Balandžio 6d. Pirmadienis

Interjerui pagyvinti – potėpiai teptuku

Peržiūrų skaičius: 65288
Interjerui pagyvinti – potėpiai teptuku

Ant sienos, prie kurios stovi drabužių kabykla, nupiešta skrybėlė, o prie batų dėžės – milžiniško dydžio basutė. Toks vaizdas, kuriuo tarsi pratęsiamas prieškambario baldas, gyvenamajai aplinkai suteikia intrigos, netikėtumo ir žaismingumo. Tai tik keletas idėjų, kurias dekoruojant būstą įgyvendinti siūlo studijos "Interjero projektai" dizainerė Rūta Kimantaitė.

Populiariausios – gėlės

Gėlėmis, geometriniais ornamentais, abstrakcijomis, įvairiomis kompozicijomis ar kitomis netikėtomis formomis sienas marginanti vilnietė menininkė naudoja tradicines sienų dažymo priemones. Teptukus ir akrilinius dažus.

R.Kilmanaitės teigimu, norint dekoruoti vaikų kambarį, galima rinktis mažosioms atžaloms patinkančius animacinių filmų herojus. O įrengiant berniuko kambarį ant sienų įamžinti mėgstamo modelio mašiną ar lėktuvą. Tai vaiko kambariui suteiks jaukumo ir padės sukurti artimą aplinką.

Suaugusieji dažniausiai pirmenybę teikia gamtos vaizdams. Ypač mėgsta gėles: vandens lelijas, sakuras, šakeles ar gėlę primenančias abstrakcijas. Rečiau norima įamžinti žmogaus figūrą. Vis dėlto dizainerė prisiminė, kad vienam jos bendradarbiui yra tekę su užsakovais svarstyti, kaip ant plokštumos perkelti tam tikrus erotikos elementus.

Išlavintą skonį turintys klientai sienas dekoruoti pageidauja ir neįprastais piešiniais. "Pasitaiko, kad užsakovas nori tokio piešinio, kokie būdavo senovės Egipte, Romoje, atkartoti kolonų puošybą arba sukurti prancūziško stiliaus dekoraciją", – šypsojosi R.Kilmanaitė.

Anot dizainerės, ant sienų galima perkelti ne tik mažus, bet ir nestandartinio dydžio vaizdus. Tarkim, jei užsakovas pageidauja didesnio animacinio filmo personažo ar gyvūno nei jis yra iš tikrųjų, reikia projektorius. "Gyvūną ar žmogų sudėtinga identiškai nupiešti, todėl norint kuo tiksliau atkurti jo formas, naudojamas projektorius", – tapybos subtilybes vardijo R.Kilmanaitė.

Dekoracija – ne ilgaamžė

Dizainerės teigimu, tapyba ant sienų akriliniais dažais nėra ilgaamžė. Jais nudažomas tik paviršius. Todėl, norint, kad tokia dekoracija ilgiau išliktų, sieną galima padengti apsauginiu sluoksniu – specialiu dažų rišikliu. Tačiau tai nebūtina.

Kiek metų toks piešinys gali džiuginti? R.Kilmanaitė tvirtino, kad tiek pat, kiek ir siena, kol jos nesubraižo ar nesutepa. Akriliniais dažais nutapytas piešinys greitai išdžiūva, todėl prie sienos jau kitą dieną galima stumti baldus. Norimą vaizdą ar kompoziciją galima sukurti per kelias dienas. Jei piešinys sudėtingesnis ir didesnis, darbas gali užtrukti ir savaitę.

R.Kilmanaitė pasakojo, kad taikant tokią tapybos techniką dekoruoti sieną geriausiai kai ši yra neseniai nudažyta, o ant jos nesusikaupęs dulkių sluoksnis. Priešingu atveju, dėl dulkėto paviršiaus akriliniai dažai gali nekibti su paviršiumi.

Tinka ne visuomet

Kūrėjos teigimu, nors ir neįprasta piešinyje, bet ant sienos galima užkoduoti tam tikrą idėją, mintį ar šūkį. Ypač, jei norima jį susieti su asmenybe.

Vis dėlto, net ir labai norint išmarginti sieną tokiais piešiniais, skubėti nereikėtų. R.Kilmanaitės teigimu, jei kambaryje yra daug daiktų, įvairiausių paveikslų, vazų, geriau šio sumanymo atsisakyti. Juolab kad piešiniui iškyla grėsmė pranykti, o jis juk turi išsiskirti, būti puošybos elementas ar įdomus akcentas.

Dizainerė įsitikinusi: jei užsakovo nepavyktų perkalbėti, teptuko į rankas neimtų.

R.Kilmanaitė atkreipė dėmesį, kad sienas puošti galima ir taikant kitą dažymo būdą – naudoti specialų lipnų mišinį, kurio sudėtyje yra vaško ir spalvų pigmento. Tokiame mišinyje išmirkytu šepečiu ant sienos belieka suformuoti įvairias faktūras, ornamentus ar abstrakcijas. Dizainerė tikina, kad tokia technika atliktas darbas pagyvintų interjerą, suteiktų natūralumo.
Artėjant didžiosioms metų šventėms pasirūpinkite jaukia namų aplinka

Artėjant didžiosioms metų šventėms pasirūpinkite jaukia namų aplinka

Nors už lango sniego dar nematyti, artėja laikas, kai pradėsime galvoti, ką padovanoti artimiesiems Kalėdų proga ir kaip papuošti namus. Artėjant didžiosioms metų šventėms namuose norisi kurti jaukią ir šiltą nuotaiką. Tad kokios priemonės šiemet...


Keraminės plytelės estetiškam ir patraukliam interjerui

Keraminės plytelės estetiškam ir patraukliam interjerui

Keraminės plytelės naudojamos nuo seniausių laikų, dar senovės Egipte buvo įvertintas jų praktiškumas, ilgaamžiškumas bei atsparumas chemikalams. Taip pat dėl jų higieniškumo ir kitų cheminių savybių, keraminės plytelės apdailai naudojamos iki pat...


Romantiškiausios dekoro idėjos Valentino dienai

Romantiškiausios dekoro idėjos Valentino dienai

Pati romantiškiausia metų šventė jau čia pat! Tai diena, kai gali iš visos širdies parodyti, kaip labai myli ir stengiesi dėl savo mylimojo ar mylimosios, sukurti ypatingą šventę, apgaubti išskirtiniu dėmesiu, ko kasdien tiesiog ne visada pavyksta...


Klasikinis, prabangus interjeras

Klasikinis, prabangus interjeras

Aksominius tapetus. Šie tapetai yra Italų gamintojo "Porto Fino" produkcija. Mėgstantiems prabangą, kokybę ir natūralias medžiagas ,tai puikus pasirinikimas kūriant namų interjerą.


Išmanusis vazonas - daigyklė: kai norisi ne tik estetikos, bet ir naudos

Išmanusis vazonas - daigyklė: kai norisi ne tik estetikos, bet ir naudos

Vos tik pažvelgus į išmanųjį vazoną daigyklę Plantui Smart Garden 3e, nesunku pastebėti, kad šis gaminys papuoš bet kuriuos namus, taps stilingi ir dekoratyviu akcentu. Tačiau verta akcentuoti, kad šis išmanusis vazonas yra puikus pasirinkimas...


Klasikinio stiliaus dušo sienelės ir visas vonios interjeras. Koks jis?

Klasikinio stiliaus dušo sienelės ir visas vonios interjeras. Koks jis?

Jums atrodo, kad pats gražiausias interjero stilius yra klasikinis? Tokiu atveju siūlome interneteperžiūrėti pavyzdžius ir skaityti mūsų atrinktus patarimus, kurie padės savo vonios kambaryjesusikurti klasikinį stilių.


Stiklinė palangė

Stiklinė palangė

Palangė, atrodytų, nėra gyvybiškai svarbi ir itin vaizduotę kaitinanti vieta namuose. Bet nebūtų jos – ir pasidarytų nejauku. Juk palangės paskirtis ne tokia ir paprasta – ji suteikia langui išbaigtumo, paslepia sienos ir lango rėmo...


Laminuota skarda – aukščiausia kokybė garantuota

Laminuota skarda – aukščiausia kokybė garantuota

Laminuota skarda su RENOLIT medžio imitacijos plėvele vizualiai mažai skiriasi nuo medienos, yra ilgaamžė, atspari šalčio ir karščio poveikiui, paviršius apsaugotas nuo UV spindulių. Laminavimo technologija prižiūrima ir tiriama laboratorijose....


Baldžiai, UAB
Baldžiai, UAB

baldai, gamyba

Celestina, UAB "Renversa"
Celestina, UAB "Renversa"

Celestina, UAB - užuolaidų salonas!

MOBLER, S.Laskausko I.Į
MOBLER, S.Laskausko I.Į

Miegamojo baldai, virtuvės baldai, lauko baldai, mediniai laiptai, lauko langų ir durų apdaila, svetainės baldai, vonios baldai

plyteles247.lt
plyteles247.lt

Akmens masės plytelės, keraminės plytelės laukui ir vidui

EUROKERAMIKA, UAB
EUROKERAMIKA, UAB

Keraminės, akmens masės, klinkerio plytelės, stiklo mozaikos, betono mozaikos (teraco), fasadinės plytos, klinkerio trinkelės kiemui ar šaligatviui.

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

Harvuda, UAB
Harvuda, UAB

Vienetinių baldų gamyba. Baldai verslui ir namams...

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Rimar Statyba, UAB

Terasus, UAB
Terasus, UAB

Didelis lauko baldų pasirinkimas. Valgomojo komplektai, minkšti komplektai, krėslai ir gultai.

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

Žario paminklai, UAB
Žario paminklai, UAB

Akmens stalviršiai, židinio apdailos, palangės, laiptai.
Tel. +370-61249657

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.