Rugsėjo 22d. Antradienis

Metas krosnies ar židinio remontui

2013 Lapkričio 25d.
Peržiūrų skaičius: 21264

Kaip artėjant šalčiams ruošiamės keisti automobilio padangas, taip prieš šaltąjį sezoną turime pasirūpinti ir židiniu, krosnele. Tik tvarkinga krosnelė ar židinys yra saugi kūrentis ir šildytis. Sinoptikų duomenimis, ši žiema bus šalčiausia per  100 šimtų metų, todėl užklupsiantiems speigams reikia būti pasirengus ir galvoti apie tai jau dabar. Be to, prognozuojama, kad šalčiai pasitrauks tik balandį, o tai reiškia, kad laukia ilgas šildymo sezonas. Žinia, kad centrinio šildymo kainos baugina visus, o norisi priminti, kad šiluma sklindanti iš krosnelės ar židinio yra pigesnė. Taigi, į ką reikia atkreipti dėmesį, jog galėtumėme ramiai laukti  tamsiojo ir šaltojo laikotarpio?

Naujas kūrenimo sezonas prasideda tik tada, kai išvalomas ir patikrinamas kaminas. Tai pirmas dalykas, kuriuo turite pasirūpinti. Ir geriausia – nedelsiant, nes artėjant speigams, kaminkrėtį, dėl užsakymų gausos, bus vis sunkiau išsikviesti.  Tik ką įsigijusiems ar ketinantiems įsigyti krosnelę ar židinį, priminsime, kodėl būtina valyti kaminą. Laikui bėgant kaminas iš vidaus apsineša suodžiais, kurie yra degūs, todėl kuo šis sluoksnis ilgiau kaupiasi, tuo didesnė nelaimės tikimybė.

Kaminą būtina valyti ne tik dėl saugumo, bet ir išlaidų – tvarkingas kaminas taupo malkas. Kokį valymo būdą pasirinkti – šepečiais  ar cheminėmis priemonėmis, pasirinkite pasitarę su specialistu.  Bet žinokite, kad pats seniausias ir vis dar patikimiausias būdas yra valymas šepečiu, o cheminio kamino valymo specialiais milteliais nepakanka, jis tik gali būti naudojamas kaip pagalbinė priemonė, palengvinantį mechaninį valymą.

Taip pat prieš pradedant naudoti krosnelę ar židinį būtina patikrinti kitus elementus, pavyzdžiui, durelių tarpines ar pakuros vidines detales. Židinio durelės atlieka svarbią funkciją – jos užtikriną atviro židinio saugumą, užtikriną ilgesnį degimą, todėl patiems tarpinių, kurios tvirtina durelių stiklą, keisti nerekomenduotume, nes eksperimentuodami galite ką nors sugadinti. Neatsitiktinai sakoma, kad „skūpus“ moka dvigubai, todėl verčiau investuoti į kokybišką aptarnavimą teikiančius ir gamintojų apmokytus meistrus, turinčius jų žinias liudijančius sertifikatus. Juokauti su ugnimi nevalia, todėl kartą metuose patikėkite savo židinį ar krosnelę profesionalų rankoms.

Beje, ar žinojote, kad dažniausiai visas suodinas ir truputį į nelabąjį panašus kaminkrėtys simbolizuoja ne ką kitą, o laimę? Pasak legendos, vienas kaminkrėtys kažkada išgelbėjo karaliaus gyvybę, tad nuo to laiko, karaliaus nurodymu, kaminkrėtys tapo gerbiama profesija. Taigi, jei kada sutiksite kaminkrėtį, palieskite jo sagą – laimė lydės ištisus metus.


Fototapetai

Fototapetai

Rinkdamiesi fototapetus, pirmiausia apsispręskite, kokios kainos ir kokybės norėsite. Jei planuojate pigiai „prasisukti“, teks rinktis iš popierinių fototapetų. Jie spausdinami ant popieriaus pagrindo, o pats fototapetas suklijuojamas...


Berniukų kambarių dekoravimo idėjos

Berniukų kambarių dekoravimo idėjos

Svarbiausia, apie ką reikėtų pagalvoti tėvams, įkuriant vaikui miegamąjį- paties vaiko norai, interesai ir pomėgiai. Jokiu būdu nereikia kurti interjero, kuris atitiktų tėvų norus arba vaiko trumpalaikius kaprizus! Reikia atsiminti, kad vaikystėje...


Paruoškite namus Velykoms!

Paruoškite namus Velykoms!

„C&D Style” jau ruošiasi gražiausiai pavasario šventei Šv. Velykoms! Bundanti gamta, pirmieji gėlių žiedlapiai, kutenantys saulės spinduliai ir glostantis švelnus vėjas – viso to išsiilgusios žiemos sukaustytos širdys....


Šviečiantys veidrodžiai iš MAVY STUDIJOS

Šviečiantys veidrodžiai iš MAVY STUDIJOS

Sparčiai populiarėjant LED apšvietimui, šis taikomas beveik visur, kur tik reikalinga šviesa. Na, pradėkime nuo bendro namų vidaus ar kiemo apšvietimo, baldų ar net mažiausių interjero detalių paryškinimo... O ar kada pagalvojote apie šviečiančius...


Dekoratyviniam akmeniui visada atsiras vieta Jūsų namuose

Dekoratyviniam akmeniui visada atsiras vieta Jūsų namuose

Iš akmens masės gaminamas dekoratyvinis akmuo įneš į Jūsų interjerą tam tikrą, Jūsų pačių sukurta gamtos kampelį, sukurs neįtikėtiną atmosferą ir komforto pojūtį. Svetainėje dažniausiai dekoratyvinis akmuo puošia židinį, tai pat kolonas, sieneles...


Technistone plyteles ir plokštes Jūsų interjerui

Technistone plyteles ir plokštes Jūsų interjerui

Technistone dirbtinis akmuo (aglomeratas) gaminamas iš 90% natūralių žaliavų - granito dalelių, kvarcinio smėlio, sukepintų aukštos kokybės poliesterio dervomis ir spalvos pigmentais.


Vaiko kambario interjeras

Vaiko kambario interjeras

Vaiko kambarys - tai vieta, kur mažylis, o paskui ir jaunuolis, praleidžia daug laiko.Todėl tėvų uždavinys - skurti čia mikropasaulį, kuriame vaikas jausis maksimaliai komfortiškai, jaukiai, ramiai ir saugiai.


Stiklas Jūsų būste

Stiklas Jūsų būste

Projekuojant namo vidų vis dažniau naudojamas stiklas. Tai labai praktiškas pasirinkimas. Patalpos, kuriose suprojektuojami stiklo elementai, tampa išskirtinės, stebi nepakartojamu grožiu ir erdvumiu.


Plyteles1.lt
Plyteles1.lt

Esame keraminių ir akmens masės plytelių gamintojų atstovai Lietuvoje, todėl Jums galime pasiūlyti geriausias kainas mūsų rinkoje.

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

Akmens šalis, UAB "Rudmarma"
Akmens šalis, UAB "Rudmarma"

Akmens apdirbimas. Akmens gaminiai, marmuro ir granito plokštės, židiniai, židinių apdaila, laiptai, palangės - gamyba, prekyba.

Kandelas, UAB
Kandelas, UAB

Mes padedame sukurti šviesius ir jaukius namus

Terasus, UAB
Terasus, UAB

Didelis lauko baldų pasirinkimas. Valgomojo komplektai, minkšti komplektai, krėslai ir gultai.

Plytelių meistrai
Plytelių meistrai

Plytelių meistrai - profesionalūs, turintys Ilgametę plytelių klijavimo patirtį, įgyvendinę daugelį projektų. Mes patariame, konsultuojame ir atliekame visus plytelių klijavimo darbus

Soliteka, UAB
Soliteka, UAB

Soliteka, UAB - roletų, žaliuzių, romanečių gamyba Kaune.

AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija
AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija

Visų rūšių palangių gamyba, pardavimas, montavimas.

Alfa metalas, MB
Alfa metalas, MB

Metalo tekinimo bei frezavimo darbai, suvirinimas, pjovimas, gręžimas ir sriegimas.

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Harvuda, UAB
Harvuda, UAB

Vienetinių baldų gamyba. Baldai verslui ir namams...

Lanvita, UAB
Lanvita, UAB

UAB „LANVITA“ siūlo įtempiamų lubų projektavimą, profesionalias montavimo paslaugas, kvalifikuotą konsultaciją.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Dezo paslaugos Dezo paslaugos Dezo paslaugos Dezo paslaugos Dezo paslaugos