Rugpjūčio 9d. Sekmadienis

Record Plus pateisina lyderio vardą

Peržiūrų skaičius: 53108
Record Plus pateisina lyderio vardą

Trumpojo jungimosi srovės apribojimo principai naujos kartos Record PliusTM automatiniuose jungikliuose.

Pramoniniai (MCCB – Moulded Case Circuit Breakers) automatiniai jungikliai yra pagrindiniai apsauginiai įrenginiai šiuolaikinėse elektros skirstomosiose sistemose. Paskutiniaisiais metais srovę apribojantys pramoniniai MCCB automatiniai jungikliai pagerino apsaugą, turėdami galimybę smarkiai apriboti elektros sroves trumpojo jungimo metu, ir padidino įrenginių apsaugą bei saugumą. Specialiosios konstrukcijos, srovę apribojantys automatiniai jungikliai yra sukurti kaip sistema, galinti koreguoti nepageidaujamus trumpojo jungimo srovės veiksnius.

Pagrindiniai faktoriai, veikiantys grandinės trumpojo jungimo atveju

1. Elektrodinaminės jėgos

Šios jėgos yra proporcingos maksimalios apkrovos srovės vertės kvadratui.

Elektrodinaminės jėgos, priklausomai nuo maksimalios apkrovos srovės vertės, gali labai smarkiai pažeisti įrenginius, pvz., srovėlaidžius, jų laikiklius, galios grandinės jungiklius.

2. Magnetiniai laukai

Aukšto lygio trumpasis jungimas sukelia magnetinius laukus, kurie trikdo elektros įrenginių, matavimo prietaisų ir kompiuterių darbo režimą.

3. Šiluminis poveikis

Šiluminis poveikis yra proporcingas efektyvios srovės vertės kvadratui.

Laidų izoliacijos ir elektros įrenginių šiluminio poveikio apribojimai gali būti išreiškiami K2xS (K – faktorius, priklausantis nuo laidininko medžiagos ir nuo jo izoliacijos rūšies; S – laidininko skerspjūvis) verte. Ši elektros energijos vertė privalo turėti nustatytus aiškius apribojimus, kad būtų išvengta perkaitimo.

Kad sumažėtų minėtų veiksnių įtaka, naudojama srovės ribojimo įranga, kuri riboja trumpojo jungimo maksimaliąją srovės vertę ir drauge mažina elektrodinamines jėgas, magnetinius laukus bei šiluminį poveikį.

Grandinės pertraukimas vykdant kontaktų atstūmimą ir atpalaidavimą (popping of Contacts)

Trumpojo jungimo metu staigiai išauga srovės. Esant trumpajam jungimui, elektros indukcija priverčia susiformuoti aukštus asimetrinius srovės pikus, kurie veikia automatinio jungiklio srovinę dalį. Ši energija gali būti naudojama kontaktams atjungti kaip papildoma jėga, veikianti atjungimo mechanizmą. Šios jėgos naudojamos srovę ribojančiuose automatiniuose jungikliuose, kurie yra sukurti greitam atjungimui. Tokiuose jungikliuose paprastai naudojami dvigubi besusukantys kontaktai.

Srovę ribojantys automatiniai jungikliai su pasukamu dvigubu kontaktu, kuriuose veikia magnetinio atstūmimo poveikis, gali būti dviejų pagrindinių tipų. Pirmasis tipas naudoja ribojančius srovę tiesioginius kontaktus (1 pav.). Šiuo atveju magnetinio atstūmimo jėgos yra sukuriamos tik tame taške, kur kontaktai liečiasi. Tokio tipo automatinių jungiklių trūkumas – neryškus srovės ribojimas. Toks automatinis jungiklis turės privalumą tik prieš senojo tipo jungiklius, kur naudojamas viengubas kontaktas. Antrojo tipo srovę ribojantys automatiniai jungikliai yra su atbulinės srovės formavimo dalimi (3 pav.). Būtent tokio tipo srovę ribojantys kontaktai naudojami "General Electric" automatinių jungiklių grupėje Record PlusTM.

Šiuo atveju srovių kryptys l dalyje išdėstytos lygiagrečiai ir taip, kad judančio kontakto srovė yra priešingos krypties, palyginti su srove, tekančia per fiksuotą stacionarų kontaktą. Jeigu per kontaktus tekanti srovė smarkiai išauga, magnetinio atstūmimo jėgos, atsiradusios tarp lygiagrečių laidininkų, išauga taip, kad priverčia kontaktus įveikti juos suspaudžiančią jėgą, ir tokiu būdu jie labai greitai vienas nuo kito pradeda atsiskirti. Tai vadinama kontaktų atstūmimu, atpalaidavimu ar atjungimu (Popping of Contacts).

Išaugus srovėms, susidaro laiko momentas, kai magnetinis atkabiklis dar neįvykdė automatinio jungiklio atjungimo, o magnetinio atstūmimo jėga l dalyje jau sukelia kontaktų atstūmimą. Taip kontaktuose sukuriamas elektros lanko – įtampos generacijos – procesas, kuris apriboja išaugusią srovę. Išvardytų jėgų ir automatinio atjungimo atkabiklių sistemos derinys suteikia automatiniam jungikliui ypatingų bruožų.

Trumpojo jungimo srovės ribojimas Record PlusTM automatiniame jungiklyje

Record PlusTM – tai pramoninis automatinis jungiklis, kur taikoma minėta kontakto konstrukcija su atbulinės srovės formavimu. Konstrukcijoje pritaikyti dvigubi besisukančio judesio jėgos kontaktai, kurie gali nutraukti kuo didesnės srovės grandines kaip galima mažiausiame įrenginio gabarite.

"General Electric" kompanijos konstruktoriai smarkiai patobulino minėtą kontaktų konstrukciją su atbulinės srovės formavimu. Kompanijos sukonstruotoje ir patentuotoje konstrukcijoje papildomai panaudotos magnetinės šerdys (5 pav.), kurios yra stacionaraus kontakto laidininko išlinkime ir tęsiasi išilgai kontakto judėjimo kryptimi. Taip sukuriamas koncentruotas nukreiptas magnetinis laukas visoje pasukamo kontakto judėjimo eigoje, kad padidinti kontaktų atstūmimo jėgą ir greitį trumpojo jungimo metu. Šis jungiklis atlieka savo darbą daugiau nei dvigubai didesniu greičiu ir jėga ir užtikrina puikų trumpojo jungimo srovės apribojimą, nei minėti pirmojo tipo jungikliai be atbulinės srovės formavimo. Rezultatas – daug mažesnės trumpojo jungimo srovių pikinės reikšmės bei išskiriama energija (4 pav.). Taip smarkiai sumažinamos elektrodinaminės jėgos bei šiluminis poveikis apsaugomuose elektros laidininkuose ir įrenginiuose.

Ši Record PlusTM technologija sumažina energijos tiekimo grandinių pažeidimus iki minimumo. Toks įrenginys suteikia maksimalią sistemos apsaugą.

Automatiniai jungikliai, kurie turi savybę riboti trumpojo jungimo srovę, yra žymimi specialiu ženklu, paprastai esančiu šalia kitų techninių parametrų (6 pav.).

Elektrodinaminių jėgų ir šiluminio poveikio apribojimai ir žemesnės pakopos apsauga (Back-up Protection) taikant Record PlusTM automatinius jungiklius

Apsaugos įtaisai, esantys žemesnėse pakopose, einančiose po Record PlusTM automatinio jungiklio (7 pav.), taip pat privalo išlaikyti numatomus šiluminius ir elektrodinaminius poveikius esant trumpajam jungimui. Kai elektros grandinės pirminėje pakopoje naudojamas trumpojo jungimo srovės apribojimas, kuris taikomas Record PlusTM automatiniuose jungikliuose, tada yra galimybė žemesnėse pakopose naudoti įrenginius, turinčius mažesnį pasipriešinimo pajėgumą trumpiesiems jungimams. Tai bus mažesnių matmenų, pigesni ir labiau ekonomiški įrenginiai, palyginti su atvejais, kai pirminėje pakopoje naudojami įprastiniai automatiniai jungikliai be trumpojo jungimo srovių ribojimo.

Šiuo atveju Record PlusTM leidžia įgyvendinti daug pigesnius sprendimus, kai numatytos didelių verčių trumpojo jungimo srovės.

Selektyvumas plius (Selectivity Plus) naudojant Record PlusTM jungiklius

Vienas reikalavimų, keliamų apsaugos aparatui, – pirminės pakopos įrenginys turi atsijungti ir apsaugoti žemesnės pakopos įrenginį taip, kad būtų išvengta jo pažeidimo. Bet yra kitas pageidavimas – kad pirminės pakopos įrenginys liktų įjungtas ir uždelstų tam tikrą laiką, kuris reikalingas žemutinės pakopos reakcijai ir atjungimui įvykdyti esant avarinei situacijai. Tai selektyvumo sąlygos įvykdymas esant trumpajam jungimui, kai pirmiausia atsijungia žemutinė pakopa, o ankstesnės pakopos lieka įjungtos.

Record PlusTM jungiklių šeima su specialiomis LTMD ir SMR charakteristikomis išsprendžia šį paradoksą. Šie jungikliai turi papildomą uždelsimo zoną trumpojo jungimo atjungimo charakteristikos kreivės dalyje (8 pav.) ir yra puikūs trumpojo jungimo srovės ribotojai. Todėl uždelsimo metu tekant didelei srovei jos energija nepadaro didelės neigiamos įtakos žemutinės pakopos jungikliui, kuris privalo pirmas reaguoti į trumpąjį jungimą ir atjungti grandinę.

Autorius: Elektros įranga, UAB


JUNG žalvariniai jungikliai

JUNG žalvariniai jungikliai

Klasikinę jungiklių seriją LS 990 praturtino nauji gaminiai iš tikro žalvario. Greitą jų sėkmę nulėmė labai vykęs klasikinės griežtos formos, aukštos kokybės medžiagos, taurių atspalvių ir rafinuoto paviršiaus derinys. Šio laikui nepavaldaus...


Dievas slypi detalėse, arba Kokias namų interjero smulkmenas nepelnytai pamirštame?

Dievas slypi detalėse, arba Kokias namų interjero smulkmenas nepelnytai pamirštame?

Nors per dieną juos liečiame nuo kelių iki kelių dešimčių kartų, retas kuris linkęs investuoti laiko ar pinigų į... jungiklius. Tad kai namai įrengiami naujai ar remontuojami, dažniausiai jungikliai, kištukiniai lizdai patikimi elektrikams. Vis...


„Schneider Electric”  pristato rinkai elektromobilių įkrovimo stotelę  „EVLink Wallbox”, skirtą namų vartotojams

„Schneider Electric” pristato rinkai elektromobilių įkrovimo stotelę „EVLink Wallbox”, skirtą namų vartotojams

Tarptautinė energijos valdymo sprendimų kompanija „Schneider Electric” rinkai pristato elektromobilių įkrovimo stotelę „EvLink Wallbox”, kuri elektromobilių savininkams suteikia galimybę įkrauti savo automobilį tiesiog...


Skirstyklų ir pastočių elektros įrenginių įrengimo taisyklės

Skirstyklų ir pastočių elektros įrenginių įrengimo taisyklės

Skirstyklų ir pastočių elektros įrenginių įrengimo taisyklės (toliau - Taisyklės) parengtos vadovaujantis Lietuvos Respublikos energetikos įstatymu (Žin., 2002, Nr. 56-2224) (toliau - Energetikos įstatymas). Taisyklių reikalavimai yra privalomi...


Elektros instaliacija Jūsų namuose

Elektros instaliacija Jūsų namuose

Norėčiau pateikti bendriausius patarimus, padedančius išspręsti elektros bei kitų tinklų instaliacijos problemas, atsirandančias statant ar remontuojant gyvenamą namą ar butą. Pirmiausia iškylantis klausimas - kokiame aukštyje įrengti jungiklius...


Pirmadienio sindromas: į kokius namus jis niekada neužsuks?

Pirmadienio sindromas: į kokius namus jis niekada neužsuks?

Jei pirmadieniai kelia didžiulį diskomfortą, vadinasi, pats laikas surašyti Kalėdų seneliui laišką prašant didesnio kapšo pinigų ir kraustytis į išmanius namus. Ir nors pirmadieniai jų neaplenkia, vis dėlto pastatų automatika gali pirmos darbo...


Sklaidome mitus: ar išmanieji namai gali išprotėti ir net nužudyti?

Sklaidome mitus: ar išmanieji namai gali išprotėti ir net nužudyti?

Baimė yra ištikimiausia kiekvienos naujovės bei išradimo palydovė. Ir nors išmanieji būstai pasaulyje diegiami jau kelias dešimtis metų, šalia protingo namo sąvokos vis dar sklando ir išprotėjusio namo idėja. Beje, labai panašią mintį - apie...


15 metų daugiabučių renovacijos: sienos šiltinamos, tačiau iki protingo namo dar toli

15 metų daugiabučių renovacijos: sienos šiltinamos, tačiau iki protingo namo dar toli

15 metų – beveik tiek laiko Lietuvoje vyksta daugiabučių renovacijos procesas, kurio metu atnaujinta šimtai gyvenamųjų namų. Padidintas jų energinis efektyvumas, akį glosto pasikeitusi išorė, tačiau ar išaugo butų vertė ir gyvenimo juose...


Aliarmas, UAB
Aliarmas, UAB

Elektros instaliacija, elektros darbai, įvadų įrengimas, žaibosauga, apsaugos sistemos, signalizacija, signalizacijos, apsaugos kameros, vaizdo stebėjimo sistemos, kameros, Secolink, DSC, PARADOX, HIKVISION, DAHUA

UTU, UAB
UTU, UAB

Elektrotechnikos prekės, elektrotechnika, paskirstymo skydai, moduliniai komponentai, kabelių kanalai ir instaliacinės medžiagos

Solnepa, UAB
Solnepa, UAB

Elektros instaliacija, varžų matavimai, elektros ūkio priežiūra, įžemintuvų įrengimas, saulės elektrinės

Elektros idėjos, UAB
Elektros idėjos, UAB

Įmonė teikia elektros, žaibosaugos, apsaugos sistemų montavimo ir eksploatavimo paslaugas visoje Lietuvoje.

JUNG VILNIUS, UAB
JUNG VILNIUS, UAB

"Protingo namo" valdymo elementai, standartiniai ir prabangaus dizaino jungikliai

VILMA, AB
VILMA, AB

Visos elektros instaliacijos prekės.

Stebėjimo technologijos, UAB
Stebėjimo technologijos, UAB

Apsaugos sistemų projektavimas, vaizdo stebėjimo sistemų projektavimas, priešgaisrinių sistemų projektavimas

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Lukstata, MB
Lukstata, MB

Elektros instaliacijos darbai, Elektros darbai, Varžų matavimai

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.