Spalio 28d. Ketvirtadienis

Karščio paliesta mediena

2013 Birželio 26d.
Peržiūrų skaičius: 40112

Kokios medienos neveikia drėgmė?

Visi žinome, kad jei mediena nuolat gauna drėgmės, ji ilgai neatsilaiko. Tam, kad netektų kas du tris metus keisti terasos, dažyti medinių grindų ar kitų konstrukcijų lentų, buvo sukurta termomediena.

Atsirado iš patirties

Labai seniai  žmonės pastebėjo, kad  ugnimi apdeginta mediena tampa gerokai atsparesnė drėgmei ir puviniui. Todėl trumpai ugnyje palaikytas medis jau nuo seniausių laikų būdavo naudojamas lauke, bei ten, kur liesdavosi su žeme.

Mokslininkams tiriant karščiu apdorotos medienos sandarą buvo atrasta medienos termo arba šiluminė apdirbimo technologija, leidžianti  greitai ir užtikrintai pagerinti medienos savybes. Karščiu apdorota mediena tampa gerokai atsparesnė grybeliams, puviniams, matmenų kitimui, neįgeria vandens bei įgauna geresnes termoizoliacines savybes. Termomedieną be papildomo impregnavimo galima naudoti lauke ar drėgnose patalpose.

Apie šios medienos gamybos technologiją pasakoja Thermory® medienos importuotojai UAB „Serfas“ specialistai. Ši mediena gaminama Estijos įmonės „Brenstol“, kuri 10 metų bendradarbiaudama su lyderiaujančiomis medienos apdirbimo įmonėmis iš Suomijos bei ieškodama naujausių ir geriausių medienos apdirbimo būdų, pasiekė, kad gaminiai būtų aukščiausios kokybės.  .

Technologija ir paskirtis

Medienos apdorojimas karščiu vyksta specialiose termokamerose.  Pirmiausia iš medienos išgarinama drėgmė, po to medžiaga laikoma aukštoje (priklausomai nuo medienos rūšies ir reikiamų išgauti charakteristikų)  temperatūroje. Po to dar laikoma garuose, kad medis išliktų vienalytis ir tvirtas.

Thermory® mediena būna dviejų apdorojimo lygių: nuosaikaus  ir intensyvaus.

Nuosaikiai apdorotos medienos faktūra beveik nesiskiria nuo natūralios, neapdorotos medienos  vaizdo, spalvų paletė plati – nuo šviesios iki  vidutiniškai rudos.

Nuosaikiai apdorota mediena tampa atspari, stabili, nesideformuoja ir tinka vidaus apdailai: sienoms, grindims  ir pan.

SVARBU

Medienai apdoroti nenaudojami jokie chemikalai, tik garai ir karštis.

Intensyviai apdorojant medieną ji veikiama itin didele temperatūra, todėl pasiekiamas labai aukštas medžiagos stabilumas, atsparumas dėvėjimuisi ir ilgaamžiškumas. Tokios medienos praktiškai neveikia drėgmė, todėl ją galima naudoti  lauke, fasadams apdailinti, terasų turėklams ir grindims, drėgnose patalpose, šildomoms grindims. Ji nekeičia savo matmenų, nesideformuoja, todėl išvengsite įtrūkių, atplaišų, plyšių. Termomedienos dailylentės taip pat naudojamos pastatų išorės apdailai, jų nereikia papildomai impregnuoti.

Priklausomai nuo medienos rūšies, intensyviai apdorotos termomedienos spalvų paletė varijuoja nuo šviesiai rudos iki prabangios tamsiai rudos, panašios į riešutmedį, spalvos.

UAB“Serfas“ specialistai pasakojo, kad termo medienos gamybai geriausiai tinka eglė ir uosis.

Thermory® gamybai „Brenstol“ naudoja tik itin aukštos kokybės žaliavas, nes terminis apdirbimas iš karto atveria visus medienos trūkumus. Uosis gabenamas iš Šiaurės Amerikos, kurioje augimo salygos ir griežti džiovinimo standartai, leidžia užtikrinti puikią kokybę. Eglė tiekiama iš Rusijos ir vidurio Suomijos. Šiose platumose eglės auga lėtai, todėl mediena susiformuoja tankesnė ir su mažiau šakų.

Thermory® medienos kokybę jau eilę metų vertina nuolatiniai užsakovai iš Vokietijos, Austrijos, Norvegijos, Šveicarijos, Japonijos ir Italijos.

„Brenstol“ įmonė, nuo pat savo įkūrimo nenustoja eksperimentavusi su įvairiausiomis medienos rūšimis, ieškodama sprendimų, kurie tiktų skirtingiems klientams. Kartu kuria ir technologinius montavimo sprendimus. Vieni iš tokių, itin pamėgtas klientų už paprastumą ir pigumą yra Quick deck® terasų montavimo moduliai bei sienų panelės.

Termomediena statybinėms konstrukcijoms

Statybinė termomediena yra lengva, turi geresnes nei paprasta mediena  termoizoliacines savybes. Statybinė termomediena beveik nepakeičiama kaip grindų lentos ir lagės. Ją verta naudoti konstrukcijose, kur tikimasi drėgmės poveikio susidarant rasos taškui ar tiesiogiai patekus drėgmei. Panaudojus termiškai apdorotą statybinę medieną namo karkasui, jis bus gerokai ilgaamžiškesnis nei naudojant paprastą medieną. Be to, tokios medienos naudojimas namo karkasui užtikrina konstrukcijų stabilumą, nes termomediena mažiausiai iš visų medienos rūšių keičia matmenis, ji nesitraukia ir nesiplečia dėl atmosferos poveikio.

Terasos

Termiškai apdorotos terasų lentos ne tik ilgaamžės, bet ir  turi nelygų paviršių, kad joms sušlapus žmonės neslidinėtų. Jos puikiai atlaiko atšiaurias gamtos sąlygas be papildomo apsauginio apdorojimo. Terasų montavimui galima naudoti ir matomus ir paslėptus tvirtinimo elementus – tai leidžia susikurti kiekvienam savo stilių. Paslepti tvirtinimai gali būti iš nerūdyjančio plieno arba specialiai „Brenstol“ specialistų sukurti SenoFix®, kurie leidžia medienai tinkamai ventiliuotis ir neleidžia kauptis drėgmei.

Atviros terasos nekels rūpesčių ir ilgai tarnaus, bus ilgaamžės, jei bus suklotos iš termomedienos  terasinių lentų.

Fasadai

Fasado iš termomedienos nereikia papildomai tepti ar purkšti antiseptikais, impregnantais,  termiškai apdorota mediena primena prabangią  maumedžio apdailą.

Pagal kliento pageidavimus lentų paviršius gali būti lygus arba šiurkštus. Jos gali būti tvirtinamos prie fasado kaip vertikaliai, taip ir horizontaliai.

Grindys

Grindinės lentos iš termomedienos gali būti naudojamos grindims lauke, viduje, padidintos drėgmės ir intensyvaus naudojimo visuomeninėse  patalpose.

Thermory® grindinės lentos gaminamos ir intensyviuoju ir nuosaikiuoju būdu. Intensyvaus apdirbimo lentos, tokios kaip Tango ir Step pasižymi itin aukštu geometriniu stabilumu todėl gali būti naudojamos šildomoms grindims įrengti.

Nuosaikaus apdirbimo grindys – Salsa, Samba ir Flamenko tinka, ten, kur reikia norisi ryškių auksinių tonų.  Visos lentos pristatomos be galutinio padengimo, todėl kiekvienas užsakovas gali prasirinkti ką naudoti – aliejų ar laką, bei kokias spalvas naudoti interjere.

Parketlentės iš termomedienos atrodo itin prabangiai, jų neatskirsi nuo parketo iš brangių atogrąžų medienos rūšių.

Įvairių matmenų pjautinė termomedienos lentos gali būti naudojamos lauko baldams, pirties įrangos gamybai.  Termomediena gali būti naudojama ir ant žemės, t.y. liestis su gruntu. Tokia ypač tinka tvorų stulpeliams, mediniams takeliams ir tilteliams,  įvairiems vaikų aikštelių elementams.

Termomedienos lentų terasa – ilgaamžė, natūrali, nereikalauja priežiūros.

Daugiau informacijos galite gauti kreipdamiesi į mūsų įmonę:

UAB“Serfas“
Technikos g. 7c, Kaunas
+370 37 400 229

Karkasiniai namai

Karkasiniai namai

Karkasiniai namai Lietuvoje dygsta milžinišku tempu, tačiau vis dar yra svarstančių, ar rinktis karkasinį – t.y. medinį namą, ar verčiau tradicinį plytų ar blokų statinį. Pateikiame keletą atsiliepimų, kurie galbūt padės Jums apsispręsti.


Modernus namas „medyje“ su visais patogumais (Foto)

Modernus namas „medyje“ su visais patogumais (Foto)

Pasiūlymas visiems gamtos mylėtojams ieškantiems tobulo namo kur nors užmiestyje – „Eco-Perch“ namas medyje. Sasekso (Didžioji Britanija) architektų įmonės „Blue Forest“ kūrinys ne tik ekologiškas, bet ir užtikrina...


Mitai apie rąstinius namus

Mitai apie rąstinius namus (1)

Lietuvių liaudis mėgsta pasakymą, kad vyras per savo gyvenimą turi užaugint sūnų, pasodinti medį ir pastatyti namą. Būtent mediniuose ar rąstiniuose namuose ilgą laiką gyveno mūsų protėviai. Tiesa, besikeičiančios gyvenimo sąlygos lėmė, kad...


Kaip išsirinkti pavėsinę?

Kaip išsirinkti pavėsinę?

Spjaukim į vaizdą už lango, nesvarbu tos gamtos išdaigos, kalendorius sako ką kitą – iki vasaros liko vos keletas savaičių. Gamta, kepsniai, draugai, grynas oras ir pašnekesiai. Aišku, su gamta nesusitarsi, mėgsta ji pokštus iš giedro...


Kanados raudonasis kedras

Kanados raudonasis kedras

Kedras – stabiliausia spygliuočių rūšis. Kanados kedro struktūra yra ilga, tiesi ir grūdėta, todėl mediena nesikraipo, nesiriečia, nenusėda ir nesusitraukia. Kedro mediena yra pripažinta viena tinkamiausių medžiagų lauko struktūrų statybai....


Pavėsinės statyba ir panaudojimas

Pavėsinės statyba ir panaudojimas

Kai vasarą kepina aukštai danguje pakilusi saulė, taip norisi surasti bent menkiausią šešėlį nuo tiesioginių jos spindulių… Puiku, jei šalia namo yra įrengta viena ar kelios pavesines, nes kitu atveju, reikėtų pasitekinti medžio paunksme...


Medienos savybės

Medienos savybės

Mediena naudojama beveik visose pramonės šakose: iš jos gaminami įvairiausi dirbiniai. Tačiau ne kiekvienas medis viskam tinka. Norinčiam parinkti tinkamiausią medžiagą, reikia būti susipažinusiam su jos fizinėmis ir mechaninėmis savybėmis.


Vlatausa, UAB skelbimos naujienos!

Vlatausa, UAB skelbimos naujienos!

Naturalaus maumedžio apdailos elementai. Kaina nuo 23.50 EUR/m2 Maumedžio pjautiniai pleištiniai gontai. Įvairių išmatavimų. 1m2 trimis sluoksniais dengtų kontų kaina kaina nuo 25 EUR. Piautos drebulės čerpės sienoms ir stogams, vieno poko m2...


Pavėsinės, UAB
Pavėsinės, UAB

UAB „Pavėsinės“ gamina pavėsines, vasarnamius, pirtis ir kitus sodui skirtus gaminius.

Priegolė, UAB
Priegolė, UAB

Rąstinių namų ir pirčių gamyba, statyba. Statyba iš apvalių ir apipjautų mašininio apdirbimo rąstų.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...