Rugpjūčio 24d. Šeštadienis

Kaip pasirinkti šildymo katilą

Peržiūrų skaičius: 86268
Kaip pasirinkti šildymo katilą

Potencialiam pirkejui reikia nupirkti katilą ir nepermoketi už jį. Tai galima padaryti tik vieninteliu atveju – susipažinus su informacija. Mes pristatome Jūsų dėmesiui straipsnį, kurio deka Jus gausite informaciją apie katilo charakteristikas. Jeigu norite pasirinkti katila iš anksto, reikia atkreipti dėmesį į: degimo kameros tipą, katilo galingumą, šilumokaičio konsrukciją ir medžiagas iš ko jis pagamintas, bei kitas žemiau išvardintas charakteristikas.

Katilo galingumas.

Katilo galingumą butina apskaičiuoti iš anksto. Esant lubų aukščiui 2,5 metro, dauginam kiekvinus 10 m2 į kW katilo galingumą. Tokiu atveju, namui kurio šildomas plotas 200 m2 užteks dijinio katilo kurio galingumas 20 kW. Bet tai apytikslus paskaičiavimai, kiekvienam konkrečiam atvejui ir tiksliam katilo parinkimui reikalinga specialisto konsultacija arba projektuotojo paskaičiavimai.

Galios reguliavimas

Skiriami:

  • vienos pakopos galios katilai
  • dviejų pakopų galios katilai
  • katilai su tolygiu galios regulaivimu

Vienos pakopos galios katilai – katilai su vienu galios lygiu, dviejų pakopų galios katilai – atitinkamai su dviem lygiais. Tolygus galios reguliavimas leidžia išvengti pernelyg didelių dujų sąnaudų. Kokie dujiniai katilai geresni pagal galios reguliavimo tipą?

Negalima pasakyti, koks katilas geresnis. Reikia vertinti, kad pilnos katilo galios prireiks tik 2-3 menesius per metus. Jeigu galimybės leidžia geriau pasirinkti dvejų pakopų galios reguliavimo katilą. Toks pasirinkimas leis komfortiškai jaustis šildomam name ir prie -5 ° ir prie -30 °.

Montavimo budas.

Buitinis katilas – ne mažas įrenginis. Gamintojai siūlo pakabinamus arba pastatomus katilus. Kaip pasirinkti dujinius katilus pagal montavimo tipą? Juk teisingai pasirinkus katilo montavimo vietą sutaupis gavenamajį plotą.

Montavimo budą įtakoja katilo svoris. Katilo svoris netesiogiai įtakoja galingumą. Katilo galingumai prasideda nuo 10 kW, o toliau varijuoja.

Šilumokaičio medžiaga.

Šaltas vanduo pašildomas šilumokaičio metalinių konturų pagalba, pratekant pro juos. Šilumokaičiau gaminami iš įvairių medžiagų.

  • Ketiniai šilumokaičiai – sunkus, patvarus, brangiai kainuojantis. Toks šilumokaičių tipas jautrus staigiam temperatūrų svyravimui, užtat visai neveikiamas korozijos ir gali tarnauti 25 – 50 metų.
  • Plieniniai šilumokaičiai naudojami nebrangių katilų modeliuose. Jie lengvesni ir lankstesni palyginus su ketiniais šilumokaičiais, bet veikiami korozijos.
  • Variniai šilumokaičiai kainuoja brangiau. Jie idealiai tinka kompaktiškiems pakabinamiems katilams, pakankamai lengvi ir patvarus korozijos poveikiui.

Koki katilą pasirinkti pagal šilumokaičio medžiagą? Jei turite ribota finansinę galimybę – plienini, jeigu parenkate galingą katilą kotedžui ar dideliam namui – ketini. Jeigu miniatiurini modelį nedidelėms patalpoms – tai varini šilumokaitį.

Atvira ir uždara degimo kamera.

Katilai su atvira degimo kamera – katilai su naturalia trauka. Jie paprasti, tačiau reikalauja geros padavimo-ištraukimo ventiliacijos patalpuose. Pas mus visi katilai energetiškai priklausomi!

Uždara degimo kamera reiškia konstrukcijos sudėtingumą (ventiliatorių pagalba šalinami degimo produktai ir paduodamas oras degimui). Tokiems modelių tipams nereikalingas standartinis kaminas ir padavimo-ištraukimo ventiliacija. Konstrukcija reikalauja oro padavimą degimui iš išorės.

Deginimo energijos panaudojimas.

Konvekciniai katilai naudoja tik dujų deginimo energiją. Tokie katilai pigesni nes jų konstrukcija paprasta. Kokie katilai geresni (efektyvesni) pagal enegijos panaudojimą?

Kondensacinia katilai sudetingesni, brangesni ir efektyvesni. Jie duoda daugiau šilumos negu gali duoti dujų deginimas. Tokiuose katiluose naudojamas metodas panaudoja išmetamuosiosie dujose esančia vandens garų šilumą. Katilai atiduoda papildoma energija, išnaudojant garų perejimą į vandeni. Tokie katilai sumažina dujų sąnaudas 20-30 %.

Taigi, koks katilas yra geresnis? Geresnis yra tas katilas, kuris atitinka Jūsų keliamus reikalavimus kainai ir išvardintiems parametrams.


Naujiena Lietuvoje – šildomos grindys WARMUP

Naujiena Lietuvoje – šildomos grindys WARMUP

Turbūt Jūs jau galvojate apie grindinį šildymą, bet nesate tikri dėl jo privalumų. Galbūt Jums tai atrodo per brangu ar pernelyg sudėtinga instaliuoti? Mes padėsime priimti reikiamą sprendimą. Elektrinis grindų šildymas yra šildymas, kuris...


Kodėl elektrinis grindų šildymas yra geriausias pasirinkimas gerai izoliuotam namui?

Kodėl elektrinis grindų šildymas yra geriausias pasirinkimas gerai izoliuotam namui?

Mažai energijos naudojančiuose ir gerą šiluminę izoliaciją turinčiuose namuose su minimalia oro apykaita, viduje esantis oras reikalauja nemenkos priežiūros; šilumos kontrolė bei patalpų išdalinimas šildymo zonomis kad būtų išvengta perkaitimo....


Efektyvesnis šildymas anglies pluošto šildymo elementais

Efektyvesnis šildymas anglies pluošto šildymo elementais

Didžioji dalis butų ar namų Lietuvoje vis dar yra priklausomi nuo centrinio šildymo sistemos, kuri dažnai yra neefektyvi, neužtikrina šilumos poreikio ir yra brangi. Kai patalpoje veikia įprastas radiatorinis šildymas – susidaro temperatūrų...


Krosnelių naujienos – plačios stiklinės durelės

Krosnelių naujienos – plačios stiklinės durelės

Kartais pagalvojame, o kuo dar gali nustebinti krosnelių gamintojai. Atrodo, kad viena krosnelė gražesnė ir funkcionalesnė už kitą ir rodos jau nieko negalėtumei naujo išrasti. Tačiau kiekvieną kartą, prasidėjus sezonui, naujienos pribloškia taip,...


Vandeniu šildomos grindys

Vandeniu šildomos grindys

Dažnai šildomų grindų įrengimas paaiškinamas efektyviai naudojama energija ir komfortinėmis sąlygomis patalpoje. Patalpą šildant radiatoriais, aukščiausia temperatūra būna prie lubų, o kojos tuo metu šąla. Taip neatsitiks įrengus šildomas grindis....


Krosnelės, Židiniai, Krosnys interjere

Krosnelės, Židiniai, Krosnys interjere

Didžiausias visų krosnelių privalumas – elegantiškos, paruoštos eksploatavimui, patalpoje užima labai mažai vietos, greitai prijungiamos prie kamino. Aukštas šilumos atidavimo efektyvumas. Gražiai liepsnai užtenka mažo kiekio sausų malkų.


Krepšiai malkoms – nuo citrinės žalios iki…

Krepšiai malkoms – nuo citrinės žalios iki…

Visai neseniai rašėme židiniams ir krosnelėms būdingas spalvas bei raštus. Įkvėpti idėjos pasidomėjome ir aksesuarų – malkinių, krepšių, kibirėlių – sprendimais. Praktiškiausia be abejonės yra juoda. Bet kaip ten sakoma? Juoda ne...


Šildymas ir vėsinimas taupant energiją

Šildymas ir vėsinimas taupant energiją

Aukštesnis komforto lygis, galimybė valdyti patalpų temperatūrą pagal savo poreikius tuo pat metu mažinant išlaidas šildymo energijai visa tai galima pasiekti įsirengus spindulinio patalpų šildymo ir vėsinimo temperatūros valdymo sistemą...


ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

Visakasnamams.lt
Visakasnamams.lt

Viskasnamams.lt - elektroninė šildymo įrangos parduotuvė

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

SANTEHKOMPLEKTAS, UAB
SANTEHKOMPLEKTAS, UAB

Prekyba pramonine santechnika. Prekyba buitine santechnika. Šildymo įranga.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai
Mes jau čia Mes jau čia