Rugsėjo 22d. Sekmadienis

Kaip išsirinkti kokybiškas parketlentes

2016 Gegužės 27d.
Peržiūrų skaičius: 33488

Grindys – vienas pagrindinių namų interjero akcentų, pirmiausia krentančių į akis ir kuriančių visą namų stilių. Dėl to labai svarbu išsirinkti tinkamas grindis, prieš tai atsakius į keletą klausimų: ar namuose bus dažnai vaikščiojama su batais, ar bus naminių gyvūnų, smėlio, purvo, ar bus naudojama grindų šildymo sistema. Medinės grindys – natūralus produktas, todėl yra jautresnės mechaniniams pažeidimams nei keramikinės plytelės, bet iš kitos pusės turi daugiau privalumų: yra ekologiškos ir malonesnės lietimui.

Jei apsisprendėte namuose turėti medines grindis, metas išsirinkti tinkamą pardavėją. Šiais laikais grindų pasiūla milžiniška ir iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog visi siūlo vienodas medines parketlentes tik skirtingomis kainomis. Iš tiesų skiriasi kur kas daugiau parametrų, tad šiuo straipsniu ir norime patarti, kaip išsirinkti geriausias parketlentes.

Pirmiausia, siūlome atkreipti dėmesį, ar parketlenčių gamintojas žino medienos kilmę ir kontroliuoja visą gamybos procesą nuo medienos įvežimo į gamyklą iki produkto atidavimo į prekybą ir gali užtikrinti aukštą gaminių kokybę. Labai svarbu, kad mediena turėtų FSC sertifikatą. Šis sertifikatas patvirtina, jog mediena yra atvežta iš legalių miškų, o tai reiškia, kad miškai yra atsodinami, mažinami nelegalūs miškų kirtimai, išsaugoma miškų ir biologinė įvairovė, didinama socialinė miško savininkų atsakomybė.

Medinės parketlentės konstrukcija būna dviejų tipų: dvisluoksnė arba trisluoksnė. Tiek vienas, tiek kitas  parketlentes gamintojai įvardija kaip natūralų produktą. Dvisluoksnės parketlentės viršutinį sluoksnį sudaro  natūrali mediena, o apatinį – beržas arba, tiksliau, beržo fanera. Beržas – minkštas medis, tačiau pridėjus nemažą kiekį klijų tampa kietas. Fanera gaminama stipriais klijais suklijuojant daugybę plonų beržo lukšto sluoksnių ir smarkiai suslegiant aukštoje temperatūroje. Ji naudojama vietoj paprastos medienos, kadangi yra atspari skilimui bei deformacijoms. Ir nors yra tvirta, esant didesnei drėgmei ar temperatūrai gali atsisluoksniuoti. Dvisluoksnės parketlentės apatiniam sluoksniui gali būti naudojama ir OSB plokštė, gaminama iš suklijuotų medžio drožlių. Tai yra tvirta medžiaga, kaip ir beržo fanera, tačiau išskiria didelį kiekį formaldehidų, kuris yra pripažintas kancerogenas. OSB plokštės parketlenčių gamyboje naudojamos norint atpiginti gamybos kaštus, nes yra pigesnės nei natūrali mediena.

Landero gamina tik trisluoksnes natūralaus medžio parketlentes, kurių visi trys sluoksniai yra iš natūralios medienos. Viršutinis sluoksnis gali būti gaminamas iš ąžuolo, uosio, riešutmedžio ar kitos medienos, priklausomai nuo jūsų pasirinkimo, apatiniai sluoksniai – iš pušies. Kiekvienas sluoksnis klijuojamas kryžmai kito sluoksnio atžvilgiu,– tai leidžia pasiekti didesnį stabilumą ir sumažinti natūralią medienos deformaciją. Net keičiantis oro sąlygoms, tarp parketlenčių neatsiranda tarpų, jos nesuskyla ir negirgžda. Tai „elastingas“, ekologiškas ir nealergizuojantis produktas, kadangi jo gamyboje naudojamas labai mažas klijų kiekis. Kryžminio klijavimo technologija yra labai plačiai naudojama ir medinių langų gamyboje, o kaip žinia, langai susiduria su dideliais temperatūrų ir drėgmės pokyčiais. Ta pati technologija taikoma ir trisluoksnėms parketlentėms. Žmogus, ieškantis medinių parketlenčių, būtent to ir tikisi – tvirtų, ilgaamžių, visiškai natūralių medinių grindų. Dar vienas trisluoksnių parketlenčių pranašumas – jas galima kloti plaukiojančiu būdu išvengiant klijavimo. Ši inovatyvi sujungimo sistema ties ilgąja ir trumpąja lentos kraštinėmis užtikrina, jog parketlentės neišsikraipys, tarp lentų neatsiras tarpų. Landero teikia nuo 20 metų garantiją konstrukcijai. Be to, klodami plaukiojančiu būdu sutaupysite iki ketvirtadalio laiko, nei klodami klijuojant.

„Teko girdėti atsiliepimų iš kelių grindų tiekėjų, prekiaujančių dvisluoksnėmis parketlentėmis, kurių apatiniai sluoksniai sudaryti iš OSB plokštės arba beržo faneros, jog natūralaus medžio trisluoksnė parketlentė išskleidžia labai didelį kiekį sakų. Tai skamba juokingai, turint omenyje pušinius klijuotos medienos langus, duris ir fasadines sistemas, kurios taip pat susiduria su dideliais temperatūrų pokyčiais ir drėgme. Jei sakai iš tiesų bėgtų, ši technologija nebūtų naudojama šimtmečiais langų ir durų gamyboje. Dvisluoksnių parketlenčių gamintojai naudoja tokią taktiką, nes žino, jog natūrali trisluoksnė parketlentė niekuo nenusileidžia dvisluoksnėms parketlentėms su beržo fanera, o kai kuriais atvejais yra ir pranašesnė, pavyzdžiui, dėl mažesnio klijų kiekio, natūralumo ir ekologiškumo”, – situaciją apie dvisluoksnes ir trisluoksnes parketlentes komentuoja įmonės akcininkas Agnis Magelinskas.

Landero parketlentės paviršius visuomet yra padengtas septyniais lako arba alyvos sluoksniais, todėl grindys gali būti naudojamos iškart po sumontavimo. Laku padengtos parketlentės suformuoja apsauginį sluoksnį nuo UV spindulių ir purvo, taip užtikrinamas parketlentės ilgaamžiškumas ir didelis atsparumas braižymams. Dažniausiai parketlentės būna padengtos dviem ar keturiais lako arba alyvos sluoksniais, mes jas dengiame net septyniais tam, kad apsaugotume viršutinį parketlentės medienos sluoksnį nuo braižymosi.  Virš parketlentės sukuriamas tarsi permatomas apsauginis sluoksnis, kuris veikia labai panašiai kaip neperšaunamas stiklas. Esant smūgiui, kiekvienas sluoksnis į save sugeria dalį smūgio jėgos, jos neperduodamas toliau, todėl pačiam žemiausiam sluoksniui, medienos paviršiui, nebetenka arba tenka labai maža smūgio jėgos dalis. Lako sluoksnį rekomenduojame atnaujinti kas 5–10 metų.

Parketlentes dengiant alyva, ši medžiaga įsigeria į medienoje esančias poras ir padidina medžio atsparumą, išryškina natūralius medienos raštus. Alyva padengtos parketlentės ilgainiui tampa tvirtesnės, tad kuo daugiau alyvos sluoksnių, tuo geriau. Kasdienė priežiūra yra labai paprasta ir nebrangi – atsiradus mechaniniams pažeidimams, pakanka vietiškai atnaujinti alyvos sluoksnį ir jį nupoliruoti mikropluošto šluoste. Nereikia atnaujinti viso grindų paviršiaus. Alyvuotas grindis rekomenduojame peralyvuoti kas 1–2 metus. Šios grindys vertinamos dėl savo natūralumo, šiltumo ir jaukumo.

„Daugelis klientų bijo naudoti alyvuotas parketlentes, nes rinkoje susiformavusi nuomonė, jog tokios grindys lengvai pažeidžiamos, o lakuotos neva yra stipresnės. Bet tai nėra teisybė, žinant, kiek laukia papildomų išlaidų ir vargo perlakuojant lakuotas grindis, jeigu jos susibraižytų ir nusidėvėtų. Rinkoje yra ir nekokybiškus produktus siūlančių pardavėjų, kurie dažnai neturi kokybiškos alyvos padengimo technologijos, todėl klientui peršamos lakuotos parketlentės, neatsižvelgiant į kliento poreikį ir norą turėti kuo natūralesnes grindis“, – sako Landero direktorius Ramūnas Beinorius.

Apsisprendus ir išsirinkus grindis, nereikėtų pamiršti grindjuosčių. Ši mažytė smulkmena gali virsti galvos skausmu, mat kai kurie pardavėjai neturi didelio grindjuosčių pasirinkimo ir dažnu atveju siūlo klientui apsilankyti prekybos centre. Jau nekalbant apie jų priderinimą prie esamų grindų, atspalvių ir formų įvairovę, Landero pataria jas išsirinkti iškart, kai yra užsakomos grindys. Taip sutaupysite daug laiko, nervų ir lėšų. Tinkamai parinkus grindjuostes visas namų interjeras atrodys harmoningai. Grindjuostes galima derinti prie grindų arba sienų. Šiuo metu labai populiarios aukšto profilio minimalistinės grindjuostės. Landero salone profesionalūs konsultantai padės išsirinkti labiausiai tinkantį variantą iš plataus asortimento, nes kiekvienas mūsų grindų modelis turi priderintą grindjuostę. Mes dirbame Jums!

Montažas. Įsigijus grindis, labai svarbu, kas jas sumontuos. Mes rekomenduojame rinktis pardavėjo montuotojus, jei, žinoma, pardavėjas tokią paslaugą teikia. Daugelis pardavėjų, norėdami atsiriboti nuo atsakomybės, siūlo ne savo apmokytus montuotojus. Atsiradus brokui, atsakomybės kratosi tiek pardavėjas, neva grindis klojo neprofesionalus montuotojas, tiek montuotojas, neva produktas buvo nekokybiškas. Tokioje situacijoje labiausiai nukenčia klientas, kadangi jis paliekamas vienas spręsti šią problemą. Taip gaištamas laikas ir didėja išlaidos. Landero turi profesionalių montuotojų brigadą. Pardavėjas, galintis pasiūlyti profesionalius montuotojus, prisiima atsakomybę už produktą ir darbų kokybę. Tokiu atveju yra suteikiama garantija ne tik produktui, bet ir darbams. Nepriklausomi montuotojai dažniausiai neteikia tokios garantijos. Mūsų montuotojai labai gerai išmano produktą, žino įvairius techninius niuansus, yra supažindinami su naujovėmis, turi visas tinkamas montavimo medžiagas, o tai leidžia kokybiškai pakloti grindis, kurios Jums tarnaus ne vieną dešimtmetį.

Kaip minėjome pradžioje, grindys yra vienas svarbiausių namų interjero akcentų, tad rekomenduojame labai atidžiai išsirinkti grindų gamintoją, pardavėją ir montuotoją, o geriausia, jei viskas būtų iš vienų rankų. Taip turėsite tikrai kokybiškas ir ilgaamžes grindis.


C2 Kietikliai, kurių pagrindas mažos ir gerai reaguojančios ličio molekulės

C2 Kietikliai, kurių pagrindas mažos ir gerai reaguojančios ličio molekulės

Visi šiandieninėje rinkoje esantys betoną kietinantys ir tankinantys junginiai pasižymi trimis pagrindinėmis savybėmis: Šios savybės yra cheminės reakcijos vykstančios tarp silikatų, Portlendo cemento ir kalcio hidroksido (laisvos kalkės)...


Iš medžio, bet ne medinės

Iš medžio, bet ne medinės

Dėl savo kilmės nepriskiriamos medienai, tačiau taip pat natūralaus pluošto bambukinės ir kamštinės grindys, namams suteiks tokią pačią jaukumo porciją, kaip ir medinės. Tačiau būdamos mažiau populiarios, namams priduos dar ir egzotišką...


Pokyčius skatinanti „Continental“ gamykla

Pokyčius skatinanti „Continental“ gamykla

Beveik per tris dešimtmečius projektuojant ir įrenginėjant pramonines grindis stipriai patobulėjome. Deformacinių siūlių vietose įbetonuojamus kampuočius pakeitė profesionalesnės siūlės kaip PERMABAN Alpha joint, o sandėliuose pradėjus naudoti...


PVC grindys

PVC grindys

Vieninteliai Lietuvoje atstovaujame gamintoją iš Ispanijos “Floover”. Visas "Floover" gaminamas pozicijas galite pamatyti "Solum" grindų salone, o pozicija iš Floover Leather kolekcijos LE1603 yra sudėta su...


QUICK STEP pristato 2012 metų naujieną – naują laminato plytelių kolekciją EXQUISA

QUICK STEP pristato 2012 metų naujieną – naują laminato plytelių kolekciją EXQUISA

Metų naujiena – QUICK STEP laminato kolekcija, pasižyminti populiariais plytelių raštais su malonia liesti paviršiaus struktūra. Tai - novatoriškos lentos. Unikali didelių lentų koncepcija sudaro 4 galimų vaizdų pagrindą. Dėl subtilių...


Terasa svajonių namuose

Terasa svajonių namuose

Amžinai užklumpančios pavasario problemos, kai po žiemos tenka šlifuoti, impregnuoti, dažyti medines terasos lentas… Ir taip kasmet! Ar vis dar norite užsiimti šiais darbais? Tik pagalvokite, kiek sveikatos, laiko ir jėgų sutaupytumėte...


Laminuotų grindų priežiūra

Laminuotų grindų priežiūra

Laminuotos grindys tarnaus dešimtmečius, jeigu jūs reguliariai jas prižiūrėsite. Atminkite, kad jos bijo įbrėžimų, todėl atsargiau elkitės su aštriais daiktais. Naudokite veltinio arba fetro skrituliukus po baldų kojelėmis. Būkite ypač atsargūs,...


Grindų įrengimas (specialistai, darbų kainos)

Grindų įrengimas (specialistai, darbų kainos)

Pagrindo paruošimo darbai, Lagių tvirtinimas,Pagrindo paruošimas klijavimui (valymas), pakloto klijavimas, lakuotų trisluoksnių parketlenčių klojimas, vienetinio masyvo parketo klojimas eilėmis, vienetinio masyvo parketo klojimas eglute,...


Ecofloor.lt
Ecofloor.lt

Ecofloor.lt - protingas grindų pasirinkimas ilgam!!!

Grindininkai, UAB
Grindininkai, UAB

MES ĮRENGSIME JUMS GRINDŲ DANGĄ!

Plytelių meistrai
Plytelių meistrai

Plytelių meistrai - profesionalūs, turintys Ilgametę plytelių klijavimo patirtį, įgyvendinę daugelį projektų. Mes patariame, konsultuojame ir atliekame visus plytelių klijavimo darbus

1000 plytelių, parduotuvė - salonas
1000 plytelių, parduotuvė - salonas

Akmens masės, keraminės, klinkerio, fasadų plytelės grindims, sienoms, laiptams, klijai, glaistas - mažmeninė ir didmeninė prekyba. Santechnikos įranga - mažmeninė ir didmeninė prekyba.

www.prosvp.lt
www.prosvp.lt

Plytelių išlyginimo sistema - Jūsų lygioms grindims!
Telefonas: +370 67 226422

Plastena, UAB
Plastena, UAB

UAB "Plastena" – techninių medžiagų tiekimo, detalių gamybos ir paslaugų įmonė.

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai