Gruodžio 3d. Ketvirtadienis

Kodėl verta pasinaudoti iki 3230 Eur ES parama ir įsigyti saulės elektrinę?

2020 Spalio 15d.

Nuotrauka priklauso : UAB "Saulės grąža"

Saulės elektrinė kiekvienam asmeniui ar namų ūkiui gali padėti sutaupyti ir gerokai sumažinti elektros energijos išlaidas. Deja, daugelis žmonių vis dar tiki, kad įsirengti saulės elektrinę gali ne kiekvienas. Tačiau šiemet dar daugiau Lietuvos gyventojų gali pasinaudoti parama: vietoje planuotų 9 mln. eurų skiriama daugiau nei 20 mln. Jei suskubsite, paraišką Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) dar suspėsite pateikti iki spalio 21 d. „Visada galite kreiptis į profesionalus, kurie padės tai padaryti“, – padrąsina Mindaugas Gerulaitis, vienos pirmaujančių Lietuvoje saulės energijos įmonės UAB „Saulės grąža“  vadovas.

Dar šį rudenį viena šeima gali gauti iki 3230 eurų ES paramą 10 kW galios elektrinei įsirengti. Tačiau labiausiai verta pasidžiaugti tuo, jog vis daugiau gyventojų gali pasinaudoti parama saulės elektrinėms įsigyti. Tai rodo, kad daugiau šeimų galės sutaupyti ir prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo. 

Saulės elektrinės – būdas sumažinti išlaidas

„Įsitikinome, kad naudodami saulės sugeneruotą energiją, mūsų klientai per metus sumažina elektros energijos išlaidas net 3 – 4 kartus“, - atskleidžia M. Gerulaitis. Specialistas paaiškina, jog nuosava saulės elektrinė leidžia vartotojui būti nepriklausomam nuo kitų elektros energijos gamintojų, nebesijaudinti dėl energijos kainų kilimo. Tuo tarpu elektrą, gautą iš saulės energijos,  galime naudoti šildymui, elektros prietaisams, lauko įrankiams, elektromobiliui ir bet kur kitur buityje.

„Jūs galite įsirengti saulės jėgainę pagal savo namų ir šeimos poreikius, o sugeneruotą energijos perteklių kaupti elektros tinkluose“, – pasakoja specialistas. Paprastai saulės jėgainė yra prijungiama prie elektros tinklų. Saulėtu metu ji gali sugeneruoti daugiau elektros nei tuo metu reikia vartotojui. Todėl perviršį specialistai rekomenduoja kaupi elektros tinkluose, o esant mažiau saulės, susigrąžinti ją palankiu tarifu.


Nuotrauka priklauso : UAB "Saulės grąža"

Saulės elektrinės padeda įgyvendinti tvarumo idėjas

„Turėdami saulės elektrinę, visada tausosite ir gamtą“, - pabrėžia UAB „Saulės grąža“ vadovas.  Tvarumo idėjos šiuo metu pasaulyje ypač svarbios ir labai sparčiai plinta. Tvarumo šalininkai siekia kurti saugią ir švarią aplinką, naudoti atsinaujinančių šaltinių energiją. Todėl turėdami saulės elektrinę, galėsite prisidėsite prie gamtos išsaugojimo. Saulės energija – atsinaujinanti energija.

Pasinaudoti parama gali net daugiabučių gyventojai

Saulės elektrinės paprastai montuojamos ant namo, ūkinio ar kito pastato stogo arba tiesiog ant žemės. Todėl daugiabučių gyventojai neretai galvoja, kad jie negali turėti nuosavos saulės jėgainės. „Tačiau jie gali įsigyti saulės elektrinės dalį saulės elektrinių parke“, - siūlo sprendimą M. Gerulaitis. Tokiu būdu vartotojas taip pat gali vartoti elektrą iš saulės.

Saulės elektrinių parke esanti elektrinė gali būti valdoma per nuotolį ir būti tokios galios, kokios reikia patenkinti namų energijos poreikius. Be to, tokios elektrinės montavimu, priežiūra ir efektyvumu rūpinasi parką valdanti įmonė. Tai didelis privalumas ir mažiau rūpesčių vartotojui.


Nuotrauka priklauso : UAB "Saulės grąža"

Greitai atsiperkanti investicija

M. Gerulaitis pabrėžia, kad investicija į saulės elektrines gana greitai atsiperka. „Atsipirkimo greitį dar labiau didina galimybė gauti paramą iš Aplinkos projektų valdymo agentūros.  Pavyzdžiui, jei per metus sunaudojate maždaug 4200 kWh, tai jums pilnai pakaktų 5 kW galios elektrinės. Jos kaina su parama būtų 2785 eurai. Tokia elektrinė atsipirktų maždaug per 4,7 metus, nes per metus jums pavyktų sutaupyti net 587 eurus“, - pavyzdį pateikia saulės energijos specialistas.

Saulės elektrinės gali stipriai prisidėti prie kiekvienos šeimos gerovės. Todėl verta pagalvoti apie galimybę ją įsigyti. Patikimi ir profesionalūs saulės energijos specialistai visada pasirengę padėti ir suteikti daugiau informacijos.

Pasyvaus namo charakteristikos

Pasyvaus namo charakteristikos

Visos namo išorinės konstrukcijos turi būti labai gerai apšiltintos. Pamatai, kraštai, kampai, jungtys ir skverbtys turi būti labai gerai suplanuotos, kad išvengti šalčio tiltelių. Sienų ir stogų U-vertė negali viršyti 0,15 W/m²K. Kuo...


Vokietija senas kasyklas transformuoja į didžiausią pasaulyje saulės energetikos parką

Vokietija senas kasyklas transformuoja į didžiausią pasaulyje saulės energetikos parką

Rytų Vokietijoje saulės energijos parke pastatyta nauja sekcija, dėl kurios tokio tipo parkas tampa didžiausiu pasaulyje. Ypač įdomu tai, kad papildoma parko dalis įkurta senoje mineralų kasykloje, kurioje žemė turėjo būti netinkama naudoti dar...


Namo statyba iš šiaudų

Namo statyba iš šiaudų

Iš ko statyti namą - visai ne retorinis klausimas. Medžiagų sąrašas nesibaigia plytomis, medžiu ir betonu. Namai būna šiaudiniai, faneriniai, stikliniai, iš kartoninių dėžučių nuo kiaušinių…


Įdarbinkim saulę

Įdarbinkim saulę

Mastanat ar verta įdarbinti saulę , dažnai susiduriame su skirtingom nuomonėm. Lietuvoje vis dar vyrauja nuomonė, kad čia nepakanka saulės, kurios energiją būtų galima panaudoti elektros ar šilto vandens gavybai. Tačiau atlikti tyrimai tai...


Geoterminis šildymas

Geoterminis šildymas

Kasdien kylančios kuro kainos verčia ieškoti alternatyvių šilumos šaltinių. Geoterminis šildymas (šilumos siurblys) – šiuo metu pats moderniausias ir pigiausias šildymo būdas, pasaulyje naudojamas jau daugiau nei 15 metų.


Namus šildyti gali ir žemė

Namus šildyti gali ir žemė

Nenorintieji priklausyti nuo centrinio šildymo paprastai renkasi iš trijų galimybių – įsirengti kieto kuro, dujinę ar elektrinę katilinę, tačiau yra ir dar viena – geoterminis šildymas.


Graikiškas taupymo būdas: karštą vandenį gamina saulė

Graikiškas taupymo būdas: karštą vandenį gamina saulė

Saulėtoje Graikijoje gyventojai sumaniai išnaudoja tai, ko turi daugiausia. Tai – saulė. Kadangi čia beveik nelyja, o vasara, kaip teigia patys gyventojai, tęsiasi devynis mėnesius per metus, graikai gerokai sutaupo mokesčių už karštą vandenį.


Išmaniosios sistemos sename bute, nedarant remonto – misija įmanoma!

Išmaniosios sistemos sename bute, nedarant remonto – misija įmanoma!

Nuo šiol pastatų automatikos teikiamas gyvenimo komfortas bei galimybė sutaupyti prieinami ne tik namų bei naujai statomų butų savininkams. Lietuvoje jau diegiamos modernios radijo bangomis veikiančios „eNet“ sistemos, kurių dėka...


TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB
TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB

Termoizoliacinės apdailos plokštės KL klinkerio plytelės 245x65 mm pagrindu. Šiltinimas putų poliuretanu bei technine izoliacija putų poliuretanu. Rąstinių namų statyba.

JUNG VILNIUS, UAB
JUNG VILNIUS, UAB

"Protingo namo" valdymo elementai, standartiniai ir prabangaus dizaino jungikliai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.