Liepos 15d. Trečiadienis

Modernios aliumininės sistemos – būdas tausoti aplinką

2013 Kovo 5d.
Peržiūrų skaičius: 38452
Modernios aliumininės sistemos – būdas tausoti aplinką

Valstybės įstatymai apibrėžia minimalius taršos ir darbo saugos reikalavimus įmonėms, tačiau tik nuo paties savininko priklauso, ar jis darys tiek, kad tiesiog atitiktų normas, ar norės daryti daugiau. Lietuvoje terminas „įmonės socialinė atsakomybė“ dar nėra kiekvienam puikiai žinomas, tačiau Vakarų Europoje šis reiškinys jau spėjęs išpopuliarėti. Įmonių socialinė atsakomybė (ĮSA) įvardijama kaip veikla, kai versle žmogaus teisių apsaugos, kovos su korupcija, darbuotojų teisių, aplinkosaugos srityje daroma daugiau, negu reikalaujama. Paprasčiau kalbant – šis terminas suvokiamas kaip verslo pagarba savo partneriui, klientui, darbuotojui, aplinkai, kurioje dirbama, bendruomenei, valstybei. ĮSA yra ne trumpalaikiai projektai, o kelerius metus į priekį planuojama strategija, kuri įmonėje dažniausiai pradedama įgyvendinti nuosekliai.

Europoje pirmaujantis aliumininių sistemų gamintojas

Šią strategiją ne pirmus metus plėtoja belgų bendrovė „Reynaers Aluminium N.V.“, laikoma Europoje pirmaujančia naujoviškų aliumininių sistemų kūrėja ir gamintoja. Pagrindinė įmonių grupės veikla apima techninę ir konsultacinę pagalbą gamintojams bei architektams, naujų, patobulintų aliumininių sistemų kūrimą, profilių ir komplektuojamųjų detalių gamybos koordinavimą, izoliavimą ir paviršiaus padengimą, rinkodarą, tiekimą. Svarbiausi plėtojamos veiklos tikslai: sistemų ir technologijų tobulumas, skubus ir profesionalus projektuotojų bei klientų užduočių sprendimas.

Lietuvoje įkurta įmonės atstovybė „Reynaers Vilnius“ savo klientams gali pasiūlyti aliumininių konstrukcijų projektavimo, skaičiavimo darbus, suteikia informacijos apie įvairias aliuminines konstrukcijas ir jomis prekiauja. „Reynaers Aluminium“ suteikia 10 metų garantiją visoms savo aliumininėms sistemoms, aliuminio lydiniui ir priedams (susidėvinčioms detalėms – penkeri metai), atliktiems dažymo, anodinio oksidavimo ir izoliavimo darbams.

Didesnis socialinės atsakomybės idėjų pritaikymas

„Reynaers Aluminium“, plėtodama verslą, siekia suderinti ekonominius, socialinius ir aplinkos apsaugos aspektus. Socialinės atsakomybės idėjos pritaikomos gamyboje ir kasdieniuose veiksmuose. Labiausiai su gaminama produkcija susijusi priemonė – naujų profilių kūrimas. Gaminant naują produkciją naudojamas perdirbtas aliuminis, stengiamasi užtikrinti geresnes profilių šilumines ypatybes ir, tobulinant kiekvieną produktą, siekti sunaudoti kuo mažiau medžiagų ir kartu pagerinti jo naudingąsias ypatybes. Produktų pakuotės dažnai yra vienas iš energijos ir žaliavų švaistymo šaltinių, tad siekdama tai keisti bendrovė užsiima panaudotų plastikinių pakuočių surinkimu ir perdirbimu, o mediniai padėklai naudojami dar kartą.

Kitas įmonės socialinės atsakomybės tikslas – prisidėti prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo į atmosferą mažinimo, skatinant atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą. Vadovaudamasi tokiu siekiu, bendrovė ant naujo gamybinio pastato stogo Diufelyje, Belgijoje, sumontavo 3  027 saulės baterijas, per metus pagaminančias 500 000 kW energijos. Tokio energijos kiekio pakaktų 166 namams aprūpinti. Kadangi gaunamos energijos kiekis kartais viršija poreikius, o poilsio dienomis jos sunaudojama net kelis kartus mažiau, gamintojas atliekamą energiją parduoda aplinkui įsikūrusiems gyventojams ar įmonėms. Taip energijos gavyba iš atsinaujinančių išteklių naudojama ne tik savo reikmėms, bet ir populiarinama aplinkoje. „Reynaers Aluminium“ yra organizacijos „Bussiness and Society Belgium“ narė, dalyvauja Europos ĮSA organizacijos veikloje.

Prevencinės aplinkos apsaugos strategijos įgyvendinimas

Atsižvelgdama į pagrindinės bendrovės patirtį, „Reynaers Vilnius“ taip pat pradeda įgyvendinti prevencinę aplinkos apsaugos strategiją. „Kadangi visa gamyba orientuojama į rūpinimąsi mus supančia aplinka, Modernios aliumininės sistemos – būdas tausoti aplinką suvokėme, kad taip pat svarbu tuo rūpintis ir bendrovės viduje. Juk taip parodome, kad, siūlydami aplinkai nekenksmingus produktus, ne aklai sekame rinkos tendencijas, o iš tiesų tuo rūpinamės. Paprasčiausiai supratome, kad parduodame ne tik statybos produktą, bet produktą, galintį netiesiogiai mažinti žmogaus poveikį aplinkai“, – bendrovės iniciatyvą aiškino „Reynaers Vilnius“ direktorius Linas Kėvelaitis. Pirmasis žingsnis šia linkme pradedamas nuo savo darbuotojų motyvacijos elgtis atsakingai aplinkos atžvilgiu kasdienėje biuro veikloje. Tai apima popieriaus ir plastiko atliekų rūšiavimą darbo vietoje, skatinimą nesant būtinybės nespausdinti elektroninių laiškų, rinkti elementus, populiarinti naująsias „Reynaers“ sistemas bei stengtis visa tai perduoti savo klientams ir partneriams.

Geresnes šilumines ypatybes užtikrinančios sistemos

Tai, kad gamybos procese siekiama kuo labiau sumažinti į aplinką išmetamų teršalų ir sunaudojamos energijos kiekį, be abejo, sveikintinas žingsnis. Tačiau atlikti tyrimai atskleidė, kad būstui šildyti sunaudojamos energijos kiekis lenkia net pramonės ir transporto energijos sąnaudas. Tad kiekvienam statomo namo elementui svarbu teikti didesnį dėmesį, siekiant užtikrinti geresnes jo izoliacines ypatybes. Taip prarandama mažiau šilumos ir jam apšiltinti reikia mažiau energijos. Puikus to pavyzdys – bendrovės „Reynaers Vilnius“ siūlomi langų profiliai. Kaip teigia bendrovės direktorius L. Kėvelaitis, langų gamintojams įmonė gali pasiūlyti gana daug langų ir durų sistemų, tačiau dauguma gamintojų renkasi jau seniai rinkoje įsitvirtinusią sistemą CS-68, kuri tikrai nėra bloga, jos charakteristikos tikrai geros ir iš jos pagaminti langai atitinka visus keliamus reikalavimus. „Tačiau mūsų siūlomos naujesnės ir modernesnės sistemos ECO ir CS-86HI yra nuo 15 iki 30 proc. šiltesnės (atsižvelgiant į parinktus profilius, t. y. naudojant net ir tą pačią sistemą, atsižvelgiant į konkrečiai naudojamus profilius, šis rodiklis gali svyruoti). Tai reiškia, kad jos leidžia gerokai sumažinti energijos sąnaudas“, – teigia L. Kėvelaitis. Svarbu paminėti, kad, pavyzdžiui, sistema ECO, pasirodžiusi rinkoje prieš daugiau nei pusantrų metų, nuo savo pirmtakės (CS-68) kaina beveik nesiskiria, tačiau išsiskiria daug geresnėmis šiluminėmis ypatybėmis. Tai pasiekta ištobulinus sistemos gamybos technologiją – gaminant sistemą sunaudojamas netgi mažesnis aliuminio kiekis. Geriausiomis šiluminėmis ypatybėmis išsiskiria sistema CS-86HI, nors ir siūloma už aukštesnę kainą, tačiau leidžianti pagerinti lango šilumines ypatybes net 30 proc., taigi skirtumas iš karto pastebimas.

Skirtingų sistemų praktinis palyginimas

Šių skirtingų sistemų skirtumus iliustruoja Aplinkos inžinerijos instituto atstovės doc. dr. Irinos Kliopovos atlikti skaičiavimai. Pateiktoje lentelėje lyginami trys skirtingos bendrovės „Reynaers“ siūlomos aliumininės langų sistemos. Pasirinkus standartinį 200 kv. m namą, kuriame įrengti 1 500 x 1 500 mm dviejų krypčių varstomieji langai su standartiniu stiklo paketu (langai užima 100 kv. m plotą), ir, atsižvelgus į skirtingų sistemų šilumos praradimo koeficientus, buvo apskaičiuota, kiek per šildymo sezoną sunaudojama gamtinių dujų ir kokių šilumos nuostolių patiriama. Skaičiavimai atlikti, remiantis vidutine šildymo sezono trukme (225 paros) bei pasirinkus 1,26 lito už kub. nm su PVM gamtinių dujų kainą.

Buvo prieita prie išvados, kad 100  kv. m langams naudojant sistemas ECO, per šildymo sezoną šilumos nuostoliai sumažėja 854 kWh, o naudojant sistemas CS-86HI – net 2563 kWh, t. y. 16,6 proc. mažiau, palyginti su sistemomis CS-68. Jeigu name šiluma gaminama deginant gamtines dujas, sistemų ECO naudojimas šildymo išlaidas sumažina iki 126 litų per šildymo sezoną, o CS-86HI – iki 379 litų. Jei dujos brangs, šis skirtumas taps dar ryškesnis. Aplinkos apsaugos veiksmingumas vertinamas pagal tai, koks kiekis degimo produktų (CO, NOx, CO2) išmetamas į orą degant gamtinėms dujoms. Naudojant sistemas ECO šis skaičius sumažinamas iki 191 kg per metus, naudojant CS-86HI – iki 576 kg per metus.

Akytojo betono blokai AEROC – ilgaamžėms sienų konstrukcijoms

Akytojo betono blokai AEROC – ilgaamžėms sienų konstrukcijoms

Kokiais kriterijais vadovautis renkantis medžiagas, siekiant pastatyti ne tik gražų, bet ir kokybišką bei ilgaamžį būstą? Kaip atsirinkti, kokios sienų konstrukcijų medžiagos patikimiausios veikiant Baltijos šalių klimatui, kai gamintojai ir...


AEROC sienų plokštės

AEROC sienų plokštės

AEROC sienų plokštės priskiriamos armuotiems gaminiams, iš kurių statomos nelaikančiosios išorinių ir vidinių sienų konstrukcijos. Plokštės montuojamos horizontaliai. Sujungiamieji paviršiai ištepami blokams skirtais AEROC klijais, užsandarinant...


AEROC Perdangų plokštės

AEROC Perdangų plokštės

Dabar atsirado galimybė pastatyti namą naudojant gaminius vien tik iš akytojo betono. Prie esamų blokų ir sąramų gaminių nuomenklatūros AEROC pristato ir perdangos plokštę iš akytojo betono. AEROC perdanga yra armuotas gaminys pagamintas iš...


Fasadų valymas

Fasadų valymas

TopClean – įmonė, kuri teikia profesionalias valymo paslaugas visoje Lietuvoje. Mums svarbiausia paslaugų kokybė, operatyvumas, prisitaikymas prie klientų poreikių. Dirbame tam, kad mūsų klientai būtų patenkinti, o jų įmonių darbuotojai...


Netinkamos konstrukcijos saugios ir sveikos aplinkos neuztikrina

Netinkamos konstrukcijos saugios ir sveikos aplinkos neuztikrina

Kai kurie statybininkai kartais stebisi, kodėl nuo sienų nukrenta jų klijuotos plytelės – juk viską atliko taip, kaip jau dirba eilę metų. Tokie „meistrai“ pamiršta viena – pasidomėti, ar darbus atliko laikydamiesi...


FIBO pertvariniai blokeliai - greitas, tikslus ir patogus montavimas

FIBO pertvariniai blokeliai - greitas, tikslus ir patogus montavimas

UAB „Saint-Gobain statybos gaminiai" nuolat kuria ir gamina inovatyvius produktus. Norime Jums pristatyti naujausią bendrovės gaminį - FIBO pertvarų blokelius. Blokelių forma sukurta taip, kad visą konstrukciją labai greitai ir be vargo...


Perdanga “Teriva” – genialu tai, kas paprasta

Perdanga “Teriva” – genialu tai, kas paprasta

Beveik šešis dešimtmečius daugelio Europos šalių statybų aikštelių taikoma perdangos sistema „Teriva“ netruko pelnyti ir Lietuvos statytojų pripažinimą. Šiai perdangai įrengti nereikia krano ar sudėtingos klojinių sistemos. Jos...


Aliumininių profiliuočių gamintojas, nesiliaujantis stebinti moderniomis naujovėmis

Aliumininių profiliuočių gamintojas, nesiliaujantis stebinti moderniomis naujovėmis

Stiklinant balkonus ar terasas užsakovo keliami reikalavimai neapsiriboja noru apsisaugoti nuo vėjo ar lietaus. Taip pat norima ir gerų sistemos termoizoliacinių ypatybių. Juk tai aktualu tiek žiemą, kai lauke „spaudžia šaltukas“, tiek...


Serfas, UAB
Serfas, UAB

Didmeninė prekyba statybinėmis medžiagomis, mažmeninė prekyba statybinėmis medžiagomis.

PREFABETA, UAB
PREFABETA, UAB

Gelžbetoninės perdangos, konstrukcijos, blokeliai, sąramos

Termoblokeliai, UAB
Termoblokeliai, UAB

Termoblokeliai šiltam, sandariam ir tvirtam namui U 0,09 W/m² K; R=11,1 m²·K/W

Tel. +370 678 78930

Izoforma, MB
Izoforma, MB

Lanksčios fasadinės plytelės Izoflex

Infantas, UAB
Infantas, UAB

RUUKKI stogo dangos, letaus nuvedimo sistemos, skardos lankstymas, kraigai, vėjalentės, palangės, Rheinzink skarda, konsultacijos

Mosas, UAB
Mosas, UAB

Galime pateikti ne tik statybines bei apdailos medžiagas atskirai, bet ir kompleksinius sprendimus.

Paladija, UAB
Paladija, UAB

Išskirtinės sienų išorės ir vidaus apdailos fibrocementinės plokštės, dailylentės
+370 68 500786

Karkasa, UAB
Karkasa, UAB

Karkasinių namų projektavimas ir statyba iki rakto.

Ukmergės gelžbetonis, AB
Ukmergės gelžbetonis, AB

Statybinių, izoliacinių medžiagų gamyba. Prekyba putų polistirenu, betonu ir gelžbetonio gaminiais. Betono, gelžbetonio gaminiai - gamyba.

Lukra, UAB
Lukra, UAB

"MARMOROC" ventiliuojamo fasado apdaila.

PRESTĖJA, UAB
PRESTĖJA, UAB

Tik kokybiškos ir laiko patikrintos statybinės medžiagos.

Ristatus, UAB
Ristatus, UAB

UAB "RISTATUS" yra oficialus BETOMAX atstovas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.