Liepos 16d. Ketvirtadienis

Darbo kampeliui erdvės trūkumas – ne kliūtis

2014 Sausio 23d.
Peržiūrų skaičius: 70976
Darbo kampeliui erdvės trūkumas – ne kliūtis

Ne visada darbo rūpesčiai išnyksta vos užvėrus įstaigos duris – kartais tenka paplušėti ir namuose. Žinoma, sunku prisiversti vakare atsisėsti prie darbo stalo. Juolab kai tenka ieškotis vietos, kad niekas netrukdytų ar popierių krūva neužkliūtų aplinkiniams.

Atkovota erdvė

Laimingas tas, kuris turi savo kabinetą. Tačiau dėl erdvės stokos gyvenamojoje vietoje ne kiekvienas gali sau leisti tokią prabangą. Tuomet darbo kampelį tenka įkurti virtuvėje, miegamajame arba svetainėje – viename iš bendrų kambarių. Jei prieškambaris erdvus, rašomąjį ar kompiuterio stalą galima pastatyti ir ten.

Vienas iš variantų, kaip naudingai panaudoti tuščią erdvę namuose – po laiptais įrengti mažą kabinetą. Be to, kelias laiptų pakopas galima pratęsti ir jas panaudoti kaip lentynas knygoms ar dokumentams sudėti. Dirbant atsiriboti nuo namiškių padeda širma, pertvara ar spinta. Ką pasirinkti – priklauso nuo kambario dydžio ir to, kiek vietos užima darbo kampelis. Jei namuose nėra mažų vaikų ir dirbti niekas netrukdo, tokių pertvarų gali ir nebūti.

Jei darbo kampelis įrengiamas prie lango, vertėtų atsižvelgti, kurioje – šiaurės ar pietų, pusėje jis yra. Pirmu atveju rekomenduojama atsisakyti žaliuzių, o jei langas žvelgia į pietus – šviesos patekimą reikėtų slopinti: jei kambario temperatūra pakils aukščiau kaip 26 laipsniai, produktyviai dirbti jame bus sunku.

Kambarį atstoja ir spinta

Sakoma, kad mintis virtuvėje įkurti mažą darbo kabinetą pirmiems į galvą šovė praktiškiems vokiečiams. Iš tiesų kam valgomąjį stalą laikyti tuščią, jei niekas nevalgo? Ši idėja gera, kai nėra vaikų, nes jie mėgsta varstyti šaldytuvą, arba kai kuris nors iš šeimos narių nėra užsikrėtęs pomėgiu šeimininkauti. Virš stalo galima pritaisyti knygų lentynėles, kai kurios iš jų gali turėti slankiąsias dureles – taip paslėpsite dokumentus, kurie, sudėti šalia prieskonių, gali atrodyti keistai.

Miegamajame, jeigu jis nėra labai mažas, galima pastatyti nedidelį rašomąjį stalą arba darbo kampelį įrengti prie lango. Plačios ir miegamojo, ir svetainės palangės irgi gali atstoti darbo stalą. Šone galima prikalti lentyną būtiniausioms knygoms ir dokumentams.

Kai svetainėje nėra daug vietos, darbo kampelis įrengiamas sekcijoje: durelės atidaromos horizontaliai – tai rašomasis stalas. Dar viena idėja – kabinetas spintoje. Žinoma, tokia spinta turi būti pagaminta specialiai. Pasirenkamas tokio dydžio rašomasis ar kompiuterio stalas su ratukais, kad tilptų į spintą. Jos sienoje įrengiamos lentynos, ant vidinių durų – mažos lentynėlės.

Patogi ir jauki vieta

Rašomasis stalas – pagrindinis darbo kambario baldas. Jeigu gyvenamojoje patalpoje vietos nedaug, patartina įsigyti sekreterą. Tai knygų spinta ir atlenkiamas arba ištraukiamas rašomasis stalas. Šis baldas dabar gaminamas su ratukais. Tai labai patogu, nes jį galima perstumti į norimą vietą. Prie rašomojo stalo turi stovėti patogi šeimininko ūgiui pritaikyta kėdė. Darbo vieta turi būti tinkamai apšviesta. Tam užteks vertikaliai ir horizontaliai reguliuojamos, o jei kambarys tamsus – dieninės stalo lempos.

Smulkūs daiktai – ranka pasiekiami, o informacija – prieš akis – štai tokie reikalavimai darbo vietai. Mažiems daiktams susidėti tiks pačių dekoruotos kartoninės dėžutės, galinčios atstoti stalčius, o įvairius priminimus, užduotis galima specialiais magnetukais prisegti prie lentos. Darbo vietą papuoš ir jaukumo suteiks įvairūs širdžiai mieli daiktai. Tai gali būti suvenyrai, nuotraukos. Jie išdėliojami ant lentynų. Mažame namų kabinete galima pakabinti diplomus, sertifikatus, apdovanojimus.


Būsto interjeras išduoda šeimininko amžių

Būsto interjeras išduoda šeimininko amžių

Bėgantys metai keičia ne tik mūsų skonį ir poreikius – į savo namų interjerą taip pat pradedame žiūrėti kitomis akimis. Tačiau kad ir kokio amžiaus būtume, noras turėti jaukų būstą išlieka. Žinoma, jaunuolio ir brandaus amžiaus žmogaus...


Kurkite išskirtinį interjerą savo namuose

Kurkite išskirtinį interjerą savo namuose

Šiuolaikinėse interjero erdvėse gali būti visko, nuo prabangios klasikos iki asketiško minimalizmo. Turbūt natūralus ir visiems suprantamas dalykas - interjeras turi atspindėti šeimininko asmenybę. Juk tik taip namus galėsime paversti jaukiais,...


Gyvas namų interjeras – BaliWood.lt

Gyvas namų interjeras – BaliWood.lt

SoHo loftuose Vilniuje įsikūrė Balio Salos dalis – BaliWood salonas.“Living concept store “ – šios pardotuvės konceptas. Įžengus pasitinka draugiška aplinka, išskirtinis dizainas , menas , mados ir kultūros paveldo...


Geras interjero dizaineris – šansas laimėti loterijoje

Geras interjero dizaineris – šansas laimėti loterijoje

Interjero dizainerių paslaugomis dažniausiai naudojasi pasiturintys gyventojai, geriausiai suvokiantys, jog kiekvieną darbą labiau apsimoka patikėti profesionalams negu iš naujo išradinėti dviratį. Atrodo, būstą kuo puikiausiai galima įsirengti...


Plisse žaliuzės

Plisse žaliuzės

UAB "VILVILTĖ", sekdama karščiausias langų dekoravimo naujienas bei įvertindama paklausą žaliuzių rinkoje pristato naują gaminį – PLISSE žaliuzes.UAB "VILVILTĖ", sekdama karščiausias langų dekoravimo naujienas bei...


Sėdėjimą prilygino rūkymui

Sėdėjimą prilygino rūkymui

Sėdėjimas kenkia, sėdimas darbas žaloja sveikatą, sėdėjimas blogiau už rūkymą… Pastaruoju metu panašius dalykus tenka išgirsti vis dažniau. Pasaulyje jau yra praktinių priemonių, kuriomis ilgas sėdimas darbas paverčiamas nežymiu judėjimu....


Ilgaamžės natūralaus akmens plytelės -  prabanga tapo pasiekiama

Ilgaamžės natūralaus akmens plytelės - prabanga tapo pasiekiama

Marmuras, travertinas, kalkakmenis, skalūnas, kvarcas, granitas – ne vienam asocijuojasi su kokybe bei prabanga. Iš šių bei kitų akmens rūšių pagamintos plytelės daugeliui atrodo vis dar nepasiekiama namų interjero bei eksterjero tobulybė....


SMART GLASS – rytojaus technologija biuro, namų bei komercinėms patalpoms

SMART GLASS – rytojaus technologija biuro, namų bei komercinėms patalpoms

Kas yra Smart Glass? Tai reguliuojama protingo stiklo plėvelė, arba, kitais žodžiais tariant, naujausia techologija, leidžianti valdyti stiklo skaidrumo savybes. Vienu jungiklio paspaudimu, galima padaryti taip, kad stiklas iš permatomo virstų...


Kad nebūtų šalta, UAB
Kad nebūtų šalta, UAB

Lauko židiniai, biožidiniai, granulinės korsnelės, kapsulės, malkinės krosnelės. Įmonėje dirbantys specialistai atliks visus reikalingus darbus!

Alfa metalas, MB
Alfa metalas, MB

Metalo tekinimo bei frezavimo darbai, suvirinimas, pjovimas, gręžimas ir sriegimas.

Destinus, UAB
Destinus, UAB

Žaliuzių gamyba, didmeninė ir mažmeninė prekyba. Užuolaidos.

JUNG VILNIUS, UAB
JUNG VILNIUS, UAB

"Protingo namo" valdymo elementai, standartiniai ir prabangaus dizaino jungikliai

Terasus, UAB
Terasus, UAB

Didelis lauko baldų pasirinkimas. Valgomojo komplektai, minkšti komplektai, krėslai ir gultai.

plyteles247.lt
plyteles247.lt

Akmens masės plytelės, keraminės plytelės laukui ir vidui

AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija
AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija

Visų rūšių palangių gamyba, pardavimas, montavimas.

J.Matukonio I.P.G.Į
J.Matukonio I.P.G.Į

Dažai metalo konstrukcijoms, dažai medienai, dažai išorės / vidaus apdailai, dažymo patarimai

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

Miško šviesos, MB
Miško šviesos, MB

Lauko apšvietimas, vidaus apšvietimas, šventinis apšvietimas, konsultacijos, įrengimas

Akmens šalis, UAB "Rudmarma"
Akmens šalis, UAB "Rudmarma"

Akmens apdirbimas. Akmens gaminiai, marmuro ir granito plokštės, židiniai, židinių apdaila, laiptai, palangės - gamyba, prekyba.

Baldžiai, UAB
Baldžiai, UAB

baldai, gamyba

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.