Gegužės 30d. Šeštadienis

Kaip sukurti tobulą miegamajį?

2015 Liepos 2d.
Peržiūrų skaičius: 34940

Miegamasis – tai toks namų kampelis, kuriame praleidžiame tikrai nemažai laiko, todėl nevertėtų tingėti įdėti daugiau pastangų, įrenginėjant šį kamabrį. Svarbiausia, jog visa tai darysite sau patiems, vardan to, kad jūsų miegamasis teiktų jums komfortą dienos metu, bei saldų miegą ir gerą poilsį naktį.

Visų pirma, reikėtų pabrėžti tai, jog tobulas miegamasis, kiekvienam individualiai yra vis kitoks. Kiekvienas vadovaujasi savo skoniu ir savo "tobulumo" suvokimu.

Vieniems, tobulas miegamasis, tai - perlo baltumo sienos, švelniai kreminės spalvos užuolaidos, minimalizmu dvelkianti aplinka.

Kitiems - kuo daugiau detalių, kuo daugiau ryškių spalvų, aplikacijų, ar dekoracijų.

Tačiau yra tokių taisyklių, į kurias, kuriant miegamojo kambario interjerą, vertėtų dėmesį atkreipti visiems:

1.Visų pirma, derėtų atsakingai rinktis patalynę, kurioje miegate.

Tai viena svarbiausių detalių, norint tobulai įsirengti miegamąjį. Patalynė, tai kur kas svarbiau, nei interjerą puošianti detalė, ji visų pirma skirta patogiam ir saldžiam nakties miegui. Būtent patalynei  pinigų gailėti nevertėtų, nes nuo audinių, kuriais kūną apgaubiate kiekvieną naktį, priklauso jūsų pačių ir jūsų artimųjų sveikata, bei miego kokybė.

Pradėti rinktis patalynę savo miegamąjam, pirmiausia, derėtų nuo audinio medžiagos. Ji turėtų būti iš natūralaus pluošto, o ne sintetikos, kad miegant leistų jūsų odai kvėpuoti, kad būtų laidi orui, nesikauptų grybeliai, ir nesiveistų dulkių erkutės. Labiausiai patartina rinktis medvilnės ir drobės audinius, nes jie yra sveikesni mūsų odai, nesukelia alergijos, yra laidūs orui - kas yra nepaprastai svarbu mūsų bendrai sveikatai, bei kokybiškam miegui. Pasirinkus sintetinius, nemalonius lietimui audinius, vien dėl to, kad jie labiau dera prie miegamojo sienų, ar bendro interjero, jūs vėliau  gailėsitės, nes nesijausite pailsėję ir išsimiegoję, o galiausiai galite sulaukti ir nemalonių odos problemų.

Sekantis aspektas, renkantis patalynę, būtų - spalvos.

Tai galbūt atrodo nelabai svarbus dalykas, jei tik patalynės spalva dera prie viso kambario interjero, tačiau iš tiesų, tai labai svarbu.

Psichologiškai įrodyta, jog splavos turi labai daug įtakos mūsų poilsiui. Jei patalynės spalvos, ar raštas malonus akiai, bei prisilietimams, jei norisi į ją nerti kasnakt, tuomet ir miegas yra kur kas kokybiškenis, ir pasiilsima geriau.

Kuomet spalvos erzina akis, o susitaikoma su tuo tik todėl, kad būtent jos tinka prie miegamojo sienų, ar baldų, poilsis nebūna toks kokybiškas. Rėžiančios akį spalvos, yra per aštrios miego patalynei, nes tai įtempia, ir neleidžia kūnui, smegenims bei regai pilnai atsipalaiduoti. Todėl miegui derėtų rinktis kiek švelnesnių splavų patalynę, arba bent jau malonių akiai raštų, ar mėgstamų spalvų gamą.

Taigi visas miegamojo kambario interjeras prasideda nuo lovos. Būtent prie patartina geriausia derinti visą kitą.

2.Antra, nuo ko prasideda tobulo kambario interjeras, tai įvairios, įdomios, neįprastos detalės, puošiančios ir kuriančios išskirtinumą - miegamojo aksesuarai. Būtent tai padeda, miegamąjį kambarį paversti stilingu.

Norint į miegamojo kambarį įnešti stilingumo ir dienos metu, į pagalbą reikėtų pasitelkti įvairius pledukus, bei pagalvėles, įvairias, bei kuo įdomesnes pliušines dekoracijas, kurios dienos metu, gali rymoti, ant gražiu užtiesalu apklotos, lovos.

Viską reikia daryti naudojantis derinimo principu. Derinama pagal spalvas, bei stilių. Be pledukų ir įvairių dekoratyvinių pagalvėlių, galima kambarį puošti ir įvairiomis nedidukėmis lentynėlėmis, stalinėmis lempelėmis, paveiksliukais ir kt.

Svarbiausia neperspausti ir nepadauginti miegamojo aksesuarų, kad visa tai atrodytų tvarkinga ir skoninga.

3.Trečioje, pagal svarbą, miegamojo interjero kūrimo vietoje būtų - kiliminė danga, šalia lovos.

Tai tikrai gana svarbi miegamojo kambario detalė, kadangi nuo pirmojo žingsnio iš lovos, priklauso didžioji dalis savijautos, kurią jausime dieną. Taip pat tai labai įtakoją ir mūsų nuotaiką.

Juk kur kas maloniau, ką tik pabudus žengsti žingsnį ant minkšto ir pūkuoto kilimo, į kūrį tiesiog maloniai įneria mūsų pėda, negu lipant iš lovos, pačiu pirmu prisilietimu pajusti nejaukų kietumą, ir šaltų grindų prisilietimą.

Be to, kilimai taip pat puiki interjero detalė, papildanti jūsų miegamojo įvaizdį. Tai gali būti vientisa kiliminė danga, arba atskiri kilimėliai šalia lovos. Spalva bei tekstūra priklauso nuo jūsų kuriamo interjero, bei jūsų poreikių.

Tačiau, kaip ir patalynę, kilimėlius patartina rinktis iš natūralaus audinio, kuo malonesnio prisilietimams. Tai gali būti - medvilnės, odos kilimėliau, arba pūkų, ar su kutosais, tokie nuo kurių nesinorėtų nužengti.

4. Miegamajame labai svarbus aspektas, yra apšvietimas. Dieną - gerai kambarį apšviečianti dienos šviesa, o naktį - jauki naktinė lempelė, ar kelios blausesnės šviesos lempos.

Šios lempelės ir lempos, jūsų miegamajį paverčia tiesiog nepaprasta ramybės oaze. Leidžia atsipalaiduoti nuo dienos rūpesčių, atsiriboti nuo bėdų, ir panirti į jaukią tobulo miegamojo atmosferą. Taigi jos ne tik padailina miegamojo interjerą, bet ir paskatina jūsų puikią nuotaiką, vidinę ramybę. Lyg kviesdamos panirti į sapnų karalystę.

O tai tiesiog būtina, kuriant tobulą miegamąjį. Viskas jame turi raminti, ir atitinkamai nuo dienos laikotarpio, skatinti arba - miegoti, arba - keltis.

Geras miegamojo apšvietimas dienos metu, svarbus tuo, jog paskatina greičiau atsibusti, eiti į šviesią dieną. Kuo daugiau spindulių sėkmingai patenka į kambarį, tuo geresnis rytas būna nuotaikos prasme, bei tuomet pavyksta lengviau nubusti iš miegų ir atsikelti. O beje saulės spinduliai, vienas pagrindinių D vitamino šaltinių, todėl sugavę pirmus rytinius saulės spindulius, jaučiamės dar ir laimingesni.

Taigi dienos šviesa dieną ir lempų šviesa naktį, yra vienas pagrindinių mūsų saldaus miego ir geros nuotaikos visai dienai užtaisas. Taigi tai būtina tobulam miegamąjam.

5.Paskutinis, tačiau ne mažiau svarbus aspektas, įrenginėjant tobulą miegamąjį, yra tai, jog reikia suprasti, kad miegamasis skirtas tiktai poilsiui, bet tikrai ne elektronikos prietaisams laikyti, ar jais naudotis.

Miegamasis, toks kambarys, kuris turi teikti visišką poilsį, leisti atsiriboti nuo pašalinių veiksnių, triukšmo, kitų žmonių. Aišku, tai nereiškia, jog miegamąjame jokiu būdu negali būti televizoriaus, ar radijo imtuvo. Tačiau, jei žinote, jog neatsispirsite pagundai įsijungti televizorių, kuomet geriau ilsėtis, tokiu atveju, jo tiesiog nestatykite miegamąjame. Jeigu jums geriau miegasi prie šiokio tokio šurmulio, tuomet kur kas labiau patartina miegamąjame pasistatyti radijo imtuvą. Prieš miegant, galima paklausyti ramios muzikos, kuri puikiai padės atpalaiduoti, tiek kūna, tiek siela, išvalys mintis.

Tobulas miegamasis, tai tas kuris neprigrūstas nereikalingos technikos, ar baldų. Tai kambarys skirtas poilsiui, taigi geriausia jums patiems bus, jeigu šiame kambaryje apsieisite be nereikalingų pribombasų.

Taigi, šie patarimai tikrai turėtų padėti susikurti tobulą miegamąjį kiekvienam. Naudokitės jais, tačiau įpinkite ir savo fantazijos, darykite viską pagal savo skonį, ir jūsų miegamasis tikrai taps stilingu, skoningu - Tobulu.


Reikia karnizo? Dabar jų pasirinkimas pats įvairiausias

Reikia karnizo? Dabar jų pasirinkimas pats įvairiausias

Nors šiandieninė langų uždangų rinka siūlo pačius įvairiausius sprendimus, dieninės užuolaidos namuose irgi nepraranda populiarumo. Kaip pastebi užuolaidomis prekiaujantys salonai, šio tipo uždengimų populiarumas nesumažėjo, priešingai, naujos...


Kaip suplanuoti vaiko kambarį

Kaip suplanuoti vaiko kambarį

Kambario vaikui įrengimas ir dekoravimas yra vienas smagesnių ir mielesnių darbų visame namo ar buto remonto maratone. Projektuojant erdvę mažyliui tenka prisiminti ne tik vaikystę, bet ir skaitytas pasakas bei jų personažus. Būtina į pagalbą...


Kaip vaiko spintą paversti žaidimų vieta?

Kaip vaiko spintą paversti žaidimų vieta?

Spintos dažniausiai yra įsivaizduojamos kaip daiktų laikymui skirtas baldas, tačiau pasitelktus vaizduotę šias galima paversti kai kuo daugiau. Kaip jau galėjote suprastis iš pavadinimo šis straipsnis buvo apie spintos pavertimą žaidimų vieta jūsų...


Protingas namas. Kas tai?

Protingas namas. Kas tai?

Sąvoka Protingas namas vartojama jau keliolika metų, tačiau kiekvienas jį įsivaizduojame kitaip. Vieniems tai muzikos paskirstymas po visus kambarius, kitiems – patogus šviesų ar mikroklimato valdymas, tretiems – energiją taupančios...


Nuo idėjos iki rezultato

Nuo idėjos iki rezultato

Rugsėjo 20 - 22 dienomis didžiausias parodų organizatorius Vakarų Lietuvoje UAB „Expo vakarai“ kviečia klaipėdiečius ir miesto svečius į „Švyturio“ areną. Kas gi laukia lankytojų? Nauja, išskirtinė interjero ir dizaino...


Išmanusis stiklas iš „Mavy studija“

Išmanusis stiklas iš „Mavy studija“

UAB „Mavy Studija“ visada ieško naujovių, šiandien prisato naujausią technologiją „Smart Glass“. Kas tai? Tai visiškai naujas atradimas Lietuvos rinkoje, leidžiantis valdyti stiklo transparentines savybes. Paprasčiau sąkant...


Vizitinė buto kortelė

Vizitinė buto kortelė

Pažintis su namais prasideda nuo prieškambario. Čia sutinkami svečiai, čia jie susidaro pirmą įspūdį apie butą. Prieškambaryje su drabužiais tarsi atsikratoma visų iš lauko atsineštų rūpesčių ir puolama į jaukių namų glėbį. Prieškambaris turi...


Reviziniai liukai – individualūs ir tiksliai pritaikyti

Reviziniai liukai – individualūs ir tiksliai pritaikyti

Stilingame ir brangiame interjere visos detalės turi derėti. Tačiau kartais estetinį vaizdą sudarko privalomi techniniai reikalavimai, tokie kaip būtinybė sienose bei lubose įrengti revizinius liukus.


Celestina, UAB "Renversa"
Celestina, UAB "Renversa"

Celestina, UAB - užuolaidų salonas!

JUNG VILNIUS, UAB
JUNG VILNIUS, UAB

"Protingo namo" valdymo elementai, standartiniai ir prabangaus dizaino jungikliai

AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija
AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija

Visų rūšių palangių gamyba, pardavimas, montavimas.

OAKY OAK, UAB
OAKY OAK, UAB

Modernaus dizaino ąžuolo masyvo ir metalo baldai. Susikurkite savo svajonių erdvę.

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Rimar Statyba, UAB

Plyteles1.lt
Plyteles1.lt

Esame keraminių ir akmens masės plytelių gamintojų atstovai Lietuvoje, todėl Jums galime pasiūlyti geriausias kainas mūsų rinkoje.

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

Terasus, UAB
Terasus, UAB

Didelis lauko baldų pasirinkimas. Valgomojo komplektai, minkšti komplektai, krėslai ir gultai.

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

Šviestuvų pasaulis LT, UAB
Šviestuvų pasaulis LT, UAB

Vidaus šviestuvai, lauko šviestuvai, LED produkcija

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.