Liepos 13d. Pirmadienis

Akustinės fibrogipso plokštės interjere

2015 Rugpjūčio 7d.
Peržiūrų skaičius: 51720

Spartėjantis gyvenimo ritmas, augantis poreikis turėti „po ranka“ viską- darbovietę, namus, aptarnavimą bei laisvalaikio leidimo vietą šalia, sparčiai didina žmonių bei transporto srautus didmiesčiuose. Kaip mažėja atstumai tarp visų šių kasdien lankomų taškų, taip šurmulys, triukšmas ir nuolatinis judėjimas tampa vis didesniu neišvengiamu priešu, pasyviai keliančiu nuovargį.

Moksliškai įrodyta, kad, pavyzdžiui, siekiant maksimalios darbuotojo dėmesio koncentracijos, patalpoje būtina riboti garsinę taršą. Dauguma atvejų tampa neįmanoma  išvengti garsų, sklindančių iš lauko, tačiau interjere galima imtis efektyvių priemonių ir kardinaliai pagerinti sąlygas.

Lemiamą vaidmenį čia atlieka vidaus apdailos medžiagos ir jų savybės.

pav. nr. 1 Akustinė apdaila sugeria dalį garso, mažinamas aidėjimas

AKUSTINĖS FIBROGIPSO ŠERDIES APDAILOS PRIVALUMAI

Akustinė plokštė – tai daugiafunkcinė apdaila moderniam interjerui. Rinkoje šiuo metu yra daugybė skirtingų gamintojų ir skirtingų produktų, bet čia nagrinėsime akustines fibrogipso plokštes su natūralaus medžio lukštu, kurių atstovais Lietuvoje renkamės būti dėl trijų esminių savybių:

1. Fibrogipso šerdis- nedegi, patvari ir ilgaamžė medžiaga, leidžianti pasiekti A2-s1, d0 degumo klasę. Tokio rodiklio neįmanoma pasiekti naudojant paprastą medieną! Tai yra gipso ir celiuliozės mišinys, kuriam naudojamas perdirbtas popierius. Tokia kompozicija yra saugi žmogaus sveikatai, yra perdirbama, nekenksminga aplinkai.

2. Natūralaus medžio apdaila- nesenstantis, visada madingas ir trokštamas interjero elementas visiems dizaino sprendimams. Medžio lukšto pasirinkimas neribotas. Gamintojas turi tiekėjų visame pasaulyje, galima rinktis nuo tradicinio ąžuolo, ar uosio iki egzotinės medienos, arba rinktis iš faneros, gaminamos klijuojant kelių rūšių medieną ir pjaustant- taip pasiekiamas rašto tolygumas, sukuriamas pageidaujamas atspalvis.

3. Akustinių savybių pasirinkimas patenkins įvairiausius poreikius nuo aido slopinimo laiptinėje, iki tolygaus garso išsklaidymo teatro salėje. Pagal Statybos Techniniame Reglamente nurodytus reikalavimus aidėjimo trukmei patalpoje, galima rinktis plokštes, atitinkančias iki B garso klasės (A garso klasė galima naudojant apdailą vatos pagrindu).

pav. nr. 2 švedų architektui Ger Wingardh įkvėpimo šaltinis šioje teatro salėje- žalias obuolys

Pav. nr. 3 Medžio lukštas dažytas žalia spalva taip, kad išliktų natūrali faktūra

Pav. nr. 4 Iš lygios plokštės suformuota 3D konstrukcija, atliekanti difuzoriaus funkciją koncertų salėje

Taip pat, siūlome ir visai kitokią, unikalią sienų apdailos sistemą „LINEAR“, kurioje naudojamos ne plokštės, o fibrogipso šerdies bagetės su medžio lukšto apdaila, montuojamos lygiagrečiai viena kitos. Tai yra galmybė apdailinti lenktas sienas, arba pasiekti itin dinamišką efektą:

pav. nr. 5 Linijinė sistema sienoms ir luboms su apšvietimu. Naudojamos 2 aukščių  bagetės.

pav. nr. 6 Linijinė sistema sienoms, naudojamos 4 aukščių bagetės ant lenktos sienos.

pav. nr. 7 Linijinė sistema, naudojamos vienodo aukščio bagetės

Linijinė sistema dėl savo sandaros ženkliai didina sienos paviršiaus plotą ir tai didina garso sklaidą ir sugertį, šias savybes galima keisti renkantis skirtingo aukščio detales, keičiant tarpus tarp jų ir konstrukciją už apdailos.

KUR NAUDOTI:

  1. teatrų salėse, auditorijose
  2. mokyklose, darželiuose
  3. biuruose, prekybos centruose
  4. ligoninėse, slaugos namuose
  5. viešbučiuose, kavinėse
  6. Visuomeninės paskirties pastatuose evakuaciniuose keliuose/ koridoriuose

Akustinių plokščių apdaila efektyviai sugeria, atspindi, arba išsklaido triukšmą, jų pagalba galima pasiekti reikalingas akustikos savybes,  sumažinti aidėjimo trukmę (itin akualu laiptinėse, koridoriuose) ir pagerinti klausymosi sąlygas uždaroje erdvėje (teatrų salės, auditorijos).

Didelis įvairių natūralaus medžio rūšių ar ryškių spalvų apdailos paviršių bei šerdies spalvos pasirinkimas atitiks bet kokį interjero stilių. Greta estetinių šios medžiagos privalumų gamintojas daug dėmesio skiria akustiniams ir ugniaatsparumo aspektams. Perforuota akustinė apdailos plokštė su medienos apdaila gali užtikrinti A2-s1-d0 ugniaatsparumo rodiklį. Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad šiuos reikalavimus atitinka visi plokštės sluoksniai kartu, o ne atskirai.

pav. nr. 8 Akustinė plokštė juoda šerdimi

pav. nr. 9 Galimos įvairios nestandartinės perforacijos/ frezavimas, galima perforuoti pagal individualų užsakymą, nuo rašto ir porėtumo priklauso plokštės akustinės savybės

MONTAVIMAS, FORMATAI

Maksimalūs plokščių matmenys gali siekti 3,05x1,05m dydį, arba būti bet kokie smulkesni pagal poreikį. Siūlome kelias aliuminio profilių montavimo sistemas pagal situaciją ir norimą rezultatą- paslėptą, su atvirais aliuminio profiliais, su LED pašvietimu ir t.t. Taip pat gaminami atskiri skydai, skirti paslėpti įgilintiems radiatoriams, ar prieigoms prie komunikacijų.

pav. nr. 10 Sienų ir lubų apdaila, lygios plokštės. Montavimas paliekant atvirus aliuminio profilius (sienoms).

pav. nr. 11 Lubų plokštės su apšvietiimu iš kitos pusės.

pav. nr. 12 Lygios sienų plokštės su integruotais profiliais LED juostai

Visos akustinės plokštės sistemos tiekiamos visiškai sukomplektuotos ir paruoštos montavimui- tai yra itin patogu, nes montavimas vyksta greitai ir paprastai, eliminuojamos galimos klaidos ir taupomas laikas.

Akustika Jūsų interjere

Taigi, galima rinktis bet kokį natūralų dekorą medžio lukštą dažyti/ lakuoti suteikiant norimą spalvą, galima rinktis įvairius perfoarcijos raštus ir derinti juos su juoda/ balta šerdies spalva.

pav. nr. 13 Akustinės lubų plokštės su natūralaus medžio lukštu

pav. nr. 14 Perforuotos sienų plokštės su natūralaus medžio lukštu

pav. nr. 15 Perforuotos dažytos sienos plokštės, derinamos su lygiomis

pav. nr. 16 Perforuotos dažytos sienos plokštės, derinamos  su lygiomis

pav. nr. 17 Perforuotos sienų ir lubų plokštės visuomeninėje erdvėje

pav. nr. 18 Perforuotos lubų plokštės derinamos su lygiomis sienų plokštėmis

pav. nr. 19 Sienų plokštės su natūralaus medžio lukštu

pav. nr. 20 Sienų ir lubų apdailos plokštės

pav. nr. 21 lenktos plokštės be perforacijos sienoms ir lubos

Daugiau informacijos: www.exterus.lt


Interjero formavimas: patarimai kaip tinkamai pasirinkti tapetus ir užuolaidas

Interjero formavimas: patarimai kaip tinkamai pasirinkti tapetus ir užuolaidas

Remontuojant butą ar statantis namą neretai iškyla dilema kokį interjero sprendimą pasirinkti. Kiekvienas turime savo jaukaus interjero viziją, tačiau ne visada ji atitinka turimos erdvės galimybes.


Protingas namas. Kas tai?

Protingas namas. Kas tai?

Sąvoka Protingas namas vartojama jau keliolika metų, tačiau kiekvienas jį įsivaizduojame kitaip. Vieniems tai muzikos paskirstymas po visus kambarius, kitiems – patogus šviesų ar mikroklimato valdymas, tretiems – energiją taupančios...


Kaip dekoruoti langus: dizainerės patarimai renkantis užuolaidas ( 3 dalis)

Kaip dekoruoti langus: dizainerės patarimai renkantis užuolaidas ( 3 dalis)

Toliau pildome straipsnių ciklą apie langų dekoravimą ir dalinamės specialistų patarimais ne tik apie užuolaidų pasirinkimą ar derinimą, bet ir apie tai, kokia kabinimo sistema geriausiai tiks Jūsų svajonių namams papuošti. Konsultuojamės su UAB...


Medis  namų interjere

Medis namų interjere

Medis yra puikus sprendimas, kuriant šiltą ir jaukų interjerą. Tai nuostabi medžiaga tiek baldams, tiek įvairiems interjero elementams (luboms, grindims, sienų dekorui), siekiant sukurti savitą ir originalų stilių.


Vaiko kambarys priešmokyklinio amžiaus vaikui

Vaiko kambarys priešmokyklinio amžiaus vaikui

Įrengiant kambarį priešmokyklinio amžiaus vaikui, visų pirma reikia pagalvoti apie saugumą. Jeigu jūsų vaikas dar nevaikšto, tai būtų geriausia patiems atsiklaupti ant kelių ir skersai bei išilgai perropoti per visą kambarį. Tokiu būdu galėtumėte...


Šviečiantys veidrodžiai iš MAVY STUDIJOS

Šviečiantys veidrodžiai iš MAVY STUDIJOS

Sparčiai populiarėjant LED apšvietimui, šis taikomas beveik visur, kur tik reikalinga šviesa. Na, pradėkime nuo bendro namų vidaus ar kiemo apšvietimo, baldų ar net mažiausių interjero detalių paryškinimo... O ar kada pagalvojote apie šviečiančius...


Interjeras ir eksterjeras dekoratyvinio akmens apsupty

Interjeras ir eksterjeras dekoratyvinio akmens apsupty

Rinkdamiesi akmens elementus, dekoruodami jau pabodusias namų sienas, tikrai nesuklysite. Į Jūsų interjerą šis įneš ne tik kerinčio paslaptingumo, bet ir ryškių prabangos bei išskirtinumo akcentų. Tai išties ypatingas vidaus ir išorės apdailos...


Pasikvieskime geriausius jausmus į namus – gėlių motyvai miegamajame

Pasikvieskime geriausius jausmus į namus – gėlių motyvai miegamajame

Gėlės dažnai turi savo reikšmes, jos simbolizuoja įvairias dvasines ir moralines žmonijos vertybes, nuoširdumą kitiems. Jos ypač mėgstamos tiek puošti namus gyvai, tiek įprasminamos per įvairius dekoro elementus – paveikslus, sienų puošybą...


Soliteka, UAB
Soliteka, UAB

Soliteka, UAB - roletų, žaliuzių, romanečių gamyba Kaune.

Harvuda, UAB
Harvuda, UAB

Vienetinių baldų gamyba. Baldai verslui ir namams...

Alfa metalas, MB
Alfa metalas, MB

Metalo tekinimo bei frezavimo darbai, suvirinimas, pjovimas, gręžimas ir sriegimas.

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Kad nebūtų šalta, UAB
Kad nebūtų šalta, UAB

Lauko židiniai, biožidiniai, granulinės korsnelės, kapsulės, malkinės krosnelės. Įmonėje dirbantys specialistai atliks visus reikalingus darbus!

J.Matukonio I.P.G.Į
J.Matukonio I.P.G.Į

Dažai metalo konstrukcijoms, dažai medienai, dažai išorės / vidaus apdailai, dažymo patarimai

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

Baldai PL, UAB
Baldai PL, UAB

Internetinė prekyba baldais

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

Miško šviesos, MB
Miško šviesos, MB

Lauko apšvietimas, vidaus apšvietimas, šventinis apšvietimas, konsultacijos, įrengimas

Dezo paslaugos, MB
Dezo paslaugos, MB

Kenkėjų kontrolės paslaugos namams ir verslui. Tel +37061085800

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.