Kovo 7d. Sekmadienis

Kodėl verta pasinaudoti iki 3230 Eur ES parama ir įsigyti saulės elektrinę?

2020 Spalio 15d.

Nuotrauka priklauso : UAB "Saulės grąža"

Saulės elektrinė kiekvienam asmeniui ar namų ūkiui gali padėti sutaupyti ir gerokai sumažinti elektros energijos išlaidas. Deja, daugelis žmonių vis dar tiki, kad įsirengti saulės elektrinę gali ne kiekvienas. Tačiau šiemet dar daugiau Lietuvos gyventojų gali pasinaudoti parama: vietoje planuotų 9 mln. eurų skiriama daugiau nei 20 mln. Jei suskubsite, paraišką Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) dar suspėsite pateikti iki spalio 21 d. „Visada galite kreiptis į profesionalus, kurie padės tai padaryti“, – padrąsina Mindaugas Gerulaitis, vienos pirmaujančių Lietuvoje saulės energijos įmonės UAB „Saulės grąža“  vadovas.

Dar šį rudenį viena šeima gali gauti iki 3230 eurų ES paramą 10 kW galios elektrinei įsirengti. Tačiau labiausiai verta pasidžiaugti tuo, jog vis daugiau gyventojų gali pasinaudoti parama saulės elektrinėms įsigyti. Tai rodo, kad daugiau šeimų galės sutaupyti ir prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo. 

Saulės elektrinės – būdas sumažinti išlaidas

„Įsitikinome, kad naudodami saulės sugeneruotą energiją, mūsų klientai per metus sumažina elektros energijos išlaidas net 3 – 4 kartus“, - atskleidžia M. Gerulaitis. Specialistas paaiškina, jog nuosava saulės elektrinė leidžia vartotojui būti nepriklausomam nuo kitų elektros energijos gamintojų, nebesijaudinti dėl energijos kainų kilimo. Tuo tarpu elektrą, gautą iš saulės energijos,  galime naudoti šildymui, elektros prietaisams, lauko įrankiams, elektromobiliui ir bet kur kitur buityje.

„Jūs galite įsirengti saulės jėgainę pagal savo namų ir šeimos poreikius, o sugeneruotą energijos perteklių kaupti elektros tinkluose“, – pasakoja specialistas. Paprastai saulės jėgainė yra prijungiama prie elektros tinklų. Saulėtu metu ji gali sugeneruoti daugiau elektros nei tuo metu reikia vartotojui. Todėl perviršį specialistai rekomenduoja kaupi elektros tinkluose, o esant mažiau saulės, susigrąžinti ją palankiu tarifu.


Nuotrauka priklauso : UAB "Saulės grąža"

Saulės elektrinės padeda įgyvendinti tvarumo idėjas

„Turėdami saulės elektrinę, visada tausosite ir gamtą“, - pabrėžia UAB „Saulės grąža“ vadovas.  Tvarumo idėjos šiuo metu pasaulyje ypač svarbios ir labai sparčiai plinta. Tvarumo šalininkai siekia kurti saugią ir švarią aplinką, naudoti atsinaujinančių šaltinių energiją. Todėl turėdami saulės elektrinę, galėsite prisidėsite prie gamtos išsaugojimo. Saulės energija – atsinaujinanti energija.

Pasinaudoti parama gali net daugiabučių gyventojai

Saulės elektrinės paprastai montuojamos ant namo, ūkinio ar kito pastato stogo arba tiesiog ant žemės. Todėl daugiabučių gyventojai neretai galvoja, kad jie negali turėti nuosavos saulės jėgainės. „Tačiau jie gali įsigyti saulės elektrinės dalį saulės elektrinių parke“, - siūlo sprendimą M. Gerulaitis. Tokiu būdu vartotojas taip pat gali vartoti elektrą iš saulės.

Saulės elektrinių parke esanti elektrinė gali būti valdoma per nuotolį ir būti tokios galios, kokios reikia patenkinti namų energijos poreikius. Be to, tokios elektrinės montavimu, priežiūra ir efektyvumu rūpinasi parką valdanti įmonė. Tai didelis privalumas ir mažiau rūpesčių vartotojui.


Nuotrauka priklauso : UAB "Saulės grąža"

Greitai atsiperkanti investicija

M. Gerulaitis pabrėžia, kad investicija į saulės elektrines gana greitai atsiperka. „Atsipirkimo greitį dar labiau didina galimybė gauti paramą iš Aplinkos projektų valdymo agentūros.  Pavyzdžiui, jei per metus sunaudojate maždaug 4200 kWh, tai jums pilnai pakaktų 5 kW galios elektrinės. Jos kaina su parama būtų 2785 eurai. Tokia elektrinė atsipirktų maždaug per 4,7 metus, nes per metus jums pavyktų sutaupyti net 587 eurus“, - pavyzdį pateikia saulės energijos specialistas.

Saulės elektrinės gali stipriai prisidėti prie kiekvienos šeimos gerovės. Todėl verta pagalvoti apie galimybę ją įsigyti. Patikimi ir profesionalūs saulės energijos specialistai visada pasirengę padėti ir suteikti daugiau informacijos.

Gemasolar kompleksas dirba net naktį

Gemasolar kompleksas dirba net naktį

Ar kada įsivaizdavote saulės elektrines, kurios veikia net naktį? Tikrai nedaugelis iš mūsų išdrįstų jas sukurti, nes tai tiesiog atrodo paradoksalu. Tačiau „Torresol Energy“ įgyvendino šią idėją. Leiskite paaiškinti kaip.


Automobilių gamyklose – atsinaujinantys energijos šaltiniai

Automobilių gamyklose – atsinaujinantys energijos šaltiniai

Europos automobilių gamintojai pabrėžia atsinaujinančių energijos šaltinių svarbą gaminant ekologiškus automobilius. Vėjo turbinos ir saulės kolektoriai vis dažniau atranda vietą automobilių surinkimo gamyklose, rašo mnn.com.


Šiaudinis namas nebijo nei pelių, nei žemės drebėjimų

Šiaudinis namas nebijo nei pelių, nei žemės drebėjimų

Ekologiški šiaudiniai namai, apaugę išgalvotais mitais dėl jų degumo bei ilgaamžiškumo, vis tiek sulaukia susidomėjimo. Šiaudinių namų statytojai teigia, kad nors ir yra palyginimų su pasaka apie tris paršiukus, kurių vienas gailėjosi, jog surentė...


Įvertinti autentiškas sodybas puoselėjantys gyventojai

Įvertinti autentiškas sodybas puoselėjantys gyventojai

Nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose buvo renkami etnografiškiausi namai, išlaikę krašto regionų – Aukštaitijos, Dzūkijos, Mažosios Lietuvos, Suvalkijos, Žemaitijos – tradicinės architektūros bruožus, rašoma pranešime spaudai.


Naujos švediškos čerpės šildo namus

Naujos švediškos čerpės šildo namus

Švedijos bendrovė „Soltech Energy“ prijungė savo išrastas stiklines čerpes prie namo autonominės šildymo sistemos, kad šildymo sąskaitas galėtų sumažinti saulės energija.


Saulės kolektoriai – ekologiškas ir taupus gyvenimo būdas

Saulės kolektoriai – ekologiškas ir taupus gyvenimo būdas

Vis dažniau mažuose kaimeliuose, ar kaimiškuose vietovėse yra susidomima pasinaudoti vienu iš alternatyviųjų energijos šaltinių – saule. Naudojantis skirtingo tipo saulės kolektoriais – energiją galima panaudoti elektros gamybai,...


Pasyvaus namo statybos koncepcija

Pasyvaus namo statybos koncepcija

Pasyvus namas (energetiškai taupus) yra pasaulyje galiojantis energetiškai efektyvių pastatų standartas. Pagal galiojančius standartus naujai statybai yra sutaupoma apie 80 % energijos šildymui. Šilumos kaštai sudaro 2 – 6 Lt/m²/a...


Saulės energija: svarbu gerai apšiltinti namą

Saulės energija: svarbu gerai apšiltinti namą

Brangu, neapsimoka, per mažai saulės. Tokia lietuvių skeptikų nuomonė apie saulės naudojimą elektrai gaminti daugiau kaip dešimtmetį Lietuvoje gyvenančio vokiečio nebaido.


JUNG VILNIUS, UAB
JUNG VILNIUS, UAB

"Protingo namo" valdymo elementai, standartiniai ir prabangaus dizaino jungikliai

TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB
TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB

Termoizoliacinės apdailos plokštės KL klinkerio plytelės 245x65 mm pagrindu. Šiltinimas putų poliuretanu bei technine izoliacija putų poliuretanu. Rąstinių namų statyba.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.