Liepos 15d. Trečiadienis

Dušo kabinos

Peržiūrų skaičius: 127464
Dušo kabinos

Dušo kabinos vonios kambaryje darosi vis populiaresnės. Žmonės vis dažniau renkasi gaivinančią dušo srovę nei maudynes vonioje. Be to, prausiantis po dušu, sunaudojama 5–7 kartus mažiau vandens. Maudantis dušo kabinose galima mėgautis masažuojančiomis vandens srovėmis. Jos taip pat praverčia gyvenantiems mažose patalpose, nes yra patogios ir neužima daug vietos. Paprasčiausia plastikinė dušo kabina kainuoja 500 litų, pigiausia stiklinė dušo kabina – apie 700 litų, brangiausia – daugiau kaip 17 000 litų. Pagrindiniai kriterijai, pagal kuriuos renkamasi kabiną yra šie: ji turi būti patogi, erdvi bei išoriškai graži. Tačiau siūlome atkreipti dėmesį ir į kitus labai svarbius požymius.

Dušo kabinų padėklai

Dušo kabinos nederėtų vertinti pagal grožį ar individualumą. Visi jos privalumai atsiskleidžia maudantis. Taigi labai svarbu yra dušo kabinos dydis ir forma, o tai priklauso nuo išsirinkto padėklo formos. Galima rinktis kvadratinius, stačiakampius, pusapvalius, penkiakampius. Dušo kabinų padėklai kainuoja 350–500 litų. Pasirinkimas yra didelis, tačiau jis priklauso nuo vonios kambario dydžio. Norint sutaupyti vietos, dušo kabina statoma kampe, tuomet patartina rinktis pusapvalę arba penkiakampę.

Galima įsigyti ir gilesnį, iki 30–40 centimetrų aukščio padėklą, į kurį galima prileisti vandens. Galima rinktis padėklą su sėdyne, tuomet prausdamiesi galėsite atsisėsti ir pailsėti. Taip pat gamintojai siūlo praktišką kėdutę, kuri užima nedaug vietos, yra lengva, praktiška, stabili ir išvaizdi.

Dušo padėklams rekomenduojamas specialus sifonas, kuris leidžia sustabdyti vandens tekėjimą iš dušo padėklo ir prileisti į jį vandens iki pageidaujamo lygio. Jei dušo kabina statoma ne ant padėklo, o ant plytelių, patartina dėti trapą. Trapas – specialios grotelės su hidrauliniu uždoriu, kurios nepraleidžia nemalonaus kvapo iš kanalizacijos vamzdyno. Tokios grotelės turi vožtuvus, kurie automatiškai užsidaro, kai nebeteka vanduo. Įrengiant dušo kabiną su trapu, būtina hidroizoliacija. Rekomenduojama hidroizoliuoti 20–30 centimetrų plotą už dušo ploto ribų.

Kad malonaus prausimosi po dušu nedrumstų į padėklą triukšmingai bėgantis vanduo, patartina pastarąjį apipurkšti poliuretano putomis. Taip sumažinamas garsas, o padėklas tampa šiltesnis.

Dušo durys ir sienos

Dušo kabina gali būti sudaryta iš kelių nejudančių elementų ir slankiojančių durelių. Galimas vienpusis arba dvipusis dušo kabinos atidarymas. Dar siūloma rinktis dušo kabinas su stiklo durelėmis, kurios montuojamos prie sienos su sudurtiniu arba ištisiniu profiliu. Stiklines duris sudaro vienas ar du nejudantys elementai ir durelės. Varstomi elementai gali atsidaryti į išorę ir į vidų. Dušo durys naudojamos pirmiausia tais atvejais, kai būtina užtikrinti įėjimą į dušo kabiną, sudarytą iš trijų sienų, ar įėjimą į kampinę dušo kabiną nuo sienos pusės. Dėl nelygiai suklotų plytelių ar kitų netikslumų, neretai standartinių dydžių durys netinka. Tačiau gamintojai siūlo rinktis reguliuojamuosius profilius, kurie gali būti platinami ar siaurinami.

Svarbu atkreipti dėmesį ir į dušo kabinos stiklą. Geriausios yra tos durelės, kurios nevytuoja, o lieka vietoje. Minimalus stiklo storis – 4 mm, tačiau gaminamas ir 6 arba 9 mm. Daugelyje šiuolaikinių dušo kabinų skaidriajai daliai naudojamas polistireninis įvairių faktūrų plastikas. Jis sukelia stiklu bėgančio lietaus arba išbarstytų perlų įspūdį. Apytiksliai tokios kabinos kainuoja 890–1 000 litų. Dušo kabinų rėmai gaminami ir iš grūdinto saugaus stiklo. Jis gali būti skaidrus, apelsino žievelės imitacijos, truputėlį tamsintas ir dryžuotas. Kaina, suprantama, kiek didesnė: 1 000–1 900 litų. Taigi galima rinktis įvairių formų, funkcijų ir raštų dušo kabinų sienas ir dureles. Tačiau ypatingą dėmesį patartina atkreipti į stiklo struktūrą. Jau yra sukurtas skydas nuo kalkių ir apnašų.

Bet kokiame vandenyje, išskyrus lietaus ar distiliuotą, visada yra ištirpusių medžiagų, tai yra druskų. Druskų ir mineralų apnašos sunkiai šalinamos veikliaisiais chemikalais. Paprasto lakšto stiklo paviršius, kuris iš pirmo žvilgsnio atrodo lygus, iš tiesų yra akytas ir raukšlėtas. Todėl stiklo paviršiuje lengvai kaupiasi nešvarumai. Stiklo priešas yra ir vanduo. Jis turi korozinį poveikį. Kai vandenyje yra geležies, mangano ar silicio druskų, ant stiklo atsiranda nuosėdų. Šios nuosėdos chemiškai reaguoja su stiklu ir po kurio laiko jį nudažo, suteikdamos nemalonų akiai išorinį atspalvį. Šiuo metu dušo kabinų gamintojai siūlo stiklą, kuris yra padengtas specialiu sluoksniu, atstumiančiu vandenį. Tai chemiškai rišlus sluoksnis, sudarantis hidrofobinę plėvelę. Ji neleidžia vandens lašams užsilaikyti ant stiklo, todėl nesikaupia apnašos. Be to, dėl šiuo skydu apsaugoto skydo, gaminio kaina nekyla.

Nestandartinės dušo kabinos

Dušo kabinos su keturiomis sienomis yra vadinamos dušo boksais. Tai aktualu tokiose vietose, kur sienų neįmanoma išklijuoti plytelėmis, kur dėl patalpų sąlygų negalima montuoti stacionarios ir gerai izoliuotos dušo kabinos. Šie dušo boksai nereikalauja specialios apdailos. Tai bene ekonomiškiausias variantas, be to, jiems įrengti pakanka minimalių statybinių žinių (t. y. prijungti karštą ir šaltą vandenį bei kanalizaciją). Dušo boksai kainuoja 2 650–2 900 litų.

Dušo kabinos įrengimas nišoje (t. y. tarp trijų plytelėmis išklijuotų sienų) – vienas dažniausiai pasitaikančių variantų. Nebūtina, kad visos dušo kabinos durys idealiai tiktų jūsų nišai. Gamintojai vykdo individualius užsakymus, taip pat gamina universalias dušo duris ir rėmus.

Labiausiai paplitęs nestandartinis gaminys – nuožulni dušo kabina, visų pirma skirta palėpėms. Tai taip pat įgyvendinamas sumanymas. Dušo kabinų dizaineriai yra sukūrę, o gamintojai pateikę rinkai nuožulnias, žemas dušo kabinas, kurias galima pritaikyti netradicinio planavimo patalpoje.

Rekomenduojama rinktis techniškai kokybišką, išbaigto dizaino, profesionalumą bei kokybę vertinančios firmos produkciją. Gaminiai turi būti reguliariai testuojami, jie turi atitikti visus nustatytus Europos ir tarptautinius standartus. Dušo kabinų stiklai turi atitikti griežtus reikalavimus ir garantuoti saugų naudojimąsi dušu.

Dušo kabina tampa patogi ir patraukli, kai patenkina visus žmogaus poreikius, todėl nereikėtų pamiršti įvairių priedų bei aksesuarų. Jau minėta, kad dušo kabinoje galima ilsėtis ant mažos elegantiškos kėdutės. Dar vienas privalumas – universali, siaura ar plati lentinėlė dušo kabinos viduje.

Dušo kabinos pasižymi universalumu ir praktiškumu, tačiau renkantis ją savo vonios kambariui būtina prisiminti daug aktualių smulkmenų.

Vonia, dušas ar SPA

Vonia, dušas ar SPA

Labiausiai traukiantis pailsėti, viliojantis jaukumu ir ramybe kambarys, žinoma, yra vonia. Grįžę iš komandiruotės arba paprasčiausiai parėję namo po darbo dienos, pirmiausia skubame atsipalaiduoti vonioje, o jau po to - vakarieniauti į virtuvę....


NASA erdvėlaivis nugalėtojų pakyla dalinasi su RUBINETA maišytuvu

NASA erdvėlaivis nugalėtojų pakyla dalinasi su RUBINETA maišytuvu

Praėjusių metų gruodžio mėnesį įvyko prestižiškiausi pasaulio, ir šiuolaikinėje rinkoje naujus modernumo standartus diktuojantys, dizaino rinkimai Good Design Awards 2014. Jau septintąjį dešimtmetį šis renginys, organizuojamas Čikagos Anthenaeum...


„Gerunda“: movų sistemos vamzdynams

„Gerunda“: movų sistemos vamzdynams

Vamzdynų remontas gali būti paprastas, greitas ir švarus. Tiesiog reikia naudoti unikalią „AGAFLEX“ movų sistemą. Ši patikima sistema – tai racionalus sprendimas ir santechnikams, ir patalpų savininkams. Ši profesionalų...


Dušo kabina tavo vonios kambariui

Dušo kabina tavo vonios kambariui

Pristatome funkcionalią dušo kabiną Variabel, išsiskiriančią savo lengvu elegantišku dizainu. Ji ypatinga tuo, jog jos išmatavimai yra universalūs, t.y. jūs nusipirkę kabiną galite pasidaryti 80x80 cm arba 90x90 cm matmenų (viršuje bei apačioje...


Naujosios kartos vonios kambario baldai „Aveo“ ‒  vertinantiems natūralų ir jausmingą interjerą

Naujosios kartos vonios kambario baldai „Aveo“ ‒ vertinantiems natūralų ir jausmingą interjerą

Viena pasaulinių keramikos lyderių bendrovė „Villeroy & Boch” pristato atnaujintą didelio pripažinimo sulaukusią vonios kambario įrangos kolekciją „Aveo“. Tarptautinės dizainerių kompanijos „Conran &...


Vonios kambarys

Vonios kambarys

Planuojant naują būstą ar seno pertvarkymą, pats įdomiausias laikas – kai viskas dar tik dėstoma mintyse, o naujasis vonios kambarys suvokiamas emocijomis: jauku, šilta, šviesu, ramu, muzika, detalės džiugina akį... Mintyse viskas galima:...


Tyrimas: Švedijos gyventojams vonia ‒ ne tik higienos,  bet ir intymių žaidimų bei mobiliųjų pramogų erdvė

Tyrimas: Švedijos gyventojams vonia ‒ ne tik higienos, bet ir intymių žaidimų bei mobiliųjų pramogų erdvė

Vonios kambario baldų ir įrangos gamintoja bendrovė „Gustavsberg“ atliko tyrimą, kuriuo siekė išsiaiškinti Švedijos gyventojų įpročius vonioje bei požiūrį į šią patalpą.


„Oras Esteta Wellfit“ – tai modernaus ir elegantiško dizaino dušo sistema

„Oras Esteta Wellfit“ – tai modernaus ir elegantiško dizaino dušo sistema

„Oras Group“ – pažangios santechninės įrangos gamintoja – Skandinavijos rinkos lyderė, siekianti vandens vartojimą padaryti paprastą ir tvarų, pristato namų rinkai skirtą naują ir išskirtinę dušo sistemą.


PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

Sp Project, UAB
Sp Project, UAB

vonios aksesuarai, vonios kambario prekės, baseinų chemija, pastatomi lauko baseinai, karkasiniai baseinai, irklentes.

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

vonia247.lt
vonia247.lt

Santechninė keramika, maišytuvai, dušo sistemos.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Elonika, UAB
Elonika, UAB

Vandeninių gyatukų gamyba, vandeninių rankšluosčių džiovintuvų gamyba, elektrinių rankšluosčių džiovintuvų gamyba

Era Moderna, MB
Era Moderna, MB

Lieto akmens stalviršiai kuriantiems savitas erdves.

plyteles247.lt
plyteles247.lt

Akmens masės plytelės, keraminės plytelės laukui ir vidui.

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.