Sausio 24d. Sekmadienis

Kaip sukurti tobulą miegamajį?

2015 Liepos 2d.
Peržiūrų skaičius: 34940

Miegamasis – tai toks namų kampelis, kuriame praleidžiame tikrai nemažai laiko, todėl nevertėtų tingėti įdėti daugiau pastangų, įrenginėjant šį kamabrį. Svarbiausia, jog visa tai darysite sau patiems, vardan to, kad jūsų miegamasis teiktų jums komfortą dienos metu, bei saldų miegą ir gerą poilsį naktį.

Visų pirma, reikėtų pabrėžti tai, jog tobulas miegamasis, kiekvienam individualiai yra vis kitoks. Kiekvienas vadovaujasi savo skoniu ir savo "tobulumo" suvokimu.

Vieniems, tobulas miegamasis, tai - perlo baltumo sienos, švelniai kreminės spalvos užuolaidos, minimalizmu dvelkianti aplinka.

Kitiems - kuo daugiau detalių, kuo daugiau ryškių spalvų, aplikacijų, ar dekoracijų.

Tačiau yra tokių taisyklių, į kurias, kuriant miegamojo kambario interjerą, vertėtų dėmesį atkreipti visiems:

1.Visų pirma, derėtų atsakingai rinktis patalynę, kurioje miegate.

Tai viena svarbiausių detalių, norint tobulai įsirengti miegamąjį. Patalynė, tai kur kas svarbiau, nei interjerą puošianti detalė, ji visų pirma skirta patogiam ir saldžiam nakties miegui. Būtent patalynei  pinigų gailėti nevertėtų, nes nuo audinių, kuriais kūną apgaubiate kiekvieną naktį, priklauso jūsų pačių ir jūsų artimųjų sveikata, bei miego kokybė.

Pradėti rinktis patalynę savo miegamąjam, pirmiausia, derėtų nuo audinio medžiagos. Ji turėtų būti iš natūralaus pluošto, o ne sintetikos, kad miegant leistų jūsų odai kvėpuoti, kad būtų laidi orui, nesikauptų grybeliai, ir nesiveistų dulkių erkutės. Labiausiai patartina rinktis medvilnės ir drobės audinius, nes jie yra sveikesni mūsų odai, nesukelia alergijos, yra laidūs orui - kas yra nepaprastai svarbu mūsų bendrai sveikatai, bei kokybiškam miegui. Pasirinkus sintetinius, nemalonius lietimui audinius, vien dėl to, kad jie labiau dera prie miegamojo sienų, ar bendro interjero, jūs vėliau  gailėsitės, nes nesijausite pailsėję ir išsimiegoję, o galiausiai galite sulaukti ir nemalonių odos problemų.

Sekantis aspektas, renkantis patalynę, būtų - spalvos.

Tai galbūt atrodo nelabai svarbus dalykas, jei tik patalynės spalva dera prie viso kambario interjero, tačiau iš tiesų, tai labai svarbu.

Psichologiškai įrodyta, jog splavos turi labai daug įtakos mūsų poilsiui. Jei patalynės spalvos, ar raštas malonus akiai, bei prisilietimams, jei norisi į ją nerti kasnakt, tuomet ir miegas yra kur kas kokybiškenis, ir pasiilsima geriau.

Kuomet spalvos erzina akis, o susitaikoma su tuo tik todėl, kad būtent jos tinka prie miegamojo sienų, ar baldų, poilsis nebūna toks kokybiškas. Rėžiančios akį spalvos, yra per aštrios miego patalynei, nes tai įtempia, ir neleidžia kūnui, smegenims bei regai pilnai atsipalaiduoti. Todėl miegui derėtų rinktis kiek švelnesnių splavų patalynę, arba bent jau malonių akiai raštų, ar mėgstamų spalvų gamą.

Taigi visas miegamojo kambario interjeras prasideda nuo lovos. Būtent prie patartina geriausia derinti visą kitą.

2.Antra, nuo ko prasideda tobulo kambario interjeras, tai įvairios, įdomios, neįprastos detalės, puošiančios ir kuriančios išskirtinumą - miegamojo aksesuarai. Būtent tai padeda, miegamąjį kambarį paversti stilingu.

Norint į miegamojo kambarį įnešti stilingumo ir dienos metu, į pagalbą reikėtų pasitelkti įvairius pledukus, bei pagalvėles, įvairias, bei kuo įdomesnes pliušines dekoracijas, kurios dienos metu, gali rymoti, ant gražiu užtiesalu apklotos, lovos.

Viską reikia daryti naudojantis derinimo principu. Derinama pagal spalvas, bei stilių. Be pledukų ir įvairių dekoratyvinių pagalvėlių, galima kambarį puošti ir įvairiomis nedidukėmis lentynėlėmis, stalinėmis lempelėmis, paveiksliukais ir kt.

Svarbiausia neperspausti ir nepadauginti miegamojo aksesuarų, kad visa tai atrodytų tvarkinga ir skoninga.

3.Trečioje, pagal svarbą, miegamojo interjero kūrimo vietoje būtų - kiliminė danga, šalia lovos.

Tai tikrai gana svarbi miegamojo kambario detalė, kadangi nuo pirmojo žingsnio iš lovos, priklauso didžioji dalis savijautos, kurią jausime dieną. Taip pat tai labai įtakoją ir mūsų nuotaiką.

Juk kur kas maloniau, ką tik pabudus žengsti žingsnį ant minkšto ir pūkuoto kilimo, į kūrį tiesiog maloniai įneria mūsų pėda, negu lipant iš lovos, pačiu pirmu prisilietimu pajusti nejaukų kietumą, ir šaltų grindų prisilietimą.

Be to, kilimai taip pat puiki interjero detalė, papildanti jūsų miegamojo įvaizdį. Tai gali būti vientisa kiliminė danga, arba atskiri kilimėliai šalia lovos. Spalva bei tekstūra priklauso nuo jūsų kuriamo interjero, bei jūsų poreikių.

Tačiau, kaip ir patalynę, kilimėlius patartina rinktis iš natūralaus audinio, kuo malonesnio prisilietimams. Tai gali būti - medvilnės, odos kilimėliau, arba pūkų, ar su kutosais, tokie nuo kurių nesinorėtų nužengti.

4. Miegamajame labai svarbus aspektas, yra apšvietimas. Dieną - gerai kambarį apšviečianti dienos šviesa, o naktį - jauki naktinė lempelė, ar kelios blausesnės šviesos lempos.

Šios lempelės ir lempos, jūsų miegamajį paverčia tiesiog nepaprasta ramybės oaze. Leidžia atsipalaiduoti nuo dienos rūpesčių, atsiriboti nuo bėdų, ir panirti į jaukią tobulo miegamojo atmosferą. Taigi jos ne tik padailina miegamojo interjerą, bet ir paskatina jūsų puikią nuotaiką, vidinę ramybę. Lyg kviesdamos panirti į sapnų karalystę.

O tai tiesiog būtina, kuriant tobulą miegamąjį. Viskas jame turi raminti, ir atitinkamai nuo dienos laikotarpio, skatinti arba - miegoti, arba - keltis.

Geras miegamojo apšvietimas dienos metu, svarbus tuo, jog paskatina greičiau atsibusti, eiti į šviesią dieną. Kuo daugiau spindulių sėkmingai patenka į kambarį, tuo geresnis rytas būna nuotaikos prasme, bei tuomet pavyksta lengviau nubusti iš miegų ir atsikelti. O beje saulės spinduliai, vienas pagrindinių D vitamino šaltinių, todėl sugavę pirmus rytinius saulės spindulius, jaučiamės dar ir laimingesni.

Taigi dienos šviesa dieną ir lempų šviesa naktį, yra vienas pagrindinių mūsų saldaus miego ir geros nuotaikos visai dienai užtaisas. Taigi tai būtina tobulam miegamąjam.

5.Paskutinis, tačiau ne mažiau svarbus aspektas, įrenginėjant tobulą miegamąjį, yra tai, jog reikia suprasti, kad miegamasis skirtas tiktai poilsiui, bet tikrai ne elektronikos prietaisams laikyti, ar jais naudotis.

Miegamasis, toks kambarys, kuris turi teikti visišką poilsį, leisti atsiriboti nuo pašalinių veiksnių, triukšmo, kitų žmonių. Aišku, tai nereiškia, jog miegamąjame jokiu būdu negali būti televizoriaus, ar radijo imtuvo. Tačiau, jei žinote, jog neatsispirsite pagundai įsijungti televizorių, kuomet geriau ilsėtis, tokiu atveju, jo tiesiog nestatykite miegamąjame. Jeigu jums geriau miegasi prie šiokio tokio šurmulio, tuomet kur kas labiau patartina miegamąjame pasistatyti radijo imtuvą. Prieš miegant, galima paklausyti ramios muzikos, kuri puikiai padės atpalaiduoti, tiek kūna, tiek siela, išvalys mintis.

Tobulas miegamasis, tai tas kuris neprigrūstas nereikalingos technikos, ar baldų. Tai kambarys skirtas poilsiui, taigi geriausia jums patiems bus, jeigu šiame kambaryje apsieisite be nereikalingų pribombasų.

Taigi, šie patarimai tikrai turėtų padėti susikurti tobulą miegamąjį kiekvienam. Naudokitės jais, tačiau įpinkite ir savo fantazijos, darykite viską pagal savo skonį, ir jūsų miegamasis tikrai taps stilingu, skoningu - Tobulu.


Tapetų klijavimas

Tapetų klijavimas

Jei tapetų raštų nereikia derinti skersine kryptimi, jų ilgis nustatomas pagal patalpos aukštį nuo lubų iki grindų, pridedant 10 cm užlenkti viršuje ir apačioje. Pažymima pirma juosta ir nukerpama. Jei patalpos aukštis vienodas, atkerpama keletas...


Kvadratinio metro plote – miegamasis, darbo ir meditacijos kambariai

Kvadratinio metro plote – miegamasis, darbo ir meditacijos kambariai

Įsivaizduokite vonios dydžio namuką. Ir vis tik atsiranda nutrūktgalvių, kurie ryžtasi gyventi tokio dydžio namuose. „Spaceflavor“ sukurtoje mobilioje gyvenamojoje patalpoje telpa miegamasis, darbo kambarys, o ant „stogo“...


Lotoso efektas plautuvėje

Lotoso efektas plautuvėje

Higiena ir švara. Kas yra apsaugos „Ultraclean“ ir „Microstop“? Tai pažangios technologijos, nuolat saugančios „Plados“ granitines plautuves nuo nešvarumų, dėmių, kvapų ir bakterijų.


IRIS pristato: Naujos PARADYZ plytelių kolekcijos

IRIS pristato: Naujos PARADYZ plytelių kolekcijos (1)

Besižiaugdami likusiomis vasaros dienomis, stengiamės jas įnešti ir į namus: jaukiomis ir šiltomis spalvomis puošiame namus, subtiliais atspalviais įnešame geros nuotaikos ir taip bandome išlaikyti šiltumą ir dvasingumą. Prie šio proceso mielai...


Pasikvieskime geriausius jausmus į namus – gėlių motyvai miegamajame

Pasikvieskime geriausius jausmus į namus – gėlių motyvai miegamajame

Gėlės dažnai turi savo reikšmes, jos simbolizuoja įvairias dvasines ir moralines žmonijos vertybes, nuoširdumą kitiems. Jos ypač mėgstamos tiek puošti namus gyvai, tiek įprasminamos per įvairius dekoro elementus – paveikslus, sienų puošybą...


Siaurų koridorių dekoravimo subtilybės

Siaurų koridorių dekoravimo subtilybės

Gyvenant daugiabutyje susiduriame su viena interjero problema – mažais ir siaurais koridoriais. Tokie koridoriai gali sukelti tikrą galvos skausmą kuriant jų interjerą. Vienok, juos reikia kažkaip užpildyti, kad koridorius neliktų tik...


Autentiško interjero sukūrimas

Autentiško interjero sukūrimas

Pakalbėkime apie namus, kuriuose gyventi yra įdomu. Pripažinkime, kad daugumą kūriame intejerą minimalistinį, nes tai "mada", viena spalva, mažai derinių, bet ar nesinori išsiskirti iš masės? Vaida Jurkšaitienė ,interjero dizainerė...


Tinkamai parinktas veidrodis privers švytėti net jūsų odą

Tinkamai parinktas veidrodis privers švytėti net jūsų odą

Veidrodis – nuostabus daiktas. Jis ne tik atspindi realybę, bet ir ją pakeičia, parodo tikrą pasaulį ir priverčia patikėti iliuziniu, priartina toli esančius daiktus ir atitolina ranka paliečiamus. Šiomis savybėmis reikia mokėti pasinaudoti,...


Lanvita, UAB
Lanvita, UAB

UAB „LANVITA“ siūlo įtempiamų lubų projektavimą, profesionalias montavimo paslaugas, kvalifikuotą konsultaciją.

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

EUROKERAMIKA, UAB
EUROKERAMIKA, UAB

Keraminės, akmens masės, klinkerio plytelės, stiklo mozaikos, betono mozaikos (teraco), fasadinės plytos, klinkerio trinkelės kiemui ar šaligatviui.

J.Matukonio I.P.G.Į
J.Matukonio I.P.G.Į

Dažai metalo konstrukcijoms, dažai medienai, dažai išorės / vidaus apdailai, dažymo patarimai

Žario paminklai, UAB
Žario paminklai, UAB

Akmens stalviršiai, židinio apdailos, palangės, laiptai.
Tel. +370-61249657

Akmens šalis, UAB "Rudmarma"
Akmens šalis, UAB "Rudmarma"

Akmens apdirbimas. Akmens gaminiai, marmuro ir granito plokštės, židiniai, židinių apdaila, laiptai, palangės - gamyba, prekyba.

plyteles247.lt
plyteles247.lt

Akmens masės plytelės, keraminės plytelės laukui ir vidui

OAKY OAK, UAB
OAKY OAK, UAB

Modernaus dizaino ąžuolo masyvo ir metalo baldai. Susikurkite savo svajonių erdvę.

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Rimar Statyba, UAB

Plytelių meistrai
Plytelių meistrai

Plytelių meistrai - profesionalūs, turintys Ilgametę plytelių klijavimo patirtį, įgyvendinę daugelį projektų. Mes patariame, konsultuojame ir atliekame visus plytelių klijavimo darbus

Harvuda, UAB
Harvuda, UAB

Vienetinių baldų gamyba. Baldai verslui ir namams...

Terasus, UAB
Terasus, UAB

Didelis lauko baldų pasirinkimas. Valgomojo komplektai, minkšti komplektai, krėslai ir gultai.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.