Lapkričio 19d. Antradienis

Interjerui pagyvinti – potėpiai teptuku

Peržiūrų skaičius: 65288
Interjerui pagyvinti – potėpiai teptuku

Ant sienos, prie kurios stovi drabužių kabykla, nupiešta skrybėlė, o prie batų dėžės – milžiniško dydžio basutė. Toks vaizdas, kuriuo tarsi pratęsiamas prieškambario baldas, gyvenamajai aplinkai suteikia intrigos, netikėtumo ir žaismingumo. Tai tik keletas idėjų, kurias dekoruojant būstą įgyvendinti siūlo studijos "Interjero projektai" dizainerė Rūta Kimantaitė.

Populiariausios – gėlės

Gėlėmis, geometriniais ornamentais, abstrakcijomis, įvairiomis kompozicijomis ar kitomis netikėtomis formomis sienas marginanti vilnietė menininkė naudoja tradicines sienų dažymo priemones. Teptukus ir akrilinius dažus.

R.Kilmanaitės teigimu, norint dekoruoti vaikų kambarį, galima rinktis mažosioms atžaloms patinkančius animacinių filmų herojus. O įrengiant berniuko kambarį ant sienų įamžinti mėgstamo modelio mašiną ar lėktuvą. Tai vaiko kambariui suteiks jaukumo ir padės sukurti artimą aplinką.

Suaugusieji dažniausiai pirmenybę teikia gamtos vaizdams. Ypač mėgsta gėles: vandens lelijas, sakuras, šakeles ar gėlę primenančias abstrakcijas. Rečiau norima įamžinti žmogaus figūrą. Vis dėlto dizainerė prisiminė, kad vienam jos bendradarbiui yra tekę su užsakovais svarstyti, kaip ant plokštumos perkelti tam tikrus erotikos elementus.

Išlavintą skonį turintys klientai sienas dekoruoti pageidauja ir neįprastais piešiniais. "Pasitaiko, kad užsakovas nori tokio piešinio, kokie būdavo senovės Egipte, Romoje, atkartoti kolonų puošybą arba sukurti prancūziško stiliaus dekoraciją", – šypsojosi R.Kilmanaitė.

Anot dizainerės, ant sienų galima perkelti ne tik mažus, bet ir nestandartinio dydžio vaizdus. Tarkim, jei užsakovas pageidauja didesnio animacinio filmo personažo ar gyvūno nei jis yra iš tikrųjų, reikia projektorius. "Gyvūną ar žmogų sudėtinga identiškai nupiešti, todėl norint kuo tiksliau atkurti jo formas, naudojamas projektorius", – tapybos subtilybes vardijo R.Kilmanaitė.

Dekoracija – ne ilgaamžė

Dizainerės teigimu, tapyba ant sienų akriliniais dažais nėra ilgaamžė. Jais nudažomas tik paviršius. Todėl, norint, kad tokia dekoracija ilgiau išliktų, sieną galima padengti apsauginiu sluoksniu – specialiu dažų rišikliu. Tačiau tai nebūtina.

Kiek metų toks piešinys gali džiuginti? R.Kilmanaitė tvirtino, kad tiek pat, kiek ir siena, kol jos nesubraižo ar nesutepa. Akriliniais dažais nutapytas piešinys greitai išdžiūva, todėl prie sienos jau kitą dieną galima stumti baldus. Norimą vaizdą ar kompoziciją galima sukurti per kelias dienas. Jei piešinys sudėtingesnis ir didesnis, darbas gali užtrukti ir savaitę.

R.Kilmanaitė pasakojo, kad taikant tokią tapybos techniką dekoruoti sieną geriausiai kai ši yra neseniai nudažyta, o ant jos nesusikaupęs dulkių sluoksnis. Priešingu atveju, dėl dulkėto paviršiaus akriliniai dažai gali nekibti su paviršiumi.

Tinka ne visuomet

Kūrėjos teigimu, nors ir neįprasta piešinyje, bet ant sienos galima užkoduoti tam tikrą idėją, mintį ar šūkį. Ypač, jei norima jį susieti su asmenybe.

Vis dėlto, net ir labai norint išmarginti sieną tokiais piešiniais, skubėti nereikėtų. R.Kilmanaitės teigimu, jei kambaryje yra daug daiktų, įvairiausių paveikslų, vazų, geriau šio sumanymo atsisakyti. Juolab kad piešiniui iškyla grėsmė pranykti, o jis juk turi išsiskirti, būti puošybos elementas ar įdomus akcentas.

Dizainerė įsitikinusi: jei užsakovo nepavyktų perkalbėti, teptuko į rankas neimtų.

R.Kilmanaitė atkreipė dėmesį, kad sienas puošti galima ir taikant kitą dažymo būdą – naudoti specialų lipnų mišinį, kurio sudėtyje yra vaško ir spalvų pigmento. Tokiame mišinyje išmirkytu šepečiu ant sienos belieka suformuoti įvairias faktūras, ornamentus ar abstrakcijas. Dizainerė tikina, kad tokia technika atliktas darbas pagyvintų interjerą, suteiktų natūralumo.
Kokybiškam interjerui – išskirtinės žinomų dailininkų paveikslų reprodukcijos

Kokybiškam interjerui – išskirtinės žinomų dailininkų paveikslų reprodukcijos

Autorizuotos paveikslų reprodukcijos arba trumpiau “printai” – tai didelės raiškos, fragmentais nufotografuotos ir ant tikros tapybinės drobės atspausdintos originalaus paveikslo kopijos. Šiandieninės technologijos leidžia...


Interjeras ir eksterjeras dekoratyvinio akmens apsupty

Interjeras ir eksterjeras dekoratyvinio akmens apsupty

Rinkdamiesi akmens elementus, dekoruodami jau pabodusias namų sienas, tikrai nesuklysite. Į Jūsų interjerą šis įneš ne tik kerinčio paslaptingumo, bet ir ryškių prabangos bei išskirtinumo akcentų. Tai išties ypatingas vidaus ir išorės apdailos...


Šiuolaikiškas požiūris į šviesą

Šiuolaikiškas požiūris į šviesą

Šiuolaikiniai modernūs šviestuvai svetainei ar kitoms erdvėms gali nustebinti net daug mačiusius: formos, pritaikymas ir inovacijos žavi ir leidžia namuose turėti ne tik šviestuvo funkcionalumą, bet ir patogumą.


Optinė dryžių apgaulė

Optinė dryžių apgaulė

Užsienio šalyse svetainę, miegamąjį ar kitą gyvenamąją patalpą marginti dryžiais - jau įprasta. Mūsų šalyje irgi daugėja žmonių, norinčių išsiskirti ir nebijančių eksperimentuoti dryžiais. Daugėja ir dryžuotą interjerą kuriančių specialistų....


3D plokštės – sienų dekoravimo menas

3D plokštės – sienų dekoravimo menas

Sienos – dažytos, tapetuotos, lygios – tradicinis sprendimas. Kur kas įdomiau galima pagyvinti interjerą dekoratyvinėmis 3D plokštėmis. Jos padeda namuose ar viešosiose erdvėse sukurti iškilų trimatį reljefą, o svarbiausia –...


Kaip išsirinkti LED veidrodį?

Kaip išsirinkti LED veidrodį?

Turbūt pastebėjote, kad naujosios technologijos palengva užvaldo vis daugiau įvairiausių sričių rinkoje. Ne išimtis ir veidrodžiai. UAB “Mavy studija” dalinasi patarimais, kaip išsirinkti tinkamą veidrodį su LED apšvietimu, kaip...


Siaurų koridorių dekoravimo subtilybės

Siaurų koridorių dekoravimo subtilybės

Gyvenant daugiabutyje susiduriame su viena interjero problema – mažais ir siaurais koridoriais. Tokie koridoriai gali sukelti tikrą galvos skausmą kuriant jų interjerą. Vienok, juos reikia kažkaip užpildyti, kad koridorius neliktų tik...


Klasikinio stiliaus dušo sienelės ir visas vonios interjeras. Koks jis?

Klasikinio stiliaus dušo sienelės ir visas vonios interjeras. Koks jis?

Jums atrodo, kad pats gražiausias interjero stilius yra klasikinis? Tokiu atveju siūlome interneteperžiūrėti pavyzdžius ir skaityti mūsų atrinktus patarimus, kurie padės savo vonios kambaryjesusikurti klasikinį stilių.


Žario paminklai, UAB
Žario paminklai, UAB

Akmens stalviršiai, židinio apdailos, palangės, laiptai.
Tel. +370-61249657

Kad nebūtų šalta, UAB
Kad nebūtų šalta, UAB

Lauko židiniai, biožidiniai, granulinės korsnelės, kapsulės, malkinės krosnelės. Įmonėje dirbantys specialistai atliks visus reikalingus darbus!

Destinus, UAB
Destinus, UAB

Žaliuzių gamyba, didmeninė ir mažmeninė prekyba. Užuolaidos.

Soliteka, UAB
Soliteka, UAB

Soliteka, UAB - roletų, žaliuzių, romanečių gamyba Kaune.

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Rimar Statyba, UAB

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

Celestina, UAB "Renversa"
Celestina, UAB "Renversa"

Celestina, UAB - užuolaidų salonas!

Baldai PL, UAB
Baldai PL, UAB

Internetinė prekyba baldais

Terasus, UAB
Terasus, UAB

Didelis lauko baldų pasirinkimas. Valgomojo komplektai, minkšti komplektai, krėslai ir gultai.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.