Tikkurila

Kaminų valymas

kamino valymas

Patariama kaminą periodiškai valyti, geriausia bent du kartus per metus. Jei yra galimybė užlipti ant stogo, valyti galima ir patiems, bet ne su bet kuo, o naudojant specialiai tam skirtus šepečius bei kitus įrankius.

Jei stogo danga neleidžia užlipti ir valyti kamino, reikėtų palėpėje, kiek įmanoma aukščiau, turėti kamino pravalą – dureles, pro kurias bus galima jį išvalyti. Suodžiai ir dervos, anot jo, kaupiasi 5-7 metrų aukštyje, todėl durelės turėtų būti aukščiau. „Gink Dieve, negalima kamino ar įdėklo deginti ugnimi – kaminas gali sprogti, įdėklas – susiraityti, prakiurti”.

Paprasčiausia dūmtraukio priežiūros priemonė yra suodžių deginimo katalizatorius. Tai – milteliai, beriami ant sauso kuro ir deginami. Ši cheminė medžiaga suardo suodžius, šie subyra ir lieka tik išsemti. Katalizatorius valo ir katilų vidinius paviršius, gerina degimo procesą, sumažina atmosferos užterštumą suodžiais, sieros dioksido emisiją, metalinių konstrukcijų koroziją.

Jei laikomasi naudojimo instrukcijos, ši valymo priemonė yra efektyvi, tačiau vis tiek patariama kartkarčiais kaminą valyti ir mechaniškai. Beje, liaudyje vietoje dabartinių cheminių suodžių deginimo katalizatorių anksčiau naudotos bulvių lupenos, suodžius valo ir drebulė. Greičiau suodžiais ir dervomis užteršiami stačiakampiai kaminai – suodžiai pirmiausia kaupiasi kampuose.Vieni  idealų kaminą laiko apskritą arba ovalų. Kaminas labiau užtunka ir nuo kai kurių kuro rūšių. Daugiau suodžių atsiranda deginant anglį, spygliuočių medieną.

carbontek

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu