Sausio 24d. Pirmadienis

Darbo kampeliui erdvės trūkumas – ne kliūtis

2014 Sausio 23d.
Peržiūrų skaičius: 70976
Darbo kampeliui erdvės trūkumas – ne kliūtis

Ne visada darbo rūpesčiai išnyksta vos užvėrus įstaigos duris – kartais tenka paplušėti ir namuose. Žinoma, sunku prisiversti vakare atsisėsti prie darbo stalo. Juolab kai tenka ieškotis vietos, kad niekas netrukdytų ar popierių krūva neužkliūtų aplinkiniams.

Atkovota erdvė

Laimingas tas, kuris turi savo kabinetą. Tačiau dėl erdvės stokos gyvenamojoje vietoje ne kiekvienas gali sau leisti tokią prabangą. Tuomet darbo kampelį tenka įkurti virtuvėje, miegamajame arba svetainėje – viename iš bendrų kambarių. Jei prieškambaris erdvus, rašomąjį ar kompiuterio stalą galima pastatyti ir ten.

Vienas iš variantų, kaip naudingai panaudoti tuščią erdvę namuose – po laiptais įrengti mažą kabinetą. Be to, kelias laiptų pakopas galima pratęsti ir jas panaudoti kaip lentynas knygoms ar dokumentams sudėti. Dirbant atsiriboti nuo namiškių padeda širma, pertvara ar spinta. Ką pasirinkti – priklauso nuo kambario dydžio ir to, kiek vietos užima darbo kampelis. Jei namuose nėra mažų vaikų ir dirbti niekas netrukdo, tokių pertvarų gali ir nebūti.

Jei darbo kampelis įrengiamas prie lango, vertėtų atsižvelgti, kurioje – šiaurės ar pietų, pusėje jis yra. Pirmu atveju rekomenduojama atsisakyti žaliuzių, o jei langas žvelgia į pietus – šviesos patekimą reikėtų slopinti: jei kambario temperatūra pakils aukščiau kaip 26 laipsniai, produktyviai dirbti jame bus sunku.

Kambarį atstoja ir spinta

Sakoma, kad mintis virtuvėje įkurti mažą darbo kabinetą pirmiems į galvą šovė praktiškiems vokiečiams. Iš tiesų kam valgomąjį stalą laikyti tuščią, jei niekas nevalgo? Ši idėja gera, kai nėra vaikų, nes jie mėgsta varstyti šaldytuvą, arba kai kuris nors iš šeimos narių nėra užsikrėtęs pomėgiu šeimininkauti. Virš stalo galima pritaisyti knygų lentynėles, kai kurios iš jų gali turėti slankiąsias dureles – taip paslėpsite dokumentus, kurie, sudėti šalia prieskonių, gali atrodyti keistai.

Miegamajame, jeigu jis nėra labai mažas, galima pastatyti nedidelį rašomąjį stalą arba darbo kampelį įrengti prie lango. Plačios ir miegamojo, ir svetainės palangės irgi gali atstoti darbo stalą. Šone galima prikalti lentyną būtiniausioms knygoms ir dokumentams.

Kai svetainėje nėra daug vietos, darbo kampelis įrengiamas sekcijoje: durelės atidaromos horizontaliai – tai rašomasis stalas. Dar viena idėja – kabinetas spintoje. Žinoma, tokia spinta turi būti pagaminta specialiai. Pasirenkamas tokio dydžio rašomasis ar kompiuterio stalas su ratukais, kad tilptų į spintą. Jos sienoje įrengiamos lentynos, ant vidinių durų – mažos lentynėlės.

Patogi ir jauki vieta

Rašomasis stalas – pagrindinis darbo kambario baldas. Jeigu gyvenamojoje patalpoje vietos nedaug, patartina įsigyti sekreterą. Tai knygų spinta ir atlenkiamas arba ištraukiamas rašomasis stalas. Šis baldas dabar gaminamas su ratukais. Tai labai patogu, nes jį galima perstumti į norimą vietą. Prie rašomojo stalo turi stovėti patogi šeimininko ūgiui pritaikyta kėdė. Darbo vieta turi būti tinkamai apšviesta. Tam užteks vertikaliai ir horizontaliai reguliuojamos, o jei kambarys tamsus – dieninės stalo lempos.

Smulkūs daiktai – ranka pasiekiami, o informacija – prieš akis – štai tokie reikalavimai darbo vietai. Mažiems daiktams susidėti tiks pačių dekoruotos kartoninės dėžutės, galinčios atstoti stalčius, o įvairius priminimus, užduotis galima specialiais magnetukais prisegti prie lentos. Darbo vietą papuoš ir jaukumo suteiks įvairūs širdžiai mieli daiktai. Tai gali būti suvenyrai, nuotraukos. Jie išdėliojami ant lentynų. Mažame namų kabinete galima pakabinti diplomus, sertifikatus, apdovanojimus.


NATŪRALAUS AKMENS KRIAUKLĖS

NATŪRALAUS AKMENS KRIAUKLĖS

Natūralaus akmens vonios kriauklės yra unikali kolekcija išskirtinių pastatomų ir indo formos kriauklių, pasižyminčių tobulu dizainu ir derančiais spalviniais sprendimais.


Plytelių dekoras

Plytelių dekoras

Pamėgta dekoro bei apdailos priemonė gyvenamojo būsto interjere yra keraminės plytelės. Anksčiau jas klijuodavo tik sanitariniuose mazguose, virtuvėse ir kai kuriose pagalbinėse patalpose.Šiandien keramika pamažu užkariauja visą namo interjerą....


Akustinės fibrogipso plokštės interjere

Akustinės fibrogipso plokštės interjere

Spartėjantis gyvenimo ritmas, augantis poreikis turėti „po ranka“ viską- darbovietę, namus, aptarnavimą bei laisvalaikio leidimo vietą šalia, sparčiai didina žmonių bei transporto srautus didmiesčiuose. Kaip mažėja atstumai tarp visų...


Dirbtinės žaliosios sienelės

Dirbtinės žaliosios sienelės

Turbūt daugelis girdėjote ar matėte gyvąsias žaliąsias sieneles. Sutinkame – labai gražus dalykas. Tačiau, norint visą tą grožį išlaikyti, savaime suprantama, reikia nuolatinės priežiūros, kas yra papildomi kaštai. Po kurio laiko nuvytusius...


Patys ploniausi led veidrodžiai Lietuvoje

Patys ploniausi led veidrodžiai Lietuvoje

UAB „Mavy Studija“ pristato: pirmasis, Lietuvoje pagamintas, itin plonas, tik 25 mm storio, veidrodis su LED apšvietimu. Jame įmontuotas ir maitinimo šaltinis. Patirtis veidrodžių gamyboje, nuolatinės naujovių paieškos ir kruopštus...


Jūsų namuose – stilingai bėgantis laikas

Jūsų namuose – stilingai bėgantis laikas (2)

Net ir parėjus į namus neįmanoma atsiriboti nuo laiko tėkmės. Vos įžengus į prieškambarį akys nevalingai nukrypsta į laikrodį, šeimininkaujant jis parodo, ar jau kviesti namiškius prie stalo, miegamajame šis laiko skaičiuotojas praneša, kad...


Aerografija - dailininkų atsakas tapetų ir dažų įvairovei

Aerografija - dailininkų atsakas tapetų ir dažų įvairovei

Skoniui ir piniginės storiui statybinių medžiagų įvairovės laikais tapus pagrindiniais veiksniais įrengiant būstą, ima populiarėti netradiciniai sprendimai. Vienas iš jų - aerografijos naudojimas sienų apdailoje - mūsų šalyje įgyja vis daugiau...


Medinės sienos

Medinės sienos

Medinės parketlentės gali būti klojamos ne tik ant grindų, bet ir ant sienų. Apskritai mediniai interjerai yra mėgstami dėl šiltų ir žemiškų spalvų. Jei norite vieną iš savo namų kambarių padaryti išskirtinį, tačiau nežinote kaip ir kokiomis...


Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

IKS forma, UAB
IKS forma, UAB

Interjero tekstilė - karnizų sistemos. Atvykstame į kliento namus. Atliekame matavimus. Konsultuojame. Montuojame karnizus. Pakabiname užuolaidas.
Siūlome itin platų audinių pasirinkimą.

JUNG VILNIUS, UAB
JUNG VILNIUS, UAB

"Protingo namo" valdymo elementai, standartiniai ir prabangaus dizaino jungikliai

Celestina, UAB "Renversa"
Celestina, UAB "Renversa"

Celestina, UAB - užuolaidų salonas!

Lanvita, UAB
Lanvita, UAB

UAB „LANVITA“ siūlo įtempiamų lubų projektavimą, profesionalias montavimo paslaugas, kvalifikuotą konsultaciją.

Soliteka, UAB
Soliteka, UAB

Soliteka, UAB - roletų, žaliuzių, romanečių gamyba Kaune.

Akmens šalis, UAB "Rudmarma"
Akmens šalis, UAB "Rudmarma"

Akmens apdirbimas. Akmens gaminiai, marmuro ir granito plokštės, židiniai, židinių apdaila, laiptai, palangės - gamyba, prekyba.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...