Liepos 11d. Šeštadienis

Inovatyvi PLEN šildymo sistema – sveikata ir ekonomija

2013 Rugpjūčio 28d.
Peržiūrų skaičius: 27176

Šiandien jau ir Lietuvos statybinių medžiagų rinką pasiekė nauja energiją taupanti šildymo sistema PLEN. Ji atsirado dar 1980 –aisiais, kai gyvenimas kaime buvo toli gražu ne saldus. Mokslininkai pagal galimybes stengėsi padėti, kad jis taptų kofortiškesnis. Taip atsirado itin pigi ir patikima inovatyvi šildymo technologija.

Per pastaruosius metus, visos su šildymo sistemomis susijusios kainos išaugo tiek, kad jau sunku darosi jas suvokti. Be to, visiškai susidėvėjo ir tapo nenaudojamomis daugelis kaimo vietoves šiluma aprūpinančių katilinių bei dalis šilumos tinklų. Kai kur jų remonto ir modernizacijos klausimai dėl krizinės situacijos jau net nebesvarstomi. Be to, dažnai neatsiranda ir kas juos galėtų prižiūrėti.


Naujoviška sveiko šilumos šaltinio technologija

Susidarius tokiai situacijai tapo paklausi mokslininkų sukurta naujoji šildymo sistema su infraraudonųjų spindulių plėvele PLEN. Šioje sistemoje šilumos šaltinis yra plastikinė juosta su joje integruotomis ypač plonomis gijomis iš specialaus plieninio lydinio. Per jas leidžiama nuo 120 V iki 380 V elektros įtampa paverčiama tolygiai paskirstytu šilumos srautu. Šios sistemos naudingumo koeficientas siekia net 95-98 %, tad netenka abejoti jos eksploatavimo pigumu. Tai  realiai 8 kartus pigiau už šilumos, tiekiamos iš anglimi kūrenamos katilinės, kainą, taip pat, 5 kartus pigiau už elektrinio šildymo ir 3 kartus – už kolektorinio šildymo kainą. Beje, visiškai pasiteisino plėvelinio šildymo eksperimento tikslais įrengimas mokyklose ir ikimokyklinėse įstaigose. Pavyzdžiui, anksčiau vaikų darželio 1000 m2 ploto patalpoms apšildyti reikėjo 36 000 kWh elektros energijos per mėnesį, dabar, įrengus PLEN šildymo sistemą, jos tereikia vos daugiau nei 4 000 kWh.

Nesunku apskaičiuoti šildymo išlaidas atskirai ir kiekvienam būstui: 1 m2 apšildyti tereikės 5 W elektros energijos. Be to, ši šildymo sistema nenaudoja energijos ištįsą parą  nesudėtinga automatika išjungia šildymą kai patalpoje pasiekiama reikiama temperatūra. Ta pati automatika gali perjungti sistemą naktį į „budintį“ veikimo režimą ir gamybinėse patalpose bei iki minimumo sumažinti suvartojamą elektros energijos kiekį, taip pat, vėl įjungti šildymą tik prieš ateinant žmonėms į darbą. Pavyzdžiui, ji mažiau nei per valandą gali pakelti temperatūrą nuo 14 °C iki komfortiškos 24 °C šilumos. Dažnai dabar naudojamas konvekcinis patalpų šildymo būdas tiek taupyti neleidžia, nes, pavyzdžiui, juo šildant papildomai pakelti temperaturą 10 °C, galima tik per 5-7 val.

Kad veiktų PLEN šildymo sistema, jai nereikia nieko daugiau, išskyrus įprastos įtampos „iš elektros lizdo“ nereikia nei šilumos laidininko, nei vamzdžių, nei akumuliatorių. Be to, per visą jos eksploatavimo laiką neprireikia išlaidauti sistemos remontui ir priežiūrai. Beje, nesusidarys ir nemalonių situacijų dėl gaisrinės saugos, nes sistemos šilumos šaltinio – PLEN plėvelės paviršiaus temperatūra neviršija 45 °C, todėl tikimybė kilti gaisrui yra niekinė.

O aukštesnės temperatūros nė nereikia – skirtingai nei radiatoriai ar elektriniai šildytuvai, PLEN plevelė šildo infraraudonaisiais spinduliais. Tokiu pačiu diapazonu šiluma spinduliuoja ir patys žmonės, ir gyvūnai, ir … saulė. Būtent ši saulės spektro dalis, kurios daugeliui iš mūsų, gyvenantiems atšiauresnio klimato sąlygomis neužtenka, teigiamai veikia organizmo medžiagų apykaitą. O štai kenksmingų organizmui elektromagnetinių bangų PLEN sistema nespinduoliuoja iš viso. Ne veltui vaikų darželiuose ir mokyklose, kur ji buvo įrengta, sergamumas sumažėjo net kelis kartus.

Platus PLEN šildymo sistemos pritaikymas

PLEN šildymo sistemos naudojimas prasidėjo nuo gyvulininkystės objektų. Kiaulių fermose buvo įrengtos IR spinduliais šildomos vietos paršeliams. Staigiai pasiektas efektas  visiškai išvengta paršelių kritimo ir susirgimų atvejų. Jų prieaugis beveik padvigubėjo, nors buvo sunaudojama kur kas mažiau pašarų. Toks pats efektas buvo stebimas ir auginant kitus žemės ūkio gyvulius bei paukščius.

Puikiai PLEN sistema užsirekomendavo ir šiltnamių ūkyje. Per mėnesį 1 m2 apšildymas kainavo tik 7 Lt 26 ct. Dėka IR spindulių skleidžiamos šilumos, buvo gautas žymiai didesnis derlius. Beje, PLEN sistema džiovinant medieną taip pat gaunama dešimteriopa ekonomija.

Akivaizdūs pranašumai ir neabejotina perspektyva

Naująją inovatyvią PLEN šildymo technologiją jau įdiegia kai kurios komunalinės struktūros, gyvenamųjų namų bendrijos  juk PLEN šildymo sistemos naudojimas gali ne tik kompensuoti vis kylančių energijos išteklių kainas, bet ir gerokai sumažinti komunalinius mokesčius.

Dar vienas universaliosios PLEN šildymo sistemos pranašumas – ji padeda išspręsti problemą esant gyvenamosiose patalpose padidintai drėgmei, net jei ta drėgmė prieš tai laikėsi jose metų metais. Praktika Pabaltijo šalyse rodo, kad įrengus PLEN šildymo sistemą, jau po poros valandų problema buvo išspręsta.

PLEN plėvelių poreikis auga kiekvieną dieną. Puiku yra tai, kad vartotojų ir specialistų nuomonė vertinant jos savybes ir pranašumus sutampa, tad ši inovacinė, energiją taupantį „Klaira“ kompanijos diegiama technologija – tikrai perspektyvi.

UAB „Klaira“

J. Janonio g. 14-1, Klaipėda, Lietuva, LT-92252
Tel. +370 671 11 002
El.p. info@klaira.lt
www.klaira.lt


Kaip tinkamai prižiūrėti kaminus ir išvengti gaisrų

Kaip tinkamai prižiūrėti kaminus ir išvengti gaisrų

Praėjusiame savo straipsnyje apie saugią krosnelės ir židinio ugnį (žr. „Saugi krosnelės ar židinio ugnis“) pasižadėjome parašyti plačiau apie kaminus, nes jie yra dažniausia priežastis, kodėl nuo gaisro nukenčia būstas.


Funkcionalus ir estetiškas malkų laikymas

Funkcionalus ir estetiškas malkų laikymas

Turintys židinį ar krosnelę arba dar tik ketinantys jas įsigyti, turėtų apgalvoti ir tai, kur ir kaip ketina laikyti malkas kambaryje. Suprantama, kad didžiosios atsargos bus sukauptos atskiroje patalpoje (malkinėje, garaže, tamsiajame kambarėlyje...


Įsibėgėja antrasis renovacijos etapas

Įsibėgėja antrasis renovacijos etapas

Remiantis naujausiais Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) duomenimis, šalyje įsibėgėja antrasis renovacijos etapas. Šiuo metu 20 Lietuvos savivaldybių yra parengusios 325 namų energinio efektyvumo didinimo projektus, iš kurių 271 jau yra...


Receptas nuo melancholijos – židinio ar krosnelės šviesa

Receptas nuo melancholijos – židinio ar krosnelės šviesa

Rudens, o ypač lapkričio, tamsa ir šaltis dažną iš mūsų pastūmėja neviltin, pradedame jausti nerimą, ryškėja pirmieji depresijos požymiai. Kas gi nutinka, jog ilgėjant vakarams ir merkiant lietui, jaučiamės vis labiau prislėgti ir kodėl tampa...


Grindinis šildymas

Grindinis šildymas

Paskutiniu metu Lietuvoje atsirado poreikis šildyti patalpas grindų pagalba, t.y. kai šiltas grindų paviršius sušildo patalpos orą. Kadangi iš pirmo žvilgsnio tai paprastas ir suprantamas šildymo būdas, lyg ir nevertėtų apie tai daug kalbėti, o...


Kai pavydu ne tik krosnelės ar židinio, bet ir lengvos priežiūros

Kai pavydu ne tik krosnelės ar židinio, bet ir lengvos priežiūros

Būkime atviri. Pamačius pas bičiulį ar giminaitį rusenančią krosnelę ar židinį – sukirba viduje baltas pavydas. O kad taip aš… o kad taip mano namuose… Ir pripažinkite, ištaikęs progą, stengiatės kuo arčiau įsitaisyti ugnies.


„Econoterm“ - naujos kartos kieto kuro katilai

„Econoterm“ - naujos kartos kieto kuro katilai

„Econoterm“ katiluose malkų įkrova gali degti net iki 30 valandų, o anglių – net iki šešių parų. Tai katilai, kurie Jums siūlo pigiai šildytis namus kietu kuru, o kartu netapti nuo krosnies negalinčiu pasitraukti kūriku....


Krosnys su keramikos apdaila grįžta į madą

Krosnys su keramikos apdaila grįžta į madą

Keramika – ypatinga medžiaga, kurios išskirtinumas slypi tame, kad yra gaminama iš degto molio ir kitų mineralinių nemetalinių medžiagų. Paprastai, kai apie ją kalbame, mintyse regime indus, papuošalus, sienų plyteles, tačiau tai tik...


Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

Gilės inžinerija, UAB
Gilės inžinerija, UAB

Biokuro katilinės - projektavimas, komplektavimas, paleidimas eksploatacijai. Granulių kuro degiklių gamyba.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

Deguva, UAB
Deguva, UAB

Suskystintų dujų tiekimas individualių, pramoninių objektų šildymui ir technologiniams procesams. Suskystintų dujų cisterninių įrenginių techninis aptarnavimas.

PAGIRIŲ KROSNYS
PAGIRIŲ KROSNYS

PAGIRIŲ KROSNYS

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.