Sausio 18d. Šeštadienis

Kontrastų darna gelbsti nuo monotonijos

Peržiūrų skaičius: 55236
Kontrastų darna gelbsti nuo monotonijos

Pasaulis pilnas kontrastų. Ir didesniame ar mažesniame pasaulyje – bute –  jų taip pat neišvengsi. Kontrastai paryškina erdvę, interjerui suteikia energijos ir padaro jį originalų. Tačiau persistengti nereikia. Svarbiausia – suderinti iš pirmo žvilgsnio vienas prie kito netinkančius daiktus. Jei tai pavyksta, nusikratoma monotonijos ir interjeras spinduliuoja jaukia šiluma.

Eksperimentų nauda

Kambariui, apstatytam vienos spalvos ir vieno stiliaus baldais, trūksta pikantiškumo. Suskaičiuokite, kiek skirtingų faktūrų jūsų interjere. Kokios medžiagos yra grindys, baldai, dekoratyviniai elementai, kokios sienos? Ar ne per daug patalpoje vienos rūšies daiktų? Galbūt jie visi minkšti ar vien tik kieti? Bandymas su faktūra – greitas ir pigus būdas pakeisti kambario išvaizdą.
Virtuvėje turi būti lygių paviršių baldai. Bet ji taps jaukesnė, jei sugalvosite joje įkurdinti ką nors minkšto. Pavyzdžiui, ant kėdžių galite padėti pagalvėlių, ant stalo – servetėlių, pakabinti lengvas užuolaidas. Jei miegamasis atrodo „minkštas“ – lovos suapvalintais galais, pūpso pagalvėlės, reikėtų kokio nors kietesnio akcento. Galite pastatyti natūralios medžio faktūros krėslą, tiks medinė širma, kvadrato ar stačiakampio formos stalelis.
Tačiau kontrastingos faktūros neturi atrodyti kaip atsitiktiniai fragmentai. Jos neturi kristi į akis, o tik paryškinti ir pagyvinti bendrą vaizdą.

Stilių sintezė

Senoviniai baldai gali labai gerai atrodyti ir šiuolaikiniame bute. Statydami senus baldus šalia šiuolaikinių, pasistenkite, kad jie tarp savęs derintųsi. Stilių galima maišyti. Pavyzdžiui, barokinė skrynia tiks šalia tiesių linijų kanapos, tačiau reikia atsižvelgti į baldų ir kambario, kuriame jie stovės, harmoniją. Žinokite, kad modernūs, griežtokų linijų baldai netinka kambaryje su reljefiniais ornamentais puoštomis lubomis, ypač dažytomis viena spalva.
Kaip pritaikyti skirtingo stiliaus baldus, variantų labai daug. Moderniais baldais apstatytame kambaryje savo vietą gali rasti restauruota komoda, etažerė ar stalelis raižytomis kojomis. Ant jų galite pastatyti tinkamą šviestuvą, vazą ar senovinę statulėlę. Pagalvokite, galbūt tada derėtų pakeisti užuolaidas? Gal labiau tiktų sunkesnės, storesnės medžiagos?
Seni daiktai priverčia į save pažvelgti kitu žvilgsniu. Kartais atrodo, kad jie ir buvo sukurti tam, kad sujungtų sena ir nauja. Restauruotą medinę skrynią galima naudoti kaip televizoriaus staliuką, atnaujintas stalelis puikiai tiks telefono aparatui padėti.
Itin mėgstama yra modernaus ir kaimiško stilių sintezė. Jei ji gerai apgalvota, interjeras tampa daug jaukesnis.

Spalvų fantazija

Spalvos veikia ne tik žmogaus nuotaiką, bet ir pojūčius. Gamtoje žmogus jaučiasi geriausiai, nes joje viskas natūraliai suderinta. Tad ir interjere visos spalvos turi derėti. Derinti galima net, atrodo, nesuderinamas spalvas. Miegamajame tiks kontrastinga balta ir mėlyna spalvos, mediniai baldai. Sodrios spalvos plono audinio užuolaidos dera prie šiurkščios faktūros ramių spalvų kilimo. Griežtas baldų linijas tarsi sušvelnina šiltos spalvos – įvairių atspalvių geltona, rausva.
Tačiau ne visos spalvos pasiduoda derinamos. Vargu ar žmogus, jei jis ne daltonikas, gerai jausis kambaryje, kurio viena siena ryškiai raudona, o kita – sodriai mėlyna. Kai interjere mėginama suderinti ryškias spalvas, spektre esančios gana toli viena nuo kitos, patalpa dažnai tampa varginanti. Išeitį kartais galima atrasti – per daug aktyvią spalvą „pažaboti“ – įmaišyti baltos spalvos.
Rinkdamiesi kontrastingų spalvų derinius būkite labai atidūs. Atsiminkite, kad prie jų dar reikės derinti baldus.
Švediško stiliaus interjeras

Švediško stiliaus interjeras (1)

Skandinavų dizainas tampa vis populiaresnis. Didelį populiarumą įgavo ne tiktai skandinavų dizainerių ypatingos lempos ir kartais savotiški, netgi asketiški baldai, bet ir švediško stiliaus motyvai bei dekoracijos elementai interjere. Švediškam...


Plytelių dekoras

Plytelių dekoras

Pamėgta dekoro bei apdailos priemonė gyvenamojo būsto interjere yra keraminės plytelės. Anksčiau jas klijuodavo tik sanitariniuose mazguose, virtuvėse ir kai kuriose pagalbinėse patalpose.Šiandien keramika pamažu užkariauja visą namo interjerą....


Aerografija - dailininkų atsakas tapetų ir dažų įvairovei

Aerografija - dailininkų atsakas tapetų ir dažų įvairovei

Skoniui ir piniginės storiui statybinių medžiagų įvairovės laikais tapus pagrindiniais veiksniais įrengiant būstą, ima populiarėti netradiciniai sprendimai. Vienas iš jų - aerografijos naudojimas sienų apdailoje - mūsų šalyje įgyja vis daugiau...


Stiklinė palangė

Stiklinė palangė

Palangė, atrodytų, nėra gyvybiškai svarbi ir itin vaizduotę kaitinanti vieta namuose. Bet nebūtų jos – ir pasidarytų nejauku. Juk palangės paskirtis ne tokia ir paprasta – ji suteikia langui išbaigtumo, paslepia sienos ir lango rėmo...


Lotoso efektas plautuvėje

Lotoso efektas plautuvėje

Higiena ir švara. Kas yra apsaugos „Ultraclean“ ir „Microstop“? Tai pažangios technologijos, nuolat saugančios „Plados“ granitines plautuves nuo nešvarumų, dėmių, kvapų ir bakterijų.


Proginis židinio dekoravimas

Proginis židinio dekoravimas

Apie tai, kaip galėtume skoningai papuošti namus, o tiksliau – židinį esame šiek tiek kalbėję analizuodami, kaip ir kokius kabinti paveikslus virš židinio. Šį kartą norime atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad židinys yra puiki vieta dekoruoti...


YVES DELORME – tekstilė Jūsų namų jaukumui

YVES DELORME – tekstilė Jūsų namų jaukumui

2014 metų pavasario - vasaros kolekcijas sukurti įkvepė lengvas vasaros brizas. Yves Delorme pristato lengvutį spalvų žaismą, švelnų charakterį, verbenų gaivą, lauko gėlių jūroje paskendusius žiedlapius, aksominį drugelių plazdesį ir vasaros...


Pradedame gruodžio mėnesį su nuolaidomis!

Pradedame gruodžio mėnesį su nuolaidomis!

tapetas.lt – tai internetinė parduotuvė, skirta visiems, norintiems greitai ir be statybinių dulkių išdekoruoti savo būste sienas ar lubas skystais tapetais.


Soliteka, UAB
Soliteka, UAB

Soliteka, UAB - roletų, žaliuzių, romanečių gamyba Kaune.

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Rimar Statyba, UAB

Kandelas, UAB
Kandelas, UAB

Mes padedame sukurti šviesius ir jaukius namus

Miško šviesos, MB
Miško šviesos, MB

Lauko apšvietimas, vidaus apšvietimas, šventinis apšvietimas, konsultacijos, įrengimas

AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija
AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija

Visų rūšių palangių gamyba, pardavimas, montavimas.

Harvuda, UAB
Harvuda, UAB

Vienetinių baldų gamyba. Baldai verslui ir namams...

Akmens šalis, UAB "Rudmarma"
Akmens šalis, UAB "Rudmarma"

Akmens apdirbimas. Akmens gaminiai, marmuro ir granito plokštės, židiniai, židinių apdaila, laiptai, palangės - gamyba, prekyba.

J.Matukonio I.P.G.Į
J.Matukonio I.P.G.Į

Dažai metalo konstrukcijoms, dažai medienai, dažai išorės / vidaus apdailai, dažymo patarimai

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

plyteles247.lt
plyteles247.lt

Akmens masės plytelės, keraminės plytelės laukui ir vidui

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.