Gruodžio 15d. Sekmadienis

Lauko baseinas - būtinybė, prabanga ar akcentas?

Peržiūrų skaičius: 88300
Lauko baseinas - būtinybė, prabanga ar akcentas?

Ką šiandien lietuviui reiškia nuosavas baseinas lauke? Ar iš tiesų įsirengusieji lauko baseiną dažnai juo naudojasi? Gal daugeliui tai tėra prabangos dalykas ar eksterjero akcentas? Kodėl kartais išsvajotasis baseinas po tam tikro laiko visų užmirštamas? Į ką vertėtų atkreipti dėmesį, nutarus lauke įsirengti šiuolaikišką baseiną? Klausimų išties daug. Tačiau į juos neatsakius, tikriausiai nevertėtų įgyvendinti palyginti brangaus užmojo.

Pirmieji žingsniai

Įsirengęs kieme lauko baseiną šiandien mažai ką benustebinsi. Juo labiau kad pastaruoju metu individualių namų kiemuose ar užmiesčio vilose tokių aksesuarų galima išvysti vis dažniau. Nustebinti gali nebent itin didelis ar pasakiškai prabangus lauko baseinas. O tokių Lietuvoje nėra daug.
Šiuo metu lauko baseinų kainos vis dar kandžiojasi. Tačiau specialistai teigia, kad naujakuriai išlaidų paiso vis mažiau ir vis dažniau pageidauja, kad kieme būtų baseinas. Kartu pastebima, kad ne visi, įsirengusieji baseinus, itin mėgsta vandens pramogas. Daugeliui baseinas lauke tik stilistiškai paįvairina kiemo aplinką. Vis dėlto pasitaiko atvejų, kai neprižiūrimas baseinas atneša daugiau žalos negu naudos.
Jei galvoje subrendo mintis įsirengti lauko baseiną, pirmasis žingsnis sėkmės link – kvalifikuotų specialistų, išmanančių gerų baseinų ypatybes, apdailos medžiagas, konstrukcijas, paieškos. Tik profesionalai tinkamai patars, kaip baseinas turi atrodyti, koks turėtų būti jo dydis, kokias medžiagas rinktis, kaip užtikrinti švarą baseine.
Gerąsias baseino ypatybes galima paversti realybe ne tik pasitelkus kvalifikuotą specialistą, bet ir pasirinkus žinomo arba patikimo gamintojo medžiagas. Be to, svarbu, kad ir kaina būtų pagrįsta bei priimtina.

Nuo plastiko iki betono

Lietuvoje populiariausi į žemę įleidžiami betoniniai, plastikiniai bei pripučiami antžeminiai lauko baseinai. Investicijos į lauko baseino įrengimą svyruoja tarp 12–20 tūkst. litų.
Baseinai yra kelių rūšių: su vandens surinktuvais ir su persipylimo sistemomis. Baseinams su vandens surinkimo prietaisais reikalinga šiek tiek paaukštinta baseino sienelė arba bortelis. Baseinuose su persipylimo sistema vanduo yra grindinio lygyje, kas atrodo gražiau. Tačiau sukonstruoti tokius baseinus sudėtingiau, reikia numatyti persipylimo ir išsiplėtimo rezervuarą.
Jei apsisprendėte dėl baseino tipo, nepamirškite dėmesio atkreipti į vietą, kurioje jis bus įrengtas. Tai taip pat labai svarbus etapas. Ieškant vietos baseinui patartina atkreipti dėmesį į vyraujančius vėjus ir rinktis atokesnę, nelabai vėjuotą vietą. Patogiau baseiną įrengti netoli nuo namo, bet toliau nuo pašalinių akių. Filtravimo ir siurblių įrangą galima paslėpti atokiau nuo baseino. Tam labiausiai tiks namo rūsys.
Baseino dydį paprastai lemia konkretūs poreikiai bei, suprantama, piniginės storis. Mat kuo didesnis baseinas, tuo brangiau kainuos jo eksploatacija. Lietuvoje dažniausiai rekomenduojamas ne gilesnis nei 1,5 m baseinas. Tokiu patogu naudotis, jis itin saugus ir prižiūrėti jį nesunku.

Pigesni ir brangesni

Lauko baseinus įrengiančios įmonės vienbalsiai tvirtina, kad šalyje populiariausi trejopi lauko baseinai: antžeminiai, į žemę įleidžiami plastikiniai ir patys brangiausi – betoniniai. Tiesa, dar galima kieme įsirengti vos porą tūkstančių litų kainuojantį pripučiamą baseiną, tačiau tokių baseinų vandens valymo sistema neefektyvi.
Nors antžeminis baseinas labiau primena griozdišką, jokio žavesio aplinkai neteikiantį statinį, jis gana patogus ir palyginti nebrangus. Atsižvelgus į poreikius, tokį baseiną kieme galima įsirengti maždaug už 4–15 tūkst. litų. Šių baseinų, palyginti su pripučiamais, filtravimo sistema kokybiškesnė, tad vandens antžeminiame baseine galima nekeisti ištisus metus.
Jei leidžia biudžetas, tuomet, pakloję nuo 10 iki 30 tūkst. litų, jau po poros savaičių savo kieme galėsite mėgautis praktišku ir kokybišku plastikiniu baseinu. Jame galima papildomai įsirengti jaukų apšvietimą, masažų sistemas. Palyginti su betoniniais, plastikinius baseinus įrengti yra gerokai pigiau. Plastikiniai baseinai sandarūs, atsparūs šalčiui, gerai izoliuoja šilumą.
Prieš įrengiant plastikinį baseiną, pirmiausia reikia iškasti duobę, kurios dugną būtina padengti 15–25 cm storio betono pagrindu su armatūra. Pagrindą patartina apšiltinti polistireniniu putplasčiu. Atlikus visus paruošiamuosius darbus, plastikinis baseinas įleidžiamas į duobę, o likusi ertmė užpilama sausuoju betono mišiniu. Taigi įrengiant plastikinį baseiną nereikia montuoti klojinių, atlikti hidroizoliacijos, termoizoliacijos, apdailos darbų. Plastikinio baseino priežiūra ir valymas taip pat nėra sudėtingi.

Prabangos akcentas

Be abejo, patys prabangiausi ir brangiausi yra betoniniai lauko baseinai. Jų forma ir funkcijų gausa priklauso nuo konkrečių poreikių – palikta visiška laisvė šeimininko fantazijai. Gerai viską apgalvojus, betoninį baseiną galima įsirengti už 40 tūkst. litų. Tai bene mažiausia suma, kurią teks pakloti už vandens oazę kieme.
Paprastai betoniniam baseinui prabangos bruožų suteikia keraminių plytelių apdaila, stiklo  mozaikos. Tiesa, atviriems baseinams rinktis mozaikinę apdailą nerekomenduotina, nes žiemą užšalęs vanduo glaisto ar plytelių klijų porose gali pridaryti žalos. Kitas keraminės apdailos trūkumas – sudėtingiau įrengti gerą hidroizoliaciją. Vis dėlto, naudojant armuotą pusantro milimetro storio plėvelę, užtikrinti baseino hidroizoliacines ypatybes nebus taip sudėtinga. Be to, ši plėvelė yra antibakterinė ir atspari ultravioletiniams spinduliams.

Filtravimas ir valymas – svarbu

Lauko baseinas greitai praras savo žavesį, vanduo taps žalsvas ir gleivėtas, jei nebus sumontuota kokybiška filtravimo įranga. Kad neatsirastų dumblių ir nepradėtų sklisti nemalonus kvapas, vien chemikalų neužteks.
Tiek plastikiniuose, tiek betoniniuose baseinuose sumontuotas specialus kvarcinio smėlio filtravimo blokas arba specialios keičiamos kasetės užtikrina vandens švarumą ir tinkamumą. Verta atminti, kad filtrai parenkami atsižvelgiant į konkretaus baseino duomenis: dydį, paskirtį, maudymosi intensyvumą. Taigi prieš įrengdami lauko baseiną nepamirškite poros tūkstančių litų skirti vandens valymo įrangai.
Baseine taip pat reikia įrengti vandens purkštukus, montuojamus į baseino sienas. Purkštukai vandenyje plaukiojančius nešvarumus nukreipia link filtro.
Kainuoja ne tik baseino įrengimas, bet ir jo eksploatacija. Dezinfekuoti dažniausiai naudojamas chloras, tačiau galima naudoti deguonies tabletes, priemones su bromu. Pastarųjų kaina aukštesnė, tačiau jų pranašumas – nėra nemalonaus chloro kvapo. Baseinuose be šių cheminių medžiagų naudojamos specialios priemonės vandens rūgštingumui ir šarmams reguliuoti, skystis dumbliams naikinti.
Nors lauko baseine paprastai nemontuojama vandens šildymo įranga, esant reikalui galima įrengti apsauginę baseino uždangą, atliekančią keletą funkcijų. Pirma, ji padeda palaikyti pastovią baseino temperatūrą; antra, neleidžia vandeniui garuoti bei saugo nuo taršos. Per metus už baseino priežiūrą teks mokėti nuo 700 iki 2 tūkst. litų.

Estetinis aspektas

Įrengiant baseiną kieme paprastai stengiamasi, kad jis ir gražiai atrodytų. Baseinas tampa kraštovaizdžio detale, pagyvina bendrą kiemo vaizdą. Dėl to svarbi ne tik tinkama baseino forma, bet ir nuosekliai parinktos apdailos medžiagos, derančios spalvos.
"Paprastai baseino apdailai pasirenkamos klasikinės keraminės ar stiklo keramikos mozaikinės plytelės, membraninės medžiagos. Ir dugnui, pakraščių apdailai dažnai pasirenkama melsva spalva turi įvairių atspalvių. Dažnai derinami ir keli spalvų tonai. Baseinui grožio ir tvarkingumo suteikia ir tinkamai įrengta prieiga. Dažniausiai tai yra nedidelė poilsio zona, kur patogu pasikaitinti saulėje bei atsipalaiduoti", – pasakojo eksterjero specialistė Irena Baukšienė, neretai dalijanti patarimus užsakovams dėl tinkamo estetinio lauko baseino įrengimo.
Baseiną, ypač prietemoje ar tamsiu paros metu, pagyvina, išryškina ir papuošia geras apšvietimas. Planuojant baseino apšvietimą būtina atsižvelgti į šviesos kryptį – šviestuvai neturėtų spiginti tiesiai į akis. Paprastai šviestuvai įmontuojami baseino sienelėse, dėl to jų šviesa, išskaidyta vandens, neakina ir neerzina akių.
Lauko baseinų priežiūros specialistas Sigutis Kairiūkštis tikina, kad didžiausia klaida, kurią daro pageidaujantieji įsirengti kieme baseiną, – žvilgsnis į ateitį. "Žinoma, lauko baseinas praverčia ne tik kepinant saulei – jis dar atlieka ir estetinę funkciją. Tačiau iš patirties galiu pasakyti, kad Lietuvoje yra ne vienas žmogus, kuris įrengtą savo baseiną paprasčiausiai pamiršta. Tokiems žmonėms baseinas kadaise atrodė vizija, tačiau ilgainiui virto nenaudojamu daiktu ar net rakštimi. Tad visada sakau: prieš planuojant įsirengti kieme maudyklą, verta gerai pagalvoti, ar tikrai ji bus naudojama. Jeigu kankina abejonės, geriau tokių ketinimų apskritai atsisakyti", – dėstė ekspertas.

Gyvatuko pasirinkimas

Gyvatuko pasirinkimas

Planuojant vonios kambarį būtinas akcentas - gyvatukas. Todėl kalbiname įmonės „Navalda“ direktorę Ingą Leonavičiūtę, kuri išsamiau papasakos apie gyvatukų skirtumus ir padės lengviau išsirinkti Jums tinkamiausią. Visų pirmiausia...


Komfortas vonios kambaryje

Komfortas vonios kambaryje

Įrengiant sanitarinę namo ar buto zoną – tualeto patalpas ar vonios kambarį – galimi įvairiausi inžineriniai sprendimai. Daug kas priklauso nuo šių patalpų formos, matmenų, aukšto, pasirinkto apdailos būdo. Tačiau ne mažiau svarbu...


Dušo kabinos

Dušo kabinos

Dušo kabinos vonios kambaryje darosi vis populiaresnės. Žmonės vis dažniau renkasi gaivinančią dušo srovę nei maudynes vonioje. Be to, prausiantis po dušu, sunaudojama 5–7 kartus mažiau vandens. Maudantis dušo kabinose galima mėgautis...


Ateities vonia – naujųjų technologijų šventovė

Ateities vonia – naujųjų technologijų šventovė

Ateities vonios kambario dušo užuolaidose skaitysime rytines naujienas, o grindimis, keičiančiomis tekstūrą, vaikščiosime lyg smėliu ar sniegu. Vonios kambarys, kol kas nustumtas į aukštųjų technologijų invazijos paraštes, ateityje turėtų tapti...


Plieninės vonios - jų privalumai

Plieninės vonios - jų privalumai

Plieninės vonios gaminamos presuojat įvairaus storio plieno lakštus (sienelių storis paprastai siekia 2,3–3,5 mm) ir padengiant juos emalio sluoksniais. Dažnas vengia rinktis plieninę vonią, nes ji neva labai šalta, nemaloni, sunki ir...


Naujus higienos standartus diktuojantys naujoviški unitazai su „DIRECT FLUSH“ – nuplaunami  tiesiai tekančio vandens srautu

Naujus higienos standartus diktuojantys naujoviški unitazai su „DIRECT FLUSH“ – nuplaunami tiesiai tekančio vandens srautu

Naujovių ir tradicijų dermė – prekių ženklo „Villeroy & Boch” strategijos pamatas – yra svarbiausias 265 metus kompaniją lydinčios sėkmės garantas. Papildomomis naudingomis savybėmis pasižyminčios kompanijos...


NIKLES: saugumas, komfortas, kokybė

NIKLES: saugumas, komfortas, kokybė

NIKLES – jau 30 metų veikianti Šveicarijos šeimos korporacija, gaminanti aukščiausios kokybės produktus. Atlikus griežtus tyrimus nustatyta, kad jie atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus. NIKLES produktai gerai žinomi visame pasaulyje...


Naujas įdėklas senoje ketaus vonioje – praktiška ir pigu

Naujas įdėklas senoje ketaus vonioje – praktiška ir pigu

Jūsų gyvenimas būtų visai puikus, bet jį gadina gelsvomis dėmėmis išmarginta sena metalinė vonia. Į ją ne tik nemalonu pažiūrėti, nemalonu į ją ir įlipti, liestis prie jos kieto paviršiaus. O modernios vonios kainuoja brangiai. Tačiau šią problemą...


Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

vonia247.lt
vonia247.lt

Santechninė keramika, maišytuvai, dušo sistemos.

vonia.eu
vonia.eu

Keramika, maišytuvai, dušai, vonios baldai, gyvatukai, vonios, mini baseinai.

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

Sp Project, UAB
Sp Project, UAB

vonios aksesuarai, vonios kambario prekės, baseinų chemija, pastatomi lauko baseinai, karkasiniai baseinai, irklentes.

Oras LTD, atstovybė
Oras LTD, atstovybė

„Oras Group“ – pažangios santechninės įrangos gamintoja – Skandinavijos rinkos lyderė, siekianti vandens vartojimą padaryti paprastą ir tvarų.

UTVT, UAB
UTVT, UAB

Vonios, dušo įranga, praustuvai, maišytuvai, klozetai ir bidė, vonios baldai, džiovintuvai, aksesuarai

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.