Rugsėjo 19d. Šeštadienis

Turto apsauga atostogų laiku

2012 Lapkričio 6d.
Peržiūrų skaičius: 37172
Turto apsauga atostogų laiku

Praviros durys, išdaužtas langas, išnaršytos spintos, pavogti vertingi daiktai. Toks reginys grįžus į namus gali sugadinti ir pačias nuostabiausias atostogas. Kaip apsaugoti namus?

Išvykdami ilgesniam laikui, paprašykite kaimynų ar netoliese gyvenančių artimųjų, draugų, kad iš pašto dėžutės išimtų laikraščius ir korespondenciją.

Paprašykite kaimynų, kad, pamatę nepažįstamąjį, norintį patekti į jūsų namus, paskambintų jums.

Jokiu būdu negalima teikti informacijos apie save ir kaimynus mažai pažįstamiems ar nepažįstamiems asmenims. Jeigu kas nors teiraujasi, praneškite tai kaimynams. Įsidėmėkite vietą, laiką, kaip atrodė pašnekovas.

Užrakinkite duris visais užraktais, net kelioms minutėms eidami į parduotuvę ar išnešdami šiukšles.

Išvykdami ilgesniam laikui, patikrinkite užraktus ir, jei būtina, sutvirtinkite buto duris.

Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į butą. Neatidarykite durų įvairiems "specialistams", klauskite apie atvykimo tikslą.

Kad maksimaliai apsaugotumėte savo namus, pasidomėkite durų apsaugos naujovėmis: įdėkite patikimas spynas, įtaisykite akutę, durų sklendę.

Nepalikite raktų nuo namų laiškų dėžutėse, po kilimėliu, kitose visiems žinomose vietose.

Kad ir kuriame aukšte gyventumėte, išvažiuodami iš namų sandariai uždarykite langus, balkono duris.

Pametę raktus, būtinai pakeiskite spyną.

Įsirenkite bute ar individualiame name apsauginę signalizaciją.

Jei gyvenate žemutiniuose aukštuose, įstiklinkite balkonus. Gerai apšvieskite kiemą ir automobilių stovėjimo aikštelę.

Apdrauskite namų turtą. Kreipkitės į artimiausią policijos skyrių dėl daiktų žymėjimo – taip lengviau nustatyti rasto daikto priklausomybę ir grąžinti jį teisėtam savininkui.

Jei sugrįžę namo pastebėjote, kad bute jau lankėsi vagys (atvertos durys, išdaužtas langas), neikite į butą, gali būti, kad nusikaltėliai dar neišėjo. Nieko nelieskite rankomis, nepalikite savo pėdsakų – nedelsdami iškvieskite policiją.

Sudarykite laiptinės, namo, gatvės ar kiemo gyventojų grupę, kurios tikslas būtų bendromis jėgomis sukurti saugią gyvenamąją aplinką.

Atkreipkite dėmesį, jei automobilis su nežinomais numeriais, kuriame sėdi nepažįstami žmonės, lėtai važinėja po kvartalą – gali būti, kad nusikaltėliai ieško pelningo objekto.

Jei svetimi žmonės skambina į daugelį namo butų duris ar slampinėja aplink kaimyninį sklypą – gali būti, kad nusikaltėliai nori sužinoti, ar kas nors yra namie.

Jei žvanga langų stiklai, laiptinėje daužomos, gręžiamos, kapojamos durys – gali būti, kad tai ne darbininkų, o įsilaužėlių keliamas triukšmas.

Jei tamsoje, iš lauko ar iš kito namo matyti blykčiojanti, prislopinta šviesa, gali būti, kad viduje jau darbuojasi vagys.

Jei nepažįstami žmonės ilgai stoviniuoja gatvėje, laiptinėje ar lūkuriuoja automobilyje – gali būti, kad jie stovi sargyboje vykstant nusikaltimui.

Sutemus būtinai uždenkite langus užuolaidomis. Jeigu pastebėjote, kad jūsų butą stebi ar prie jo sukinėjasi įtartini žmonės, skambinkite telefonu 112.

Nereikia leisti nusikaltėliams suprasti, kad bute gyvena vienišas žmogus.

Užsirašykite savo artimiausių kaimynų, draugų, giminių telefonų numerius, kad, iškilus pavojui, nedelsdami galėtumėte jiems paskambinti.

Patartina netvirtinti prie lauko durų užrašo, nurodančio šeimininko pavardę ir vardą, nes taip galite padėti nusikaltėliui gauti reikiamą informaciją.

Išvykdami iš namų ilgesniam laikui, užrakinkite ne tik pagrindines, bet ir visų kambarių duris.

Labai rizikinga pasakoti apie planuojamus pirkinius ar nusipirktus ir parduotus daiktus, atsiimtus indėlius ar gautas paskolas. Nusikaltėliams ypač praverčia vaikų plepumas ir noras pasigirti.

Prieš vagystę būna daugybė jos planavimo ženklų. Pravartu suklusti, jei skirtingu paros metu pasitaiko atsitiktinių telefono skambučių, nepažįstamų asmenų vizitų įvairiais pretekstais.

Vagys sugeba apšvarinti namas net tada, kai šeimininkai namie, kietai miega. Tokios vagystės labai pavojingos ne tik dėl žmonių turto, bet ir dėl jų sveikatos, gyvybės. Jeigu nubudęs šeimininkas pasitiki savo jėgomis, žinoma, reikia gintis. Bet tai didelė rizika, nes labai dažnai vagys būna nenuspėjami, bet koks pasipriešinimas gali sukelti agresyvumą, ypač pavojinga, kai vagis ginkluotas. Kartais geriau saugoti gyvybę, o ne turtą.

Nepasirašykite jokių dokumentų skubotai, juo labiau tarpduryje. Nedelsdami kreipkitės į policiją, jeigu jus apvogė arba apgavo.

Apie buto ar namo apsaugos priemones:

Durys. Renkantis duris pravartu pasitarti su specialistais. Durims neužtenka vieno užrakto. Pageidautina, kad vienas užraktas būtų seifo tipo (plokštelinis). Vienas užraktas turėtų būti rakinamas raktu iš abiejų pusių, kad vagys, patekę pro langą (ar pasilikę namo ar buto viduje), su daiktais neišeitų pro duris. Kad jūsų būstas būtų saugesnis, patartina įsidėti duris, atsparias ne tik smūgiams, bet ir ugniai, kitokiam poveikiui.

Spyna. Paprasta spyna vagišiui nėra labai didelė kliūtis. Geriau rinktis tokią, kurios konstrukcija sudėtingesnė. Įsikėlus į naują butą patartina iš karto pakeisti visus durų užraktus, spynas. Pavyzdžiui, sustiprintos spynos gaminamos su geresniu korpusu ir 22 mm storio grūdinto plieno skląsčiu, sustiprinto nikelio sluoksniu padengtu spynos spragtuku.

Apsauginė plėvelė. Dažnai ant langų arba vitrinų klijuojama plėvelė, sauganti stiklą nuo mechaninio poveikio, arba vietoj įprasto stiklo naudojamas apsauginis (sluoksniuotas). Nuo smūgio jis tik suskyla, bet nesubyra. Norint pramušti tokį stiklą, reikia daug smūgių į vieną tašką.

Apsauginės žaliuzės. Apsauginės žaliuzės didina patalpų saugumą, saugo langus ir patalpas nuo pašalinių daiktų įmetimo, pašalinių žvilgsnių.

Durų rūšys ir savybės: Medinės durys

Durų rūšys ir savybės: Medinės durys

Durų ir langų gamybos verslas mūsų šalyje plačiai išsivystęs- tarp savęs konkuruoja nemažai sėkmingai plėtojančių savo verslą verslininkų, todėl klientams pateikiamas labai platus asortimentas ir pasirinkimo spektras. Esant didelei pasiūlai,...


Betafence saugo karališkąjį metrologijos institutą

Betafence saugo karališkąjį metrologijos institutą

12 ha plotas Briuselio regione ir 3 pasaulyje pripažintos mokslo institucijos: Karališkasis Metrologijos Institutas, Karališkoji Observatorija ir Belgijos Kosmoso Aeronautikos Institutas. Visi šie objektai apsaugoti su aukštą saugumo lygį...


Nylofor 2D segmentinės tvoros saugo kalėjimą Ispanijoje

Nylofor 2D segmentinės tvoros saugo kalėjimą Ispanijoje

Taragona – miestas rytų Ispanijoje, Katalonijos regione, kuris yra žinomas kaip Romėnų imperijos paminklas, 2000 metais įtrauktas į UNESCO saugomo paveldo sąrašą. 19 a. pagrindinis miesto kalėjimas buvo įkurtas pačiame jo centre esančioje...


Kokių durų reikia Jūsų būstui ?

Kokių durų reikia Jūsų būstui ?

Apie duris verta pradėti mąstyti jau tada, kai pradeda kilti namo sienos. Reikėtų numatyti tikslią jų vietą, aukštį ir plotį. To nepadarius, vėliau gali tekti paploninti piniginę didesne suma, nei planavote, nes nestandartinių durų kaina,...


Lauko durys – kokias pasirinkti?

Lauko durys – kokias pasirinkti?

Sandarios lauko durys suteikia namams saugumą, jaukumą ir šilumą. Saugios durys, tai turinčios atitinkama kiekį spynų kurios apsaugo namus nuo netinkamų svečių (vagių) dažniausiai tai būna šarvuotos durys. Šilumą suteikiančios lauko durys, tai yra...


Magneti Marelli Milane aptvėrė Betafence

Magneti Marelli Milane aptvėrė Betafence

Segmentiniai aptvėrimai, pagaminti iš storos suvirintos vielos, tvoroms suteikia reikiamą tvirtumą ir patvarumą, bei tuo pačiu patikimai apsaugo nuo nepageidaujamų asmenų patekimo į draudžiama


Securifor RENFE remonto bazėje

Securifor RENFE remonto bazėje

La Sagra provincijoje (tarp Toledo ir Madrido) yra įkurta pagrindinė RENFE remonto bazė. Tai didžiausias tokių paslaugų centras pietų Ispanijoje. Jame geležinkelių kompanija atlieką greitųjų traukinių remontą ir tobulinimą.


Vakcina nuo triukšmadarių – geros akustinės savybės

Vakcina nuo triukšmadarių – geros akustinės savybės

Lauko durys turi saugoti ne tik nuo pašalinių žmonių, bet ir nuo triukšmo. Tad kokybiškomis vadinamos tik tokios durys, kurių triukšmo atsparumo rodiklis ne mažesnis kaip 30 decibelų. Lietuvoje jau galima įsigyti lauko durų, nepraleidžiančių 41 ir...


Durų galerija, UAB
Durų galerija, UAB

Vidaus ir lauko durys - didmeninė, mažmeninė prekyba. Durys iš uosio, ąžuolo, pušies, faneruotos, metalinės, laminuotos, dažytos, įvairių spalvų.

TIKS LANGAI, UAB AVEPLAST
TIKS LANGAI, UAB AVEPLAST

"TIKS langai" - "Greiti kaip Jūsų norai

DURŲ ŠALIS, UAB
DURŲ ŠALIS, UAB

Šarvuotos lauko durys, šarvuotos buto durys, metalinės durys, faneruotos vidaus durys, spynos

SUMEDA, UAB
SUMEDA, UAB

UAB „Sumeda“- saugesnė, gražesnė, patogesnė ir šilumos taupymo aspektu efektyvesnė aplinka!

A.Kisieliaus IĮ ŠARVUVA
A.Kisieliaus IĮ ŠARVUVA

Šarvuotos durys, medinės durys, langai, balkonų stiklinimas

Faneruotų durų gamybos įmonė
Faneruotų durų gamybos įmonė

Faneruotos durys, montavimas

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Dezo paslaugos Dezo paslaugos Dezo paslaugos Dezo paslaugos Dezo paslaugos