Rugsėjo 18d. Trečiadienis

Kontrastų darna gelbsti nuo monotonijos

Peržiūrų skaičius: 55236
Kontrastų darna gelbsti nuo monotonijos

Pasaulis pilnas kontrastų. Ir didesniame ar mažesniame pasaulyje – bute –  jų taip pat neišvengsi. Kontrastai paryškina erdvę, interjerui suteikia energijos ir padaro jį originalų. Tačiau persistengti nereikia. Svarbiausia – suderinti iš pirmo žvilgsnio vienas prie kito netinkančius daiktus. Jei tai pavyksta, nusikratoma monotonijos ir interjeras spinduliuoja jaukia šiluma.

Eksperimentų nauda

Kambariui, apstatytam vienos spalvos ir vieno stiliaus baldais, trūksta pikantiškumo. Suskaičiuokite, kiek skirtingų faktūrų jūsų interjere. Kokios medžiagos yra grindys, baldai, dekoratyviniai elementai, kokios sienos? Ar ne per daug patalpoje vienos rūšies daiktų? Galbūt jie visi minkšti ar vien tik kieti? Bandymas su faktūra – greitas ir pigus būdas pakeisti kambario išvaizdą.
Virtuvėje turi būti lygių paviršių baldai. Bet ji taps jaukesnė, jei sugalvosite joje įkurdinti ką nors minkšto. Pavyzdžiui, ant kėdžių galite padėti pagalvėlių, ant stalo – servetėlių, pakabinti lengvas užuolaidas. Jei miegamasis atrodo „minkštas“ – lovos suapvalintais galais, pūpso pagalvėlės, reikėtų kokio nors kietesnio akcento. Galite pastatyti natūralios medžio faktūros krėslą, tiks medinė širma, kvadrato ar stačiakampio formos stalelis.
Tačiau kontrastingos faktūros neturi atrodyti kaip atsitiktiniai fragmentai. Jos neturi kristi į akis, o tik paryškinti ir pagyvinti bendrą vaizdą.

Stilių sintezė

Senoviniai baldai gali labai gerai atrodyti ir šiuolaikiniame bute. Statydami senus baldus šalia šiuolaikinių, pasistenkite, kad jie tarp savęs derintųsi. Stilių galima maišyti. Pavyzdžiui, barokinė skrynia tiks šalia tiesių linijų kanapos, tačiau reikia atsižvelgti į baldų ir kambario, kuriame jie stovės, harmoniją. Žinokite, kad modernūs, griežtokų linijų baldai netinka kambaryje su reljefiniais ornamentais puoštomis lubomis, ypač dažytomis viena spalva.
Kaip pritaikyti skirtingo stiliaus baldus, variantų labai daug. Moderniais baldais apstatytame kambaryje savo vietą gali rasti restauruota komoda, etažerė ar stalelis raižytomis kojomis. Ant jų galite pastatyti tinkamą šviestuvą, vazą ar senovinę statulėlę. Pagalvokite, galbūt tada derėtų pakeisti užuolaidas? Gal labiau tiktų sunkesnės, storesnės medžiagos?
Seni daiktai priverčia į save pažvelgti kitu žvilgsniu. Kartais atrodo, kad jie ir buvo sukurti tam, kad sujungtų sena ir nauja. Restauruotą medinę skrynią galima naudoti kaip televizoriaus staliuką, atnaujintas stalelis puikiai tiks telefono aparatui padėti.
Itin mėgstama yra modernaus ir kaimiško stilių sintezė. Jei ji gerai apgalvota, interjeras tampa daug jaukesnis.

Spalvų fantazija

Spalvos veikia ne tik žmogaus nuotaiką, bet ir pojūčius. Gamtoje žmogus jaučiasi geriausiai, nes joje viskas natūraliai suderinta. Tad ir interjere visos spalvos turi derėti. Derinti galima net, atrodo, nesuderinamas spalvas. Miegamajame tiks kontrastinga balta ir mėlyna spalvos, mediniai baldai. Sodrios spalvos plono audinio užuolaidos dera prie šiurkščios faktūros ramių spalvų kilimo. Griežtas baldų linijas tarsi sušvelnina šiltos spalvos – įvairių atspalvių geltona, rausva.
Tačiau ne visos spalvos pasiduoda derinamos. Vargu ar žmogus, jei jis ne daltonikas, gerai jausis kambaryje, kurio viena siena ryškiai raudona, o kita – sodriai mėlyna. Kai interjere mėginama suderinti ryškias spalvas, spektre esančios gana toli viena nuo kitos, patalpa dažnai tampa varginanti. Išeitį kartais galima atrasti – per daug aktyvią spalvą „pažaboti“ – įmaišyti baltos spalvos.
Rinkdamiesi kontrastingų spalvų derinius būkite labai atidūs. Atsiminkite, kad prie jų dar reikės derinti baldus.
Vidinės pertvaros suskaido patalpų erdvę

Vidinės pertvaros suskaido patalpų erdvę

Vidines pertvaras galima įrengti ir statant namą, ir darant buto rekonstrukcijų. Tai statybinių apkrovų nelaikančios konstrukcijos, kurias galima išdėstyti pagal kiekvieno žmogaus fantaziją ir poreikius.


Tinkamai parinktas veidrodis privers švytėti net jūsų odą

Tinkamai parinktas veidrodis privers švytėti net jūsų odą

Veidrodis – nuostabus daiktas. Jis ne tik atspindi realybę, bet ir ją pakeičia, parodo tikrą pasaulį ir priverčia patikėti iliuziniu, priartina toli esančius daiktus ir atitolina ranka paliečiamus. Šiomis savybėmis reikia mokėti pasinaudoti,...


Menas Lietuvių namuose - koks jis?

Menas Lietuvių namuose - koks jis?

„Interjeras – tai natūralus sielos atspindys”, - Coco Channel. Daugeliui namai yra šventa vieta, todėl namų dvasios kūrimas šiandien (kaip ir visada) neįsivaizduojamas ne tik be įdomių baldų, netradicinių dizaino ir apšvietimo...


Aukštų lubų dekoravimas

Aukštų lubų dekoravimas

Aukštos lubos – vienas didžiausių patalpų privalumų. Kadangi jos praplečia erdvę, lyginant su žemomis lubomis, atsiranda galimybė kur kas turtingiau dekoruoti ne tik sienas, bet ir pačias lubas. Didelės erdvės užpildymui idealiai...


Technistone plyteles ir plokštes Jūsų interjerui

Technistone plyteles ir plokštes Jūsų interjerui

Technistone dirbtinis akmuo (aglomeratas) gaminamas iš 90% natūralių žaliavų - granito dalelių, kvarcinio smėlio, sukepintų aukštos kokybės poliesterio dervomis ir spalvos pigmentais.


Dizaino tendencijos: kaip šį sezoną atrodys madingi namai?

Dizaino tendencijos: kaip šį sezoną atrodys madingi namai?

Atėjus rudeniui ir atvėsus orams, vis daugiau laiko praleidžiame namuose, todėl dabar puikus metas jais rūpintis: juos dekoruoti ar kiek atnaujinti, kurti jų jaukumą. Apie tai, kokios interjero dizaino tendencijos vyrauja Lietuvoje ir pasaulyje,...


Kaip vaiko spintą paversti žaidimų vieta?

Kaip vaiko spintą paversti žaidimų vieta?

Spintos dažniausiai yra įsivaizduojamos kaip daiktų laikymui skirtas baldas, tačiau pasitelktus vaizduotę šias galima paversti kai kuo daugiau. Kaip jau galėjote suprastis iš pavadinimo šis straipsnis buvo apie spintos pavertimą žaidimų vieta jūsų...


Autentiško interjero sukūrimas

Autentiško interjero sukūrimas

Pakalbėkime apie namus, kuriuose gyventi yra įdomu. Pripažinkime, kad daugumą kūriame intejerą minimalistinį, nes tai "mada", viena spalva, mažai derinių, bet ar nesinori išsiskirti iš masės? Vaida Jurkšaitienė ,interjero dizainerė...


AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija
AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija

Visų rūšių palangių gamyba, pardavimas, montavimas.

Plytelių meistrai
Plytelių meistrai

Plytelių meistrai - profesionalūs, turintys Ilgametę plytelių klijavimo patirtį, įgyvendinę daugelį projektų. Mes patariame, konsultuojame ir atliekame visus plytelių klijavimo darbus

1000 plytelių, parduotuvė - salonas
1000 plytelių, parduotuvė - salonas

Akmens masės, keraminės, klinkerio, fasadų plytelės grindims, sienoms, laiptams, klijai, glaistas - mažmeninė ir didmeninė prekyba. Santechnikos įranga - mažmeninė ir didmeninė prekyba.

Plyteles1.lt
Plyteles1.lt

Esame keraminių ir akmens masės plytelių gamintojų atstovai Lietuvoje, todėl Jums galime pasiūlyti geriausias kainas mūsų rinkoje.

Kad nebūtų šalta, UAB
Kad nebūtų šalta, UAB

Lauko židiniai, biožidiniai, granulinės korsnelės, kapsulės, malkinės krosnelės. Įmonėje dirbantys specialistai atliks visus reikalingus darbus!

Apertura, UAB
Apertura, UAB

LLumar gali patobulinti bet kurios stiklo konstrukcijos savybes, leidžia sutaupyti energijos, padidina naudotojų komfortą ir saugumą, suteikia pastatui naujus dizaino akcentus

OAKY OAK, UAB
OAKY OAK, UAB

Modernaus dizaino ąžuolo masyvo ir metalo baldai. Susikurkite savo svajonių erdvę.

Eurivila UAB
Eurivila UAB

UAB "Eurivila" pagrindinės veiklos sritys yra įvairių tipų žaliuzių gamyba, prekyba ir montavimas.eurivi

Žario paminklai, UAB
Žario paminklai, UAB

Akmens stalviršiai, židinio apdailos, palangės, laiptai.
Tel. +370-61249657

Šviestuvų pasaulis LT, UAB
Šviestuvų pasaulis LT, UAB

Vidaus šviestuvai, lauko šviestuvai, LED produkcija

MOBLER, S.Laskausko I.Į
MOBLER, S.Laskausko I.Į

Miegamojo baldai, virtuvės baldai, lauko baldai, mediniai laiptai, lauko langų ir durų apdaila, svetainės baldai, vonios baldai

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai