Franke

Kur ir kodėl nereikėtų taupyti remontujant vonios kambarį?

Kur ir kodėl nereikėtų taupyti remontujant vonios kambarį?

Vonios kambario santechnika tikrai nėra ta sritis, kurioje reikėtų taupyti: visų pirma, santechnikos gedimų pasekmės itin skaudžios, antra, didesnį remontą paprastai darome kas dešimt metų. Dėl šių priežasčių įsigijus pigius, bet nekokybiškus gaminius, gali tekti atlikti ir visai neplanuotą didesnį ar mažesnį remontą.

Naudokitės profesionalių santechnikų – montuotojų paslaugomis. Bet kokia saviveikla gali baigtis ne tik įrangos sugadinimu, bet ir kaimynų užtvindymu. Taip pat nerekomenduoju taupyti perkant įvairias jungiamąsias sandarinančiąsias detales (movos, sifonai), sandarinimo priemones (silikonas, glaistai). Šiuo atveju labai svarbus jų patikimumas.

Ypač atidžiai reikėtų rinktis prietaisus, kurių funkcionalumas priklauso nuo susidėvinčių mechanizmų: pvz., unitazai, maišytuvai, dušo sistemos, masažinės vonios, potinkinės sistemos. Būtinai išsiaiškinkite, kokią garantiją suteikia gamintojas, ar Lietuvoje yra gamintojo atstovai, kurie operatyviai galėtų spręsti techninius klausimus ir problemas, jei tokios iškiltų.

Vandenį ir laiką taupanti santechnika – į kokius parametrus reikėtų atkreipti dėmesį?

Įvairių tyrimų duomenimis, žmonės santykinai vis daugiau laiko praleidžia vonios kambaryje, tad jame turi būti sumontuota estetiška, patogi, nepriekaištingai funkcionuojanti santechninė įranga. Garsiausi Europos gamintojai itin didelį dėmesį skiria ekologijai, taupumui.

Vandens taupymo tikslu buvo sukurtas vienasvirtis vandens maišytuvas, kurio mechanizmas leidžia labai greitai sureguliuoti vandens srautą bei temperatūrą. Plačiai rinkoje žinomi „Hansgrohe” maišytuvai turi integruotą aeratorių, kuris praturtina vandenį oro, formuoja vandens srovę suteikdamas jai minkštumo, sulaiko kalkių nuosėdas ir taupo vandenį.

Kita duše vandenį taupanti technologija – „Raindance”. Ji leidžia sunaudoti kur kas mažiau vandens maudantis duše, nes vanduo dušo galvutėje maišomas su oru ir gaunamas lietaus efektas: su gerokai mažesniu vandens kiekiu sukuriamas stipraus ir gausaus lietaus efektas.

Kad nereikėtų naudoti daug laiko, energijos ir vandens prižiūrint dušo kabinas, stiklą gamintojai padengia specialiu apsauginiu sluoksniu. Paprasto lakštinio stiklo paviršius yra akytas, todėl jame kaupiasi nešvarumai, apnašos, kurias sunku pašalinti. Vandenyje esančios geležies, mangano, silicio druskos chemiškai reaguoja su stiklu ir suteikia jam nemalonų atspalvį.
Kiekvienas gamintojas turi savo technologijas, kurios esmė – ant stiklo suformuojamas sluoksnis, ant kurio neužsilaiko vandens lašai ir nuteka žemyn, vandenyje esančios medžiagos nesijungia su stiklo paviršiumi.

Panašų vandens atstūmimo principą vis plačiau naudoja ir keraminių santechnikos prietaisų gamintojai. Šis pasirinkimas padeda mažinti aplinkos taršą. Danga gaminama iš nekenksmingų medžiagų, ir ją labai lengva
prižiūrėti: ant paviršių nelimpa purvas, nereikia naudoti specialių cheminių valymo priemonių ir tai, be abejonės, taupo Jūsų laiką ir pinigus.

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu