Spalio 28d. Ketvirtadienis

Namo interjero kūrimo pagrindai: kalbamės su dizainere

2020 Rugpjūčio 31d.

Tinkamai įsirengti namų interjerą yra kur kas rimtesnis darbas nei buvo galima pagalvoti. Žinoma, laikas ir pastangos atsiperka, kadangi galėsite gyventi tokiuose namuose apie kokius visada svajojote. Ir jokio skirtumo, ar bus kuriamas namo interjeras (pavyzdys), ar buto (pavyzdys) – reikia laikytis tų pačių taisyklių.

Viskas kinta priklausomai nuo būsto dydžio. Erdvius namus įsirengti yra sudėtingiau kaip ir tuos, kurie yra ypač mažos kvadratūros. Štai todėl kalbamės su interjero dizainere, kuri padės išskirti svarbiausias  interjero kūrimo savybes bei užsitikrinti, kad namai taps saugiausia ir jaukiausia namų erdve.

1.      Kas apima interjero stiliaus koncepciją?

Namų interjero stiliai yra labai įvairūs ir jeigu specialiai nededama pastangų, kad pavyktų sukurti vieną arba kitą stilių – dažniausiai  patalpoje ir nebūna vieno konkretaus dizaino. Žmonės linkę sakyti, kad jų namuose yra moderni klasika, skandinaviškas interjeras ar panašiai, tačiau akyli dizainerio akis mato, kad tai – tik daiktų visuma, kuri kuriama pagal kiekvieno asmens poreikius ir tuometinę užgaidą. Stilių lemia ne tik visuma, tačiau ir kiekvienas joje esantis akcentas. Štai todėl formuojant aplinką – pirmiausia reikia nuspręsti – koks stilius dominuos.

2.      Koks stilius priimtiniausias lietuviams?

Kalbėti apie tautą yra sunku, kadangi kiekvienas asmuo turi savitą stilių, savitus norus  pagal kuriuos ir komponuoja namus. Galima būtų tik pastebėti, kad lietuviai vis dar gana mažai dėmesio skiria konkrečiam stiliui. Tai yra – jie perka daiktus, priemones, tačiau neįvertina – kokiam stiliui jos priklauso. Žinoma, ir taip galima sukurti ypač skoningus namus, tačiau negalima jų priskirti tam tikra interjerui, kad ir kaip norėtųsi.

Lietuviai kurdami namus dažniausiai svajoja apie jaukų, šiltą interjerą, kuris kvepėtų elegancija, paprastumu. Žinoma, derinami akcentai, smulkmenos, kurios parodo – kas yra namų šeimininkai: per nuotraukas, knygas, drobes... Taip pat vis dažniau pasirenkamos šviesios spalvos. Tai susiję su gana tamsiu klimatu, niūrumu, kurio stengiasi išvengti jaukiuose, šviesiuose namuose. Galbūt todėl labiausiai lietuvių pamėgtas ir galbūt netyčia kuriamas stilius – klasikos bei skandinaviško stiliaus derinys.

Dar pastebima, kad lietuviai vis dažniau renkasi ilgaamžes, geros kokybės medžiagas, taip pat tokias, kurios yra draugiškos aplinkai. Visa tai puikiai atspindi tiek klasikinį, tiek skandinavišką interjerą.

3.      Kokius svarbiausius patarimus galėtumėte pateikti asmenims, kurie šiuo metu kuria savo namus?

Žinoma, patarimų yra labai daug, kiekvienu atveju jie kinta priklausomai nuo žmogaus, tačiau galima išskirti 10 universalių  aspektų, kurie tinkami bet kokiam interjerui.

  • Svarbiausia yra neskubėti rinktis dažų sienoms. Pirmiausia susidarykite planą, pieškite spalvomis, o tik tada pirkite dažus, kurie padengs sienas. Natūralu, kad kuriant interjerą norisi viską atlikti kuo greičiau, tačiau skubėjimas – ne draugas.
  • Blogai, kai patalpoje yra per daug baldų. Juos aktyviau perka tie, kurie prioritetą teikia funkcionalumui. Juk norisi, kad kiekvienas kambario kampas turėtų po funkciją. Visgi, per daug baldų gali funkcionalią erdvę padaryti ne tik ne tokia gražia, tačiau ir ne tokia patogia.
  • Baldai turi būti derinami prie kilimų? Būtinai! Tik tokiu atveju aplinka atrodys skoningai. Juk kai tekstilės yra per daug arba ji netinkamai dera – rezultatas nekoks. Dažniausiai gaunasi kičas, kurio galima išvengti perkant kilimus, kurie dera prie baldų. Žinoma, pirmiausia perkami masyvūs baldai, o tik paskui kilimai.
  • Nuo skoningo stiliaus link klišės bei kičo yra labai mažas žingsnis. Taip nutikti gali ne tik tokiu atveju, kai daiktų per daug, tačiau ir tada, kai apibrėžiamas stilius yra per daug griežtas, tiksliau, kai žmogus per daug santūriai laikosi konkretaus stiliaus. Kiekvienas turi savas taisykles, kurių reikia laikytis. Tačiau ne per daug ir svarbiausia – nereikia jų visų sutalpinti vienoje patalpoje. Būtent tada namo interjeras atrodo ne tik kad neskoningai, tačiau ir kaip klišė.
  • Namų dizainas ir interjeras dažniausiai neatsiejami ir nuo akcentų, kurie dažnai tampa svarbiausiais patalpos kūrimo elementais. Labai svarbu, kad jie derėtų tarpusavyje. Ne tik tie, kurie yra viename kambaryje, tačiau visi, kurie paskirstyti po namus. Harmonija – būtina.
  • Šviesos šaltiniai turi būti sluoksniuojami. Tai yra vienas svarbiausių patarimų rengiantis namus. Žiūrėkite, kad patalpose dominuotų ne tik bendrinis, tačiau ir akcentinis apšvietimas, taip pat, kad patalpose viena šviesa pasidengtų su kita.
  • Interjero dizaineriai teigia, kad blogiausia, kai žmogus bijo būti kūrybiškas. Kad ir kokios tendencijos egzistuoja, kad ir kokios mados tuo metu aktualios – juk tai yra tam tikros asmenybės namai. Jie ir turi būti tokie, kokie labiausiai patiktų tam žmogui.

4.      Ar verta kartoti kitų idėjas?

Gana dažnai dizainerių klausiama – ar jie kopijuoja kitų idėjas, ar kiekvieną kartą kurdami namus – įneša kažką savito. Žinoma, atsakymas yra antras variantas, kadangi  net ir bandydami pasisemti idėjų iš kitų – mes vis tiek įdedame kažką unikalaus. Ir taisyklės, kuriomis apibrėžiamas tam tikras stilius – rekomendacinio pobūdžio. Jomis reikia remtis, tačiau jos neturi būti VISKAS. Štai todėl nereikia bijoti, reikia išdrįsti būti originaliam ir tuo pačiu kurti tokius namus, kurie galbūt net netelpa į tam tikro stiliaus apibrėžimą. Labai dažnai konkretus stilius bei akcentai pasirenkami tik todėl, kad taip daro minia. Tačiau ar ji visada yra teisi?

5.      Kuriam laikui kuriamas namų interjeras?

Kol vieni kuria namus ilgiems metams, tuo tarpu kiti vaikosi madų, kadangi tik tokiu atveju gerai jaučiasi savo namuose. Kiekvienas asmuo gali nuspręsti pats ir abu variantai yra geri. Tai labai dažnai lemia ir finansinės bei laiko galimybės. Juolab, namų interjeras dažniausiai „reikalauja“ daugiau laiko įrengimui nei kad buto. Galiausiai, kartais keisti interjerą galima per akcentus, o ne visumą. Kai kurie kuria stilių remdamiesi tuo metu artėjančiomis šventėmis arba oru (Kalėdos,  geltonas ruduo, gėlėtas pavasaris...), o kiti vengia tokių akcentų, kadangi jie ne tik kaupia dulkes, tačiau ir reikalauja laiko juos kuriant.

Kiekvienas renkasi tai, kas jam labiausiai tinka. Svarbiausia - daugiau dėmesio skirti savo poreikiams bei supratimui – kokie turi būti namai.

6.      Ar įmanoma susikurti skoningą interjerą be specialistų pagalbos?

Labai dažnai akcentuojame, kad kiekvienas būstas yra individualus, jame gyvena skirtingi žmonės, tad svarbu, kad namai būtų tokie, kokie labiausiai tinka ir patinka gyventojams. Ir jeigu vienam interjerui dizaineris yra būtinas, kadangi jis padeda iki mažiausių smulkmenų išpildyti erdves – tuo tarpu kiti kuria be jokių taisyklių.  Ir abejais atvejais namai gali būti gražūs bei šilti. Taigi, specialistas nėra būtinas, tačiau jo pagalba daugeliui padėjo sutaupyti labai daug laiko ir iki mažiausių smulkmenų įgyvendinti projektus.

7.      Iš kur pasisemti minčių?

Interjero dizaineriai minčių semiasi iš ten pat, kur ir žmonės, kurie be patirties kuria savo namų aplinką – iš gamtos, žmonių, pasaulio, nuotraukų, emocijų... Visa tai gali padėti mums susikurti saugiausia erdvę pasaulyje.


“Bali Wood” naujiena: laikrodžiai DD

“Bali Wood” naujiena: laikrodžiai DD

“Bali Wood” ekspozicija pasipildė menininko iš Ukrainos Dmitrijaus Demskio laikrodžiais. Išvaizda balietiška, tačiau laiką skaičiuoja vokišku tikslumu. Kartais tokio daikto prireikia net ir gyvenantiems atostogų ritmu… Bali...


STOUN - natūralus akmuo interjere

STOUN - natūralus akmuo interjere

Dažnai apie natūralų akmenį sklando mitas, kad jis itin brangus ir finansiškai labiau apsimoka rinktis dirbtinį dekoratyvinį akmenį. Skubame išsklaidyti šį mitą. Akmens rūšių bei apdirbimo būdų yra labai daug ir tai suteikia galimybę klientams...


HEATROLL – kitoks radiatorius

HEATROLL – kitoks radiatorius

Ar teko susimastyti apie stiklinį radiatorių? Apie stiklo prabangą ir žaismą kuris skleistų šilumą , drėkintų patalpų ora ir būtų išskirtinė interjero detalė pagyvinanti sienas. HEATROLL gali išpildyti svajonę - Stiklinis radiatorius nepaliks...


Susipažinkime su skirtingomis tapetų rūšimis

Susipažinkime su skirtingomis tapetų rūšimis

Susipažinkime su skirtingomis tapetų rūšimis. Flizelinas - celiuliozės pluošto masė ir tekstilės pluoštas, surištas rišamąja medžiaga. Šis audinys sutvirtintas akrilu, pigmentai suteikia nepermatomumą. Specialios priemaišos suteikia stiprumo bei...


Viskas apie autorines reprodukcijas

Viskas apie autorines reprodukcijas

Autorinė reprodukcija, tai originalaus meno kūrinio ( paveikslo, piešinio ar grafikos) kopija, gauta fotografijos arba skenavimo būdu perkėlus originalaus meno kūrinio vaizdą į skaitmeninį formatą ir atspausdinus vienokia ar kitokia forma. Žodis...


Kaip atnaujinti pabodusią virtuvę?

Kaip atnaujinti pabodusią virtuvę?

Norint pagerinti bendrą virtuvės išvaizdą, būtina daugiau dėmesio skirti apšvietimui. Šviesi virtuvė tampa funkcionalesne ir jaukesne. Tamsi erdvė atrodo vizualiai mažesnė, todėl ji ne tokia patraukli. Tam, kad pasiektumėte geriausią apšvietimo...


Pirmoji pasaulyje darbo vieta, specialiai sukurta nešiojamų kompiuterių vartotojams

Pirmoji pasaulyje darbo vieta, specialiai sukurta nešiojamų kompiuterių vartotojams

Nešiojami kompiuteriai mažėja ir darosi galingesni kasdien. “Planšetės” jau tapo praktiška pilnaverte darbo ir bendravimo priemone. Net ir telefonas tapo patikimu ne vien bendravimo, bet ir darbo įrankiu. IT veikiamos įtakos darbo...


JUNG žalvariniai jungikliai

JUNG žalvariniai jungikliai

Klasikinę jungiklių seriją LS 990 praturtino nauji gaminiai iš tikro žalvario. Greitą jų sėkmę nulėmė labai vykęs klasikinės griežtos formos, aukštos kokybės medžiagos, taurių atspalvių ir rafinuoto paviršiaus derinys. Šio laikui nepavaldaus...


JUNG VILNIUS, UAB
JUNG VILNIUS, UAB

"Protingo namo" valdymo elementai, standartiniai ir prabangaus dizaino jungikliai

Soliteka, UAB
Soliteka, UAB

Soliteka, UAB - roletų, žaliuzių, romanečių gamyba Kaune.

Akmens šalis, UAB "Rudmarma"
Akmens šalis, UAB "Rudmarma"

Akmens apdirbimas. Akmens gaminiai, marmuro ir granito plokštės, židiniai, židinių apdaila, laiptai, palangės - gamyba, prekyba.

Celestina, UAB "Renversa"
Celestina, UAB "Renversa"

Celestina, UAB - užuolaidų salonas!

Lanvita, UAB
Lanvita, UAB

UAB „LANVITA“ siūlo įtempiamų lubų projektavimą, profesionalias montavimo paslaugas, kvalifikuotą konsultaciją.

IKS forma, UAB
IKS forma, UAB

Interjero tekstilė - karnizų sistemos. Atvykstame į kliento namus. Atliekame matavimus. Konsultuojame. Montuojame karnizus. Pakabiname užuolaidas.
Siūlome itin platų audinių pasirinkimą.

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...