Spalio 15d. Antradienis

Kaip pasirinkti šildymo katilą

Peržiūrų skaičius: 86268
Kaip pasirinkti šildymo katilą

Potencialiam pirkejui reikia nupirkti katilą ir nepermoketi už jį. Tai galima padaryti tik vieninteliu atveju – susipažinus su informacija. Mes pristatome Jūsų dėmesiui straipsnį, kurio deka Jus gausite informaciją apie katilo charakteristikas. Jeigu norite pasirinkti katila iš anksto, reikia atkreipti dėmesį į: degimo kameros tipą, katilo galingumą, šilumokaičio konsrukciją ir medžiagas iš ko jis pagamintas, bei kitas žemiau išvardintas charakteristikas.

Katilo galingumas.

Katilo galingumą butina apskaičiuoti iš anksto. Esant lubų aukščiui 2,5 metro, dauginam kiekvinus 10 m2 į kW katilo galingumą. Tokiu atveju, namui kurio šildomas plotas 200 m2 užteks dijinio katilo kurio galingumas 20 kW. Bet tai apytikslus paskaičiavimai, kiekvienam konkrečiam atvejui ir tiksliam katilo parinkimui reikalinga specialisto konsultacija arba projektuotojo paskaičiavimai.

Galios reguliavimas

Skiriami:

  • vienos pakopos galios katilai
  • dviejų pakopų galios katilai
  • katilai su tolygiu galios regulaivimu

Vienos pakopos galios katilai – katilai su vienu galios lygiu, dviejų pakopų galios katilai – atitinkamai su dviem lygiais. Tolygus galios reguliavimas leidžia išvengti pernelyg didelių dujų sąnaudų. Kokie dujiniai katilai geresni pagal galios reguliavimo tipą?

Negalima pasakyti, koks katilas geresnis. Reikia vertinti, kad pilnos katilo galios prireiks tik 2-3 menesius per metus. Jeigu galimybės leidžia geriau pasirinkti dvejų pakopų galios reguliavimo katilą. Toks pasirinkimas leis komfortiškai jaustis šildomam name ir prie -5 ° ir prie -30 °.

Montavimo budas.

Buitinis katilas – ne mažas įrenginis. Gamintojai siūlo pakabinamus arba pastatomus katilus. Kaip pasirinkti dujinius katilus pagal montavimo tipą? Juk teisingai pasirinkus katilo montavimo vietą sutaupis gavenamajį plotą.

Montavimo budą įtakoja katilo svoris. Katilo svoris netesiogiai įtakoja galingumą. Katilo galingumai prasideda nuo 10 kW, o toliau varijuoja.

Šilumokaičio medžiaga.

Šaltas vanduo pašildomas šilumokaičio metalinių konturų pagalba, pratekant pro juos. Šilumokaičiau gaminami iš įvairių medžiagų.

  • Ketiniai šilumokaičiai – sunkus, patvarus, brangiai kainuojantis. Toks šilumokaičių tipas jautrus staigiam temperatūrų svyravimui, užtat visai neveikiamas korozijos ir gali tarnauti 25 – 50 metų.
  • Plieniniai šilumokaičiai naudojami nebrangių katilų modeliuose. Jie lengvesni ir lankstesni palyginus su ketiniais šilumokaičiais, bet veikiami korozijos.
  • Variniai šilumokaičiai kainuoja brangiau. Jie idealiai tinka kompaktiškiems pakabinamiems katilams, pakankamai lengvi ir patvarus korozijos poveikiui.

Koki katilą pasirinkti pagal šilumokaičio medžiagą? Jei turite ribota finansinę galimybę – plienini, jeigu parenkate galingą katilą kotedžui ar dideliam namui – ketini. Jeigu miniatiurini modelį nedidelėms patalpoms – tai varini šilumokaitį.

Atvira ir uždara degimo kamera.

Katilai su atvira degimo kamera – katilai su naturalia trauka. Jie paprasti, tačiau reikalauja geros padavimo-ištraukimo ventiliacijos patalpuose. Pas mus visi katilai energetiškai priklausomi!

Uždara degimo kamera reiškia konstrukcijos sudėtingumą (ventiliatorių pagalba šalinami degimo produktai ir paduodamas oras degimui). Tokiems modelių tipams nereikalingas standartinis kaminas ir padavimo-ištraukimo ventiliacija. Konstrukcija reikalauja oro padavimą degimui iš išorės.

Deginimo energijos panaudojimas.

Konvekciniai katilai naudoja tik dujų deginimo energiją. Tokie katilai pigesni nes jų konstrukcija paprasta. Kokie katilai geresni (efektyvesni) pagal enegijos panaudojimą?

Kondensacinia katilai sudetingesni, brangesni ir efektyvesni. Jie duoda daugiau šilumos negu gali duoti dujų deginimas. Tokiuose katiluose naudojamas metodas panaudoja išmetamuosiosie dujose esančia vandens garų šilumą. Katilai atiduoda papildoma energija, išnaudojant garų perejimą į vandeni. Tokie katilai sumažina dujų sąnaudas 20-30 %.

Taigi, koks katilas yra geresnis? Geresnis yra tas katilas, kuris atitinka Jūsų keliamus reikalavimus kainai ir išvardintiems parametrams.


Gilės Inžinerija pristato: Naujas degiklis parodoje RESTA 2014

Gilės Inžinerija pristato: Naujas degiklis parodoje RESTA 2014

Deja, rinkoje nėra tokio degiklio, kuris neturėtų trūkumų. Net ir katilui, kuriam sprendimą pritaikyti ypač sudėtinga, UAB „Gilės Inžinerija“ jį sumontuoja ir sureguliuoja be didelių problemų. Įdomu, kaip? Kur slypi jų paslaptis? Jau...


Kodėl verta rinktis geoterminį šilumos siurblį?

Kodėl verta rinktis geoterminį šilumos siurblį?

Sumontavę NIBE šilumos siurblį, išlaidas šildymui Jūs galite sumažinti iki 80%. Taip yra todėl, nes geoterminiai šilumos siurbliai naudoja žemėje, viršutiniame dirvos sluoksnyje ar vandenyje susikaupusią nemokamą energiją.


Naujausi modulinės kaminų sistemos „Rondo Plus“ sprendimai

Naujausi modulinės kaminų sistemos „Rondo Plus“ sprendimai

Šiuolaikinė statyba atveria naujų galimybių optimizuoti šildymo išlaidas ir pasitelkti alternatyvius energijos šaltinius. Didelio energinio efektyvumo namai susilaukia vis daugiau teigiamų vertinimų tiek iš statybos specialistų, tiek iš gyventojų....


Šilumos įrenginių atjungimas nuo šilumos perdavimo tinklų vartotojų iniciatyva

Šilumos įrenginių atjungimas nuo šilumos perdavimo tinklų vartotojų iniciatyva

Lietuvos Respublikos Energetikos ministras 2010-10-25 įsakymu Nr. I-297 patvirtino naujas Šilumos tiekimo ir vartojimo taisykles (2011-07-29 įsigaliojo šio įsakymo pakeitimai), kuriose reglamentuojamas šilumos įrenginių atjungimas nuo šilumos...


Židiniai

Židiniai

Nesvarbu, ar židinys naudojamas ar ne, perdarykite senąjį arba pastatykite naują ir paverskite jį patrauklia, dėmesio verta vieta. Tai puikus būdas atnaujinti kambario interjerą. Įkurti dekoratyvų židinį labai paprasta. Galite nusipirkti...


Patarimai žadantiems įrengti kieto kuro katilinę

Patarimai žadantiems įrengti kieto kuro katilinę

1 patarimas. Ruoštis katilinės įrengimui būtina pradėti nuo klausimo – “o kuo gi kūrensime?”. Populiariausias mūsuose kuras – malkos, anglis, medžio pjuvenų ir durpių briketai, ateityje populiarės medžio ir spalių granulių...


INFRARAUDONŲJŲ SPINDULIŲ ŠILDYMAS

INFRARAUDONŲJŲ SPINDULIŲ ŠILDYMAS

Šildymo sistemų pasirinkimas šių dienų rinkoje yra toks platus, kad sunku išsirinkti sprendimą, geriausiai tenkinantį visus poreikius. Šį kartą pateikiame vieną iš naujausių ir moderniausių šildymo sprendimų, galinčių ne tik sutaupyti Jūsų šildymo...


Apie lituotus plokštelinius šilumokaičius

Apie lituotus plokštelinius šilumokaičius

Lituotas plokštelinis šilumokaitis – modernių novatoriškų technologijų produktas. Lituotų šilumokaičių gamyba prasidėjo tik prieš 25 metus. Masinė gamyba ir pritaikymas – tik pastaruosius 15 metų. O per paskutiniuosius 3 metus įvyko...


Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

Gilės inžinerija, UAB
Gilės inžinerija, UAB

Biokuro katilinės - projektavimas, komplektavimas, paleidimas eksploatacijai. Granulių kuro degiklių gamyba.

EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

KROSNYS IR KROSNELĖS, UAB
KROSNYS IR KROSNELĖS, UAB

Krosnelės, židiniai ir krosnys aukšto energinio efektyvumo klasė A+ namams,
malkinės, židinių įrankiai ir aksesuarai...

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

PAGIRIŲ KROSNYS
PAGIRIŲ KROSNYS

PAGIRIŲ KROSNYS

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre