Birželio 1d. Pirmadienis

Sienų su tuščiu oro tarpu apšiltinimas Raidputa putomis

2014 Kovo 12d.
Peržiūrų skaičius: 35290

Daugybė Lietuvos žmonių gyvena mūriniuose ar apmūrytuose mediniuose namuose. Dalis šių namų savo konstrukcijose turi tuščią oro tarpą, kas lemia didžiulius šiluminės energijos nuostolius. Vienas efektyviausių šios problemos sprendimo būdų – pastatų šiltinimas poringa termoizoliacine medžiaga Raidputa gaminama pagal danišką technologiją. UAB „Raidenis“ gaminama termoizoliacinė medžiaga Raidputa -   minkšta, baltos spalvos poringa termoizoliacinė medžiaga, kuri yra nedegi, nerenka drėgmės, nepūna ir nepelyja – todėl yra ilgaamžiška .  Raidputa suteikia apsaugą medžio ir metalo konstrukcijoms, taip pat pasižymi geromis šilumos izoliacinėmis  savybėmis.

Apšiltinimo metu, pro nedideles 18 mm skylutes, į oro tarpą sienoje įpurškiamos termoputos, kurios stingdamos preciziškai užpildo net ir smulkiausius plyšius ar nelygumus. Apšiltinimas tokiu būdu sutaupo iki 80 % pro sienas išeinančios šilumos. Kas ypač pastebima atlikus termovizines nuotraukas prieš ir po pastato šiltinimo ir be abejo, namo eksploatacijos metu.

Toks namų šiltinimo būdas – ekologiškas ir ilgalaikis. Raidputa išlaiko savo savybes ir sienose nepakinta daugiau, kaip 35 metus. Šiluminiai nuostoliai priklauso nuo pastato konstrukcijos ir naudotų medžiagų, tačiau lyginant su namo šiltinimu iš išorės, šis būdas daugeliu atveju gerokai pigesnis ir efektyvesnis, kadangi sulaikomas didesnis šilumos kiekis. Sunaudojama mažiau medžiagų, o pastato išorė lieka nepakitusi. Namo šiltinimas iš išorės pasiteisina tik atvejais, kai sienose nėra oro tarpų, arba šie jau užpildyti.

Prieš pradedant šiltinti pastatą, atliekamas termovizijos tyrimas. Šio tyrimo metu matuojama infraraudonoji pastato spinduliuotė, kuri parodo pastato vietas, kurios yra laidžiausios šilumai.

Nuotraukoje esantis namas yra šiltintas termoputa RAIDPUTA.

Lauko temperatūra ,darant šias nuotraukas  buvo -17 C. 1-oje  termovizinėje nuotraukoje matyti  pžymėti taškai Sp3 ir Sp2.

Taško Sp3 temperatūra  -13,4C, minėtas taškas yra virš lango kur yra sąrama, dėl tokios namo konstrukcijos oro tarpas toje vietoje buvo sąlyginai mažas, todėl termoputos įpurkšta nedaug. Taško Sp 2 temperatūra yra tik -6,6 C - toje vietoje oro tarpo nebuvo. Lauko sienos temperatūra yra palyginti aukšta, galima sakyti ,kad per tą lauko sienos plotą, šiluma eina į lauką gana smarkiai. Šiluma taip pat išeina ir per sienos plotą ,kur yra taškas Sp3, tik  mažiau, nes taško Sp3 temperatūra yra žemesnė už taško Sp2 temperatūrą.

Nuotraukoje Nr.2  lauko sienoje yra pažymėtas taškas Sp2, kurio temperatūra yra -19,3 C. Toje namo dalyje oro tarpas buvo palyginti didelis, todėl namo siena apšiltinta pilnai . Pagal žemą lauko temperatūrą galima palyginti kokią naudą  duoda namo su tuščiu oro tarpu  apšiltinimas termoputa RAIDPUTA.

Abi šios nuotraukos yra darytos to paties namo,  skirtingų sienų,  tuo pačiu metu, esant  -17 C lauko temperatūrai.

Nuotraukos Nr3 ir Nr 4 darytos prieš namo apšiltinimą termoputa, o nuotrauka Nr.5  - jau po apšiltinimo. Lauko temperatūra fotografuojant prieš  ir po šiltinimo yra panaši:  nuotraukose Nr.3 ir Nr.4 laiko temperatūra  -6 C,  o nuotraukoje Nr.5  -5C.  Nuotraukose Nr3 ir Nr 4 matoma,  kad zonose Ar1 ir Ar2 ,prieš apšiltinimą, maksimali sienų tempertūra yra net iki +0,2C- + 0,7C. Tai jau net teigima sienų temperatūra. Galima spręsti kiek daug netenkama šilumos per pastato sienas. Taško Sp2 temperatūra  -4,9C.

Nuotraukoje Nr.5 , kuri yra daryta po namo apšiltinimo termoputa praėjus metams , zonos Ar1 maksimali temperatūra yra -5,7 C. Skirtumas yra akivaizdus .Sienos temperatūra skiriasi apie 6 laipsniais. Atitinkamai ir nuotraukoje Nr5 taško Sp1 temperatūra yra -6,7C.Tos pačios sienos dalies lauko sienos temperatūros skirtumas prieš ir po apšiltinimo yra beveik 2 laipsniai.

Iš to galime spręsti kokią naudą davė lauko sienų apšiltinimas termoputa RAIDPUTA.

Termovizinės nuotraukos buvo darytos iš lauko. Kuo žemesnė namo sienos temperatūra - tuo namo sienos yra šiltesnės.

Toje pastato dalyje, kur lauko sienos temperatūra yra teigiama, prarandamas didžiausias šilumos kiekis, t.y.  gan smarkiai šildome lauką.

Šiltinant pastatą, pirmiausia sienoje tam tikrais atstumais išgręžiamos 18 mm skylutės, pro kurias į oro tarpą įpurškiama termomedžiaga.  Apšiltinimo mišinys gaminamas darbo vietoje, pasinaudojant specialia mišinio gamybai skirta įranga.. Visa įranga, reikalinga sienų šiltinimui yra nedidelė ir labai mobili, todėl galima pasiekti atokias pastato ar sienų dalis.

Po darbo, skylutės naudotos putų įpurškimui užglaistomos. Stingdamos Raidputa putos nesiplečia todėl yra visiškai saugios ir nedeformuoja pastato fasado. Apšiltinimo darbai paprastai atliekami per dieną ar dvi. Baigus šiltinimo darbus, dar kartą atliekami termoviziniai matavimai ir įvertinama, kaip pagerėjo pastato šiluminės savybės. Įmonės darbuotojai su šia technologija turi 18 metų darbo patirtį.

Nepriklausomo tyrimo KTU Architektūros ir Statybos institute metu nustatyta, kad UAB „Raidenis“ gaminamos termoizoliacinės medžiagos šilumos laidumo koeficientas 0,033 W/(m*K)  Šios medžiagos tankis tik 13,5+/- kg/m3, trumpalaikis įmirkis 2,36 kg/m2.Pagal išduotą medžiagos bandymų protokolą galima spręsti kad ši medžiaga turi didelę šiluminę varžą, atsparumą drėgmei ir kitiems klimato poveikiams.

www.raidenis.lt

Raidenis, UAB

Sausas pamatas – šiltas namas

Sausas pamatas – šiltas namas

Naujovės pamatų hidroizoliavimo sekt oriuje pagerins past atų būklę. Pamatai – vieni svarbiausių, o kartais netgi patys svarbiausi pastato elementai. Jeigu nebus įrengti tvirti ir patikimi pamatai, namas netarnaus tiek laiko, kiek buvo...


Išorės blizgesio nauda

Išorės blizgesio nauda

Skaičiuodami, kuris seno daugiabučio renovacijos etapas duotų daugiausia naudos taupant energiją, specialistai išskiria dvi darbų grupes: atnaujintas šilumos tiekimo punktas arba katilinė ir apšiltintas pastato fasadas. Modernizuotas šilumos...


Kodėl būtina naudoti sertifikuotą fasadų šiltinimo sistemą?

Kodėl būtina naudoti sertifikuotą fasadų šiltinimo sistemą?

Visi, kurie kalba apie fasadų šiltinimą ir tinko apdailą, pabrėžia, kad šiltinimui ir tinkavimui būtina naudoti sertifikuotą sistemą. Ką tai reiškia ir kodėl būtina naudoti būtent tokią, o ne kitokią sistemą?


Namų šiluma rūpintis reikėtų jau dabar

Namų šiluma rūpintis reikėtų jau dabar

Statybų ekspertų teigimu, vis dar maždaug devyni iš dešimties būsto remontą atliekančių žmonių tai daro patys ir vengia profesionalų pagalbos. Tokias tendencijas lemia ne tik mažesnė kaina, bet ir noras savarankiškai pasirinkti remontui skirtas...


Sujungimų hidroizoliavimas

Sujungimų hidroizoliavimas

Egzistuoja daugybė skirtingų konstrukcinių sujungimų hidroizoliavimo sistemų iš kurių kiekviena turi skirtingas charakteristikas. Sistemos skiriasi instaliavimo technika ir efektyvumu. Visus už ir prieš reiktų išsiaškinti prieš pasirenkant sistemą...


Kas yra GAMO termovata?

Kas yra GAMO termovata?

Tai naujosios kartos sandaraus šiltinimo technologijos panaudojimo rezultate gaunama medžiaga, garantuojanti pilną apšiltintų konstrukcijų sandarumą ir puikią šiluminę varžą. GAMO termovata užtikrina, kad bus užsandarinti visi plyšiai, per...


PAROC Sonus – naujas gaminys pertvaroms

PAROC Sonus – naujas gaminys pertvaroms

Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ sukūrė naują, pertvarų izoliavimui skirtą gaminį PAROC Sonus. Šios nedegios ir lanksčios akmens vatos plokštės, yra skirtos gyvenamųjų patalpų bei biurų vidaus pertvarų izoliavimui.


ŽIEMA ARTĖJA - RINKITĖS WINTER MAT

ŽIEMA ARTĖJA - RINKITĖS WINTER MAT

Pats laikas pasirūpinti! Dar neprasidėjus didiesiems šalčiams siūlome įsigyti ROCKWOOL WINTER MAT gaminį. Žiemos uždangalai WINTER MAT yra naudojami grunto, birių statybinių medžiagų, laikinai atkasto pamatų pagrindo dengimui nuo šalčio poveikio;...


Ukmergės gelžbetonis, AB
Ukmergės gelžbetonis, AB

Statybinių, izoliacinių medžiagų gamyba. Prekyba putų polistirenu, betonu ir gelžbetonio gaminiais. Betono, gelžbetonio gaminiai - gamyba.

Putos.lt
Putos.lt

Pastatų šiltinimas atvirų bei uždarų porų poliuretano putomis.
Tai šiuolaikiškiausias ir efektyviausias šiltinimo būdas!

TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB
TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB

Termoizoliacinės apdailos plokštės KL klinkerio plytelės 245x65 mm pagrindu. Šiltinimas putų poliuretanu bei technine izoliacija putų poliuretanu. Rąstinių namų statyba.

Serfas, UAB
Serfas, UAB

Didmeninė prekyba statybinėmis medžiagomis, mažmeninė prekyba statybinėmis medžiagomis.

Tvirtinimo centras, UAB
Tvirtinimo centras, UAB

Mūsų sprendimai bei šilumos izoliacinės medžiagos padeda pasiekti geriausių rezultatų bei naudos.

Infantas, UAB
Infantas, UAB

RUUKKI stogo dangos, letaus nuvedimo sistemos, skardos lankstymas, kraigai, vėjalentės, palangės, Rheinzink skarda, konsultacijos

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

Raidenis, UAB
Raidenis, UAB

Langai, statybinės paslaugos, pastatų remontas

Ristatus, UAB
Ristatus, UAB

UAB "RISTATUS" yra oficialus FORBUILD atstovas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje.

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Šiltinimo darbai

Ekotroba LT, MB
Ekotroba LT, MB

Ekotroba LT teikia kokybiškas ir profesionalias pastatų šiltinimo bei sandarinimo paslaugas.

Plastena, UAB
Plastena, UAB

UAB "Plastena" – techninių medžiagų tiekimo, detalių gamybos ir paslaugų įmonė.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.