Liepos 10d. Penktadienis

Montuojame vamzdžius

Peržiūrų skaičius: 69556
Montuojame vamzdžius

Gerai pagalvoję pripažintume, kad apie vamzdžius išmanome tikrai nedaug. Plieniniai jie ar plastikiniai, mums mažai terūpi. O turėtų... Juk jau pastatytame name nesinori daryti naujų skylių papildomai kanalizacijai.

Paprastai pirmiausia ant žemės paviršiaus iškyla namo konstrukcija, o po to jungiamos reikiamos instaliacijos. Jų montavimas nesukels didelių rūpesčių, jeigu šiam darbui bus tinkamai pasiruošta. Taigi pirmiausia reikia nuspręsti, kur bus elektros skydinė, katilinė, vandentiekis, kur bus išdėlioti prie kanalizacijos pajungiami įrenginiai, kur bus įrengtas kaminas ir kaip iki jo pateks oras. Gerai apgalvotą planą reikėtų perduoti patyrusiems (geriausia – rekomenduotiems) meistrams, paversiantiems jūsų namus "gyvenamais". Na, o jie jau žinos, kaip trumpiausiu keliu per namo fundamentą instaliacijas prijungti prie reikiamų prietaisų namuose.

Trumpai apie vamzdžių rūšis

Vamzdžiai gaminami iš įvairių medžiagų, todėl skiriasi ir jų paskirtis, ir techninės savybės. Yra plieniniai, variniai, polietileniniai, polivinilchlorido, chloruoto polivinilchlorido, daugiasluoksniai metalopolimeriniai (kombinuoti aliuminio/plastiko) ir kt. vamzdžiai.
Šiuo metu patikimiausiais laikomi daugiasluoksniai vamzdžiai. Jie sudaryti iš 5 sluoksnių: vidinio (polietileninio), vidurinio (aliumininio), išorinio apsauginio polietileno sluoksnių bei specialios rišamosios medžiagos tarp jų. Tokie vamzdžiai naudojami geriamojo vandens ir šildymo instaliacijoms.
Daugelyje senų namų yra sumontuoti plieniniai vamzdžiai. Vertinami dėl formos išlaikymo ir mažo linijinio temperatūrinio plėtimosi, jie turi ir trūkumų:
- kaupiasi nuosėdos;
- koroduoja;
- geriamasis vanduo užteršiamas sunkiaisiais metalais;
- sunkiai montuojami (reikalingi specialūsįrankiai).
Polivinilchlorido vamzdžiai skirti šalto vandens ir kanalizacijos vamzdynams tiesti. Šios rūšies vamzdžių nerekomenduojama naudoti karšam vandeniui tiekti, nes jie yra menkai atsparūs karščiui.
Galima sakyti, patobulinti chloruoto polivinilchlorido vamzdžiai gali būti naudojami ir šildymui, ir karštam vandeniui tiekti, nes jie yra atsparūs aukštai temperatūrai (82 C) ir net gaisrui. Polietileniniai vamzdžiai naudojami šaltam geriamajam vandeniui tiekti, žemėje ir vandenyje klojamose vandentiekio sistemose, gamybinių procesų technologinėse sistemose. Iš polietileno pagamintų vamzdžių privalumai:
-ilgaamžiai;
- atsparūs korozijai, cheminiams junginiams ir difuzijai;
- lengvi ir lankstūs.

Kanalizacija

Atliekant generalinius darbus, būtina nutiesti požeminį nuotekų vamzdyną. Paprastai vamzdynas turi būti nutiesiamas 50 cm gylyje. Svarbu, kad per visą vamzdyno ilgį, nutekėjimo angos link, būtų išlaikytas 2 proc. nuolydis. Geriausia, jei vamzdžiai, nutiesti po namo grindimis ir jo išorėje, yra pagaminti iš polietileno arba polipropileno ir yra vidutiniškai 100–150 mm skersmens ir atsparūs mechaniniams pažeidimams (paprastai jie būna oranžinės spalvos). Jeigu naudojami mažiau pažeidimams atsparūs vamzdžiai, juos reikėtų kloti grunte, kuris yra "patirštintas" smėliu.

Vandentiekis

Vandentiekio sistema montuojama 1,2–1,5 m gylyje. Pagrindinis vamzdis dažniausiai tiesiamas po namo pamatais. Tačiau jis neprivalo iš karto būti prijungtas prie sistemos – užtenka nutiesti vamzdžio dalį ir palikti jo galą išorėje. Beje, abu vamzdžio galus būtina apsaugoti nuo pažeidimų ir užsandarinti.
Kad sumontuoti vamzdžiai ir kiti santechniniai įrenginiai ilgiau tarnautų, rekomenduojama įrengti vandens valymo filtrus (su 0,3 mm tinkleliu) karšto ir šalto vandens tiekimo sistemose.


AUTORIUS: Gerda MARKEVIČIENĖ


Naujus higienos standartus diktuojantys naujoviški unitazai su „DIRECT FLUSH“ – nuplaunami  tiesiai tekančio vandens srautu

Naujus higienos standartus diktuojantys naujoviški unitazai su „DIRECT FLUSH“ – nuplaunami tiesiai tekančio vandens srautu

Naujovių ir tradicijų dermė – prekių ženklo „Villeroy & Boch” strategijos pamatas – yra svarbiausias 265 metus kompaniją lydinčios sėkmės garantas. Papildomomis naudingomis savybėmis pasižyminčios kompanijos...


„SanSwiss”: skaidru ir švaru

„SanSwiss”: skaidru ir švaru

„SanSwiss” – „Ronal Group” priklausanti Šveicarijos dušo
kabinų gamykla, jau daugiau nei 30 metų tiekia dušo kabinas
į daugiau nei 30 šalių.


Garso sistema vonioje

Garso sistema vonioje

Vonios kambaryje žmogus praleidžia vis daugiau laiko trokšdamas pailsėti ir atsipalaiduoti, o interjero dizaino tendencijos rodo, kad šioje zonoje atsiranda vis daugiau gyvenamajai erdvei būdingų bruožų, pradedant skulptūriškomis santechninės...


Taupūs maišytuvai

Taupūs maišytuvai

Taupymas tampa vis svarbesnis, tiek dėl išteklių kaštų, tiek ir ekologijos požiūriu. Šiais laikais svarbu ne tik maišytuvo kaina, kai jį perkame, bet ir jo eksploatacijos sąnaudos - būtent, išleidžiamo vandens kiekis. Todėl renkantis yra svarbu...


Profesionalūs visi santechnikos montavimo darbai

Profesionalūs visi santechnikos montavimo darbai

Tiems, kurie ieško kokybiškos santechikos montuotojų komandos, santechnikos prekių, vonios įrangos asortimento, buitinės technikos ir baldų " iš vienų rankų" pristatome įmonę UAB IMARKET ( www.imarket.lt).


Komfortas vonios kambaryje

Komfortas vonios kambaryje

Įrengiant sanitarinę namo ar buto zoną – tualeto patalpas ar vonios kambarį – galimi įvairiausi inžineriniai sprendimai. Daug kas priklauso nuo šių patalpų formos, matmenų, aukšto, pasirinkto apdailos būdo. Tačiau ne mažiau svarbu...


Elektroninė santechnika

Elektroninė santechnika

Dar visai neseniai mūsų tautiečiai, nuvykę į užsienį, kuklindavosi užeiti į viešąjį tualetą. Paklausite, kodėl? Ogi todėl, kad pripratęs prie primityvių mūsuose naudotų santechnikos įrenginių, reikalaujančių tik "patraukti" ir...


„Gerunda“: movų sistemos vamzdynams

„Gerunda“: movų sistemos vamzdynams

Vamzdynų remontas gali būti paprastas, greitas ir švarus. Tiesiog reikia naudoti unikalią „AGAFLEX“ movų sistemą. Ši patikima sistema – tai racionalus sprendimas ir santechnikams, ir patalpų savininkams. Ši profesionalų...


Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

vonia247.lt
vonia247.lt

Santechninė keramika, maišytuvai, dušo sistemos.

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

plyteles247.lt
plyteles247.lt

Akmens masės plytelės, keraminės plytelės laukui ir vidui.

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.