Birželio 3d. Trečiadienis

Šarvuotos durys. Kaip išsirinkti?

Peržiūrų skaičius: 44084
Šarvuotos durys. Kaip išsirinkti?

Šarvuotos durys tarsi atspindi patį šeimininką. Kaip ir šeimininkas, jos sutinka ir išlydi svečius, saugo namų šilumą, užtikrina gyventojų ir turto saugumą.

Mums kalbant apie geležines duris, reikia suprsti, kad tokios durys nėra iš grynos geležies (tokių niekas negamina). Šarvuotos durys gaminamos iš plieno- geležies lydinio, kuriame yra iki 2% anglies ir kitų priemaišų, kurios pagerina plieno fizines savybes. Yra tūkstančiai skirtingų plieno rūšių, kurie gaminami iš skirtingo geležies lydinio ir mišinių santykio, todėl skiriasi ir jų savybės.

Durų gamintojai ne visada nurodo, iš kokių medžiagų yra pagmintos plieninės durys. Iš dalies, tokios informacijos nuslėpimas užtikrina saugumą, nes žinant plieno rūšį ir jo savybes, galima išsiaiškinti įrankius ir būdus tokioms durims išlaužti.

Visgi nuo plieninių durų rūšies priklauso ir jų eksploatacinės savybės. Plieno rūšis ir metalinių plokščių storis apsprendžia galutinę durų kainą.

Kuo skiriasi brangios šarvuotos durys nuo nebrangių, iš pažiūros panašių durų?

Ar didelis skirtumas tarp pigių ir brangių šarvuotų durų? Kodėl analogiškų šarvuotų durų kainos taip skiriasi?

Pigių durų gamybai naudojami 1-2mm storio plieniniai lakštai. Tokioms durims pralaužti daug pastangų nereikia, todėl jos ypatingo saugumo užtikrinti negali. Šarvuotų durų kaina priklauso ir nuo jų profilio bei lakštų suvirinimo būdo, mat lakštą prie profilio galima tvirtinti trijuose taškuose arba ištisine siūle. Akivaizdu, kad pastarasis būdas yra brangesnis.

Jokiais būdais nerekomenduojame sutaupyti durų konstrukcijos sąskaita. Geriau skirkite daugiau dėmesio ne durų išvaizdai, o jos eksploatacinėms savybėms- plieno ir profilio sienų storiui, durų dėžutės pločiui, pagaminimo būdui ir atsparumui įsilaužimams.

Šarvuotų durų atsparumas įsilaužimams

Yra du pagrindiniai būdai, kaip patekti į patalpos vidų. Pirmaspatekimo į patalpą būdas- pažeisti pačią durų konstrukciją- atlenkti, dalį jų išpjauti ir t.t… Jeigu plieno storis bus nepakankamas, ilgapirščiams įsilaužti daug laiko neprireiks. Atsparumas įsilaužimui matuojamas laiko, per kurį įsilaužiama į patalpą, sąnaudomis. Kai kuriais atvejais įsilaužimas gali užtrukti kelias minutes Tam tikri po ranka pasitaikę įrankiai naudojami kaip įsilaužimo priemonės. Kai kada, naudojant profesionalius, hidraulinius suvirinamuosius įrankius, įsilaužimas gali užtrukti 30-40 min.

Antras patekimo į patalpos vidų būdas- spynos sulaužymas. Išsirinkdami sustiprintos konstrukcijos plienines duris, pasirūpinkite, kad spyna taip pat būtų tvirta ir sunkiai išlaužiama. Spynos klasifikuojamos pagal atsparumą įsilaužimams, o kainos proporcingai priklauso nuo tam tikros klasės durų. Kuo spyna yra atsparesnė įsilaužimams, tuo ji bus ir brangesnė.

Norint dar labiau sustiprinti ir dar labiau apsaugoti spynas nuo išgręžimo ir kitų mechaninių pažeidimų,kartais į durų konstrukciją įmontuojami specialūs šarvuoti pamušalai.

Šarvuoti pamušalai gaminami iš specialių medžiagų, atsparių mechaniniams pažeidimams. Tokie pamušalai apsaugo spynos cilindrą nuo galimo išmušimo, išgręžimo, išlaužimo ir kitų mechaninių veiksmų.

Šarvinės (broniruotos) durys

Šarvinės durys- tai speciali durų klasė. Jos išlaiko pistoletų ir automatų šūvius. Sunku įsivaizduoti, kad kažkas gali visa automato apkabą ar net granatsvadį nukreipti į jūsų duris. Atrodo, kad taip niekada niekas nepasielgs, tačiau atsiranda žmonių, kurie nori ypatingai saugių, šarvinių, neprašaunamų durų. Paprastuose daugiabučiuose tokios durys tiesiog netikslingos.

Šarvuotų durų išorės apdaila

1. Miltelinis dažymas.

2. Laminatas, plastikai.

3. Vinilas – oda.

4. Įvairių rūšių medienos masyvas.

5. Gamtinė arba dirbtinė faniera.

6. Dažyta panelė.

7. PVC plėvele.

Medžiagos pasirinkimas išorės apdailai priklauso nuo individualaus pasirinkimo- stiliaus bei lėšų, skirtų išleisti šarvuotoms durims. Rinkdamiesi tokias duris turime protingai apsvarstyti ir pasirinkti tinkamą kainos, grožio ir saugumo santykį

Vyriai

Vyriai- tai vieni iš pagrindinių durų konstrukcijos elementų, nuo kurių priklauso šarvuotų durų patikimumas. Vyriai gali būti tiek išoriniai, tiek ir vidiniai. Duris su išoriniais vyriais nuimti yra lengviau, negu su vidiniais. Gaminant duris su vidiniais vyriais yra naudojama speciali technologija, kurios dėka durys yra apsaugotos nuo išorinių veiksmų. Viduje slypinčios konstrukcijos iki minimumo sumažina tikimybę iš išorės laužiantis pasiekti vyrius, kurių turėtų būti ne mažiau nei trys.

Nuo ko priklauso šarvuotų durų kaina?

Kriterijų, įtakojančių šarvuotų durų kainą yra išties nemažai:

1. Įrangos klasė, su kuria pjaunamas ir lituojamas metalas.

2. Komandos, gaminančios duris, profesionalumas, kompetencija ir aukštas pasiruošimo lygis. Geri specialistai rinkoje yra vertinami ir jų darbas kainuoja brangiau, negu nespecializuotų darbuotojų.

3. Plieno rūšis, storis ir plieno lakštų savybės.

4. Vyrių konstrukcija. Durys su išorinių vyrių konstrukcija kainuoja pigiau negu su vidinių vyrių konstrukcija.

5. Spynos rūšis ir atsparumas įsilaužimui. Taip pat, spynų kiekis.

6. Durų montavimas.

7. Išorinė durų apdaila.

8. Vidinis durų apšildinimas.

9. Šarvų naudojimas

10.Papildomų kaiščių, apsaugančių duris nuo išėmimo, naudojimas

Priešgaisrinė šarvuotų durų apsauga.

Reikia prisiminti, kad aukštoje temperatūroje metalas plečiasi. Pavojingais gaisro atvejais durys gali išsiplėsti taip blokuodamos išėjimą iš patalpos. Pats papraščiausias ir veiksmingiausias būdas tokioje situacijoje- durų apipylimas šaltu vandeniu. Tačiau nereikia įvykiams užbėgti už akių. Geriau aptarsime specialių šarvuotų durų su priešgaisrine apsauga privalumą.

Nevisos įmonės gamina tokias duris, nes jų gamybai būtinas sertifikatas.

Priešgaisrinės durys- ilgalaikių ir įvairiapusiškų tyrimų metalų mišinių srityje rezultatas. Tokios durys ne tik atsparios gaisrams, jos taip pat pasižymi ir išskirtiniu sandarumu.

Durų įstatymas

Durų įstatymas

Durų įstatymui Jums prireiks: gulsčiuko, ruletės, plaktuko, medinių pleištų, medinių arba kitokios medžiagos tašelių (skersinių), montažinių putų, atsuktuvų rinkinio, gali prireikti pjūklo apvadams pripjauti, vinučių (be galvučių) apvadams...


Stiklinės, išorinės ir vidinės durys

Stiklinės, išorinės ir vidinės durys

Ypatingą aurą patalpai suteikia stiklinės durys. Lengvas, permatomas, sugeria ir atspindi saulės šviesą, trapus – šios savybės charakterizuoja stiklą. Stiklas pastaruoju metu tapo vienu iš labiausiai naudojamu statybinių medžiagų. Tai...


Securifor tvoros anglių kasykloje Pietų Afrikoje

Securifor tvoros anglių kasykloje Pietų Afrikoje

Vidbankas - nedidelis miestelis šiaurinėje Pietų Afrikos dalyje. Ties juo susikerta du nacionaliniai greitkeliai (iš Pretorijos ir Johannesburgo) ir nusitęsia iki Mozambiko sienos. Miestelis buvo įkurtas 1890 metais siekiant plėtoti čia esamų...


Nylofor 2D segmentinės tvoros saugo kalėjimą Ispanijoje

Nylofor 2D segmentinės tvoros saugo kalėjimą Ispanijoje

Taragona – miestas rytų Ispanijoje, Katalonijos regione, kuris yra žinomas kaip Romėnų imperijos paminklas, 2000 metais įtrauktas į UNESCO saugomo paveldo sąrašą. 19 a. pagrindinis miesto kalėjimas buvo įkurtas pačiame jo centre esančioje...


Aukštos kokybės Betafence tvoros

Aukštos kokybės Betafence tvoros

Betafence – tai gamintojas, kuris gali užtikrinti tikrai puikią įvairių objektų apsaugą. Siūlomos aukštos kokybės Betafence tvoros puikiai tiks privačių valdų, saugomų objektų bei namų kvartalų apsaugai. Kiekvienu atveju yra galimybė...


Kokios šarvo durys yra kokybiškos?

Kokios šarvo durys yra kokybiškos?

Keisdami pagrindines įėjimo duris į butą ar namą dažniausiai net nesusimąstome, kokias duris pasirinkti, medines ar metalinės konstrukcijos – šarvuotas duris. Ar mūsų pasirinkimas priklauso nuo „mados“? Kodėl metalinės? Kodėl...


Kalėjimą Namibijoje saugo speciali Betafence tvora

Kalėjimą Namibijoje saugo speciali Betafence tvora

Vidinė tvora įrengta per kelis metrus nuo išorinės. Ji pagaminta iš suvirinto tinklo su rombo formos akutėmis. Ant apvalių stulpų papildomai sumontuota aštriabriaunė plieninė juosta. Bendras Betafence įrengtos tvoros ilgis siekia 776 metrus. Šis...


Durys iš prekybos centrų

Durys iš prekybos centrų

Ką reikia žinoti norint įsigyti vidaus duris. Duris užsisakykite įmonėje kuri jums suteikią pilną paslaugų paketą (matavimas, montavimas, garantija). Įsitikinkite ar tikrai įmonės jums siūlančios duris, montuotojai, sumontuos jūsų įsigytas duris,...


TIKS LANGAI, UAB AVEPLAST
TIKS LANGAI, UAB AVEPLAST

"TIKS langai" - "Greiti kaip Jūsų norai

SUMEDA, UAB
SUMEDA, UAB

UAB „Sumeda“- saugesnė, gražesnė, patogesnė ir šilumos taupymo aspektu efektyvesnė aplinka!

Faneruotų durų gamybos įmonė
Faneruotų durų gamybos įmonė

Faneruotos durys, montavimas

DURŲ ŠALIS, UAB
DURŲ ŠALIS, UAB

Šarvuotos lauko durys, šarvuotos buto durys, metalinės durys, faneruotos vidaus durys, spynos

Durų galerija, UAB
Durų galerija, UAB

Vidaus ir lauko durys - didmeninė, mažmeninė prekyba. Durys iš uosio, ąžuolo, pušies, faneruotos, metalinės, laminuotos, dažytos, įvairių spalvų.

A.Kisieliaus IĮ ŠARVUVA
A.Kisieliaus IĮ ŠARVUVA

Šarvuotos durys, medinės durys, langai, balkonų stiklinimas

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.