Rugsėjo 27d. Sekmadienis

Karščio paliesta mediena

2013 Birželio 26d.
Peržiūrų skaičius: 40112

Kokios medienos neveikia drėgmė?

Visi žinome, kad jei mediena nuolat gauna drėgmės, ji ilgai neatsilaiko. Tam, kad netektų kas du tris metus keisti terasos, dažyti medinių grindų ar kitų konstrukcijų lentų, buvo sukurta termomediena.

Atsirado iš patirties

Labai seniai  žmonės pastebėjo, kad  ugnimi apdeginta mediena tampa gerokai atsparesnė drėgmei ir puviniui. Todėl trumpai ugnyje palaikytas medis jau nuo seniausių laikų būdavo naudojamas lauke, bei ten, kur liesdavosi su žeme.

Mokslininkams tiriant karščiu apdorotos medienos sandarą buvo atrasta medienos termo arba šiluminė apdirbimo technologija, leidžianti  greitai ir užtikrintai pagerinti medienos savybes. Karščiu apdorota mediena tampa gerokai atsparesnė grybeliams, puviniams, matmenų kitimui, neįgeria vandens bei įgauna geresnes termoizoliacines savybes. Termomedieną be papildomo impregnavimo galima naudoti lauke ar drėgnose patalpose.

Apie šios medienos gamybos technologiją pasakoja Thermory® medienos importuotojai UAB „Serfas“ specialistai. Ši mediena gaminama Estijos įmonės „Brenstol“, kuri 10 metų bendradarbiaudama su lyderiaujančiomis medienos apdirbimo įmonėmis iš Suomijos bei ieškodama naujausių ir geriausių medienos apdirbimo būdų, pasiekė, kad gaminiai būtų aukščiausios kokybės.  .

Technologija ir paskirtis

Medienos apdorojimas karščiu vyksta specialiose termokamerose.  Pirmiausia iš medienos išgarinama drėgmė, po to medžiaga laikoma aukštoje (priklausomai nuo medienos rūšies ir reikiamų išgauti charakteristikų)  temperatūroje. Po to dar laikoma garuose, kad medis išliktų vienalytis ir tvirtas.

Thermory® mediena būna dviejų apdorojimo lygių: nuosaikaus  ir intensyvaus.

Nuosaikiai apdorotos medienos faktūra beveik nesiskiria nuo natūralios, neapdorotos medienos  vaizdo, spalvų paletė plati – nuo šviesios iki  vidutiniškai rudos.

Nuosaikiai apdorota mediena tampa atspari, stabili, nesideformuoja ir tinka vidaus apdailai: sienoms, grindims  ir pan.

SVARBU

Medienai apdoroti nenaudojami jokie chemikalai, tik garai ir karštis.

Intensyviai apdorojant medieną ji veikiama itin didele temperatūra, todėl pasiekiamas labai aukštas medžiagos stabilumas, atsparumas dėvėjimuisi ir ilgaamžiškumas. Tokios medienos praktiškai neveikia drėgmė, todėl ją galima naudoti  lauke, fasadams apdailinti, terasų turėklams ir grindims, drėgnose patalpose, šildomoms grindims. Ji nekeičia savo matmenų, nesideformuoja, todėl išvengsite įtrūkių, atplaišų, plyšių. Termomedienos dailylentės taip pat naudojamos pastatų išorės apdailai, jų nereikia papildomai impregnuoti.

Priklausomai nuo medienos rūšies, intensyviai apdorotos termomedienos spalvų paletė varijuoja nuo šviesiai rudos iki prabangios tamsiai rudos, panašios į riešutmedį, spalvos.

UAB“Serfas“ specialistai pasakojo, kad termo medienos gamybai geriausiai tinka eglė ir uosis.

Thermory® gamybai „Brenstol“ naudoja tik itin aukštos kokybės žaliavas, nes terminis apdirbimas iš karto atveria visus medienos trūkumus. Uosis gabenamas iš Šiaurės Amerikos, kurioje augimo salygos ir griežti džiovinimo standartai, leidžia užtikrinti puikią kokybę. Eglė tiekiama iš Rusijos ir vidurio Suomijos. Šiose platumose eglės auga lėtai, todėl mediena susiformuoja tankesnė ir su mažiau šakų.

Thermory® medienos kokybę jau eilę metų vertina nuolatiniai užsakovai iš Vokietijos, Austrijos, Norvegijos, Šveicarijos, Japonijos ir Italijos.

„Brenstol“ įmonė, nuo pat savo įkūrimo nenustoja eksperimentavusi su įvairiausiomis medienos rūšimis, ieškodama sprendimų, kurie tiktų skirtingiems klientams. Kartu kuria ir technologinius montavimo sprendimus. Vieni iš tokių, itin pamėgtas klientų už paprastumą ir pigumą yra Quick deck® terasų montavimo moduliai bei sienų panelės.

Termomediena statybinėms konstrukcijoms

Statybinė termomediena yra lengva, turi geresnes nei paprasta mediena  termoizoliacines savybes. Statybinė termomediena beveik nepakeičiama kaip grindų lentos ir lagės. Ją verta naudoti konstrukcijose, kur tikimasi drėgmės poveikio susidarant rasos taškui ar tiesiogiai patekus drėgmei. Panaudojus termiškai apdorotą statybinę medieną namo karkasui, jis bus gerokai ilgaamžiškesnis nei naudojant paprastą medieną. Be to, tokios medienos naudojimas namo karkasui užtikrina konstrukcijų stabilumą, nes termomediena mažiausiai iš visų medienos rūšių keičia matmenis, ji nesitraukia ir nesiplečia dėl atmosferos poveikio.

Terasos

Termiškai apdorotos terasų lentos ne tik ilgaamžės, bet ir  turi nelygų paviršių, kad joms sušlapus žmonės neslidinėtų. Jos puikiai atlaiko atšiaurias gamtos sąlygas be papildomo apsauginio apdorojimo. Terasų montavimui galima naudoti ir matomus ir paslėptus tvirtinimo elementus – tai leidžia susikurti kiekvienam savo stilių. Paslepti tvirtinimai gali būti iš nerūdyjančio plieno arba specialiai „Brenstol“ specialistų sukurti SenoFix®, kurie leidžia medienai tinkamai ventiliuotis ir neleidžia kauptis drėgmei.

Atviros terasos nekels rūpesčių ir ilgai tarnaus, bus ilgaamžės, jei bus suklotos iš termomedienos  terasinių lentų.

Fasadai

Fasado iš termomedienos nereikia papildomai tepti ar purkšti antiseptikais, impregnantais,  termiškai apdorota mediena primena prabangią  maumedžio apdailą.

Pagal kliento pageidavimus lentų paviršius gali būti lygus arba šiurkštus. Jos gali būti tvirtinamos prie fasado kaip vertikaliai, taip ir horizontaliai.

Grindys

Grindinės lentos iš termomedienos gali būti naudojamos grindims lauke, viduje, padidintos drėgmės ir intensyvaus naudojimo visuomeninėse  patalpose.

Thermory® grindinės lentos gaminamos ir intensyviuoju ir nuosaikiuoju būdu. Intensyvaus apdirbimo lentos, tokios kaip Tango ir Step pasižymi itin aukštu geometriniu stabilumu todėl gali būti naudojamos šildomoms grindims įrengti.

Nuosaikaus apdirbimo grindys – Salsa, Samba ir Flamenko tinka, ten, kur reikia norisi ryškių auksinių tonų.  Visos lentos pristatomos be galutinio padengimo, todėl kiekvienas užsakovas gali prasirinkti ką naudoti – aliejų ar laką, bei kokias spalvas naudoti interjere.

Parketlentės iš termomedienos atrodo itin prabangiai, jų neatskirsi nuo parketo iš brangių atogrąžų medienos rūšių.

Įvairių matmenų pjautinė termomedienos lentos gali būti naudojamos lauko baldams, pirties įrangos gamybai.  Termomediena gali būti naudojama ir ant žemės, t.y. liestis su gruntu. Tokia ypač tinka tvorų stulpeliams, mediniams takeliams ir tilteliams,  įvairiems vaikų aikštelių elementams.

Termomedienos lentų terasa – ilgaamžė, natūrali, nereikalauja priežiūros.

Daugiau informacijos galite gauti kreipdamiesi į mūsų įmonę:

UAB“Serfas“
Technikos g. 7c, Kaunas
+370 37 400 229

Mitai apie rąstinius namus

Mitai apie rąstinius namus (1)

Lietuvių liaudis mėgsta pasakymą, kad vyras per savo gyvenimą turi užaugint sūnų, pasodinti medį ir pastatyti namą. Būtent mediniuose ar rąstiniuose namuose ilgą laiką gyveno mūsų protėviai. Tiesa, besikeičiančios gyvenimo sąlygos lėmė, kad...


Medinės pirties statybos ypatumai

Medinės pirties statybos ypatumai

Nedidelės 28 kv. m bendro ploto pirties privalumai - erdvi priepirtis, estetiškas stogas, gamtos užuovėja Statant pirtį svarbu teisingai parinkti tam tikras technines charakteristikas – pagal esamos pirties plotą parenkama tam tikros galios...


MASONITE – lengvos ir stiprios stogo perdengimo konstrukcijos

MASONITE – lengvos ir stiprios stogo perdengimo konstrukcijos

Universalūs konstrukciniai elementai, naudojami namo sienų, perdangos ir stogo konstrukcijose. Esant didelėms perdangoms, kai pagrindinė sistema yra kitokia medžiaga, pvz. plienas. I – beams (dvitėjinės sijos) gali būti naudojamos kaip...


Maumedžio terasa – visada madingas eksterjeras

Maumedžio terasa – visada madingas eksterjeras

Maumedis - madingas ir kaprizingas, tačiau gerų meistrų rankose šis medis tampa labai naudingas, jaukus ir savas kiekvienam. Kuriant eksterjerą, jaukumo ir komforto pojūtis yra ne ką mažiau svarbus nei rūpinantis interjeru. Tad pagalvokite, ar...


Vlatausa, UAB skelbimos naujienos!

Vlatausa, UAB skelbimos naujienos!

Naturalaus maumedžio apdailos elementai. Kaina nuo 23.50 EUR/m2 Maumedžio pjautiniai pleištiniai gontai. Įvairių išmatavimų. 1m2 trimis sluoksniais dengtų kontų kaina kaina nuo 25 EUR. Piautos drebulės čerpės sienoms ir stogams, vieno poko m2...


Deginta mediena: svarbiausi klausimai bei atsakymai

Deginta mediena: svarbiausi klausimai bei atsakymai

Jei reikėtų įvardinti, kiek pasirinkimų šiandien mums siūlo statybų sfera, tai skaičius būtų iš tiesų labai solidus. Kai galimybių tiek daug, nieko keista, kad pasirinkti gali būti ne taip jau ir lengva. Vis dėlto, jei žinosite atsakymus į...


Kaip išsirinkti pavėsinę?

Kaip išsirinkti pavėsinę?

Spjaukim į vaizdą už lango, nesvarbu tos gamtos išdaigos, kalendorius sako ką kitą – iki vasaros liko vos keletas savaičių. Gamta, kepsniai, draugai, grynas oras ir pašnekesiai. Aišku, su gamta nesusitarsi, mėgsta ji pokštus iš giedro...


Rąstinių namų dekoravimas

Rąstinių namų dekoravimas

Rąstinio namo dekoravimas yra malonus procesas. Pats namas diktuoja tam tikras sąlygas ir net dekoravimo mene nepatyręs žmogus gali nesunkiai priimti gerus sprendimus ir įsigyti tinkamus rąstiniam namui baldus ar aksesuarus. Tiesa, būna atvejų,...


Bakūžė Lt, UAB
Bakūžė Lt, UAB

Karkasiniai ir skydiniai namai

Ekorenka, UAB
Ekorenka, UAB

Karkasiniai namai, pavėsinės, pirtys ir jų įrengimas, židiniai, terasos, voljerai, malkinės

Mediena LT, UAB
Mediena LT, UAB

kokybiški medienos gaminiai, medienos apdirbimas, montavimo paslaugos, medžio masyvo durys ir laiptai, tvirtinimo elementai, darbo rūbai ir pirštinės.

Pilaitės mediena, UAB
Pilaitės mediena, UAB

UAB "Pilaitės mediena" - jauna, sparčiai plėtojanti veiklą lentpjūvė, pačiame Vilniaus mieste, Pilaitės mikrorajone, pjauna ir parduoda kokybiškus medienos gaminius

Pavėsinės, UAB
Pavėsinės, UAB

UAB „Pavėsinės“ gamina pavėsines, vasarnamius, pirtis ir kitus sodui skirtus gaminius.

Albruva, UAB
Albruva, UAB

Baldai virtuvei, miegamojo baldai, indaujos, komodos, spintos, stalai restoranams, kavinėms, barams, medžio masyvo baldai namams, verslui

Priegolė, UAB
Priegolė, UAB

Rąstinių namų ir pirčių gamyba, statyba. Statyba iš apvalių ir apipjautų mašininio apdirbimo rąstų.

V. Savarausko medienos apdirbimo įmonė
V. Savarausko medienos apdirbimo įmonė

statybinė mediena, medienos apdirbimas, kalibravimas, džiovinimas, obliavimas, antiseptikavimas, malkos, atraižos,

Medžio istorijos
Medžio istorijos

Gaminame įvairius baldus (lovas, komodas, stalus, lentynas, spinteles ir kt.) pagal Jūsų pageidavimus. Darome mielas skulkmenas Jūsų namams : medines tortines, dubenėlius, pjaustymo lenteles, serviravimo padėklus ir kitus mielus niekučius.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Dezo paslaugos Dezo paslaugos Dezo paslaugos Dezo paslaugos Dezo paslaugos