Balandžio 20d. Antradienis

Racionalus saulės energijos naudojimas mažina šildymo kaštus

2013 Lapkričio 29d.
Peržiūrų skaičius: 17304
Racionalus saulės energijos naudojimas mažina šildymo kaštus

Planuojant pastato klimato sistemą  nėra stebuklingų sprendimų. Nepanašu, kad atrasime naujų pigių iškastinių resursų, todėl, žiūrint į ateitį, neturime kitos išeities, kaip tik  optimaliai panaudoti atsinaujinančius energijos šaltinius, kurie yra nemokami mūsų aplinkoje. Tokiu būdu eisime koja kojon su laikmečiu. Apie tai taip pat kalba ir ES direktyvos. Lietuvoje vienas labiausiai prieinamų atsinaujinančių šaltinių - saulės energija. Efektyviai jį naudojant racionaliai šildytis galime jau dabar.

Kompleksinė priemonė šilumai išgauti - šilumos siurblys+saulės kolektorius.

Šilumos siurbliai jau puikiai žinomi ir Lietuvos žmonėms, tačiau siekiant išnaudoti visas šios technologijos galimybes bei privalumus, reikalingos žinios, patirtis bei atitinkama įranga. Švedų kompanija NIBE energy systems - vienas iš šildymo įrangos gamintojų lyderių, sukaupusi didžiulę patirtį gaminant bei diegiant tokias kompleksiškai veikiančias sistemas. Šiuo metu mūsų, šios kompanijos atstovų Lietuvoje, tikslas - kiek įmanoma  racionaliau naudoti  šilumos siurblių technologijas. Šilumos siurblys - įrenginys, kuris pats energijos negamina, o tik perneša ją iš vienos vietos į kitą, todėl  racionaliai suplanavus visą eilę priemonių šilumos siurblys gali pagaminti 10kWh šilumos energijos, sunaudodamas tik 1kWh elektros energijos.

Saulės kolektorius šildo vandenį saulės energijos pagalba. Jo gaminamą šilumą NIBE sistema leidžia naudoti tiesiogiai  ne tik karštam vandeniui ruošti, bet ir namams šildyti. Kada saulės kolektoriaus galingumų nebepakanka - įsijungia šilumos siurblys, kuris perneša trūkstamą  energiją iš gręžinio ar horizontalaus kolektoriaus.

Šiltuoju metų laiku vėsinant patalpas, perteklinę šilumą galima pernešti į geoterminį gręžinį, įrengiamą kaip šilumos šaltinis ir jį sušildyti, taip "užkonservuojant" šilumos energiją, kuri bus reikalinga žiemai. Vėdinant patalpas visus metus šiluma iš išmetamo lauk oro sugrąžinama į gręžinį ar lauko kolektorių unikalaus įrenginio NIBE FLM pagalba, kur ji akumuliuojama šaltajam metų periodui, kada šios energijos prireiks. Tiek iš gręžinio, tiek iš horizontalaus kolektoriaus (vamzdyno, išvedžioto grunte) paimama šiluma į gruntą patenka jam šylant tiesioginių saulės spindulių dėka, arba kritulių pagalba - tai įvairaus pavidalo saulės energija, kurią šilumos siurblys perneša į mums reikalingą vietą.

Tą pačią sistemą galima papildyti įrenginiu, kuris paima energiją iš ištraukiamo iš patalpų oro ir perneša ją į gręžinį ar kolektorių. Tai ypač efektyvi sistema, kadangi šiluma išsaugoma ištisus metus, nepriklausomai nuo aplinkos temperatūros. Toks įrenginys gali pernešti į kolektorių iki 1,5kW šilumos energijos, nepriklausomai nuo to, veikia tuo metu šilumos siurblys ar ne. O atgal šiluma paimama, atsiradus poreikiui. Per metus susidaro ženklus sutaupytos energijos kiekis.

Lietuvoje vyravo nuostata, kad mes gyvename šiauriniame klimate ir vėsinimas mums nereikalingas. Tačiau praėjusią vasarą pajutome, kad vykstantys klimato pokyčiai ir mūsų šalyje įtakoja ekstremaliai aukštą oro temperatūrą vasaros metu - karščiai išsilaiko mėnesį ir net ilgiau. Populiarūs Lietuvoje namai su dideliais langais padidina saulės radiacijos poveikį vasaros metu. Norint užtikrinti optimalų patalpų klimatą, neapsieisime ir be vėsinimo. Šilumos siurbliai gali vykdyti tiek pasyvaus, tiek aktyvaus šaldymo funkcijas. ES šalyse ypač populiarėja pasyvaus vėsinimo būdas - galbūt dėl to, kad dauguma ES šalių vyriausybių dotuoja tokias ekologiškas ir ekonomiškas sistemas. Vėsinant pasyviuoju būdu, nereikalingos jokios „šalčio mašinos" - patalpa vėsinama tik cirkuliuojant vėsiam geoterminio gręžinio skysčiui šildymo ar vėsinimo sistemomis. Taip ne tik ženkliai mažinami vėsinimo kaštai,  bet ir perteklinė šilumos energija pernešama į gręžinį, kur išsaugojama iki šaltojo metų laiko.

Visos šios NIBE energy systems sistemos sukurtos pritaikius naujausius technologijų pasiekimus. Jos veikia visiškai automatiškai pagal užduotą programą atsižvelgiant į lauko ir patalpų temperatūras. Visa informacija pateikiama lietuvių kalba spalvotame displėjuje - tai jau tapo įprasta: nereikia vartyti instrukcijų, nes visą informaciją vartotojui pateikia pats šilumos siurblys ekrane. Jums nereikės išmokti valdyti visų klimato sistemų - viskas valdoma tik iš šilumos siurblio, kuris patarimus pateiks savo ekrane.  Įdiegus tokias sistemas galime tikėtis tikrai efektyvaus ir pigaus šildymo - tai komfortas, pasiekiamas naudojant saulės energiją efektyviausiais metodais.

Lietuvoje jau įsigaliojo ES direktyva 2010/31/ES ,,Dėl pastatų energinio naudingumo", kuri numato, kad jau 2018 metais visi visuomeniniai pastatai, o nuo 2020 metų ir visi privatūs pastatai turi būti statomi taip, kad jų energinės sąnaudos būtų artimos nuliui. Esant tokiems reikalavimams, šilumos siurblių technologijos ir jų teikiamos galimybės bus pagrindinė technologija, užtikrinant klimatą pastatuose. Todėl apie ateities perspektyvas būtų racionalu galvoti jau dabar.


Parenta pagal Uab „Ekoklima" inormaciją


Židiniai ir krosnelės: ar verta rinktis?

Židiniai ir krosnelės: ar verta rinktis?

Ar žinojote, kad Skandinavijos šalyse, statant namą, privaloma pasirūpinti kokiu nors alternatyviu šildymo įrenginiu tam, kad sutrikus elektros energijai ir šilumos siurbliui gyventojams netektų šalti? Židiniai ir krosnelės Lietuvoje nėra...


Grindinis šildymas

Grindinis šildymas

Paskutiniu metu Lietuvoje atsirado poreikis šildyti patalpas grindų pagalba, t.y. kai šiltas grindų paviršius sušildo patalpos orą. Kadangi iš pirmo žvilgsnio tai paprastas ir suprantamas šildymo būdas, lyg ir nevertėtų apie tai daug kalbėti, o...


Gyvenamųjų namų šildymo sistemos ir jų rekonstravimo principai

Gyvenamųjų namų šildymo sistemos ir jų rekonstravimo principai

Kiekvieno šildymo sezono pradžioje jau tapo įprasta matyti atvirus langus daugelyje gyvenamųjų namų, girdėti gyventojų skundus, jog patalpose karšta, jog švaistoma šiluma ir jų klausimą, o kas dėl to kaltas? Neieškokime šį kartą kaltų., tačiau...


Giluminiai siurbliai

Giluminiai siurbliai

Giluminiai siurbliai yra skirti vandens pakėlimui į paviršių iš didelio gylio. Šie siurbliai daugiausia naudojami gręžiniuose, iš kurių vanduo tiekiamas į nuosavus namus, kotedžus, kaimo sodybas, įmones ir kitur, kur reikalingas vanduo.


Ugnies mistika prieš tūkstančius metų ir dabar

Ugnies mistika prieš tūkstančius metų ir dabar

Ar dažnai susimąstome apie ugnies istoriją ir jos vaidmens bei galios kaitą per šimtmečių šimtmečius? Tie, kurie gyvename mieste ir naudojamės elektrinėmis ar dujinėmis viryklėmis, kasdienoje tikriausiai apie tai negalvojame. Be jokių pastangų...


Ištikimi židinio palydovai

Ištikimi židinio palydovai

Kad židinio ugnis linksmai pleventų, jai reikia pagelbėti... Vieni židinio aksesuarai būtini ugniai įkurti, kiti – jai prižiūrėti, treti – ugniakurui parengti, ketvirti – židiniui papuošti ir atkreipti į jį dėmesį. Kadaise juos...


Šildymo sistemų rekonstravimo principai

Šildymo sistemų rekonstravimo principai

Šildymo sistema pastate yra jo neatskiriama dalis, skirta aprūpinti namo gyventojus šiluma ir karštu vandeniu. Kai energija buvo ne tokia brangi, galima buvo toleruoti ir perdaug aukštą temperatūrą bute ir reguliuoti kambario temperatūrą atidarant...


Tegul židinys pražysta spalvomis

Tegul židinys pražysta spalvomis

Pavasaris – ypatingas metų laikas. Visa aplink byloja naujas pradžias ir troškimą gyventi. Gėlės, krūmai, medžiai sprogdina pumpurus, kaupia žiedus ir džiugina akį įvairiausiomis spalvomis. Lygiai kaip gamta, taip ir žmogus pavasarį nori...


PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

Deguva, UAB
Deguva, UAB

Suskystintų dujų tiekimas individualių, pramoninių objektų šildymui ir technologiniams procesams. Suskystintų dujų cisterninių įrenginių techninis aptarnavimas.

EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.