šilumos šaltinis ir jį sušildyti, taip "užkonservuojant" šilumos energiją, kuri bus reikalinga žiemai. Vėdinant patalpas visus metus šiluma iš išmetamo lauk oro sugrąžinama į gręžinį ar lauko kolektorių unikalaus įrenginio NIBE FLM pagalba, kur ji akumuliuojama šaltajam metų periodui, kada šios energijos prireiks. Tiek iš gręžinio, tiek iš horizontalaus kolektoriaus (vamzdyno, išvedžioto grunte) paimama šiluma į gruntą patenka jam šylant tiesioginių saulės spindulių dėka, arba kritulių pagalba - tai įvairaus pavidalo saulės energija, kurią šilumos siurblys perneša į mums reikalingą vietą.

Tą pačią sistemą galima papildyti įrenginiu, kuris paima energiją iš ištraukiamo iš patalpų oro ir perneša ją į gręžinį ar kolektorių. Tai ypač efektyvi sistema, kadangi šiluma išsaugoma ištisus metus, nepriklausomai nuo aplinkos temperatūros. Toks įrenginys gali pernešti į kolektorių iki 1,5kW šilumos energijos, nepriklausomai nuo to, veikia tuo metu šilumos siurblys ar ne. O atgal šiluma paimama, atsiradus poreikiui. Per metus susidaro ženklus sutaupytos energijos kiekis.

Lietuvoje vyravo nuostata, kad mes gyvename šiauriniame klimate ir vėsinimas mums nereikalingas. Tačiau praėjusią vasarą pajutome, kad vykstantys klimato pokyčiai ir mūsų šalyje įtakoja ekstremaliai aukštą oro temperatūrą vasaros metu - karščiai išsilaiko mėnesį ir net ilgiau. Populiarūs Lietuvoje namai su dideliais langais padidina saulės radiacijos poveikį vasaros metu. Norint užtikrinti optimalų patalpų klimatą, neapsieisime ir be vėsinimo. Šilumos siurbliai gali vykdyti tiek pasyvaus, tiek aktyvaus šaldymo funkcijas. ES šalyse ypač populiarėja pasyvaus vėsinimo būdas - galbūt dėl to, kad dauguma ES šalių vyriausybių dotuoja tokias ekologiškas ir ekonomiškas sistemas. Vėsinant pasyviuoju būdu, nereikalingos jokios „šalčio mašinos" - patalpa vėsinama tik cirkuliuojant vėsiam geoterminio gręžinio skysčiui šildymo ar vėsinimo sistemomis. Taip ne tik ženkliai mažinami vėsinimo kaštai,  bet ir perteklinė šilumos energija pernešama į gręžinį, kur išsaugojama iki šaltojo metų laiko.

Visos šios NIBE energy systems sistemos sukurtos pritaikius naujausius technologijų pasiekimus. Jos veikia visiškai automatiškai pagal užduotą programą atsižvelgiant į lauko ir patalpų temperatūras. Visa informacija pateikiama lietuvių kalba spalvotame displėjuje - tai jau tapo įprasta: nereikia vartyti instrukcijų, nes visą informaciją vartotojui pateikia pats šilumos siurblys ekrane. Jums nereikės išmokti valdyti visų klimato sistemų - viskas valdoma tik iš šilumos siurblio, kuris patarimus pateiks savo ekrane.  Įdiegus tokias sistemas galime tikėtis tikrai efektyvaus ir pigaus šildymo - tai komfortas, pasiekiamas naudojant saulės energiją efektyviausiais metodais.

Lietuvoje jau įsigaliojo ES direktyva 2010/31/ES ,,Dėl pastatų energinio naudingumo", kuri numato, kad jau 2018 metais visi visuomeniniai pastatai, o nuo 2020 metų ir visi privatūs pastatai turi būti statomi taip, kad jų energinės sąnaudos būtų artimos nuliui. Esant tokiems reikalavimams, šilumos siurblių technologijos ir jų teikiamos galimybės bus pagrindinė technologija, užtikrinant klimatą pastatuose. Todėl apie ateities perspektyvas būtų racionalu galvoti jau dabar.


Parenta pagal Uab „Ekoklima" inormaciją


Dūmtraukių renovacijos orientyrai

Dūmtraukių renovacijos orientyrai

Atsižvelgiant į statybos objektų specifi ką, juose įrengiamos kaminų sistemos skirstomos į naujai statybai, senų pastatų restauravimui ir renovavimui skirtus sprendimus. Pasenę, blogos būklės, nebetinkami naudoti dūmtraukiai – viena opiausių...


Kaip pasirinkti granulinį katilą

Kaip pasirinkti granulinį katilą

Visi granuliniai katilai komplektuojami kartu su automatika, kuri leidžia valdyti kuro padavimą, uždegimą, degimo procesą, temperatūrinius režimus katile, valdyti kelis kontūrus šildymo sistemoje, kontroliuoti akumuliacinės talpos darbą ir karšto...


Šildymas ir liūdna jo istorija

Šildymas ir liūdna jo istorija

Kad ir kaip ilgai gąsdino apie šylantį klimatą, spėliojo bus ar ne – o ji ėmė ir atėjo. Eilinį kartą nelauktai. Kelių priežiūros tarnyboms, su slidžiais keliais ir šaligatviais, bei su didelėmis šildymo sąskaitomis senų daugiabučių...


Dūmtraukių vamzdžiai, kuriuos lengva pritaikyti

Dūmtraukių vamzdžiai, kuriuos lengva pritaikyti

Lietuvoje imta prekiauti austrų įmonės „Bertrams“ dūmtraukių ir kaminų vamzdžiais bei detalėmis. „Bertrams“ –viena pirmaujančių kaminų ir dūmtraukių gamintojų Europoje, gamybą vykdanti Austrijoje, klientų vertinama...


Ištikimi židinio palydovai

Ištikimi židinio palydovai

Kad židinio ugnis linksmai pleventų, jai reikia pagelbėti... Vieni židinio aksesuarai būtini ugniai įkurti, kiti – jai prižiūrėti, treti – ugniakurui parengti, ketvirti – židiniui papuošti ir atkreipti į jį dėmesį. Kadaise juos...


„Nordpeis“ SALZBURG krosnys – tai šiluma, jaukumas, kokybė!

„Nordpeis“ SALZBURG krosnys – tai šiluma, jaukumas, kokybė!

Jei pasirinksite namus šildyti su šilumą kaupiančia „Nordpeis“ SALZBURG krosnimi, bus tolygiai šidomi namai, taupomi jūsų pinigai ir saugoma aplinka. Skirtingai nuo tradicinių krosnelių ar židinių, krosnys dar ilgą laiką atiduoda...


Termovizija - Jūsų namo ligų diagnostika

Termovizija - Jūsų namo ligų diagnostika

Pristatomas būdas pastato šiltinimo defektams nustatyti – termovizinė diagnostika, padedanti nustatyti problematiškas statinio vietas bei gelbstinti priimant sprendimus dėl renovacijos ar būsto įsigijimo.


Specialistai pataria – ką verta žinoti, jei ketinate įsirengti židinį

Specialistai pataria – ką verta žinoti, jei ketinate įsirengti židinį

Malonumo pasišildyti ar šiaip pasėdėti prie jaukios židinio ugnelės neatsisako nei senas, nei jaunas. Tačiau, UAB „Vilpra“ židinių specialistės Violetos Mildos Ziberkienės teigimu, svajojantys savo namuose mėgautis gyva ugnele, apie...


D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

PAGIRIŲ KROSNYS
PAGIRIŲ KROSNYS

PAGIRIŲ KROSNYS

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

Deguva, UAB
Deguva, UAB

Suskystintų dujų tiekimas individualių, pramoninių objektų šildymui ir technologiniams procesams. Suskystintų dujų cisterninių įrenginių techninis aptarnavimas.

ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

Gilės inžinerija, UAB
Gilės inžinerija, UAB

Biokuro katilinės - projektavimas, komplektavimas, paleidimas eksploatacijai. Granulių kuro degiklių gamyba.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.