Liepos 10d. Penktadienis

Kaip pasirinkti šildymo katilą

Peržiūrų skaičius: 86268
Kaip pasirinkti šildymo katilą

Potencialiam pirkejui reikia nupirkti katilą ir nepermoketi už jį. Tai galima padaryti tik vieninteliu atveju – susipažinus su informacija. Mes pristatome Jūsų dėmesiui straipsnį, kurio deka Jus gausite informaciją apie katilo charakteristikas. Jeigu norite pasirinkti katila iš anksto, reikia atkreipti dėmesį į: degimo kameros tipą, katilo galingumą, šilumokaičio konsrukciją ir medžiagas iš ko jis pagamintas, bei kitas žemiau išvardintas charakteristikas.

Katilo galingumas.

Katilo galingumą butina apskaičiuoti iš anksto. Esant lubų aukščiui 2,5 metro, dauginam kiekvinus 10 m2 į kW katilo galingumą. Tokiu atveju, namui kurio šildomas plotas 200 m2 užteks dijinio katilo kurio galingumas 20 kW. Bet tai apytikslus paskaičiavimai, kiekvienam konkrečiam atvejui ir tiksliam katilo parinkimui reikalinga specialisto konsultacija arba projektuotojo paskaičiavimai.

Galios reguliavimas

Skiriami:

  • vienos pakopos galios katilai
  • dviejų pakopų galios katilai
  • katilai su tolygiu galios regulaivimu

Vienos pakopos galios katilai – katilai su vienu galios lygiu, dviejų pakopų galios katilai – atitinkamai su dviem lygiais. Tolygus galios reguliavimas leidžia išvengti pernelyg didelių dujų sąnaudų. Kokie dujiniai katilai geresni pagal galios reguliavimo tipą?

Negalima pasakyti, koks katilas geresnis. Reikia vertinti, kad pilnos katilo galios prireiks tik 2-3 menesius per metus. Jeigu galimybės leidžia geriau pasirinkti dvejų pakopų galios reguliavimo katilą. Toks pasirinkimas leis komfortiškai jaustis šildomam name ir prie -5 ° ir prie -30 °.

Montavimo budas.

Buitinis katilas – ne mažas įrenginis. Gamintojai siūlo pakabinamus arba pastatomus katilus. Kaip pasirinkti dujinius katilus pagal montavimo tipą? Juk teisingai pasirinkus katilo montavimo vietą sutaupis gavenamajį plotą.

Montavimo budą įtakoja katilo svoris. Katilo svoris netesiogiai įtakoja galingumą. Katilo galingumai prasideda nuo 10 kW, o toliau varijuoja.

Šilumokaičio medžiaga.

Šaltas vanduo pašildomas šilumokaičio metalinių konturų pagalba, pratekant pro juos. Šilumokaičiau gaminami iš įvairių medžiagų.

  • Ketiniai šilumokaičiai – sunkus, patvarus, brangiai kainuojantis. Toks šilumokaičių tipas jautrus staigiam temperatūrų svyravimui, užtat visai neveikiamas korozijos ir gali tarnauti 25 – 50 metų.
  • Plieniniai šilumokaičiai naudojami nebrangių katilų modeliuose. Jie lengvesni ir lankstesni palyginus su ketiniais šilumokaičiais, bet veikiami korozijos.
  • Variniai šilumokaičiai kainuoja brangiau. Jie idealiai tinka kompaktiškiems pakabinamiems katilams, pakankamai lengvi ir patvarus korozijos poveikiui.

Koki katilą pasirinkti pagal šilumokaičio medžiagą? Jei turite ribota finansinę galimybę – plienini, jeigu parenkate galingą katilą kotedžui ar dideliam namui – ketini. Jeigu miniatiurini modelį nedidelėms patalpoms – tai varini šilumokaitį.

Atvira ir uždara degimo kamera.

Katilai su atvira degimo kamera – katilai su naturalia trauka. Jie paprasti, tačiau reikalauja geros padavimo-ištraukimo ventiliacijos patalpuose. Pas mus visi katilai energetiškai priklausomi!

Uždara degimo kamera reiškia konstrukcijos sudėtingumą (ventiliatorių pagalba šalinami degimo produktai ir paduodamas oras degimui). Tokiems modelių tipams nereikalingas standartinis kaminas ir padavimo-ištraukimo ventiliacija. Konstrukcija reikalauja oro padavimą degimui iš išorės.

Deginimo energijos panaudojimas.

Konvekciniai katilai naudoja tik dujų deginimo energiją. Tokie katilai pigesni nes jų konstrukcija paprasta. Kokie katilai geresni (efektyvesni) pagal enegijos panaudojimą?

Kondensacinia katilai sudetingesni, brangesni ir efektyvesni. Jie duoda daugiau šilumos negu gali duoti dujų deginimas. Tokiuose katiluose naudojamas metodas panaudoja išmetamuosiosie dujose esančia vandens garų šilumą. Katilai atiduoda papildoma energija, išnaudojant garų perejimą į vandeni. Tokie katilai sumažina dujų sąnaudas 20-30 %.

Taigi, koks katilas yra geresnis? Geresnis yra tas katilas, kuris atitinka Jūsų keliamus reikalavimus kainai ir išvardintiems parametrams.


Krosnelių apdaila iš ugnies (muilo) akmens

Krosnelių apdaila iš ugnies (muilo) akmens

Visai neseniai rašėme apie naujovę piknikų mėgėjams ir sveiko gyvenimo puoselėtojams – muilo akmens kepsnines. Šį kartą į šį ekologišką akmenį pažvelgsime kitu kampu. Muilo akmuo (dar vadinamas ugnies akmeniu) dėl itin gero šiluminio...


Ugnis be dūmų

Ugnis be dūmų

Dabar ir tie gyventojai, kurių namuose niekada nebus kamino, namuose gali stebėti ugnelės šokį. Rinka siūlo gerai žinomus elektrinius židinius arba vis dar naujove Lietuvoje vadinamus židinius, kūrenamus skystu arba gelio pavidalo biokuru....


Efektyvesnis šildymas anglies pluošto šildymo elementais

Efektyvesnis šildymas anglies pluošto šildymo elementais

Didžioji dalis butų ar namų Lietuvoje vis dar yra priklausomi nuo centrinio šildymo sistemos, kuri dažnai yra neefektyvi, neužtikrina šilumos poreikio ir yra brangi. Kai patalpoje veikia įprastas radiatorinis šildymas – susidaro temperatūrų...


Šilumos siurblys- kolektoriaus tipai

Šilumos siurblys- kolektoriaus tipai

Svarbus dalykas, norint efektyvaus ir patikimo šilumos siurblio veikimo - pasirinkti patikimą ir kompetetingą įmonę. Kuri gali visus darbus atlikti viena, prisiimti atsakomybę už kolektoriaus įrengimą ir bendrą šilumos siurblio patikimą veikimą.


Susimažinkime keliskart šilumos kainas!

Susimažinkime keliskart šilumos kainas!

Daugelį Lietuvos miestų daugiabučių namų gyventojų į neviltį varo vis didėjančios sąskaitos už šildymą ir karštą vandenį. Jos pasiekė tokias aukštumas, kad ne tik pensininkai, bet ir dirbantys žmonės yra nebepajėgūs jų apmokėti.Tai - absurdiška...


Penkios priežastys, kodėl šildymui verta rinktis medžio briketus

Penkios priežastys, kodėl šildymui verta rinktis medžio briketus

Kai kurie mūsų sprendimai daro įtaką ne tik mūsų, bet ir aplinkinių gyvenimui. Toks elementarus dalykas kaip kuro pasirinkimas šildymui (elektra, gamtinės dujos, malkos, medžio briketai) yra vienas iš to pavyzdžių. Tik pagalvokite, jei...


Švarios ugnies samprata senovėje

Švarios ugnies samprata senovėje

Šiandien kalbėdami apie švarią ugnį dažnai mintyje turime tai, kad ji nėra kenksminga, neskleidžia toksinių medžiagų (ypač tai aktualu kalbant apie biožidinius, kuriuose naudojamas specialus augalinės kilmės kuras).


Šilumos įrenginių atjungimas nuo šilumos perdavimo tinklų vartotojų iniciatyva

Šilumos įrenginių atjungimas nuo šilumos perdavimo tinklų vartotojų iniciatyva

Lietuvos Respublikos Energetikos ministras 2010-10-25 įsakymu Nr. I-297 patvirtino naujas Šilumos tiekimo ir vartojimo taisykles (2011-07-29 įsigaliojo šio įsakymo pakeitimai), kuriose reglamentuojamas šilumos įrenginių atjungimas nuo šilumos...


Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Deguva, UAB
Deguva, UAB

Suskystintų dujų tiekimas individualių, pramoninių objektų šildymui ir technologiniams procesams. Suskystintų dujų cisterninių įrenginių techninis aptarnavimas.

EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

Gilės inžinerija, UAB
Gilės inžinerija, UAB

Biokuro katilinės - projektavimas, komplektavimas, paleidimas eksploatacijai. Granulių kuro degiklių gamyba.

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.