Rugpjūčio 15d. Šeštadienis

Interjerui pagyvinti – potėpiai teptuku

Peržiūrų skaičius: 65288
Interjerui pagyvinti – potėpiai teptuku

Ant sienos, prie kurios stovi drabužių kabykla, nupiešta skrybėlė, o prie batų dėžės – milžiniško dydžio basutė. Toks vaizdas, kuriuo tarsi pratęsiamas prieškambario baldas, gyvenamajai aplinkai suteikia intrigos, netikėtumo ir žaismingumo. Tai tik keletas idėjų, kurias dekoruojant būstą įgyvendinti siūlo studijos "Interjero projektai" dizainerė Rūta Kimantaitė.

Populiariausios – gėlės

Gėlėmis, geometriniais ornamentais, abstrakcijomis, įvairiomis kompozicijomis ar kitomis netikėtomis formomis sienas marginanti vilnietė menininkė naudoja tradicines sienų dažymo priemones. Teptukus ir akrilinius dažus.

R.Kilmanaitės teigimu, norint dekoruoti vaikų kambarį, galima rinktis mažosioms atžaloms patinkančius animacinių filmų herojus. O įrengiant berniuko kambarį ant sienų įamžinti mėgstamo modelio mašiną ar lėktuvą. Tai vaiko kambariui suteiks jaukumo ir padės sukurti artimą aplinką.

Suaugusieji dažniausiai pirmenybę teikia gamtos vaizdams. Ypač mėgsta gėles: vandens lelijas, sakuras, šakeles ar gėlę primenančias abstrakcijas. Rečiau norima įamžinti žmogaus figūrą. Vis dėlto dizainerė prisiminė, kad vienam jos bendradarbiui yra tekę su užsakovais svarstyti, kaip ant plokštumos perkelti tam tikrus erotikos elementus.

Išlavintą skonį turintys klientai sienas dekoruoti pageidauja ir neįprastais piešiniais. "Pasitaiko, kad užsakovas nori tokio piešinio, kokie būdavo senovės Egipte, Romoje, atkartoti kolonų puošybą arba sukurti prancūziško stiliaus dekoraciją", – šypsojosi R.Kilmanaitė.

Anot dizainerės, ant sienų galima perkelti ne tik mažus, bet ir nestandartinio dydžio vaizdus. Tarkim, jei užsakovas pageidauja didesnio animacinio filmo personažo ar gyvūno nei jis yra iš tikrųjų, reikia projektorius. "Gyvūną ar žmogų sudėtinga identiškai nupiešti, todėl norint kuo tiksliau atkurti jo formas, naudojamas projektorius", – tapybos subtilybes vardijo R.Kilmanaitė.

Dekoracija – ne ilgaamžė

Dizainerės teigimu, tapyba ant sienų akriliniais dažais nėra ilgaamžė. Jais nudažomas tik paviršius. Todėl, norint, kad tokia dekoracija ilgiau išliktų, sieną galima padengti apsauginiu sluoksniu – specialiu dažų rišikliu. Tačiau tai nebūtina.

Kiek metų toks piešinys gali džiuginti? R.Kilmanaitė tvirtino, kad tiek pat, kiek ir siena, kol jos nesubraižo ar nesutepa. Akriliniais dažais nutapytas piešinys greitai išdžiūva, todėl prie sienos jau kitą dieną galima stumti baldus. Norimą vaizdą ar kompoziciją galima sukurti per kelias dienas. Jei piešinys sudėtingesnis ir didesnis, darbas gali užtrukti ir savaitę.

R.Kilmanaitė pasakojo, kad taikant tokią tapybos techniką dekoruoti sieną geriausiai kai ši yra neseniai nudažyta, o ant jos nesusikaupęs dulkių sluoksnis. Priešingu atveju, dėl dulkėto paviršiaus akriliniai dažai gali nekibti su paviršiumi.

Tinka ne visuomet

Kūrėjos teigimu, nors ir neįprasta piešinyje, bet ant sienos galima užkoduoti tam tikrą idėją, mintį ar šūkį. Ypač, jei norima jį susieti su asmenybe.

Vis dėlto, net ir labai norint išmarginti sieną tokiais piešiniais, skubėti nereikėtų. R.Kilmanaitės teigimu, jei kambaryje yra daug daiktų, įvairiausių paveikslų, vazų, geriau šio sumanymo atsisakyti. Juolab kad piešiniui iškyla grėsmė pranykti, o jis juk turi išsiskirti, būti puošybos elementas ar įdomus akcentas.

Dizainerė įsitikinusi: jei užsakovo nepavyktų perkalbėti, teptuko į rankas neimtų.

R.Kilmanaitė atkreipė dėmesį, kad sienas puošti galima ir taikant kitą dažymo būdą – naudoti specialų lipnų mišinį, kurio sudėtyje yra vaško ir spalvų pigmento. Tokiame mišinyje išmirkytu šepečiu ant sienos belieka suformuoti įvairias faktūras, ornamentus ar abstrakcijas. Dizainerė tikina, kad tokia technika atliktas darbas pagyvintų interjerą, suteiktų natūralumo.
Kolekciją priglaus tik prijaukinta erdvė

Kolekciją priglaus tik prijaukinta erdvė

Kolekcionuoti nėra sunku – juk tai pomėgis. Daug kebliau įkurdinti kolekciją taip, kad ji puoštų interjerą. Be to, kolekcininkas savo lobiu nori ir pats grožėtis, ir padaryti įspūdį smalsiems svečiams. Surinktiems daiktams laikyti galima...


Namų dekoras 2020-aisiais: ryškiausios tendencijos

Namų dekoras 2020-aisiais: ryškiausios tendencijos

Kasmet namų dekoro tendencijos keičiasi dėl įvairių išorinių veiksnių – tai kitų nuomonės, besikeičiantis gyvenimo būdas, naujosios technologijos, išmanūs interjero sprendimai ir baldų (prieškambario spintos, stalo, kėdžių) gamybos...


Loft Design System – išskirtinė apdaila Jūsų interjerui!

Loft Design System – išskirtinė apdaila Jūsų interjerui!

Kaip pakeisti ir pagyvinti interjerą, kad jis virstu skoninga, dėmesį pritraukiančia ir neįprasta vieta? Dekoratyvinės 3D plokštės yra būtent tai, kas padės išspręsti šį klausimą. Tai naujas interjero dekoravimo būdas, kuriuo galima papuošti tiek...


Atnaujinta serija „Aveo” – jausmus žadinančio šiuolaikiško dizaino gaminiai vonios kambariui

Atnaujinta serija „Aveo” – jausmus žadinančio šiuolaikiško dizaino gaminiai vonios kambariui

Ar įmanoma keramikoje įkūnyti gyvybės archetipą, gyvybės atsiradimą simbolizuojantį kiaušinį, kaip apsauginį gaubtą ir saugią erdvę, ar jis gali įkvėpti sukurti vonios kambario kolekciją? Įmanoma, byloja kompanija „Villeroy & Boch”...


Klasikinis, prabangus interjeras

Klasikinis, prabangus interjeras

Aksominius tapetus. Šie tapetai yra Italų gamintojo "Porto Fino" produkcija. Mėgstantiems prabangą, kokybę ir natūralias medžiagas ,tai puikus pasirinikimas kūriant namų interjerą.


Sienų ir lubų tapetavimas

Sienų ir lubų tapetavimas

Pradžioj reikia apsiskaičiuoti kiek jums reikės tapetų ritinių. Tapetus reikia klijuoti ant lygaus paviršiaus, geriausia ant pamušalinio popieriaus. Seni popieriniai tapetai, jeigu neatsilupę nuo pagrindo - tinkamas pamušalas. Tačiau plaunamus,...


Stiklas biure: interjero sprendimai, pritaikymas, nauda ir išmanios idėjos

Stiklas biure: interjero sprendimai, pritaikymas, nauda ir išmanios idėjos

Kiek ankščiau kalbėjome apie įvairias stiklo pritaikymo galimybes. Šį kartą plačiau aptarsime stiklo pritaikymo galimybes biuro patalpose. Dažniausiai naudojamos berėmio stiklo konstrukcijos, turinčios plačias pritaikymo galimybes, praktiškumą,...


Virtuvės baldai  jaukiems namams

Virtuvės baldai jaukiems namams

Kurdami namų interjerą turimę dėmesį suteklti ir į virtuvę - juk joje praleidžiame nemažai laiko. Virtuvės interjeras – turbūt maloniausias, bet tuo pačiu ir sudėtingas dizainerio ar paprastos virtuvės šeimininkės uždavinys. Virtuvė –...


Dezo paslaugos, MB
Dezo paslaugos, MB

Kenkėjų kontrolės paslaugos namams ir verslui. Tel +37061085800

Harvuda, UAB
Harvuda, UAB

Vienetinių baldų gamyba. Baldai verslui ir namams...

Akmens šalis, UAB "Rudmarma"
Akmens šalis, UAB "Rudmarma"

Akmens apdirbimas. Akmens gaminiai, marmuro ir granito plokštės, židiniai, židinių apdaila, laiptai, palangės - gamyba, prekyba.

Miško šviesos, MB
Miško šviesos, MB

Lauko apšvietimas, vidaus apšvietimas, šventinis apšvietimas, konsultacijos, įrengimas

OAKY OAK, UAB
OAKY OAK, UAB

Modernaus dizaino ąžuolo masyvo ir metalo baldai. Susikurkite savo svajonių erdvę.

Plyteles1.lt
Plyteles1.lt

Esame keraminių ir akmens masės plytelių gamintojų atstovai Lietuvoje, todėl Jums galime pasiūlyti geriausias kainas mūsų rinkoje.

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

Baldai PL, UAB
Baldai PL, UAB

Internetinė prekyba baldais

MOBLER, S.Laskausko I.Į
MOBLER, S.Laskausko I.Į

Miegamojo baldai, virtuvės baldai, lauko baldai, mediniai laiptai, lauko langų ir durų apdaila, svetainės baldai, vonios baldai

plyteles247.lt
plyteles247.lt

Akmens masės plytelės, keraminės plytelės laukui ir vidui

Žario paminklai, UAB
Žario paminklai, UAB

Akmens stalviršiai, židinio apdailos, palangės, laiptai.
Tel. +370-61249657

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.