Spalio 30d. Penktadienis

Kodėl verta pasinaudoti iki 3230 Eur ES parama ir įsigyti saulės elektrinę?

2020 Spalio 15d.

Nuotrauka priklauso : UAB "Saulės grąža"

Saulės elektrinė kiekvienam asmeniui ar namų ūkiui gali padėti sutaupyti ir gerokai sumažinti elektros energijos išlaidas. Deja, daugelis žmonių vis dar tiki, kad įsirengti saulės elektrinę gali ne kiekvienas. Tačiau šiemet dar daugiau Lietuvos gyventojų gali pasinaudoti parama: vietoje planuotų 9 mln. eurų skiriama daugiau nei 20 mln. Jei suskubsite, paraišką Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) dar suspėsite pateikti iki spalio 21 d. „Visada galite kreiptis į profesionalus, kurie padės tai padaryti“, – padrąsina Mindaugas Gerulaitis, vienos pirmaujančių Lietuvoje saulės energijos įmonės UAB „Saulės grąža“  vadovas.

Dar šį rudenį viena šeima gali gauti iki 3230 eurų ES paramą 10 kW galios elektrinei įsirengti. Tačiau labiausiai verta pasidžiaugti tuo, jog vis daugiau gyventojų gali pasinaudoti parama saulės elektrinėms įsigyti. Tai rodo, kad daugiau šeimų galės sutaupyti ir prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo. 

Saulės elektrinės – būdas sumažinti išlaidas

„Įsitikinome, kad naudodami saulės sugeneruotą energiją, mūsų klientai per metus sumažina elektros energijos išlaidas net 3 – 4 kartus“, - atskleidžia M. Gerulaitis. Specialistas paaiškina, jog nuosava saulės elektrinė leidžia vartotojui būti nepriklausomam nuo kitų elektros energijos gamintojų, nebesijaudinti dėl energijos kainų kilimo. Tuo tarpu elektrą, gautą iš saulės energijos,  galime naudoti šildymui, elektros prietaisams, lauko įrankiams, elektromobiliui ir bet kur kitur buityje.

„Jūs galite įsirengti saulės jėgainę pagal savo namų ir šeimos poreikius, o sugeneruotą energijos perteklių kaupti elektros tinkluose“, – pasakoja specialistas. Paprastai saulės jėgainė yra prijungiama prie elektros tinklų. Saulėtu metu ji gali sugeneruoti daugiau elektros nei tuo metu reikia vartotojui. Todėl perviršį specialistai rekomenduoja kaupi elektros tinkluose, o esant mažiau saulės, susigrąžinti ją palankiu tarifu.


Nuotrauka priklauso : UAB "Saulės grąža"

Saulės elektrinės padeda įgyvendinti tvarumo idėjas

„Turėdami saulės elektrinę, visada tausosite ir gamtą“, - pabrėžia UAB „Saulės grąža“ vadovas.  Tvarumo idėjos šiuo metu pasaulyje ypač svarbios ir labai sparčiai plinta. Tvarumo šalininkai siekia kurti saugią ir švarią aplinką, naudoti atsinaujinančių šaltinių energiją. Todėl turėdami saulės elektrinę, galėsite prisidėsite prie gamtos išsaugojimo. Saulės energija – atsinaujinanti energija.

Pasinaudoti parama gali net daugiabučių gyventojai

Saulės elektrinės paprastai montuojamos ant namo, ūkinio ar kito pastato stogo arba tiesiog ant žemės. Todėl daugiabučių gyventojai neretai galvoja, kad jie negali turėti nuosavos saulės jėgainės. „Tačiau jie gali įsigyti saulės elektrinės dalį saulės elektrinių parke“, - siūlo sprendimą M. Gerulaitis. Tokiu būdu vartotojas taip pat gali vartoti elektrą iš saulės.

Saulės elektrinių parke esanti elektrinė gali būti valdoma per nuotolį ir būti tokios galios, kokios reikia patenkinti namų energijos poreikius. Be to, tokios elektrinės montavimu, priežiūra ir efektyvumu rūpinasi parką valdanti įmonė. Tai didelis privalumas ir mažiau rūpesčių vartotojui.


Nuotrauka priklauso : UAB "Saulės grąža"

Greitai atsiperkanti investicija

M. Gerulaitis pabrėžia, kad investicija į saulės elektrines gana greitai atsiperka. „Atsipirkimo greitį dar labiau didina galimybė gauti paramą iš Aplinkos projektų valdymo agentūros.  Pavyzdžiui, jei per metus sunaudojate maždaug 4200 kWh, tai jums pilnai pakaktų 5 kW galios elektrinės. Jos kaina su parama būtų 2785 eurai. Tokia elektrinė atsipirktų maždaug per 4,7 metus, nes per metus jums pavyktų sutaupyti net 587 eurus“, - pavyzdį pateikia saulės energijos specialistas.

Saulės elektrinės gali stipriai prisidėti prie kiekvienos šeimos gerovės. Todėl verta pagalvoti apie galimybę ją įsigyti. Patikimi ir profesionalūs saulės energijos specialistai visada pasirengę padėti ir suteikti daugiau informacijos.

Kosmoso šiukšlių „išvežimas“ – brangiausia ir sudėtingiausia komunalinė paslauga

Kosmoso šiukšlių „išvežimas“ – brangiausia ir sudėtingiausia komunalinė paslauga

Nuo pirmojo žmonijos kosminio starto 1957-aisiais orbitoje aplink Žemės planetą susikaupė tiek šiukšlių, kad naujų erdvėlaivių paleidimas tampa kasdien vis rizikingesnis, rašo Space.com. Šiukšlėms stebėti jau naudojami radarai ir specialūs...


„Mano EKOnamai“ keliaujanti paroda viešės NIC centruose

„Mano EKOnamai“ keliaujanti paroda viešės NIC centruose

Jau nuo gegužės 29 d. galite aplankyti draugiškų aplinkai ir energiškai taupių būstų projektų ekspoziciją, kuri eksponuojama Namo inžinerijos ir interjero centre „NIC“, Minijos g. 42, Klaipėdoje.


Nanolaidai gali padėti įveikti saulės elementų efektyvumo ribą

Nanolaidai gali padėti įveikti saulės elementų efektyvumo ribą

Danijos Nilso Boro instituto ir Lozanos Federalinės politechnikos mokyklos Šveicarijoje mokslininkai teigia, kad nanolaidais dengtas saulės elemento paviršius gali sukaupti 15 kartų daugiau saulės energijos, nei siekia spindulių intensyvumas....


Geotermijos specialistas: šilumos siurblys nėra alternatyva renovacijai

Geotermijos specialistas: šilumos siurblys nėra alternatyva renovacijai

Centriniam šildymui naudoti žemės gelmėse esančią geoterminę energiją šiuo metu yra pigiau nei naudotis dabartiniu daugiabučiams tiekiamu šildymu, parodė Alytaus daugiabučio atvejis, tačiau tai nėra alternatyva daugiabučių apšiltinimui ir...


Saulės jegainės įrengimo procesas

Saulės jegainės įrengimo procesas

Saulės jėgainės statyba ir įteisinimas Lietuvoje nėra labai sudėtingas procesas. Soltech klientams nereikia rūpintis dokumentų tvarkymu. Soltech kvalifikuotas personalas konsultuoja visais susijusiais klausimais bei padeda gauti visus reikiamus...


Ekologiški židinių ir krosnelių sprendimai interjere

Ekologiški židinių ir krosnelių sprendimai interjere

Šiandien mes vis daugiau ir daugiau kalbame apie ekologiją, o neretas ir gyvename tokį gyvenimo būdą. Ekologija – tai ne tik ekologiški produktai, tai tam tikras sąmoningumas, filosofija, atsakomybė. Gyventi ekologiškai – tai...


Greitkelius siūloma apgaubti saulės elementais

Greitkelius siūloma apgaubti saulės elementais

Neturint didelių ir laisvų žemės plotų miestuose ar šalia jų, elektros energiją gaminančiais saulės elementais būtų galima “apgaubti” kelius, siūlo Švedijos architektas Mansas Thamas.


Patobulintas saulės elementų padėklas

Patobulintas saulės elementų padėklas

Čekijos mokslų akademijos Fizikos instituto tyrėjai, bendradarbiaudami su „Oerlikon Solar“ gamintojais iš Šveicarijos, sukūrė naują plonųjų saulės elementų struktūrą, kuriai reikia gerokai mažiau silicio, be to, ji turėtų pasižymėti...


TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB
TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB

Termoizoliacinės apdailos plokštės KL klinkerio plytelės 245x65 mm pagrindu. Šiltinimas putų poliuretanu bei technine izoliacija putų poliuretanu. Rąstinių namų statyba.

JUNG VILNIUS, UAB
JUNG VILNIUS, UAB

"Protingo namo" valdymo elementai, standartiniai ir prabangaus dizaino jungikliai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.