Liepos 10d. Penktadienis

Spalvos grožiui ir sėkmei

2012 Gruodžio 10d.
Peržiūrų skaičius: 67276
Spalvos grožiui ir sėkmei

Specialistai akcentuoja nuo seno žinomą spalvų gydomąją galią ir galimybę, kad ir netiesiogiai, turėti įtakos žmonių gyvenimui, elgesiui.

"Kokia spalva tinkamiausia konkrečių namų erdvei, geriausiai patars interjero dizaineriai arba fengšui specialistai, tačiau kelis pagrindinius faktus apie spalvas ir jų atspalvius verta žinoti ir pačiam namų šeimininkui", - pataria suvenyrų ir simbolių iš viso pasaulio parduotuvės vadybininkė Agnė Arlauskienė.

RAUDONA - grožio, meilės, aistros, šilumos, energijos spalva, tačiau drauge ji gali sukelti agresiją, pyktį. "Jei visas vieno kambario sienas dažysite raudonai, tokioje patalpoje žmogus nepailsės, jausis suirzęs. Tačiau raudonos spalvos akcentai virtuvėje žadins apetitą, raudonos pagalvėlės, užuolaidos miegamajame nuteiks meilei, žadins seksualumą. Raudoną spalvą namuose patarčiau naudoti kaip akcentą, kad ir vienai sienai, nišai išdažyti", - pavyzdžius pateikė pašnekovė.

MĖLYNA - raminanti, atpalaiduojanti, padedanti susikoncentruoti, kurti, mąstyti spalva, todėl puikiai tinka miegamųjų, poilsio kambarių sienoms dažyti. Valgomajame, koridoriuje ji turėtų būti naudojama itin saikingai, nebent atskiruose akcentuose. Mėlyna - šalta spalva, mažinanti apetitą, šaldanti (tiksliau - suteikianti šalčio pojūtį), įžengus į namus iš šalto lauko.

"Mes, vakariečiai, namus daugiausia dažome šiltomis žemės spalvomis, o pietiečiai interjere mieliau naudoja mėlyną, turkio, jūros spalvas, kurios sukuria vėsos pojūtį", - priminė moteris.

ŽYDRA ypač tinka vaikų kambariams, nes ji suteikia saugumo jausmą. Tokioje aplinkoje miegas yra gilesnis ir stipresnis.

GELTONA - optimistinė, padedanti bendrauti, teikianti jėgų ir pasitikėjimo. Tai saulės, šviesos, šilumos spalva, kurios poveikis tarsi atvirkštinis mėlynai, todėl geltonai patartina dažyti virtuvę, koridorių, darbo kambarį. Tačiau geltonos spalvos perteklius gali ir erzinti, varginti, todėl geltonai nereikėtų dažyti visų miegamojo sienų.

ŽALIA harmonizuoja, ramina, simbolizuoja materialinę gerovę ir augimą. Puikiai atsipalaiduosite žalioje vonioje ar miegamajame, jaukiai jausitės žalioje virtuvėje, tačiau žalias darbo kambarys visiškai neskatins darbingumo, jame ims tingulys.

ROŽINĖ tinkamiausia miegamajam, poilsio kambariui, ji padeda atsipalaiduoti, sukuria romantišką atmosferą. Itin neįprastai atrodytų rožinė virtuvė ar kita namų erdvė, nes ši spalva nėra joms skirta. Iš esmės rožinė - besąlygiškos meilės spalva.

VIOLETINĖ - prabangos, mistikos spalva, todėl ją interjere reikėtų naudoti labai atsargiai. Ji tinkamiausia dvasiškai stipriems žmonėms, nes silpnesnius gali tiesiog "išmušti iš vėžių". "Pakanka prisiminti, kad istoriškai daugiausia violetinės spalvos naudota karalių rūmuose, rūbuose. Todėl dabar ją rekomenduočiau atitinkamo stiliaus, pavyzdžiui, avangardiniams, itin prabangiems namams", - patarė Agnė.

ORANŽINĖ - pasitikėjimo, bendravimo, atsidavimo, kūrybos spalva, šildanti šaltą žiemą. Tinka miegamuosiuose ir tose namų erdvėse, kuriose reikia įnešti gyvybingumo, energijos, žaismingumo. Nelabai tinka virtuvėse, nes pernelyg skatindama apetitą gali sukelti besaikį valgymą.

BALTA - švaros, tobulumo, gėrio, kilnumo, jautrumo, ramybės spalva. Šioje spalvoje susijungia visos spalvos, todėl ji tinka visoms namų erdvėms, žinoma, papildyta įvairių spalvų interjero detalėmis, kad nesusidarytų ligoninės įspūdis.
Ar yra vietos augalams minimalistiniame interjere?

Ar yra vietos augalams minimalistiniame interjere?

Minimalistiniame interjere dominuoja kelios neutralios spalvos, jame nerasite ryškių raštų, įmantrių gobelenų, nerasite spalvų chaoso, nerasite daug daiktų. Minimalistiname interjere visko yra minimaliai. Labai dažnai minimalistiniame interjere...


Protingas namas. Kas tai?

Protingas namas. Kas tai?

Sąvoka Protingas namas vartojama jau keliolika metų, tačiau kiekvienas jį įsivaizduojame kitaip. Vieniems tai muzikos paskirstymas po visus kambarius, kitiems – patogus šviesų ar mikroklimato valdymas, tretiems – energiją taupančios...


Skandinaviškas svajonių namų dizainas

Skandinaviškas svajonių namų dizainas (2)

Jaukumas, komfortas, daug šviesos ir baltos spalvos. Pridėkime dar kelis gelsvus ir pastelinius atspalvius, padidinkime erdvę veidrodžiais, atneškime idealios simetrikos kėdę ir įvertinkime sukurtą erdvę. Taip, piešiame ir spalviname skandinaviško...


Kompaktinė HPL plokštė: 3 priežastys rinktis visuomeniniame interjere

Kompaktinė HPL plokštė: 3 priežastys rinktis visuomeniniame interjere

Kas į vieną sporto klubą mus pritraukia, o kitame verčia neužsibūti? Kodėl vos užėjus į vieno verslo centro vestibiulį jaučiamės patekę į profesionalų rankas, o kitur sudvejojame įmonės patikimumu? Dar prieš tiesiogiai susipažįstant su paslaugų...


Kodėl kloti plyteles?

Kodėl kloti plyteles?

Plytelės - aktuali ir universali medžiaga, kuri nuo seno labai plačiai naudojama. Atitinkamos medžiagos plytelėmis galima iškloti bet kurią konstrukciją ar patalpą: sienas ir grindis vonios kambaryje, svetainėje, halėje, terasoje, garaže ar rūsyje.


Lotoso efektas plautuvėje

Lotoso efektas plautuvėje

Higiena ir švara. Kas yra apsaugos „Ultraclean“ ir „Microstop“? Tai pažangios technologijos, nuolat saugančios „Plados“ granitines plautuves nuo nešvarumų, dėmių, kvapų ir bakterijų.


Kaip dekoruoti langus: dizainerės patarimai renkantis užuolaidas ( 2 dalis)

Kaip dekoruoti langus: dizainerės patarimai renkantis užuolaidas ( 2 dalis)

Vienas paprasčiausių būdų nuspręsti, kaip dekoruosite kambario langus, tai paklausti savęs, kokie yra Jūsų prioritetai, ką noretumėte turėti ir kaip patys įsivaizduojate dekoruotus langus. Didelė tikimybė, kad užaugote namuose, kuriuose...


Fasadiniai dekorai "Dr. Thomas"

Fasadiniai dekorai "Dr. Thomas"

Pasistačius ar dar statant namą, pradedame mąstyti apie tai, kaip atrodys namo fasadas. Nuobodus bus ar išskiriantis? Žinoma, pasirinkimas dekoro medžiagų rinkoje nėra mažas, pradedant nuo klinkerinių plytelių, fasadinių apdailos plokščių ir...


Soliteka, UAB
Soliteka, UAB

Soliteka, UAB - roletų, žaliuzių, romanečių gamyba Kaune.

Miško šviesos, MB
Miško šviesos, MB

Lauko apšvietimas, vidaus apšvietimas, šventinis apšvietimas, konsultacijos, įrengimas

Kad nebūtų šalta, UAB
Kad nebūtų šalta, UAB

Lauko židiniai, biožidiniai, granulinės korsnelės, kapsulės, malkinės krosnelės. Įmonėje dirbantys specialistai atliks visus reikalingus darbus!

Destinus, UAB
Destinus, UAB

Žaliuzių gamyba, didmeninė ir mažmeninė prekyba. Užuolaidos.

Plytelių meistrai
Plytelių meistrai

Plytelių meistrai - profesionalūs, turintys Ilgametę plytelių klijavimo patirtį, įgyvendinę daugelį projektų. Mes patariame, konsultuojame ir atliekame visus plytelių klijavimo darbus

Kandelas, UAB
Kandelas, UAB

Mes padedame sukurti šviesius ir jaukius namus

MOBLER, S.Laskausko I.Į
MOBLER, S.Laskausko I.Į

Miegamojo baldai, virtuvės baldai, lauko baldai, mediniai laiptai, lauko langų ir durų apdaila, svetainės baldai, vonios baldai

AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija
AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija

Visų rūšių palangių gamyba, pardavimas, montavimas.

plyteles247.lt
plyteles247.lt

Akmens masės plytelės, keraminės plytelės laukui ir vidui

Žario paminklai, UAB
Žario paminklai, UAB

Akmens stalviršiai, židinio apdailos, palangės, laiptai.
Tel. +370-61249657

Terasus, UAB
Terasus, UAB

Didelis lauko baldų pasirinkimas. Valgomojo komplektai, minkšti komplektai, krėslai ir gultai.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.