Spalio 17d. Ketvirtadienis

Namų jaukumas priklauso nuo langų

Peržiūrų skaičius: 56364
Namų jaukumas priklauso nuo langų

Geriausi langai – mediniai

Medis – gamtos simbolis ir seniausia Lietuvoje statybinė medžiaga. Ji spinduliuoja šilumą ir jaukumą, todėl tikrąsias vertybes pripažįstantys žmonės namus stato ir langus bei duris deda tik medinius.  Mediena, gebanti „kvėpuoti“, sugerti iš aplinkos drėgmę ir atiduoti ją, kai oras tampa pernelyg sausas, sukuria namuose nepakartojamai jaukią aplinką. Nuo to priklauso ir žmogaus savijauta. „Jau nebereikėtų ieškoti medžio ir plastiko pranašumų, nes jie seniai nustatyti“, – įsitikinusi UAB „P. Varkojis ir kompanija“ gamybos direktorė J. Varkojienė, iki šiol Lietuvoje nuolat girdinti diskutuojant, kas geriau – mediniai ar plastikiniai langai.

Langai – daugiausia funkcijų atliekanti pastato konstrukcija. Jie turi sulaikyti šaltį, vėją ir garsą, praleisti šviesą bei įleisti į patalpas gryno oro. Jie daro ir didžiausią įtaką patalpų mikroklimatui. Kadangi langams keliami ypač aukšti kokybės reikalavimai, naudojant pažangias technologijas buvo sukurta nauja medinių langų karta – pakeistas medienos apdirbimas, džiovinimas, langai gaminami iš tris-luoksnio vandeniui atsparaus klijuoto tašo.

Pasikeitė ir lango profilis: vietoje dvigubo lango rėmo su atskirais stiklais naudojamas viengubas stiklo paketas, varčioje montuojamos dvi sandarinamosios tarpinės. Langams nuo atmosferos poveikio apsaugoti sukurta visiškai nauja dažymo sistema. Sukaupę didžiulę patirtį ir vien pernai į naujas technologijas investavę per 2 mln. Lt, kurmaitiškiai ramūs dėl savo pagamintų langų kokybės.

Geriau storesnis rėmas

Šešiolika metų medinius langus, duris, natūralaus medžio baldus ir apie 60 modelių sodų namelių gaminanti UAB „P. Varkojis ir kompanija“ yra seniausia medienos apdirbimo įmonė vakarų Lietuvoje. Pirmuosius sunkmečio signalus pajutę dar tada, kai Lietuvoje apie krizę niekas net nekalbėjo, kompanijos vadovai veikė greitai ir ryžtingai – 2009 m. sausį pradėjo gaminti naujus medinius europinio standarto langus su 92 mm storio rėmais. Jų stiklo paketo storis yra 48 mm. Tokio lango stiklo paketo šilumos perdavimo koeficientas U = 0,5 W/(m²·K), o paties lango šilumos perdavimo koeficientas U = 0,87 W/(m²·K).

Koeficientas U yra vienas iš svarbiausių lango parametrų. Jis rodo,kiek šilumos per valandą išeina į lauką pro vieną kvadratinį lango metrą, kai išorės ir vidaus temperatūrų skirtumas – 1ºC. Kuo šis koeficientas mažesnis, tuo mažiau šilumos energijos reikia pastatui šildyti, tuo mažesni statinių šilumos energijos nuostoliai, mažiau sudeginama kuro, mažiau teršiama aplinka, pigesnis pastatų naudojimas.
Pasak J. Varkojienės, dėl išskirtinių techninių ir inžinerinių sprendimų 92 mm storio mediniai rėmai puikiai sulaiko namuose šilumą, yra ekologiški ir ilgaamžiai. Be to, storo rėmo langai tik dešimtadaliu brangesni už langus su įprastiniais 68 mm storio rėmais. Direktorės teigimu, nedidelis kainų skirtumas atsiperka labai greitai, nes, įsirengus šiltuosius langus, gerokai sumažėja išlaidos šildymui.

„Mūsų kompanijos gaminami langai yra tokie šilti, kad tinka ir „pasyviajam namui“. Tokiais vadinami Skandinavijos šalyse dabar uoliai statomi namai, kurie šilumos praranda labai mažai ir taip iki minimumo sumažina išlaidas šildymui bei karštam vandeniui ruošti“, –  tvirtina specialistė. Atsižvelgdama į vis didėjantį užsakovų Skandinavijos šalyse susidomėjimą, 2009 m. pabaigoje įmonė pradėjo gaminti dar sandaresnius langus. Įsigiję naujus šiuolaikiškus įrankius, padedančius įdėti storesnį – 34 mm dvikamerinį stiklo paketą, „P. Varkojis ir kompanija“ pasiekė naują šilumos laidumo koeficiento rekordą – tokių langų U yra lygus 1,1 W/(m²·K). Nuo ankstesnių langų naujasis gaminys skiriasi tik varčios ir stiklo paketo storiu, tačiau šiluminėmis savybėmis skandinaviškas langas yra 30 % efektyvesnis.

Medieną renkasi žiemą

Specialiai šiltiesiems langams gaminti bendrovė įdiegė naują technologiją. Kompanijos langų gamybos ceche sumontuota itališka įranga, kuria visos lango dalys gaminamos iš klijuoto medžio tašo. Įmonės darbuotojams belieka langą surinkti ir nudažyti. Gerinant technologiją, pagrindiniuose gamybos cechuose įrengta efektyvi drėkinimo įranga. Ji užtikrina, kad visose patalpose būtų palaikoma 10–12 % drėgmė, todėl mediena neskilinėja, nesiraito, o darbuotojai visą laiką kvėpuoja gaiviu oru. Gaminių patvarumą užtikrina ir kokybiški Švedijoje pagaminti dažai bei lakas. Vokiečių bendrovės „Roto Frank“ apkaustyti langai lengvai varstosi bet kuriuo metų laiku.

Medienos paruošimo, langų gamybos ir montavimo procesą prižiūrime patys, todėl galime garantuoti aukščiausią kokybę ir tai, kad langas tarnaus labai ilgai“, – sako J. Varkojienė. Įsitikinę, kad lietuviškam namui geriausia mūsų oro sąlygomis užaugusios pušies mediena, žiemą bendrovės darbuotojai skrupulingai atsirenka maždaug 28 cm storio pušies rąstus ir jų perka tiek, kad užtektų metams. Nors tam reikia nemažai ilgam įšaldomų investicijų, kito pasirinkimo nėra – vasarą, pavasarį nukirstos pušies mediena langams gaminti netinka.

Tašas – patikimesnis

Geriausi langai, pasak direktorės, yra pagaminti iš klijuoto medienos tašo. Trijų sluoksnių klijuotas tašas yra ypač tvirtas ir atsparus deformacijoms, nes jis suklijuotas iš radialinio pjovimo lentų, naudojant drėgmei atsparius klijus. Kadangi jame visiškai nepaliekama šakų, toks tašas neturi net mažiausios galimybės išlinkti, suktis ar skilti išilgai, o išorinių sluoksnių radialinis ar pusiau radialinis pjovimas apsaugo lango ar durų paviršių nuo skilinėjimo. Langams gaminti, pasak kurmaitiškių stalių, geriausiai tinka klijuotas trijų sluoksnių dygiuotos pušies, iš kurios pašalinamos šakos, sakai ir nedideli skilimai, arba trijų sluoksnių nedygiuotos pušies, pasirenkant medžio dalį be šakų, sakų ir skilimo, tašas. Šiltajam langui klijuojamas keturių sluoksnių tašas – tai lemia dar geresnes lango šilumos laidumo savybes.

Daiva Bartkienė, MIŠKAI / 2011 kovas

Daugiau informacijos:

P. VARKOJIS IR KO, UAB

Telefonas: (445) 48246
Faksas: (445) 48351
Mob.: (650) 46697; (650) 40631

Svetainė: www.varkojis.lt
El. paštas: info@varkojis.lt


Atsakingai pasirinktos įėjimo durys – Jūsų „vizitinė kortelė”

Atsakingai pasirinktos įėjimo durys – Jūsų „vizitinė kortelė”

Kuriant namus ar biurą tenka priimti sprendimus, susijusius tiek su interjeru, tiek su eksterjeru. Bendraujant su projektuotojais ir dizaineriais tampa aišku, kad nėra vieno kelio, tinkančio kurti šeimininkų poreikius ir viziją atitinkančias...


GENEO® – sėkmingai startavusio Lietuvos rinkoje pilnai armuoto langų profilio iš aukštos technologijos medžiagos RAU-FIPRO® - paletėje atsirado keletas NAUJOVIŲ

GENEO® – sėkmingai startavusio Lietuvos rinkoje pilnai armuoto langų profilio iš aukštos technologijos medžiagos RAU-FIPRO® - paletėje atsirado keletas NAUJOVIŲ

Iš pluošto junginių medžiagos Rau-Fipro pagamintas profilis „Geneo“ ypatingai sulaiko šilumą. 86mm pločio profilis 80-90 procentų atvejų yra naudojamas be plieno armuotės: šilumos tiltai, susidarantys dėl įprastai naudojamų metalo...


Langai šviesai ir šilumai

Langai šviesai ir šilumai

Jau 18 m. projektuojanti, gaminanti bei montuojanti langus, duris ir garažo vartus UAB „Fauga“ iš patirties žino – svarbiausia vertybė, lemianti klientų pasitikėjimą, vienodai atsakingai atliktas kiekvienas užsakymas. Toks...


GEALAN - būti žingsniu priekyje!

GEALAN - būti žingsniu priekyje!

Koncernas GEALAN stebina inovatyvumu – kasmet pristato produktus, lenkiančius laiką. Šįmet tarptautinėje arenoje pristatyti ne tik nauji gaminiai, bet ir pasiekimai skaitmenizavimo bei sistemų integravimo į išmaniuosius namus srityse.


Laikas taisyti langų montavimo ydas

Laikas taisyti langų montavimo ydas

Vertinant langų montavimo kokybę dera konstatuoti: augant nekilnojamojo turto projektų plėtotojų sąmoningumui ir pačių montuotojų profesionalumui, didėja ir teisingai, su būtinais izoliacijos sluoksniais, sumontuotų langų skaičius.


Plastikinių palangių montavimas

Plastikinių palangių montavimas

Išmatuoti angos plotį ir, reikalui esant, nupjauti palangę iki reikalingo ilgio. (Rekomenduojamas palangės ilgis 6-10 cm didesnis nei lango angos plotis.) Prieš palangės montavimą ant matomos jos dalies (iš kraštų, šonuose) užmaunami antgaliai.


Langų tarpinės

Langų tarpinės

Keturios auksinės taisyklės, kaip nusipirkti tinkamą tarpinę ir naudingi patarimai kaip ją priklijuoti, kad tarnautų kuo ilgiau. Žiema jau ne už kalnų. O sena lietuvių liaudies patarlė byloja "ruošk roges vasarą...". Jei pas jus langai...


A+ klasės namas: langams keliami reikalavimai

A+ klasės namas: langams keliami reikalavimai

Netylant kalboms apie jau įsigaliojusį reikalavimą statyti ne žemesnės nei A+ klasės gyvenamuosius būstus, planuojantieji statybas tai padaryti turi suskubti per ateinančius trejus metus. Pagal statybos techninį reglamentą, jau nuo 2021 metų...


Nefas, UAB
Nefas, UAB

Langų remontas, langų remontų tarpinių keitimas, langų rankenos, sulūžo langas, stiklo paketų keitimas, langų reguliavimas, lango reguliavimas, langų taisymas

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

SUMEDA, UAB
SUMEDA, UAB

Medinių ir plastikinių langų sistemos. UAB „Sumeda“- saugesnė, gražesnė, patogesnė ir šilumos taupymo aspektu efektyvesnė aplinka!

Raidenis, UAB
Raidenis, UAB

Langai, statybinės paslaugos, pastatų remontas

Serfas, UAB
Serfas, UAB

Stogų dangos, medžiagos. Metalo gaminiai, dirbiniai ir konstrukcijos

Apertura, UAB
Apertura, UAB

LLumar gali patobulinti bet kurios stiklo konstrukcijos savybes, leidžia sutaupyti energijos, padidina naudotojų komfortą ir saugumą, suteikia pastatui naujus dizaino akcentus

AKMETA, VšĮ
AKMETA, VšĮ

Visų rūšių palangių gamyba, pardavimas, montavimas.

Soliteka, UAB
Soliteka, UAB

Soliteka: Roletai Kaune, Žaliuzės Kaune, Roletai diena naktis Kaune.

Skrema, UAB
Skrema, UAB

Mediniai langai, slenkančios sistemos, plastiko langai REHAU, stogo langai

Egreda, UAB
Egreda, UAB

Plastikiniai langai, stiklo paketai, lauko ir vidaus durys, stogo langai

Alinvita
Alinvita

Kokybiški plastikiniai langai, mediniai langai, plastikinės durys ir medinės durys - puiki investicija Jūsų namams. Tel 8-602-70386

Megamas, UAB
Megamas, UAB

Natūralaus medžio langai, vidaus ir lauko durys, terasų sistemos, gamyba, montavimas

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre