Vasario 25d. Ketvirtadienis

Inovatyvi PLEN šildymo sistema – sveikata ir ekonomija

2013 Rugpjūčio 28d.
Peržiūrų skaičius: 27176

Šiandien jau ir Lietuvos statybinių medžiagų rinką pasiekė nauja energiją taupanti šildymo sistema PLEN. Ji atsirado dar 1980 –aisiais, kai gyvenimas kaime buvo toli gražu ne saldus. Mokslininkai pagal galimybes stengėsi padėti, kad jis taptų kofortiškesnis. Taip atsirado itin pigi ir patikima inovatyvi šildymo technologija.

Per pastaruosius metus, visos su šildymo sistemomis susijusios kainos išaugo tiek, kad jau sunku darosi jas suvokti. Be to, visiškai susidėvėjo ir tapo nenaudojamomis daugelis kaimo vietoves šiluma aprūpinančių katilinių bei dalis šilumos tinklų. Kai kur jų remonto ir modernizacijos klausimai dėl krizinės situacijos jau net nebesvarstomi. Be to, dažnai neatsiranda ir kas juos galėtų prižiūrėti.


Naujoviška sveiko šilumos šaltinio technologija

Susidarius tokiai situacijai tapo paklausi mokslininkų sukurta naujoji šildymo sistema su infraraudonųjų spindulių plėvele PLEN. Šioje sistemoje šilumos šaltinis yra plastikinė juosta su joje integruotomis ypač plonomis gijomis iš specialaus plieninio lydinio. Per jas leidžiama nuo 120 V iki 380 V elektros įtampa paverčiama tolygiai paskirstytu šilumos srautu. Šios sistemos naudingumo koeficientas siekia net 95-98 %, tad netenka abejoti jos eksploatavimo pigumu. Tai  realiai 8 kartus pigiau už šilumos, tiekiamos iš anglimi kūrenamos katilinės, kainą, taip pat, 5 kartus pigiau už elektrinio šildymo ir 3 kartus – už kolektorinio šildymo kainą. Beje, visiškai pasiteisino plėvelinio šildymo eksperimento tikslais įrengimas mokyklose ir ikimokyklinėse įstaigose. Pavyzdžiui, anksčiau vaikų darželio 1000 m2 ploto patalpoms apšildyti reikėjo 36 000 kWh elektros energijos per mėnesį, dabar, įrengus PLEN šildymo sistemą, jos tereikia vos daugiau nei 4 000 kWh.

Nesunku apskaičiuoti šildymo išlaidas atskirai ir kiekvienam būstui: 1 m2 apšildyti tereikės 5 W elektros energijos. Be to, ši šildymo sistema nenaudoja energijos ištįsą parą  nesudėtinga automatika išjungia šildymą kai patalpoje pasiekiama reikiama temperatūra. Ta pati automatika gali perjungti sistemą naktį į „budintį“ veikimo režimą ir gamybinėse patalpose bei iki minimumo sumažinti suvartojamą elektros energijos kiekį, taip pat, vėl įjungti šildymą tik prieš ateinant žmonėms į darbą. Pavyzdžiui, ji mažiau nei per valandą gali pakelti temperatūrą nuo 14 °C iki komfortiškos 24 °C šilumos. Dažnai dabar naudojamas konvekcinis patalpų šildymo būdas tiek taupyti neleidžia, nes, pavyzdžiui, juo šildant papildomai pakelti temperaturą 10 °C, galima tik per 5-7 val.

Kad veiktų PLEN šildymo sistema, jai nereikia nieko daugiau, išskyrus įprastos įtampos „iš elektros lizdo“ nereikia nei šilumos laidininko, nei vamzdžių, nei akumuliatorių. Be to, per visą jos eksploatavimo laiką neprireikia išlaidauti sistemos remontui ir priežiūrai. Beje, nesusidarys ir nemalonių situacijų dėl gaisrinės saugos, nes sistemos šilumos šaltinio – PLEN plėvelės paviršiaus temperatūra neviršija 45 °C, todėl tikimybė kilti gaisrui yra niekinė.

O aukštesnės temperatūros nė nereikia – skirtingai nei radiatoriai ar elektriniai šildytuvai, PLEN plevelė šildo infraraudonaisiais spinduliais. Tokiu pačiu diapazonu šiluma spinduliuoja ir patys žmonės, ir gyvūnai, ir … saulė. Būtent ši saulės spektro dalis, kurios daugeliui iš mūsų, gyvenantiems atšiauresnio klimato sąlygomis neužtenka, teigiamai veikia organizmo medžiagų apykaitą. O štai kenksmingų organizmui elektromagnetinių bangų PLEN sistema nespinduoliuoja iš viso. Ne veltui vaikų darželiuose ir mokyklose, kur ji buvo įrengta, sergamumas sumažėjo net kelis kartus.

Platus PLEN šildymo sistemos pritaikymas

PLEN šildymo sistemos naudojimas prasidėjo nuo gyvulininkystės objektų. Kiaulių fermose buvo įrengtos IR spinduliais šildomos vietos paršeliams. Staigiai pasiektas efektas  visiškai išvengta paršelių kritimo ir susirgimų atvejų. Jų prieaugis beveik padvigubėjo, nors buvo sunaudojama kur kas mažiau pašarų. Toks pats efektas buvo stebimas ir auginant kitus žemės ūkio gyvulius bei paukščius.

Puikiai PLEN sistema užsirekomendavo ir šiltnamių ūkyje. Per mėnesį 1 m2 apšildymas kainavo tik 7 Lt 26 ct. Dėka IR spindulių skleidžiamos šilumos, buvo gautas žymiai didesnis derlius. Beje, PLEN sistema džiovinant medieną taip pat gaunama dešimteriopa ekonomija.

Akivaizdūs pranašumai ir neabejotina perspektyva

Naująją inovatyvią PLEN šildymo technologiją jau įdiegia kai kurios komunalinės struktūros, gyvenamųjų namų bendrijos  juk PLEN šildymo sistemos naudojimas gali ne tik kompensuoti vis kylančių energijos išteklių kainas, bet ir gerokai sumažinti komunalinius mokesčius.

Dar vienas universaliosios PLEN šildymo sistemos pranašumas – ji padeda išspręsti problemą esant gyvenamosiose patalpose padidintai drėgmei, net jei ta drėgmė prieš tai laikėsi jose metų metais. Praktika Pabaltijo šalyse rodo, kad įrengus PLEN šildymo sistemą, jau po poros valandų problema buvo išspręsta.

PLEN plėvelių poreikis auga kiekvieną dieną. Puiku yra tai, kad vartotojų ir specialistų nuomonė vertinant jos savybes ir pranašumus sutampa, tad ši inovacinė, energiją taupantį „Klaira“ kompanijos diegiama technologija – tikrai perspektyvi.

UAB „Klaira“

J. Janonio g. 14-1, Klaipėda, Lietuva, LT-92252
Tel. +370 671 11 002
El.p. info@klaira.lt
www.klaira.lt


Kaip terasoje, pavėsinėje ar balkone prailginti buvimo laiką ir nejausti jokio diskomforto esant šaltam orui?

Kaip terasoje, pavėsinėje ar balkone prailginti buvimo laiką ir nejausti jokio diskomforto esant šaltam orui?

Žmonės turintys terasą, pavėsinę, verandą, priepirtį ar balkoną ir dažnai leidžiantys laiką savo pamėgtame kampelyje žino, kad esant vėsesniam orui trūksta šilumos ir jaukumo, todėl nepaisant didelio noro ilgiau pasidžiaugti grynu oru tenka...


Elektriniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai – tai šiluma šviesos greičiu

Elektriniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai – tai šiluma šviesos greičiu

Daugelis seniai rinkoje esančių šildytuvų šildo orą patalpoje. Dėl to žmonėms pasidaro šilta tik tada, kai sušyla oras. Čia galima pastebėti trūkumą: žmogui sušildyti, visų pirma reikia sušildyti orą. Todėl šiluma nėra jaučiama iškart, įjungus...


Šildymo sistemų rekonstravimo principai

Šildymo sistemų rekonstravimo principai

Šildymo sistema pastate yra jo neatskiriama dalis, skirta aprūpinti namo gyventojus šiluma ir karštu vandeniu. Kai energija buvo ne tokia brangi, galima buvo toleruoti ir perdaug aukštą temperatūrą bute ir reguliuoti kambario temperatūrą atidarant...


Kai reikia tylumos ir šilumos komforto - Jums padės unikali, abi savybes jungianti, priešgaisrinė, ekologiška grindų šildymo sistema - HUNTON SILENCIO THERMO

Kai reikia tylumos ir šilumos komforto - Jums padės unikali, abi savybes jungianti, priešgaisrinė, ekologiška grindų šildymo sistema - HUNTON SILENCIO THERMO

Projektuojant naują ar renovuojant seną pastatą, ypač svarbu gerai apsvarstyti, kokią šildymo sistemą pasirinkti. Norvegų kompanijos Hunton Silenco Thermo plokštės – tinka grindų ir perdangų garso izoliacinėms savybėms pagerinti, kartu...


Spindulinis šildymas elektra – racionalus sprendimas pramoniniuose pastatuose

Spindulinis šildymas elektra – racionalus sprendimas pramoniniuose pastatuose

Elektrinis spindulinis šildymas arba infraraudonųjų spindulių šildymas pramonėje kasdien tampa vis populiaresniu dėl daugybės pranašumų lyginant su tradiciniu oriniu arba konvenciniu šildymu. Ir tai nėra tik ženkliai sumažėjusios šildymo išlaidos.


Šilumos siurblys- kolektoriaus tipai

Šilumos siurblys- kolektoriaus tipai

Svarbus dalykas, norint efektyvaus ir patikimo šilumos siurblio veikimo - pasirinkti patikimą ir kompetetingą įmonę. Kuri gali visus darbus atlikti viena, prisiimti atsakomybę už kolektoriaus įrengimą ir bendrą šilumos siurblio patikimą veikimą.


Atviro tipo židiniai atiduoda tik 15-20 procentų šilumos

Atviro tipo židiniai atiduoda tik 15-20 procentų šilumos

Keičiantis orui, krentant slegiuj į patalpas patenka dūmai. Kas populiaresni ir efektyvesni uždaro tipo židiniai. Jų naudingumo koeficientas - 70-85 procentai. Degimo laikas - 6-14 valandų. Namuose įsirengusieji uždaro tipo židinius tvirtina,...


Giluminiai siurbliai

Giluminiai siurbliai

Giluminiai siurbliai yra skirti vandens pakėlimui į paviršių iš didelio gylio. Šie siurbliai daugiausia naudojami gręžiniuose, iš kurių vanduo tiekiamas į nuosavus namus, kotedžus, kaimo sodybas, įmones ir kitur, kur reikalingas vanduo.


E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.