Liepos 27d. Antradienis

Medinių grindų lakavimas, alyvavimas, vaškavimas

2012 Spalio 28d.
Peržiūrų skaičius: 117644
Medinių grindų lakavimas, alyvavimas, vaškavimas

Įrengtas medines grindis galima lakuoti arba alyvuoti ir po to vaškuoti. Tam, kad pasirinkti tinkamą padengimo būdą, reikia žinoti lakuotų ir alyvuotų-vaškuotų grindų pliusus ir minusus.

Alyvavimas ir vaškavimas:

 • Daugeliui žmonių patinka alyvavimas-vaškavimas dėl to, kad alyva įsigeria į medieną ir nesudaro  plėvelės ant medienos paviršiaus. Taigi vaikštant alyvuotomis-vaškuotomis grindimis Jūs jausite po kojomis gryną medį.
 • Alyva ir vaškas neformuoja ant grindų apsauginės plėvelės ir neapsaugo medžio nuo nusidėvėjimo ir įbrėžimų.
 • Alyva patamsina grindis, suteikia gražią giluminę spalvą, pabrėžia faktūrą.
 • Nusidėvėjus alyvai vienoje patalpos vietoje, Jums nereikės peršlifuoti ir peralyvuoti visų grindų toje patalpoje. Peralyvuoti galėsite tam tikrą vietą.
 • Alyva visą laiką po truputį garuoja ir dėl to alyvuotas grindis vidutiniškai kartą per metus reikės atnaujinti, naudojant specialiai tam skirtą alyvą, kurią reikės įtrinti poliravimo mašina. Nuvaškavus grindis alyvos garavimas sumažėja. Vaškas taip pat užtepa medienos poras ir apsaugo jas nuo purvo kaupimosi. Vaškuotą paviršių teks periodiškai atnaujinti naudojant vaško atnaujinimo priemonę ir poliravimo mašiną.
 • Alyvos įsigėrimas priklauso nuo medžio rūšies. Kuo mažiau alyvos įgeria mediena, tuo dažniau teks atnaujinti medines grindis.Lakavimas:

 • Lakas sudaro ant medienos paviršiaus apsauginę, trinčiai atsparią plėvelę, kuri apsaugo medį nuo trinties ir smulkių įbrėžimų. Perkant laką, svarbu, kad jis būtų elastingas ir atsparus nusidėvėjimui
 • Galima rinktis vandens pagrindo lakus, kurie beveik nekeičia medienos spalvos ir medieną tamsinančius lakus.
 • Esant normaliai eksploatacijai ir tinkamam lako atsparumui medines grindis gali tekti perlakuoti tik po 8-10 metų.
 • Jei paviršius lakuotas, atskirą jo vietą remontuoti yra sudėtinga, nes lieka matyti seno ir naujai padengto lako riba, todėl tenka šlifuoti ir perlakuoti visą paviršių, prieš tai išnešus iš patalpos visus baldus.
 • Galima pasirinkti lako blizgumą: blizgus, pusiau matinis, matinis.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis lakus medinėms grindims?

Dažniausiai pirkėjai domisi ar lakas pakankamai „kietas”. Tačiau tokiu klausimu iš karto pasukama klaidingu keliu. Visiškai nesvarbu ar lako plėvelė bus kieta ar ne, svarbiausia, - kad ji būtų pakankamai atspari dilumui (nusidėvėjimui), o be to dar būtų elastinga (kad neištrupėtų atsiradus medienos deformacijoms). Beje lako atsparumas dilumui dažniausiai nustatomas Taberio testu (SIS 923509). Deja ši informacija nespausdinama ant lako etikečių, dar daugiau ne visų gamintojų atstovai net ir paprašyti pateikia šiuos duomenis.

Labai atsparių lakų(skirtų visuomeninėms intensyvaus naudojimo patalpoms) nusidėvėjimas pagal Taberio testąbūna tik 2,5-3 mg/100aps.;

Atsparių (skirtų visuomeninėms vidutinio naudojimo ir gyvenamosioms patalpoms) nusidėvėjimas pagal Taberio testą būna 4-6 mg/100aps;

Lakų skirtų gyvenamosioms patalpoms nusidėvėjimas pagal Taberio testą gali siekti ir 10 mg/100aps.Pavyzdžiui firmos BONA atspariausio lako TRAFFIC nusidėvėjimas pagal Taberio testą yra 2,5 mg/100aps., tos pačos firmos daugiausiai parduodamo MEGA lako atsparumas pagal Taberio testą yra 4,5-5mg/100aps.

Lako atsparumą nusdėvėjimui didžiąja dalimi nulemia jo kietosioms dalelėms naudojama medžiaga: atspariausi poliuretaniniai lakai, mažiau atsparūs poliuretano-akrilo lakai, dar mažiau atsparūs akrilo lakai. Beja neapsirikite: kai kurie gamintojai ant eiketės rašo, kad lakas poliuretaninis ir tik mažom raidėmis yra įvardijama, kad poliuretanas sudaro 20, 30 ar 50% lako kietųjų dalelių. Patys atspariausi bus 100% poliuretaniniai lakai.

Jeigu jau išsirinkote Jūsų patalpoms pagal atsparumą tinkamą laką, atkreipkite dėmesį į tai, kiek kartų reikia lakuoti, ir kokį lako kiekį 1m2 gamintojas rekomenduoja sunaudoti. Prisiminkite, kad lako ilgaamžiškumą apsprendžia ir tai, kokio storio yra lako plėvelė. Jeigu Jūs padengsite per mažai sluoksnių, arba kiekvienam sluoksniui sunaudosite per mažą lako kiekį, be abejo lako plėvelė bus per plona ir jis nusidėvės žymiai greičiau. Žodžiu – laikykitės gamintojo rekomendacijų...
Nepamirškite, kad ilgiausiai tarnauja tinkamai prižiūrimos lakuotos grindys. Čia svarbiausia prisiminti, kad medinėms grindims valyti galima naudoti tik specialiai tam skirtas valymo priemones(geriausia to paties gamintojo, kuris gamina ir laką) universalių valymo priemonių naudojimas gali būti viena iš priežasčių, kodėl lakas nusidėvi greitai.

Tinkamai parinkus ir panaudojus laką ir tinkamai prižiūrint lakuotas grindis, gyvenamosiose patalpose lakas turi tarnauti nuo 5 iki 10 metų, o pasirinkus atspariausius lakus ir didesnį lako sluoksnių skaičių dar ilgiau.

Laką grindims patarčiau pirkti specializuotose parketinių grindų parduotuvėse. Tokių parduotuvių pardavėjai-konsultantai dažniausiai turi daugiau patirties ir geriau gali atsakyti į Jums rūpimus klausimus, patarti dėl tolimesnės parketo priežiūros.

Jei lakas nusitrina per trumpą laiką, reiškia gali būti dvi priežastys: arba per plonas lako sluoksnis, arba lakas yra prastos kokybės. Lakuojant grindis pirmiausia lakuojama rūgštiniu laku vieną kartą, po to du ar tris kartus laku poliuretano pagrindu. Taip nulakuotos grindys nenusidėvės per 5 ir daugiau metų.

Kita priežastis gali būti purvas. Nepamirškime, kad purvas veikia laką kaip švitrinis popierius. Dažnai taip pasitaiko, kai namuose yra šuo, kurio letenų nevalysim po kiekvieno pasivaikščiojimo, o smėliuko jis parneša ne taip ir mažai.

Kaip pasirinkti laką balto uosio grindims

Atsparūs nusidėvėjimui ir tuo pačiu elastingi (neištrupės atsiradus medienos deformacijoms) yra poliuretaniniai lakai (pvz.: vandeninio poliuretaninio lako Bona Traffic nusidėvėjimas pagal Taberio testą tik 2,5 mg/100aps). Jeigu poliuretaninis lakas yra dar ir vandeninis, tai jis bus nekenksmingas aplinkai ir žmonėms ir nekeis medienos spalvos, bet bus brangesnis.

Lakuojant baltą uosį reiktų atkreipti dėmesnį ar jis neraudonuoja nuo vandens. Medienos gamintojų džiovinimo technologijos skirtingos: vienu atveju raudonumą duodančios medžiagos džiovinimo proceso metu išgarinamos iš uosio medienos, kitu atveju pasilieka joje. Jei baltas uosis gaus drėgmės ir paraus, jokios priemonės to nepanaikins. Pabandykite, jei Jūsų baltas uosis raudonuoja nuo vandens (tai iš karto matyti sudrėkinus balčiausias lentelių vietas vandeniu), būtina naudoti ne vandeninį, o tirpiklinį gruntą ir tik ant jo galima lakuoti vandeniniu laku. Tokiu atveju reikėtų konsultuotis su pardavėju.

Rusiški ar latviški dviejų komponentų lakai:

gerosios savybės: labai pigūs, gana atsparūs įbrėžimams.
blogosios savybės: trapūs, kenksmingi žmonėms ir aplinkai, keičia medienos spalvą.

Dažai sveikai aplinkai

Dažai sveikai aplinkai

Įmonė "Denimas ir Co" atstovaujantis Vakarų Vokietijos dažų gamintojui Brilliux", klientams,besirūpinantiems sveikata ir saugia aplinka,siūlo produktus,kuriuose nenaudojami kenksmingi plastifaktoriai,tirpikliai bei lakiosios...


Dažymas viduje, problemos ir sprendimai

Dažymas viduje, problemos ir sprendimai

Pūslelės atsiranda dėl vietomis prie paviršiaus neprikibusios ir pakilusios dažų plėvelės. Ant drėgno arba šlapio paviršiaus uždažyta aliejiniais ar alkidiniais dažais. Per lauko sienas sunkiasi drėgmė į vidų (mažesnė tikimybė, kai nudažyta...


Durų ir langų dažymas

Durų ir langų dažymas

Lygios durys dažomos voleliu arba teptuku. Pirmiausia dažomos pagrindinės plokštumos, po to - durų briaunos ir staktos. Daugiau problemų kyla dažant senesnio tipo įsprūdines arba įstiklintas duris. Šiuo atveju patogu naudotis lipnia juostą, ją...


Termoizoliaciniai šilumą taupantys dažai ThermoShield

Termoizoliaciniai šilumą taupantys dažai ThermoShield

Termokeraminiai dažai THERMOSHIELD tai šiltinamoji medžiaga, savo sudėtyje turinti milijonus stiklo keramikos rutuliukų. Išdžiūvęs dažų sluoksnis polimerizuojasi ir tampa tvirta, tankia, nepraleidžiančia drėgmės 0,3 mm storio struktūra su...


Kaip aliejuoti terasą ir lauko baldus?

Kaip aliejuoti terasą ir lauko baldus?

Kiekvieną džiugina šiltas oras, kuomet galime jaukiai leisti laiką terasoje. Mums visiems patinka vasarą vaikščioti basomis šilta ir lygia terasa. Tačiau norint pasimėgauti terasos teikiamais privalumais, reikia ją ir joje esančius medinius baldus...


Mediniai fasadai su "Sadolin" ir "Pinotex" – lyg dažyti vakar

Mediniai fasadai su "Sadolin" ir "Pinotex" – lyg dažyti vakar

Lietuvoje tvirtos medinių namų statybos tradicijos, tačiau vis dar renkamės mūrą ir tinką. Kodėl? Paprasčiausiai – mažiau priežiūros. Tačiau niekas nesiginčys, kad mediniai namai yra kur kas sveikesni gyventi, draugiški aplinkai, o mūsų...


Dažų parinkimas namams

Dažų parinkimas namams

Senuose gyvenamuosiuose namuose vidaus apdailos darbams buvo naudojami kalkių, kreidos, aliejiniai ir cemento dažai. Kalkių bei kreidos dažai buvo gaminami maišant minėtas medžiagas su vandeniu, kaulų arba stalių klijais, kazeino milteliais. Tokie...


Renkantis dažus svarbi ne tik spalva

Renkantis dažus svarbi ne tik spalva

Dažymui paruoštos sienos kviečia prisiliesti teptuku. Tačiau ar tikrai žinote, į kokius dažus geriausia būtų jį merkti? Tai pirmas klausimas, į kurį turėtumėte atsakyti sau ar dažymo specialistui. Dažų pasirinkimas priklauso nuo patalpų...


Duliuksa, UAB
Duliuksa, UAB

UAB „Duliuksa“ Lietuvoje atstovauja aukščiausio lygio vidaus ir lauko dažų, dekorų bei dažymo priedų, medžio apsaugos priemonių, struktūrinių tinkų gamintojus iš JAV, Anglijos, Suomijos, Italijos, Airijos, Prancūzijos, Olandijos.

Osmo Lietuva, UAB
Osmo Lietuva, UAB

Osmo - vokiški medienos apdailos produktai Jūsų interjerui bei eksterjerui.

Volonta, UAB
Volonta, UAB

Dažai, interjero dažai, eksterjero dažai, lakai, alyva, amerikietiški dažai, DULUX, SHERWIN WILLIAMS, RELIUS, THOMSONS – prekyba.

Daža, UAB
Daža, UAB

Pramoninis medienos (dailylenčių, tvoros lentų) dažymas automatizuota įranga, priešgaisrinis medienos impregnavimas. Aukščiausia kokybė!

Bygma, UAB
Bygma, UAB

Silikatiniai dažai laukui ir vidui, neformuojantys plėvelės ir leidžiantys konstrukcijai kvėpuoti.

J.Matukonio I.P.G.Į
J.Matukonio I.P.G.Į

Dažai metalo konstrukcijoms, dažai medienai, dažai išorės / vidaus apdailai, dažymo patarimai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.