Gegužės 26d. Antradienis

Turto apsauga atostogų laiku

2012 Lapkričio 6d.
Peržiūrų skaičius: 37172
Turto apsauga atostogų laiku

Praviros durys, išdaužtas langas, išnaršytos spintos, pavogti vertingi daiktai. Toks reginys grįžus į namus gali sugadinti ir pačias nuostabiausias atostogas. Kaip apsaugoti namus?

Išvykdami ilgesniam laikui, paprašykite kaimynų ar netoliese gyvenančių artimųjų, draugų, kad iš pašto dėžutės išimtų laikraščius ir korespondenciją.

Paprašykite kaimynų, kad, pamatę nepažįstamąjį, norintį patekti į jūsų namus, paskambintų jums.

Jokiu būdu negalima teikti informacijos apie save ir kaimynus mažai pažįstamiems ar nepažįstamiems asmenims. Jeigu kas nors teiraujasi, praneškite tai kaimynams. Įsidėmėkite vietą, laiką, kaip atrodė pašnekovas.

Užrakinkite duris visais užraktais, net kelioms minutėms eidami į parduotuvę ar išnešdami šiukšles.

Išvykdami ilgesniam laikui, patikrinkite užraktus ir, jei būtina, sutvirtinkite buto duris.

Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į butą. Neatidarykite durų įvairiems "specialistams", klauskite apie atvykimo tikslą.

Kad maksimaliai apsaugotumėte savo namus, pasidomėkite durų apsaugos naujovėmis: įdėkite patikimas spynas, įtaisykite akutę, durų sklendę.

Nepalikite raktų nuo namų laiškų dėžutėse, po kilimėliu, kitose visiems žinomose vietose.

Kad ir kuriame aukšte gyventumėte, išvažiuodami iš namų sandariai uždarykite langus, balkono duris.

Pametę raktus, būtinai pakeiskite spyną.

Įsirenkite bute ar individualiame name apsauginę signalizaciją.

Jei gyvenate žemutiniuose aukštuose, įstiklinkite balkonus. Gerai apšvieskite kiemą ir automobilių stovėjimo aikštelę.

Apdrauskite namų turtą. Kreipkitės į artimiausią policijos skyrių dėl daiktų žymėjimo – taip lengviau nustatyti rasto daikto priklausomybę ir grąžinti jį teisėtam savininkui.

Jei sugrįžę namo pastebėjote, kad bute jau lankėsi vagys (atvertos durys, išdaužtas langas), neikite į butą, gali būti, kad nusikaltėliai dar neišėjo. Nieko nelieskite rankomis, nepalikite savo pėdsakų – nedelsdami iškvieskite policiją.

Sudarykite laiptinės, namo, gatvės ar kiemo gyventojų grupę, kurios tikslas būtų bendromis jėgomis sukurti saugią gyvenamąją aplinką.

Atkreipkite dėmesį, jei automobilis su nežinomais numeriais, kuriame sėdi nepažįstami žmonės, lėtai važinėja po kvartalą – gali būti, kad nusikaltėliai ieško pelningo objekto.

Jei svetimi žmonės skambina į daugelį namo butų duris ar slampinėja aplink kaimyninį sklypą – gali būti, kad nusikaltėliai nori sužinoti, ar kas nors yra namie.

Jei žvanga langų stiklai, laiptinėje daužomos, gręžiamos, kapojamos durys – gali būti, kad tai ne darbininkų, o įsilaužėlių keliamas triukšmas.

Jei tamsoje, iš lauko ar iš kito namo matyti blykčiojanti, prislopinta šviesa, gali būti, kad viduje jau darbuojasi vagys.

Jei nepažįstami žmonės ilgai stoviniuoja gatvėje, laiptinėje ar lūkuriuoja automobilyje – gali būti, kad jie stovi sargyboje vykstant nusikaltimui.

Sutemus būtinai uždenkite langus užuolaidomis. Jeigu pastebėjote, kad jūsų butą stebi ar prie jo sukinėjasi įtartini žmonės, skambinkite telefonu 112.

Nereikia leisti nusikaltėliams suprasti, kad bute gyvena vienišas žmogus.

Užsirašykite savo artimiausių kaimynų, draugų, giminių telefonų numerius, kad, iškilus pavojui, nedelsdami galėtumėte jiems paskambinti.

Patartina netvirtinti prie lauko durų užrašo, nurodančio šeimininko pavardę ir vardą, nes taip galite padėti nusikaltėliui gauti reikiamą informaciją.

Išvykdami iš namų ilgesniam laikui, užrakinkite ne tik pagrindines, bet ir visų kambarių duris.

Labai rizikinga pasakoti apie planuojamus pirkinius ar nusipirktus ir parduotus daiktus, atsiimtus indėlius ar gautas paskolas. Nusikaltėliams ypač praverčia vaikų plepumas ir noras pasigirti.

Prieš vagystę būna daugybė jos planavimo ženklų. Pravartu suklusti, jei skirtingu paros metu pasitaiko atsitiktinių telefono skambučių, nepažįstamų asmenų vizitų įvairiais pretekstais.

Vagys sugeba apšvarinti namas net tada, kai šeimininkai namie, kietai miega. Tokios vagystės labai pavojingos ne tik dėl žmonių turto, bet ir dėl jų sveikatos, gyvybės. Jeigu nubudęs šeimininkas pasitiki savo jėgomis, žinoma, reikia gintis. Bet tai didelė rizika, nes labai dažnai vagys būna nenuspėjami, bet koks pasipriešinimas gali sukelti agresyvumą, ypač pavojinga, kai vagis ginkluotas. Kartais geriau saugoti gyvybę, o ne turtą.

Nepasirašykite jokių dokumentų skubotai, juo labiau tarpduryje. Nedelsdami kreipkitės į policiją, jeigu jus apvogė arba apgavo.

Apie buto ar namo apsaugos priemones:

Durys. Renkantis duris pravartu pasitarti su specialistais. Durims neužtenka vieno užrakto. Pageidautina, kad vienas užraktas būtų seifo tipo (plokštelinis). Vienas užraktas turėtų būti rakinamas raktu iš abiejų pusių, kad vagys, patekę pro langą (ar pasilikę namo ar buto viduje), su daiktais neišeitų pro duris. Kad jūsų būstas būtų saugesnis, patartina įsidėti duris, atsparias ne tik smūgiams, bet ir ugniai, kitokiam poveikiui.

Spyna. Paprasta spyna vagišiui nėra labai didelė kliūtis. Geriau rinktis tokią, kurios konstrukcija sudėtingesnė. Įsikėlus į naują butą patartina iš karto pakeisti visus durų užraktus, spynas. Pavyzdžiui, sustiprintos spynos gaminamos su geresniu korpusu ir 22 mm storio grūdinto plieno skląsčiu, sustiprinto nikelio sluoksniu padengtu spynos spragtuku.

Apsauginė plėvelė. Dažnai ant langų arba vitrinų klijuojama plėvelė, sauganti stiklą nuo mechaninio poveikio, arba vietoj įprasto stiklo naudojamas apsauginis (sluoksniuotas). Nuo smūgio jis tik suskyla, bet nesubyra. Norint pramušti tokį stiklą, reikia daug smūgių į vieną tašką.

Apsauginės žaliuzės. Apsauginės žaliuzės didina patalpų saugumą, saugo langus ir patalpas nuo pašalinių daiktų įmetimo, pašalinių žvilgsnių.

Girgždėjimas ir kitos durų bėdos

Girgždėjimas ir kitos durų bėdos

Dėl drėgmės pokyčių, susidėvėjimo ar meistro klaidų ilgainiui išryškėja įvairių durų defektų: tai jos girgžda, tai sunkiai varstosi ar, priešingai – atsilapoja pačios. Tai gal ir nedideli trūkumai, tačiau su jais taikstytis nereikia.


Durų reikšmė

Durų reikšmė

Durys – tai pirmas dalykas, kurį pastebi įeidamas į patalpą. Jos tampa svarbia interjero detale ne tik gyvenamosios, tačiau ir komercinės paskirties patalpose. Todėl žmonės, kurdami patalpos interjerą, nemažai dėmesio skiria išskirtinėms,...


Šarvuotos durys. Kaip pasirinkti spyną?

Šarvuotos durys. Kaip pasirinkti spyną?

Itališko tipo spynos pagal jose naudojamo užrakto tipą skirstomos į seifines (rakinamas seifiniu raktu) bei cilindrines (jų konstrukcijoje yra cilindras). Seifinė spyna Svarbiausias seifinių spynų privalumas yra tas, kad seifinės spynos užtikrina...


Pasirinkimas be nesekmės

Pasirinkimas be nesekmės

Kai ateina metas rinktis duris savam būstui, daugelis atsiduria kryžkelėje, nes ima svarstyti, kas geriau tiktų prie bendros būsto stilistikos. Po ilgų svarstymų ir paieškų neretai prieinama prie sprendimo, kad reikia tokių, kurios tiktų kone prie...


Betefance tvoros stulpai užtikrins dar didesnį patvarumą

Betefance tvoros stulpai užtikrins dar didesnį patvarumą

Montuojant tvorą stulpai yra vienas svarbiausių dalykų – jie padeda palaikyti tvoros tvirtumą, tad visada yra svarbu tai, kad būtų pasirenkami pakankamai patvarūs stulpeliai. Betafence tvoros stulpai gali būti viena palankiausių pasirinkimo...


Barofor vartai Stavangerio uoste Norvegijoje

Barofor vartai Stavangerio uoste Norvegijoje

Sudedami varstomi vartai priima minias keleivių iš kruizinių laivų ir lainerių. Daugiau nei 200 m ilgio Betafence vartų sistema saugo prieplauką šalia naujai atidarytos Stavangerio koncertų salės Norvegijoje.


Kaip pasirinkti saugias duris?

Kaip pasirinkti saugias duris?

Lauko durys pelnytai vadinamos namo vizitine kortele. Kaip elgtis, kad ši vizitinė kortelė netaptų pagrindiniu ilgapirščių įėjimu į jūsų tvirtovę? Sakoma, kad jei per tris minutes nepavyksta įveikti lauko durų, vagys atsisako ketinimų įsibrauti į...


Buitiniai ir pramoniniai sekcijiniai vartai

Buitiniai ir pramoniniai sekcijiniai vartai

Buitiniai sekcijiniai vartai atitinkantys Europos standartus vartai tenkina preciziškiausius kliento reikalavimus. 40 mm storio plieninės skardos sekcijos, užpildytos putų poliuretanu, užtikrina optimalią šilumos izoliaciją, yra tvirtos ir...


DURŲ ŠALIS, UAB
DURŲ ŠALIS, UAB

Šarvuotos lauko durys, šarvuotos buto durys, metalinės durys, faneruotos vidaus durys, spynos

SUMEDA, UAB
SUMEDA, UAB

UAB „Sumeda“- saugesnė, gražesnė, patogesnė ir šilumos taupymo aspektu efektyvesnė aplinka!

A.Kisieliaus IĮ ŠARVUVA
A.Kisieliaus IĮ ŠARVUVA

Šarvuotos durys, medinės durys, langai, balkonų stiklinimas

Durų galerija, UAB
Durų galerija, UAB

Vidaus ir lauko durys - didmeninė, mažmeninė prekyba. Durys iš uosio, ąžuolo, pušies, faneruotos, metalinės, laminuotos, dažytos, įvairių spalvų.

Faneruotų durų gamybos įmonė
Faneruotų durų gamybos įmonė

Faneruotos durys, montavimas

TIKS LANGAI, UAB AVEPLAST
TIKS LANGAI, UAB AVEPLAST

"TIKS langai" - "Greiti kaip Jūsų norai

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.