Gruodžio 6d. Penktadienis

Montuojame vamzdžius

Peržiūrų skaičius: 69556
Montuojame vamzdžius

Gerai pagalvoję pripažintume, kad apie vamzdžius išmanome tikrai nedaug. Plieniniai jie ar plastikiniai, mums mažai terūpi. O turėtų... Juk jau pastatytame name nesinori daryti naujų skylių papildomai kanalizacijai.

Paprastai pirmiausia ant žemės paviršiaus iškyla namo konstrukcija, o po to jungiamos reikiamos instaliacijos. Jų montavimas nesukels didelių rūpesčių, jeigu šiam darbui bus tinkamai pasiruošta. Taigi pirmiausia reikia nuspręsti, kur bus elektros skydinė, katilinė, vandentiekis, kur bus išdėlioti prie kanalizacijos pajungiami įrenginiai, kur bus įrengtas kaminas ir kaip iki jo pateks oras. Gerai apgalvotą planą reikėtų perduoti patyrusiems (geriausia – rekomenduotiems) meistrams, paversiantiems jūsų namus "gyvenamais". Na, o jie jau žinos, kaip trumpiausiu keliu per namo fundamentą instaliacijas prijungti prie reikiamų prietaisų namuose.

Trumpai apie vamzdžių rūšis

Vamzdžiai gaminami iš įvairių medžiagų, todėl skiriasi ir jų paskirtis, ir techninės savybės. Yra plieniniai, variniai, polietileniniai, polivinilchlorido, chloruoto polivinilchlorido, daugiasluoksniai metalopolimeriniai (kombinuoti aliuminio/plastiko) ir kt. vamzdžiai.
Šiuo metu patikimiausiais laikomi daugiasluoksniai vamzdžiai. Jie sudaryti iš 5 sluoksnių: vidinio (polietileninio), vidurinio (aliumininio), išorinio apsauginio polietileno sluoksnių bei specialios rišamosios medžiagos tarp jų. Tokie vamzdžiai naudojami geriamojo vandens ir šildymo instaliacijoms.
Daugelyje senų namų yra sumontuoti plieniniai vamzdžiai. Vertinami dėl formos išlaikymo ir mažo linijinio temperatūrinio plėtimosi, jie turi ir trūkumų:
- kaupiasi nuosėdos;
- koroduoja;
- geriamasis vanduo užteršiamas sunkiaisiais metalais;
- sunkiai montuojami (reikalingi specialūsįrankiai).
Polivinilchlorido vamzdžiai skirti šalto vandens ir kanalizacijos vamzdynams tiesti. Šios rūšies vamzdžių nerekomenduojama naudoti karšam vandeniui tiekti, nes jie yra menkai atsparūs karščiui.
Galima sakyti, patobulinti chloruoto polivinilchlorido vamzdžiai gali būti naudojami ir šildymui, ir karštam vandeniui tiekti, nes jie yra atsparūs aukštai temperatūrai (82 C) ir net gaisrui. Polietileniniai vamzdžiai naudojami šaltam geriamajam vandeniui tiekti, žemėje ir vandenyje klojamose vandentiekio sistemose, gamybinių procesų technologinėse sistemose. Iš polietileno pagamintų vamzdžių privalumai:
-ilgaamžiai;
- atsparūs korozijai, cheminiams junginiams ir difuzijai;
- lengvi ir lankstūs.

Kanalizacija

Atliekant generalinius darbus, būtina nutiesti požeminį nuotekų vamzdyną. Paprastai vamzdynas turi būti nutiesiamas 50 cm gylyje. Svarbu, kad per visą vamzdyno ilgį, nutekėjimo angos link, būtų išlaikytas 2 proc. nuolydis. Geriausia, jei vamzdžiai, nutiesti po namo grindimis ir jo išorėje, yra pagaminti iš polietileno arba polipropileno ir yra vidutiniškai 100–150 mm skersmens ir atsparūs mechaniniams pažeidimams (paprastai jie būna oranžinės spalvos). Jeigu naudojami mažiau pažeidimams atsparūs vamzdžiai, juos reikėtų kloti grunte, kuris yra "patirštintas" smėliu.

Vandentiekis

Vandentiekio sistema montuojama 1,2–1,5 m gylyje. Pagrindinis vamzdis dažniausiai tiesiamas po namo pamatais. Tačiau jis neprivalo iš karto būti prijungtas prie sistemos – užtenka nutiesti vamzdžio dalį ir palikti jo galą išorėje. Beje, abu vamzdžio galus būtina apsaugoti nuo pažeidimų ir užsandarinti.
Kad sumontuoti vamzdžiai ir kiti santechniniai įrenginiai ilgiau tarnautų, rekomenduojama įrengti vandens valymo filtrus (su 0,3 mm tinkleliu) karšto ir šalto vandens tiekimo sistemose.


AUTORIUS: Gerda MARKEVIČIENĖ


Vonios kambario baldai

Vonios kambario baldai

Svarbiausias dalykas vonios kambaryje yra vonia arba dušas. Tik nuo pačio žmogaus poreikių priklauso, ką norėsite statytis vonios kambaryje. Dušas labiau tinkamas skubantiems žmonėms ir geriausiai tinka mažesniuose namuose, kada reikia taupyti...


Vonia, dušas ar SPA

Vonia, dušas ar SPA

Labiausiai traukiantis pailsėti, viliojantis jaukumu ir ramybe kambarys, žinoma, yra vonia. Grįžę iš komandiruotės arba paprasčiausiai parėję namo po darbo dienos, pirmiausia skubame atsipalaiduoti vonioje, o jau po to - vakarieniauti į virtuvę....


Atnaujinta serija „Aveo” – jausmus žadinančio šiuolaikiško dizaino gaminiai vonios kambariui

Atnaujinta serija „Aveo” – jausmus žadinančio šiuolaikiško dizaino gaminiai vonios kambariui

Ar įmanoma keramikoje įkūnyti gyvybės archetipą, gyvybės atsiradimą simbolizuojantį kiaušinį, kaip apsauginį gaubtą ir saugią erdvę, ar jis gali įkvėpti sukurti vonios kambario kolekciją? Įmanoma, byloja kompanija „Villeroy & Boch”...


Keraminės plautuvės -  virtuvėms su charakteriu

Keraminės plautuvės - virtuvėms su charakteriu

Nors pirmosios montuojamos keraminės plautuvės pasirodė šeštajame dešimtmetyje, o įleidžiamos – dar po kelių dešimtmečių, vis dar manoma, jog keramikos vieta vonios kambaryje, o ne virtuvėje. Ir visai be reikalo.


Ar gali vamzdynų remontas būti paprastas greitas ir švarus?

Ar gali vamzdynų remontas būti paprastas greitas ir švarus?

Skubantys santechnikai šiandien ieško sistemų, kurios leistų atlikti darbus ne tik kokybiškai, bet ir greitai. Viena tokių sistemų – „AGAFLEX“ jungtys. Jos leidžia sujungti vamzdžius be sriegimo ir suvirinimo. Užveržiami...


Kaip užsandarinti vonios kraštą ?

Kaip užsandarinti vonios kraštą ?

Šis klausimas iškyla dažnam iš mūsų. Tarpelis tarp vonios ir sienos turi būti uždengtas. Gerai, kai ši vieta tarnauja kaip papildoma vonią laikanti plokštuma. Neužpildžius tarpelio pro šoną pilasi vanduo, kurį po vonia sunku išvalyti. Susidaro...


Unitazų technologijos: kokia ateitis?

Unitazų technologijos: kokia ateitis?

Apie unitazus sakoma: „Visi naudojasi, bet mažai kas apie juos kalba“. O jei ir kalba, tai dažniausiai pajuokaudami. Bet be unitazo neįmanoma įsivaizduoti šiuolaikinio būsto ir komfortiško gyvenimo. Ir apie šiuolaikinį unitazą galima...


Kaip pasirinkti kokybišką maišytuvą?

Kaip pasirinkti kokybišką maišytuvą?

Specialistai apskaičiavo, kad per metus vidutinė šeima kiekvienu maišytuvu įjungia/išjungia vandenį iki dešimties tūkstančių kartų. Atlaikyti tokį krūvį gali tik kokybiškas ir patikimas maišytuvas. Pagal konstrukciją maišytuvai yra skirstomi į...


Sp Project, UAB
Sp Project, UAB

vonios aksesuarai, vonios kambario prekės, baseinų chemija, pastatomi lauko baseinai, karkasiniai baseinai, irklentes.

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

vonia.eu
vonia.eu

Keramika, maišytuvai, dušai, vonios baldai, gyvatukai, vonios, mini baseinai.

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

plyteles247.lt
plyteles247.lt

Akmens masės plytelės, keraminės plytelės laukui ir vidui.

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

UTVT, UAB
UTVT, UAB

Vonios, dušo įranga, praustuvai, maišytuvai, klozetai ir bidė, vonios baldai, džiovintuvai, aksesuarai

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Era Moderna, MB
Era Moderna, MB

Lieto akmens stalviršiai kuriantiems savitas erdves.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Mes jau čia Mes jau čia