Rugpjūčio 24d. Šeštadienis

Renkamės pastatų šiltinimo sistemas

2013 Kovo 27d.
Peržiūrų skaičius: 40048
Renkamės pastatų šiltinimo sistemas

Apie daugiabučių modernizavimą Lietuvoje kalbama, tačiau realiai mažai kas daroma. Politinės peripetijos, darančios įtaką finansavimo galimybėms, vangios namų bendrijos, galiausiai ir patys daugiabučių gyventojai, nesugebantys susitarti tarpusavyje – tai pagrindinės priežastys, lėmusios tokį namų modernizavimo sulėtėjimą. Nenumaldomai artėjant šilumos brangimo sezonui, gyventojai netrukus turėtų susiprasti, kad, jei nieko nedarys, pinigų nesutaupys. Gyventojams namų atnaujinimas ne tik sumažintų šilumos nuostolius, bet ir užtikrintų sveiką gyvenamąją aplinką, prailgintų namo eksploatacijos trukmę ir galiausiai pakeltų pačių butų rinkos vertę.

Lietuvoje šiltinti fasadus pradėta 1995–1996 metais. Pirmiausia buvo šiltinami naujos statybos būstai. Pastaraisiais metais imta reikalauti, kad naujai statomų gyvenamųjų namų pastatų išorinės sienos varža turėtų būti R = 5,0 m²/kW. Fasadų šiltinimas – puikus sprendimas modernizuojant ir daugiabučius.

Fasadų šiltinimo būdų yra daug: fasadą galima šiltinti įrengiant šiluminę izoliaciją su ventiliuojamuoju oro tarpu ir apdaila iš skardos, plytelių, plastiko ar medienos dailylenčių ir plytų mūro arba termoizoliacine sistema su dekoratyviuoju tinku. Fasadų šiltinimo sistemos su tinku turi esminį skirtumą: jos neturi ventiliacinio oro tarpo, sunkių metalinių konstrukcijų, todėl yra plonesnės, jose termoizoliacijos sluoksnis nesiliečia su oru, todėl jos mažiau dėvisi. Sistema gana lengva, nes armuojamojo ir dekoratyviojo tinko sluoksniai gana ploni, todėl nesudaro didelių apkrovų pastato konstrukcijai, o ir mūsų aplinkoje tinkas – įprasta fasado apdaila. Todėl tinkavimas – vienas ekonomiškiausių būdų, kuriam mažiausiai reikia darbo sąnaudų, jis labiausiai priimtinas atnaujinant pastatus.

Tinko įvairovė

Įmonės „Maxit“, kuri sėkmingai įsiliejo į „Saint-Gobain“ koncerną, fasado šiltinimo sprendimo būdai jau ne vieną dešimtmetį naudojami ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Tai įmonė, garantuojanti aukštą savo gaminių kokybę, patvarumą, atsparumą, visi sprendimai priimami, atsižvelgiant į ekologiją ir darbų saugą.UAB „Maxit“ šiuo metu gali pasiūlyti didelį tinko, glaisto, spalvotų mūro mišinių, grindų lyginimo medžiagų, specialaus betono, ugniai atsparių mišinių, fasadinių produktų, keramzito blokelių ir kt. gaminių asortimentą. Šiuo metu „Maxit“pristato patikimas pastatų šiltinimo sistemas, kurios iš kitų išsiskiria didele pasirinkimo įvairove.

Kodėl verta rinktis „Maxit“?

 • Tai vienas geriausių rinkoje siūlomų fasado apdailos sprendimų.
 • Šiltinimo sluoksnis iš putų polistireno arba mineralinės vatos.
 • Darbo baigimo galimybių įvairovė – mineraliniu, akriliniu, akriliniu ir silikoniniu, silikatiniu, silikoniniu ir silikatiniu, silikoniniu tinku arba dažais.
 • Didelis sienos paviršiaus struktūrų pasirinkimas: lygi, „samanėlė“, raižyta – didelis granuliacijos spektras.
 • Gausi spalvų paletė pagal katalogą arba pagal individualius užsakymus.
 • Darbų atlikimas rankiniu arba mechaniniu būdu.
 • Galimybė pasirinkti sprendimą pagal „piniginės storį“: nuo paprastų, ekonomiškų variantų (šiltinant polistirenu ir klijais „Serpo 403“ ir apdailinant mineraliniu polimeriniu tinku „Maxit color plus“) iki labiausiai technologiškai pažengusių, išskirtinių sprendimų.
 • Didelis mišinių, skirtų klijuoti ir klijuoti bei armuoti, pasirinkimas ir aukšta kokybė: mišiniai tinka ir mineralinei vatai, ir putų polistirenui.
 • Aukščiausias sistemų mechaninis tvirtumas ir elastingumas dėl „Maxit serpo 410“ armavimo mišinio, sutvirtinto masėje išsklaidytu mikropluoštu.
 • Patvarumas ir atsparumas, patikrintas atšiauriomis Skandinavijos klimato sąlygomis.

  Renkantis fasadų šiltinimo sistemas, svarbi ne tik pasirenkama termoizoliacinė medžiaga, bet ir klijai, skirti šioms medžiagoms klijuoti, armavimo tinkas, skirtas armuoti išorinį termoizoliacijos sluoksnį kartu su armuojančiuoju tinkleliu, ir dekoratyvusis tinkas. Pastarojo pasirinkimas ypač svarbus, nes jis atlieka ne tik estetinę funkciją, bet, būdamas išorine sistemos dalimi, atlaiko visas mūsų sunkaus lietuviško klimato negandas, didelę drėgmę, šaltį, vasaros karštį ir dulkes. Pagal cheminę sudėtį dekoratyvusis tinkas skirstomas į kelias rūšis.
  Mineralinis. Šis tinkas mums yra įprastas. Juk senieji senamiesčių namai nutinkuoti tuo pačiu kalkiniu ir cementiniu, t. y. mineraliniu tinku.
  Tačiau nuo senojo tinko jie skiriasi tuo, kad juose yra priedų nuo dūlėjimo, grybelio, suteikiančių elastingumo ir pan. Mineralinį tinką galima tepti ant vatos ir putų polistireno. Šiam tinkui būdingas geras garų pralaidumas, atsparumas oro sąlygoms ir patvarumas. Dirbant mineraliniu tinku, pageidaujamas tikslus vandens dozavimas, tinkamos oro sąlygos. Dažniausiai naudojamas baltos spalvos mineralinis tinkas, po to jis papildomai dažomas norimos spalvos fasadiniais dažais, nors gamintojai siūlo ir spalvotų sprendimų (spalvų gama gana ribota, ją sudaro pastelinės spalvos, be to, pasirinkus spalvotą mineralinį tinką, reikia ypač palankių oro sąlygų, kurias Lietuvoje nuspėti tikrai sunku). Mišiniai parduodami 25 kg pakuotėmis, sausų miltelių pavidalu.
  Akrilinis. Jo jungiamoji medžiaga – akrilo polimerai ir sintetinės dervos. Šiuo tinku lengva tinkuoti paviršius, jis gana elastingas, tačiau išsiskiria mažesniu garų pralaidumu, todėl atsiranda tikimybė, kad drėgnomis ir permainingomis oro sąlygomis sistemoje užsilaikys drėgmė. Dėl šios priežasties gamintojai rekomenduoja akrilinį tinką naudoti tik sistemose su putų polistirenu. Dėl sudėtyje esančių medžiagų šis tinkas turi ypatybę traukti dulkes, todėl jų reikėtų vengti, jei pastatas stovi arti judrios gatvės ar viduryje miško. Akrilinis tinkas turi didžiulę spalvų gamą, o tai didelis pranašumas. Čia galimos labai ryškios, sodriosir intensyvios spalvos. Tačiau specialistai nepataria žavėtis ryškiomis spalvomis, nes jos, laikui bėgant, turi polinkį blukti, taip pat didėja tikimybė fasadui įkaisti, dėl ko pagreitėja senėjimo procesai.
  Silikatinis. Šis tinkas išsiskiria geru garų pralaidumu, yra atsparus kintančioms oro sąlygoms. Jam reikia gerai paruošto ir technologiškai išlaikyto paviršiaus, tačiau pastaruoju metu dėl tradicinio lietuviško skubotumo ir sąnaudų taupymo (pastolių nuoma ir t. t.), siekiant išvengti šešėliavimo (spalvų pokyčių paviršiuje) problemos, jis naudojamas vis rečiau.
  Silikoninis. Padaugėjus statybų, Lietuvoje šis tinkas tapo itin populiarus. Tai labai elastingas, gerai „kvėpuojantis“, t. y. išsiskiriantis geru garų pralaidumu, tačiau atsparus išorinei drėgmei tinkas. Jis patvaresnis nei mineralinis arba akrilinis, atstumia vandenį, todėl prie paviršiaus nelimpa purvas, didelė spalvų gama. Jis, kaip ir akrilinis bei silikatinis tinkas, pateikiamas jau paruoštas kibiruose, todėl statybininkams paprasčiau dirbti.
  Pagal struktūrą dekoratyvusis tinkas gali būti kelių frakcijų (maksimalus grūdelių dydis). Dažniausiai gamintojai siūlo 1, 1,5, 2 ir 3 mm tinką, kuris gali turėti vadinamąją raižytą arba „lietučio“ ir sukamąją, dažnai dar vadinamą „samanėlėmis“, struktūrą.
  Šiuo metu UAB „Maxit“ pristato ne tik populiariausią tinką (mineralinį „Maxit Color Plus“, „Weber TM313“, akrilinį „Weber TD321“, silikatinį „Weber TD331“, silikoninį „Weber TD341“), bet ir hibridinius variantus: akrilinį ir silikoninį „Weber TD325“ bei naujieną – silikoninį ir silikatinį „Weber TD336“. Toks tinkas suderina geriausias tinko rūšių ypatybes.

Kokybiškos medžiagos ir teisingai atlikti darbai užtikrina gerus rezultatus

Kokybiškos medžiagos ir tinkamai atlikti darbai garantuoja, kad fasadas bus geras ir ilgaamžis. Problemų galiatsirasti, jei medžiagos neteisingai pritvirtintos, jei rekomenduojami produktai buvo pakeisti pigiais ir nekokybiškais elementais. Gamintojai, surinkus tam tikrą lėšų kiekį, rekomenduoja paskaičiuoti, kiek kainuos darbai, medžiagos ir tada, pasikonsultavus su specialistais, išsirinkti sistemą.
Atliekant šiltinimo darbus, patartina atkreipti dėmesį į sezoną, nes dažnai kintanti temperatūra didina tikimybę atsirasti brokui. Jei darbai atliekami žiemą, reikėtų imtis specialių papildomų priemonių, kurios garantuotų tinkamą temperatūrą. Taip pat nepatariama dirbti karštomis vasaros dienomis.
Darbo pocesas pradedamas prie fasadų, specialiais klijais klijuojant pasirinktą termoizoliacijos medžiagą. Stiklo vatai ir polistirenui siūlomi skirtingi klijai. Toliau būna tvirtinimo darbai. Atsižvelgiant į tai, ar pastatas pastatytas iš betono, plytų ar blokelių, parenkamos atitinkamos smeigės. Ruošiantis kitam etapui – armavimo darbams, reikia išsirinkti armavimo mišinį, kuris yra dviejų rūšių: su polimeriniu pluoštu ir be jo. UAB „Maxit“ gamina ir rekomenduoja mišinį, armuotą polimeriniu plaušu, kuris sistemai suteikia papildomo elastingumo. Tada dedamas specialus stiklo audinio armavimo tinklas, kuris dar kartą užglaistomas. Rekomenduojama rinktis tik žinomų gamintojų armavimo tinklelį, nes nekokybiški, plastiku nedengti stiklo audinio tinkliukai tiesiog ištirpsta tinko sluoksnyje. Atliekant armavimo darbus, visiškai išdžiūvus pirmam sluoksniui su tinkleliu, rekomenduojama tinką dar kartą perglaistyti tuo pačiu mišiniu. Tam, kad sistema būtų tvirta, specialistai rekomenduoja ne mažiau kaip 3 mm armuojamojo tinko sluoksnį. Toks storis rekomenduojamas dėl didesnio atsparumo mechaniniams pažeidimams. Kai visa sistema gerai išdžiūsta, pasirenkama atitinkama apdaila. Renkantis dekoratyvųjį tinką, nepamirškite ir jam rekomenduojamo grunto, o jei mąstote apie dažymą – tai ir apie tinkamus dažus.
Visuomet svarbu prisiminti, kad pigiausios medžiagos ir neatsakingas darbininkų požiūris į atliekamą darbą gerų rezultatų neatneš.

 

Polistireninis putplastis

Polistireninis putplastis

Pagrindinės termoizoliacinės medžiagos naudojamos statybose yra polistireninis putplastis bei akmens , stiklo pluošto vata. Putplastis yra termoizoliacinė medžiaga, išsiskirianti puikiu kainos ir efektyvumo santykiu. Polistireninis putplastis...


Lietuvis kuria inovacines technologijas dangoraižių gaisrams pažaboti

Lietuvis kuria inovacines technologijas dangoraižių gaisrams pažaboti

Pastaruoju metu vis dažniau girdime apie gaisrus aukštuminiuose pastatuose, kur ugnis plinta fasadais. Plitimo greitis ir liepsnų aukštis toks didelis, kad ugniagesiams dažniausiai tenka evakuoti žmones, o po to ramiai stebėti gaisrą.


A klasės namo apšiltinimas: pamatai ir grindys ant grunto (II)

A klasės namo apšiltinimas: pamatai ir grindys ant grunto (II)

Kiekvieno namo statyba prasideda nuo pamatų įrengimo. Tai pastato pagrindas, nuo kurio tvirtumo priklauso ir viso namo kokybė. Kartu tai yra atitvara, nuolat besiribojanti su šalta aplinka – gruntu. Senuose namuose iki 20 proc. šilumos...


Natūralaus pluošto priešerozinių paklotų analizė

Natūralaus pluošto priešerozinių paklotų analizė

Kaip jau žinome iš ankstesnių straipsnių, priešeroziniai paklotai būna įvairių tipų, bet pagrindinė jų funkcija yra tokia pati - paviršinio grunto sluoksnio slinkimo stabdymas nuo didesnį nuolydį turinčių paviršių. Bandysiu paaiškinti, kaip...


Kas svarbiausia šiltinant pastatus?

Kas svarbiausia šiltinant pastatus?

Įsibėgėjant statybų sezonui kalbiname izoliacinių medžiagų ir sprendimų specialistę, technikos mokslų daktarę Audronę Endriukaitytę. Kalbant apie pastatų šiltinimą, kokius aspektus išskirtumėte kaip svarbius ir reikšmingus? Kas yra svarbu šilumos...


Sienų su tuščiu oro tarpu apšiltinimas Raidputa putomis

Sienų su tuščiu oro tarpu apšiltinimas Raidputa putomis

Daugybė Lietuvos žmonių gyvena mūriniuose ar apmūrytuose mediniuose namuose. Dalis šių namų savo konstrukcijose turi tuščią oro tarpą, kas lemia didžiulius šiluminės energijos nuostolius. Vienas efektyviausių šios problemos sprendimo būdų –...


GRAKO: III kartos apšiltinimo technologija

GRAKO: III kartos apšiltinimo technologija

GRAKO - tai moderniausia šių laikų šiltinimo technologija. Dažnai ji vadinama III-os kartos, nes yra efektyvi, naudojamos didelę šiluminę varžą turinčios medžiagos, be to, tai universalus šiltinimo būdas, tinkantis visiems namo elementams: stogui,...


Neapšiltintų grindų ant grunto hidroizoliacija

Neapšiltintų grindų ant grunto hidroizoliacija

Garažuose, rūsiuose ir panašiose patalpose, kur neklojamos juodgrindės, prieš liejant grindis ant grunto, rekomenduojama po jomis įrengti hidroizoliaciją. Visų pirma, prieš pradedant hidroizoliacijos darbus, reikia tinkamai paruošti pagrindą....


Serfas, UAB
Serfas, UAB

Stogų dangos, medžiagos. Metalo gaminiai, dirbiniai ir konstrukcijos

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

Infantas, UAB
Infantas, UAB

RUUKKI stogo dangos, letaus nuvedimo sistemos, skardos lankstymas, kraigai, vėjalentės, palangės, Rheinzink skarda, konsultacijos

TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB
TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB

Termoizoliacinės apdailos plokštės KL klinkerio plytelės 245x65 mm pagrindu. Šiltinimas putų poliuretanu bei technine izoliacija putų poliuretanu. Rąstinių namų statyba.

Tvirtinimo centras, UAB
Tvirtinimo centras, UAB

Mūsų sprendimai bei šilumos izoliacinės medžiagos padeda pasiekti geriausių rezultatų bei naudos.

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Šiltinimo darbai

Ukmergės gelžbetonis, AB
Ukmergės gelžbetonis, AB

Statybinių, izoliacinių medžiagų gamyba. Prekyba putų polistirenu, betonu ir gelžbetonio gaminiais. Betono, gelžbetonio gaminiai - gamyba.

Plastena, UAB
Plastena, UAB

UAB "Plastena" – techninių medžiagų tiekimo, detalių gamybos ir paslaugų įmonė.

Ekotroba LT, MB
Ekotroba LT, MB

Ekotroba LT teikia kokybiškas ir profesionalias pastatų šiltinimo bei sandarinimo paslaugas.

Ristatus, UAB
Ristatus, UAB

UAB "RISTATUS" yra oficialus FORBUILD atstovas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje.

Putos.lt
Putos.lt

Pastatų šiltinimas atvirų bei uždarų porų poliuretano putomis.
Tai šiuolaikiškiausias ir efektyviausias šiltinimo būdas!

Raidenis, UAB
Raidenis, UAB

Langai, statybinės paslaugos, pastatų remontas

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai
Mes jau čia Mes jau čia