Balandžio 7d. Antradienis

Akustinės fibrogipso plokštės interjere

2015 Rugpjūčio 7d.
Peržiūrų skaičius: 51720

Spartėjantis gyvenimo ritmas, augantis poreikis turėti „po ranka“ viską- darbovietę, namus, aptarnavimą bei laisvalaikio leidimo vietą šalia, sparčiai didina žmonių bei transporto srautus didmiesčiuose. Kaip mažėja atstumai tarp visų šių kasdien lankomų taškų, taip šurmulys, triukšmas ir nuolatinis judėjimas tampa vis didesniu neišvengiamu priešu, pasyviai keliančiu nuovargį.

Moksliškai įrodyta, kad, pavyzdžiui, siekiant maksimalios darbuotojo dėmesio koncentracijos, patalpoje būtina riboti garsinę taršą. Dauguma atvejų tampa neįmanoma  išvengti garsų, sklindančių iš lauko, tačiau interjere galima imtis efektyvių priemonių ir kardinaliai pagerinti sąlygas.

Lemiamą vaidmenį čia atlieka vidaus apdailos medžiagos ir jų savybės.

pav. nr. 1 Akustinė apdaila sugeria dalį garso, mažinamas aidėjimas

AKUSTINĖS FIBROGIPSO ŠERDIES APDAILOS PRIVALUMAI

Akustinė plokštė – tai daugiafunkcinė apdaila moderniam interjerui. Rinkoje šiuo metu yra daugybė skirtingų gamintojų ir skirtingų produktų, bet čia nagrinėsime akustines fibrogipso plokštes su natūralaus medžio lukštu, kurių atstovais Lietuvoje renkamės būti dėl trijų esminių savybių:

1. Fibrogipso šerdis- nedegi, patvari ir ilgaamžė medžiaga, leidžianti pasiekti A2-s1, d0 degumo klasę. Tokio rodiklio neįmanoma pasiekti naudojant paprastą medieną! Tai yra gipso ir celiuliozės mišinys, kuriam naudojamas perdirbtas popierius. Tokia kompozicija yra saugi žmogaus sveikatai, yra perdirbama, nekenksminga aplinkai.

2. Natūralaus medžio apdaila- nesenstantis, visada madingas ir trokštamas interjero elementas visiems dizaino sprendimams. Medžio lukšto pasirinkimas neribotas. Gamintojas turi tiekėjų visame pasaulyje, galima rinktis nuo tradicinio ąžuolo, ar uosio iki egzotinės medienos, arba rinktis iš faneros, gaminamos klijuojant kelių rūšių medieną ir pjaustant- taip pasiekiamas rašto tolygumas, sukuriamas pageidaujamas atspalvis.

3. Akustinių savybių pasirinkimas patenkins įvairiausius poreikius nuo aido slopinimo laiptinėje, iki tolygaus garso išsklaidymo teatro salėje. Pagal Statybos Techniniame Reglamente nurodytus reikalavimus aidėjimo trukmei patalpoje, galima rinktis plokštes, atitinkančias iki B garso klasės (A garso klasė galima naudojant apdailą vatos pagrindu).

pav. nr. 2 švedų architektui Ger Wingardh įkvėpimo šaltinis šioje teatro salėje- žalias obuolys

Pav. nr. 3 Medžio lukštas dažytas žalia spalva taip, kad išliktų natūrali faktūra

Pav. nr. 4 Iš lygios plokštės suformuota 3D konstrukcija, atliekanti difuzoriaus funkciją koncertų salėje

Taip pat, siūlome ir visai kitokią, unikalią sienų apdailos sistemą „LINEAR“, kurioje naudojamos ne plokštės, o fibrogipso šerdies bagetės su medžio lukšto apdaila, montuojamos lygiagrečiai viena kitos. Tai yra galmybė apdailinti lenktas sienas, arba pasiekti itin dinamišką efektą:

pav. nr. 5 Linijinė sistema sienoms ir luboms su apšvietimu. Naudojamos 2 aukščių  bagetės.

pav. nr. 6 Linijinė sistema sienoms, naudojamos 4 aukščių bagetės ant lenktos sienos.

pav. nr. 7 Linijinė sistema, naudojamos vienodo aukščio bagetės

Linijinė sistema dėl savo sandaros ženkliai didina sienos paviršiaus plotą ir tai didina garso sklaidą ir sugertį, šias savybes galima keisti renkantis skirtingo aukščio detales, keičiant tarpus tarp jų ir konstrukciją už apdailos.

KUR NAUDOTI:

  1. teatrų salėse, auditorijose
  2. mokyklose, darželiuose
  3. biuruose, prekybos centruose
  4. ligoninėse, slaugos namuose
  5. viešbučiuose, kavinėse
  6. Visuomeninės paskirties pastatuose evakuaciniuose keliuose/ koridoriuose

Akustinių plokščių apdaila efektyviai sugeria, atspindi, arba išsklaido triukšmą, jų pagalba galima pasiekti reikalingas akustikos savybes,  sumažinti aidėjimo trukmę (itin akualu laiptinėse, koridoriuose) ir pagerinti klausymosi sąlygas uždaroje erdvėje (teatrų salės, auditorijos).

Didelis įvairių natūralaus medžio rūšių ar ryškių spalvų apdailos paviršių bei šerdies spalvos pasirinkimas atitiks bet kokį interjero stilių. Greta estetinių šios medžiagos privalumų gamintojas daug dėmesio skiria akustiniams ir ugniaatsparumo aspektams. Perforuota akustinė apdailos plokštė su medienos apdaila gali užtikrinti A2-s1-d0 ugniaatsparumo rodiklį. Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad šiuos reikalavimus atitinka visi plokštės sluoksniai kartu, o ne atskirai.

pav. nr. 8 Akustinė plokštė juoda šerdimi

pav. nr. 9 Galimos įvairios nestandartinės perforacijos/ frezavimas, galima perforuoti pagal individualų užsakymą, nuo rašto ir porėtumo priklauso plokštės akustinės savybės

MONTAVIMAS, FORMATAI

Maksimalūs plokščių matmenys gali siekti 3,05x1,05m dydį, arba būti bet kokie smulkesni pagal poreikį. Siūlome kelias aliuminio profilių montavimo sistemas pagal situaciją ir norimą rezultatą- paslėptą, su atvirais aliuminio profiliais, su LED pašvietimu ir t.t. Taip pat gaminami atskiri skydai, skirti paslėpti įgilintiems radiatoriams, ar prieigoms prie komunikacijų.

pav. nr. 10 Sienų ir lubų apdaila, lygios plokštės. Montavimas paliekant atvirus aliuminio profilius (sienoms).

pav. nr. 11 Lubų plokštės su apšvietiimu iš kitos pusės.

pav. nr. 12 Lygios sienų plokštės su integruotais profiliais LED juostai

Visos akustinės plokštės sistemos tiekiamos visiškai sukomplektuotos ir paruoštos montavimui- tai yra itin patogu, nes montavimas vyksta greitai ir paprastai, eliminuojamos galimos klaidos ir taupomas laikas.

Akustika Jūsų interjere

Taigi, galima rinktis bet kokį natūralų dekorą medžio lukštą dažyti/ lakuoti suteikiant norimą spalvą, galima rinktis įvairius perfoarcijos raštus ir derinti juos su juoda/ balta šerdies spalva.

pav. nr. 13 Akustinės lubų plokštės su natūralaus medžio lukštu

pav. nr. 14 Perforuotos sienų plokštės su natūralaus medžio lukštu

pav. nr. 15 Perforuotos dažytos sienos plokštės, derinamos su lygiomis

pav. nr. 16 Perforuotos dažytos sienos plokštės, derinamos  su lygiomis

pav. nr. 17 Perforuotos sienų ir lubų plokštės visuomeninėje erdvėje

pav. nr. 18 Perforuotos lubų plokštės derinamos su lygiomis sienų plokštėmis

pav. nr. 19 Sienų plokštės su natūralaus medžio lukštu

pav. nr. 20 Sienų ir lubų apdailos plokštės

pav. nr. 21 lenktos plokštės be perforacijos sienoms ir lubos

Daugiau informacijos: www.exterus.lt


“Iris” salonuose – dar viena plytelių kolekcija

“Iris” salonuose – dar viena plytelių kolekcija

"Flow" - tai viena iš naujų italų plytelių gamintojo Ceramica Sant'Agostino kolekcijų. Šios kolekcijos plytelės imituoja labai madinga paskutinių metų juostuotą marmurą. "Flow" kolekcijos akmens masės plytelės tinka ir...


Sutaupyti galima ir fasado žaliuzių pagalba

Sutaupyti galima ir fasado žaliuzių pagalba

Atvėsus orams ir prasidėjus šildymo sezonui, viena iš aktualių temų yra taupymas bei siekis sumažinti šildymo sąskaitas. Sutaupyti galima gyvenant sandariai apšiltintame būste, užtikrinus gerą grindų, sienų bei stogo šilumos izoliaciją. Langų...


Stiklo naudojimas: buityje, biure ir ...

Stiklo naudojimas: buityje, biure ir ...

Naudojant šiuolaikines stiklo apdirbimo galimybes, sparčiai populiarėja stiklo konstrukcijų pritaikymas buityje, biuruose ir net prekybinės paskirties objektuose. Turbūt sutiksite, šie variantai turi tiek panašumų, tiek skirtumų, turint omeny...


Langai irgi turi "rūbą"

Langai irgi turi "rūbą"

Langas yra šviesos šaltinis, o jo apipavidalinimas turi įsilieti į bendrą namų stilių, pabrėžti jų savitumą. Tad pasirinkdami paprasčiausia sprendimą – dienines ir naktines užuolaidas, pakabindami žaliuzes ar visai nederančius roletus,...


Medinės sienos

Medinės sienos

Medinės parketlentės gali būti klojamos ne tik ant grindų, bet ir ant sienų. Apskritai mediniai interjerai yra mėgstami dėl šiltų ir žemiškų spalvų. Jei norite vieną iš savo namų kambarių padaryti išskirtinį, tačiau nežinote kaip ir kokiomis...


Interjero idėjos naudojant dekoratyvinį akmenį

Interjero idėjos naudojant dekoratyvinį akmenį

Originalūs interjero sprendimai domina dažną iš mūsų, juk visada stengiamės, kad namai turėtų išskirtinio žavesio, nekasdienių idėjų ir subtilumo. Konsultuodamiesi su UAB „Stonesta“ specialistais, pateikiame nestandartines interneto...


Ką reikia žinoti apie laiptų įrengimo reikalavimus?

Ką reikia žinoti apie laiptų įrengimo reikalavimus?

Laiptai yra neatsiejama bet kurio didesnio nei vieno aukšto namo dalis. Jie ne tik yra patogus būdas pasiekti kitus pastato aukštus, bet taip pat gali pagerinti arba visiškai pakeisti namų interjerą. Visa tai priklauso dar ir nuo pačio namo...


Dizaino tendencijos: kaip šį sezoną atrodys madingi namai?

Dizaino tendencijos: kaip šį sezoną atrodys madingi namai?

Atėjus rudeniui ir atvėsus orams, vis daugiau laiko praleidžiame namuose, todėl dabar puikus metas jais rūpintis: juos dekoruoti ar kiek atnaujinti, kurti jų jaukumą. Apie tai, kokios interjero dizaino tendencijos vyrauja Lietuvoje ir pasaulyje,...


Terasus, UAB
Terasus, UAB

Didelis lauko baldų pasirinkimas. Valgomojo komplektai, minkšti komplektai, krėslai ir gultai.

Soliteka, UAB
Soliteka, UAB

Soliteka, UAB - roletų, žaliuzių, romanečių gamyba Kaune.

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Rimar Statyba, UAB

Kad nebūtų šalta, UAB
Kad nebūtų šalta, UAB

Lauko židiniai, biožidiniai, granulinės korsnelės, kapsulės, malkinės krosnelės. Įmonėje dirbantys specialistai atliks visus reikalingus darbus!

Miško šviesos, MB
Miško šviesos, MB

Lauko apšvietimas, vidaus apšvietimas, šventinis apšvietimas, konsultacijos, įrengimas

Lanvita, UAB
Lanvita, UAB

UAB „LANVITA“ siūlo įtempiamų lubų projektavimą, profesionalias montavimo paslaugas, kvalifikuotą konsultaciją.

Harvuda, UAB
Harvuda, UAB

Vienetinių baldų gamyba. Baldai verslui ir namams...

OAKY OAK, UAB
OAKY OAK, UAB

Modernaus dizaino ąžuolo masyvo ir metalo baldai. Susikurkite savo svajonių erdvę.

J.Matukonio I.P.G.Į
J.Matukonio I.P.G.Į

Dažai metalo konstrukcijoms, dažai medienai, dažai išorės / vidaus apdailai, dažymo patarimai

Baldai PL, UAB
Baldai PL, UAB

Internetinė prekyba baldais

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.