Gruodžio 3d. Penktadienis

Optimalūs balkonų stiklinimo sprendimai

2013 Kovo 2d.
Peržiūrų skaičius: 50636
Optimalūs balkonų stiklinimo sprendimai

Kylant dujų ir šildymo kainoms bei lėtėjant ekonomikai viena aktualiausių užduočių tapo privačių ir daugiabučių būstų, patiriančių didžiulius šilumos nuostolius, renovacija. Tačiau teigiamų rezultatų galima pasiekti tik kokybiškai atliekant statybos darbus bei išvengiant pagundos taupyti kokybiškas medžiagas ir sistemas – energijos tausojimas neatsiejamas nuo kokybės.
Specialistų teigimu, viena opiausių šios srities problemų – tinkamos balkonų stiklinimo sistemos pasirinkimas. Pasirinkus netinkamą sistemą ar neprofesionaliai ją sumontavus renovuojant atliktas darbas nueina perniek, o tam skirtos investicijos visiškai nepasiteisina. UAB „Alproflis“ direktoriaus Edvardo Tankeliūno teigimu, norint išvengti tokių nepageidaujamų padarinių, visų pirma reikėtų atidžiai rinktis balkonų stiklinimo paslaugas teikiančius specialistus. Tačiau ne mažesnis vaidmuo tenka kokybiškos, funkcionalios ir patikimos stiklinimo sistemos pasirinkimui.

Kokybė ir patikimumas

UAB „Alproflis“ atstovų teigimu, palyginti su berėmėmis konstrukcijomis, aliumininių proflių sistemos išsiskiria sandarumu ir patvarumu. Be abejonės, berėmės sistemos – estetiškas sprendimas, tačiau jų funkcionalumas neprilygsta aliumininių proflių konstrukcijoms, atskiros jų dalys laikui bėgant dėl apkrovų susidėvi, pavyzdžiui, ima „strigti“ varčios ir kiti elementai. O aliumininių proflių konstrukcijos rėmas gali būti visas (nuo balkono viršaus iki apačios) sumontuotas iš „šaltos“ pertvarinės sistemos, išsiskiriančios ypatingu patvarumu.

Paprastai tariant, stiklinant balkoną, vietoj senųjų konstrukcijų sumontuojamas naujas aliuminio karkasas. Be to, montuojant nereikia laužyti galvos dėl sistemos patikimumo, visi konstrukcijos elementai – kampai, detalės, nukreipiančios į stogą, ir kt. – preciziškai apgalvoti ir apskaičiuoti gamykliniai sprendimai.

Šiuo metu itin paklausi bendrovės „Alproflis“ siūloma balkonų stiklinimo sistema „MB-23 P“, kuri, suderinta su pertvarų sistema „MB-45“, taikyta šiuo metu baigiamame renovuoti sostinės Žirmūnų g. 30 esančiame daugiabučiame gyvenamajame name. Tai stumdomoji rėminė balkonų stiklinimo sistema, kurią taikant visu perimetru montuojamas rėmas, prie jo apatinėje dalyje tvirtinama kompozicinė aliuminio plokštė, o viršutinėje dalyje – stumdomieji langai. Sumontuotus langus galima stumdyti horizontaliai, todėl balkone atsiranda daugiau papildomos erdvės.
UAB „Alproflis“ siūlomų proflių rėmų gylis siekia 45, o varčia – 23 milimetrus. Montuojant tokią balkonų stiklinimo sistemą, galima naudoti viengubą (4–8 mm storio) arba itin aukštus saugumo standartus atitinkantį (8 mm storio) stiklą, kuris pagal statybines normas turi būti taikomas balkonams, esantiems aukščiau nei aštuntame aukšte, stiklinti.
Palyginti su panašiomis mūsų šalies rinkoje siūlomomis aliumininių proflių sistemomis, optimaliu kainos ir kokybės santykiu mažai kas gali varžytis su UAB „Alproflis“ sprendimais – kitais atvejais gerokai išauga konstrukcijos kaina, o bandant taupyti neabejotinai nukentės ne tik estetiškumas, bet ir funkcionalumas. Bendrovės siūlomų sistemų parametrai iki smulkiausių detalių apskaičiuojami pasitelkiant profesionalams skirtą gamyklinę kompiuterinę programą. Be to, šių aliuminio sistemų bandymai atliekami Vokietijoje, Rozenheimo laboratorijoje, todėl gamintojai gali užtikrinti sistemų patvarumą ir suteikti visas garantijas. O pigesne produkcija užsakovus suvilioti norintys gamintojai paprastai pasikliauja apytiksliais skaičiavimo duomenimis, neapsidrausdami nuo žmogiškojo veiksnio bei pagundos sutaupyti naudojant mažiau sisteminių sudedamųjų dalių. Tai byloja apie tokių sprendimų patikimumą.

Kaina, paremta funkcionalumo ir patvarumo kriterijais

UAB „Alproflis“ specialistų teigimu, aliumininių proflių sistemų kaina visiškai pagrįsta. Jei pažvelgtume detaliau, pamatytume, kad bendrovės siūlomų aliumininių proflių kaina net kiek mažesnė nei analogiškų rinkoje siūlomų produktų. Tačiau nemažai investicijų sudaro kokybiškos „dinamiškosios“ sudedamosios dalys, pavyzdžiui, spynos. UAB „Alproflis“ naudoja tik „Savio“ spynas, kurių mechanizmai itin patikimi. Šios spynos gali būti net tris kartus brangesnės už kitų įmonių gaminamas spynas, tačiau tik taikant tokios kokybės spynas galima užtikrinti bendrą sistemos patvarumą. Tą patį galima pasakyti ir apie vežimėlį, kuriuo stumdomos varčios, čia išimtinai taikomi vokiečių bendrovės SKV guoliai, atlaikantys visas apkrovas. Beje, remdamiesi karčia patirtimi, šiandien būtent tokius guolius jau renkasi ir patys užsakovai, nebenorintys taupyti ir prastinti kokybės.

Specialūs balkonų stiklinimo sistemos užraktai – papildoma apsauga nuo įsilaužėlių. Užraktai automatiškai užsifksuoja, tad balkoną galima atidaryti tik iš vidaus. Ilgapirščių neturėtų traukti balkonuose sudėti daiktai, nes juos paprasčiausiai užstoja aliuminio kompozicinė plokštė. Ji tiesiog neleidžia matyti, kas sudėta viduje.
„Alproflio“ vadovo E. Tankeliūno teigimu, rinkoje tikrai yra alternatyvų, tačiau pastaruoju metu užsakovai itin domisi produktų kokybe. „Mūsų siūlomos balkonų aliuminio sistemos itin paklausios naujos statybos ir renovuojamuose objektuose. Tam tikriausiai įtakos turi ir tai, kad siūlome optimalų kokybės ir kainos santykį, bei tai, kad kokybiškos tokių sistemų detalės mažiau varžo, leidžia įgyvendinti estetiškesnius architektūrinius sumanymus, neretai vizualiai mažai kuo besiskiriančius nuo berėmių konstrukcijų, tačiau tuo pat metu užtikrinančius funkcionalumą ir patvarumą. Mūsų siūlomų balkonų sistemų varčių aukštis gali viršyti net 2 m, o jose taikomas stiklas gali būti nuo 4 iki 8 mm storio – to pigesnių sistemų gamintojai tikrai negali sau leisti, todėl mūsų balkonų sistemos rinkoje užima vieną pirmaujančių pozicijų. Be to, aliumininių proflių sistemai „MB-23 P“ suteikiama ilgalaikė garantija, nes aliuminis – viena patikimiausių medžiagų gaminant langų ir balkonų stiklinimo sistemas.“

Išskirtinis dėmesys estetikai

Vienas svarbių UAB „Alproflis“ siūlomų aliuminio sistemų pranašumų – nevaržomi spalviniai sprendimai. Čia pat įsikūrusiame dažymo ceche profliams gali būti suteikiama bet kokia RAL paletės spalva. Didesniems užsakymams profliai reikiama spalva nudažomi jau gamykloje, o kiti pagal užsakovų pageidavimus milteliniu būdu dažomi vietoje, todėl nebereikės gaišti laiko ir dažyti proflių reikiama spalva ar skirti papildomų investicijų nestandartinės spalvos gaminiui.

Gaminant šias aliumininių proflių sistemas, daug dėmesio skiriama estetikai. Visos tokių konstrukcijų sudedamosios dalys dera tarpusavyje ir pagamintos remiantis tam tikrais standartais. Be to, nedidelis aliumininių proflių skersmuo leidžia jas lyginti net su berėmėmis konstrukcijomis, išsiskiriančiomis pranašesnėmis techninėmis charakteristikomis, ypač nepriekaištingu sandarumu. Skirtingai nei taikant berėmes ar nekokybiškas aliuminio konstrukcijas, balkono nebereikia papildomai apsaugoti nuo atmosferos poveikio. Nors naudojant tokią sistemą balkonas netampa šilta patalpa, čia nebereikia formuoti nuolydžio lietaus vandeniui pašalinti ar kitaip apsaugoti balkono nuo lietaus, sniego ir vėjo.
Temperatūra tokiame balkone būna vis tiek aukštesnė nei lauke – jo sandarumą užtikrina sistemoje prie stiklų esantys tarpikliai ir šepetėliai. Be to, sistema „MB-23 P“ taip pat neblogai slopina iš išorės sklindantį triukšmą. Įvertinant visus šiuos pranašumus, galima net tvirtinti, kad, sumontavus šias balkono aliuminio konstrukcijas, šiltuoju metų laiku balkonas gali tapti papildomu būsto plotu, atlikti lodžijos vaidmenį, todėl čia grindis galima iškloti keraminėmis plytelėmis ir įsirengti vietą poilsiui.

Visapusė pagalba užsakovui

UAB „Alproflis“ Baltijos šalyse atstovauja gamyklai „Aluprof S.A.“ (anksčiau – „Metalplast-Bielsko SA“). Vilniuje atidarytas bendrovės didmeninės prekybos sandėlis, kuriame prekiaujama sertifkuotais sisteminiais aliumininiais profliais ir visais jų priedais, skirtais lan-gams, durims, vidinėms pertvaroms, fasadams bei balkonams gaminti. Todėl pagrindines proflių sistemas visuomet galima įsigyti vietoje, tačiau, esant poreikiui, reikiamą asortimentą bendrovė gali pateikti per 2–3 savaites. Kvalifkuoti bendrovės „Alproflis“ specialistai užsa-kovų pageidavimu visuomet parengs ir individualų aliuminio sistemų projektavimo bei komplektavimo pasiūlymą.

Bendrovė „Aluprof S.A.“ − pripažinta aliumininių fasado, langų, durų ir priešgaisrinių sistemų kūrėja ir didžiausia platintoja Lenkijoje. Per metus apie 7 000 t produktų už daugiau kaip 194 mln. zlotų (apie 167 mln. litų) parduodanti įmonė − neginčijama savo srities lyderė Lenkijoje. Šalies rinkoje jai priklauso 50 proc. aliuminio konstrukcijų užsakymų, be to, įmonė tampa vis žinomesnė ir Europoje. Prekės tiekiamos į daugybę šalių, savo skyrius įmonė turi Ukrainoje, Vengrijoje, Didžiojoje Britanijoje, Rusijoje, Čekijoje, Vokietijoje bei Rumunijoje. „Aluprof S.A.“ produktai vis intensyviau parduodami ir Airijos bei Skandinavijos šalių rinkose. Taip pat bendrovė turi savo atstovybę Afrikos žemyne.

Kodėl verta vis tik rinktis plastikinius langus?

Kodėl verta vis tik rinktis plastikinius langus?

Šį klausimą dažnai užduoda klientai, kurie nori pasikeisti langus butui, renovuojamam namui, ar naujos statybos būstui. Plastiko istorija skaičiuojama nuo 1839m. Jis buvo išrastas 1813m. Anglijoje. Nuo tada jis buvo pradėtas plačiai vartoti...


Rinkis langą plastikinį su SKREMA UAB

Rinkis langą plastikinį su SKREMA UAB

Daugelį metų dirbanti įmonė SKREMA UAB, gali pasiūlyti Jums pačius patikimiausiaus plastikinius REHAU profilio langus Jūsų namas. Kokybiški ir patvarūs plastikiniai langai – ilgaamžis, ekonomiškas sprendimas komfortui Jūsų namuose užtikrinti...


Langų tarpinės

Langų tarpinės

Keturios auksinės taisyklės, kaip nusipirkti tinkamą tarpinę ir naudingi patarimai kaip ją priklijuoti, kad tarnautų kuo ilgiau. Žiema jau ne už kalnų. O sena lietuvių liaudies patarlė byloja "ruošk roges vasarą...". Jei pas jus langai...


Ką reikia žinoti apie langus

Ką reikia žinoti apie langus (1)

Artėjant žiemai vis daugiau senų butų ir namų savininkų susimąsto apie galimybę keisti langus. Šiuolaikinį langą sudaro rėmas, kuris gali būti pagamintas iš plastiko, medžio arba aliuminio, stiklo paketas ir įvairūs priedai, pavyzdžiui,...


Langų montavimas

Langų montavimas

Langų gamyboje per paskutiniuosius metus įvyko didelis kokybės lūžis. Kai kurie mūsų gaminiai jau niekuo nenusileidžia svarbiausių Vakarų Europos firmų produktams. Tačiau tebėra didelių skirtumų tarp Europos Sąjungos standartų ir tų standartų,...


Roletų ir žaliuzių istorija

Roletų ir žaliuzių istorija

Yra daugybė roletų tipų, šiais laikais jie gaminami iš milijonų skirtingų medžiagų. Yra įrodymų, kad roletai buvo naudojami nuo labai senų laikų. Tiesa, jie buvo kitokių formų, tačiau jų paskirtis buvo tokia pati.


Gyvenimo kokybę užtikrina mediniai langų rėmai

Gyvenimo kokybę užtikrina mediniai langų rėmai (1)

Langai - tai ryšys su pasauliu, tai pastato akys. Langas - tarsi savotiškas paveikslo rėmas, kuris, priklausomai nuo metų laiko, įrėmina kintantį peizažą. Jeigu savininkas pasirinko nuosavam namui ar butui medinius langų rėmus, tai įrodo, kad šis...


Kaip išsirinkti ir prižiūrėti medinius langus?

Kaip išsirinkti ir prižiūrėti medinius langus?

Kaip žinia, mediniai langai gali būti gaminami iš įvairios medienos. Būtent į medžio rūšį reikėtų atkreipti dėmesį renkantis medinius. Kadangi pagrindinis dalykas, kuris yra aktualus žmonėms yra langų tvirtumas bei ilgaamžiškumas, renkantis langus...


Apertura, UAB
Apertura, UAB

LLumar gali patobulinti bet kurios stiklo konstrukcijos savybes, leidžia sutaupyti energijos, padidina naudotojų komfortą ir saugumą, suteikia pastatui naujus dizaino akcentus

REHAU UAB
REHAU UAB

Modernūs sprendimai statyboms

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...