Spalio 17d. Ketvirtadienis

Montuojame vamzdžius

Peržiūrų skaičius: 69556
Montuojame vamzdžius

Gerai pagalvoję pripažintume, kad apie vamzdžius išmanome tikrai nedaug. Plieniniai jie ar plastikiniai, mums mažai terūpi. O turėtų... Juk jau pastatytame name nesinori daryti naujų skylių papildomai kanalizacijai.

Paprastai pirmiausia ant žemės paviršiaus iškyla namo konstrukcija, o po to jungiamos reikiamos instaliacijos. Jų montavimas nesukels didelių rūpesčių, jeigu šiam darbui bus tinkamai pasiruošta. Taigi pirmiausia reikia nuspręsti, kur bus elektros skydinė, katilinė, vandentiekis, kur bus išdėlioti prie kanalizacijos pajungiami įrenginiai, kur bus įrengtas kaminas ir kaip iki jo pateks oras. Gerai apgalvotą planą reikėtų perduoti patyrusiems (geriausia – rekomenduotiems) meistrams, paversiantiems jūsų namus "gyvenamais". Na, o jie jau žinos, kaip trumpiausiu keliu per namo fundamentą instaliacijas prijungti prie reikiamų prietaisų namuose.

Trumpai apie vamzdžių rūšis

Vamzdžiai gaminami iš įvairių medžiagų, todėl skiriasi ir jų paskirtis, ir techninės savybės. Yra plieniniai, variniai, polietileniniai, polivinilchlorido, chloruoto polivinilchlorido, daugiasluoksniai metalopolimeriniai (kombinuoti aliuminio/plastiko) ir kt. vamzdžiai.
Šiuo metu patikimiausiais laikomi daugiasluoksniai vamzdžiai. Jie sudaryti iš 5 sluoksnių: vidinio (polietileninio), vidurinio (aliumininio), išorinio apsauginio polietileno sluoksnių bei specialios rišamosios medžiagos tarp jų. Tokie vamzdžiai naudojami geriamojo vandens ir šildymo instaliacijoms.
Daugelyje senų namų yra sumontuoti plieniniai vamzdžiai. Vertinami dėl formos išlaikymo ir mažo linijinio temperatūrinio plėtimosi, jie turi ir trūkumų:
- kaupiasi nuosėdos;
- koroduoja;
- geriamasis vanduo užteršiamas sunkiaisiais metalais;
- sunkiai montuojami (reikalingi specialūsįrankiai).
Polivinilchlorido vamzdžiai skirti šalto vandens ir kanalizacijos vamzdynams tiesti. Šios rūšies vamzdžių nerekomenduojama naudoti karšam vandeniui tiekti, nes jie yra menkai atsparūs karščiui.
Galima sakyti, patobulinti chloruoto polivinilchlorido vamzdžiai gali būti naudojami ir šildymui, ir karštam vandeniui tiekti, nes jie yra atsparūs aukštai temperatūrai (82 C) ir net gaisrui. Polietileniniai vamzdžiai naudojami šaltam geriamajam vandeniui tiekti, žemėje ir vandenyje klojamose vandentiekio sistemose, gamybinių procesų technologinėse sistemose. Iš polietileno pagamintų vamzdžių privalumai:
-ilgaamžiai;
- atsparūs korozijai, cheminiams junginiams ir difuzijai;
- lengvi ir lankstūs.

Kanalizacija

Atliekant generalinius darbus, būtina nutiesti požeminį nuotekų vamzdyną. Paprastai vamzdynas turi būti nutiesiamas 50 cm gylyje. Svarbu, kad per visą vamzdyno ilgį, nutekėjimo angos link, būtų išlaikytas 2 proc. nuolydis. Geriausia, jei vamzdžiai, nutiesti po namo grindimis ir jo išorėje, yra pagaminti iš polietileno arba polipropileno ir yra vidutiniškai 100–150 mm skersmens ir atsparūs mechaniniams pažeidimams (paprastai jie būna oranžinės spalvos). Jeigu naudojami mažiau pažeidimams atsparūs vamzdžiai, juos reikėtų kloti grunte, kuris yra "patirštintas" smėliu.

Vandentiekis

Vandentiekio sistema montuojama 1,2–1,5 m gylyje. Pagrindinis vamzdis dažniausiai tiesiamas po namo pamatais. Tačiau jis neprivalo iš karto būti prijungtas prie sistemos – užtenka nutiesti vamzdžio dalį ir palikti jo galą išorėje. Beje, abu vamzdžio galus būtina apsaugoti nuo pažeidimų ir užsandarinti.
Kad sumontuoti vamzdžiai ir kiti santechniniai įrenginiai ilgiau tarnautų, rekomenduojama įrengti vandens valymo filtrus (su 0,3 mm tinkleliu) karšto ir šalto vandens tiekimo sistemose.


AUTORIUS: Gerda MARKEVIČIENĖ


Naujas sumanus sprendimas – keturspalvė vonios kambario kolekcija

Naujas sumanus sprendimas – keturspalvė vonios kambario kolekcija

Kompanija „Gustavsberg” pristato keturių spalvų – juodos, oranžinės, žalsvai melsvos ir baltos – vonios kambario kolekciją „Logic”. Joje yra visko, ko reikia vonios kambariui, ir kiekvieną gaminį galima lengvai...


Atnaujinta serija „Aveo” – jausmus žadinančio šiuolaikiško dizaino gaminiai vonios kambariui

Atnaujinta serija „Aveo” – jausmus žadinančio šiuolaikiško dizaino gaminiai vonios kambariui

Ar įmanoma keramikoje įkūnyti gyvybės archetipą, gyvybės atsiradimą simbolizuojantį kiaušinį, kaip apsauginį gaubtą ir saugią erdvę, ar jis gali įkvėpti sukurti vonios kambario kolekciją? Įmanoma, byloja kompanija „Villeroy & Boch”...


Kolekcija „Architectura” bet kokį sumanymą paverčia realybe

Kolekcija „Architectura” bet kokį sumanymą paverčia realybe

Minimalistinis kolekcijos „Architectura” gaminių dizainas, kurį sukurti įkvėpė pagrindinės geometrinės formos (apskritimas, elipsė ir stačiakampis), atveria neribotas interjero projektavimo galimybes. Ši kolekcija turi dar vieną didelį...


Patarimai mažam vonios kambariui

Patarimai mažam vonios kambariui

Patarimų mažam vonios kambariui niekada nebūna per daug ir tai nieko nestebina. Kai kada vonios kambarys būna toks mažas, kad tenka rinktis specialią santechniką, kad pavyktų sutalpinti norimus prietaisus. Puikių sprendimų turi gamintojas RAVAK.


Kaip užsandarinti vonios kraštą ?

Kaip užsandarinti vonios kraštą ?

Šis klausimas iškyla dažnam iš mūsų. Tarpelis tarp vonios ir sienos turi būti uždengtas. Gerai, kai ši vieta tarnauja kaip papildoma vonią laikanti plokštuma. Neužpildžius tarpelio pro šoną pilasi vanduo, kurį po vonia sunku išvalyti. Susidaro...


Tyrimas: Švedijos gyventojams vonia ‒ ne tik higienos,  bet ir intymių žaidimų bei mobiliųjų pramogų erdvė

Tyrimas: Švedijos gyventojams vonia ‒ ne tik higienos, bet ir intymių žaidimų bei mobiliųjų pramogų erdvė

Vonios kambario baldų ir įrangos gamintoja bendrovė „Gustavsberg“ atliko tyrimą, kuriuo siekė išsiaiškinti Švedijos gyventojų įpročius vonioje bei požiūrį į šią patalpą.


NASA erdvėlaivis nugalėtojų pakyla dalinasi su RUBINETA maišytuvu

NASA erdvėlaivis nugalėtojų pakyla dalinasi su RUBINETA maišytuvu

Praėjusių metų gruodžio mėnesį įvyko prestižiškiausi pasaulio, ir šiuolaikinėje rinkoje naujus modernumo standartus diktuojantys, dizaino rinkimai Good Design Awards 2014. Jau septintąjį dešimtmetį šis renginys, organizuojamas Čikagos Anthenaeum...


Delikatus išradimas damoms

Delikatus išradimas damoms

Bidė pavadinimas kilo iš prancūzų kalbos žodžio "bidet", kuris šiuolaikinės prancūzų kalbos žodyne aiškinamas dvejopai: pirmoji reikšmė – vaikiškas žaislas supamasis arkliukas, antroji – įrenginys apsiplauti. XV amžiuje,...


Oras LTD, atstovybė
Oras LTD, atstovybė

„Oras Group“ – pažangios santechninės įrangos gamintoja – Skandinavijos rinkos lyderė, siekianti vandens vartojimą padaryti paprastą ir tvarų.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

Elonika, UAB
Elonika, UAB

Vandeninių gyatukų gamyba, vandeninių rankšluosčių džiovintuvų gamyba, elektrinių rankšluosčių džiovintuvų gamyba

Semerita, UAB
Semerita, UAB

"Muresta" – užsiima didmenine ir mažmenine santechnikos įrangos prekyba.

vonia.eu
vonia.eu

Keramika, maišytuvai, dušai, vonios baldai, gyvatukai, vonios, mini baseinai.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

SANTEHKOMPLEKTAS, UAB
SANTEHKOMPLEKTAS, UAB

Prekyba pramonine santechnika. Prekyba buitine santechnika. Šildymo įranga.

vonia247.lt
vonia247.lt

Santechninė keramika, maišytuvai, dušo sistemos.

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre