Spalio 22d. Penktadienis

Kaip aliejuoti terasą ir lauko baldus?

2020 Gegužės 28d.

Kiekvieną džiugina šiltas oras, kuomet galime jaukiai leisti laiką terasoje. Mums visiems patinka vasarą vaikščioti basomis šilta ir lygia terasa. Tačiau norint pasimėgauti terasos teikiamais privalumais, reikia ją ir joje esančius medinius baldus apsaugoti nuo UV spindulių, skilinėjimo, puvimo ir kt. Išties, savo terasa tinkamai ir lengvai pasirūpinti gali kiekvienas – pakanka pasirinkti tinkamą aliejų ir specialius įrankius.

ALIEJAVIMO INSTRUKCIJA.


1. NUPLAUKITE

Terasai plauti skirtu šepečiu pašalinkite purvą, senos dangos likučius ir išnaikinkite pelėsį. Tai galite padaryti naudodami valymo priemonę TIKKURILA “Terassi-ja Kalustepesu”. 1 l valymo priemonės miltelius sumaišykite su 10 l vandens, palikite tirpalą 15 minučių. Užteptą tirpalą palikite veikti 15-30 min. Po to šepečiu ar slėginiu purkštuvu kruopščiai nuplaukite paviršių vandeniu.

2. NUŠLIFUOKITE

Naudojant naują terasoms skirtą ANZA įrankį bus lengva šlifuoti ir aliejuoti net darant tai pirmą sykį ir neturint įgūdžių.

Pritvirtinkite šlifavimo popierių prie šlifavimo įrankio. Nušlifuokite aštrias briaunas ir atplaišas, kad paviršius taptų glotnus. Apdorodami savo terasą daugelis skuba ir nėra linkę jos tinkamai paruošti, todėl rezultatas džiugina neilgai ir nebūna malonu vaikščioti basomis.

3. ALIEJUOKITE

ĮRANKIAI

DU VIENAME. Šlifuokite ir aliejuokite naudodami tą patį įrankį. Sklandžiai veikiantis fiksatorius leidžia lengvai keisti vieną funkciją kita – nuo šlifavimo pereiti prie aliejavimo.

Pritvirtinkite aliejavimo kempinę, leidžiančią padengti medieną plonu ir vienodu aliejaus ar kitos apsaugos priemonės sluoksniu. Jei sluoksnis bus per storas, terasos paviršius bus dėmėtas arba ims luptis.

Aliejavimo kempinė paskleidžia aliejų plonu bei vienodu sluoksniu ir leidžia išvengti dėmių bei dangos lupimosi. Ji užtikrina didesnį tikslumą – palengvina dengimą kampuose ir prie pat sienų. Padengia dvi lentas vienu metu.

Naudokite teleskopinį kotą ANZA – galėsite dirbti patogiau ir mažiau pavargsite.

Mažesniems plotams nepamirškite teptuko. Teptukas ANZA „Elite“ leidžia paimti žymiai daugiau aliejaus nei kiti teptukai, todėl vienu kartu galite padengti didesnį plotą. Smailėjantis teptuko galas leidžia greitai ir lengvai pasiekti terasos lentų tarpus. Lauko baldų aliejavimui rekomenduojame rinktis įkypą teptuką ANZA „Platinum“, kuris užtikrins patogų dažymą!

ALIEJUS

NEREIKIA GRUNTO IR LENGVA NAUDOTI. Įprastai medieną prieš aliejavimą reikia gruntuoti, tačiau naudojant TIKKURILA aliejų grunto neprireiks, tad sutaupysite laiko bei pinigų. Šį aliejų lengva naudoti, jis greitai džiūsta, paryškina natūralią medienos spalvą ir suteikia net iki trejų metų trunkančią apsaugą nuo žalingo aplinkos poveikio.

Galite rinktis rudą, pilką arba juodą specialių pigmentų turintį ir nuo UV spindulių apsaugantį TIKKURILA „Valtti Plus Terassiöljy“ arba TIKKURILA „Valtti Kaluste“ medienos aliejų, o norėdami didesnės spalvų įvairovės naudokite TIKKURILA „Valtti Puuöljy Akva“ aliejų, kuris spalvinamas net 40 spalvų.

Prieš naudodami aliejų gerai išmaišykite ir pamaišykite naudodami. Tepkite tolydžiais potėpiais, kad sluoksnis būtų vienodas. Vienu metu aliejuokite po 2-3 lentas. Denkite 1–2 sluoksniais, gerai įtrinkite, kad aliejus susigertų į medieną. Lauko baldus denkite 1 sluoksniu. Būtinai nuvalykite aliejaus perteklių.

Dažniausia klaida!

Dažnai iš to didelio noro nualiejuoti terasą kuo geriau, stengiamasi dengti aliejų kuo storesniu sluoksniu. Tačiau aliejuojant per storu sluoksniu, aliejus sudaro plėvelę, kuri ateityje lupasi.

Kaip to išvengti?

Nubraukite ir įtrinkite aliejaus perteklių po trumpo kelių minučių  įsigėrimo laikotarpio. Aliejaus pertekliaus susidarymo galima lengviau išvengti naudojant specialų įrankį – terasų aliejavimo įrankį ANZA, kuris užtikrina tolygų aliejaus pasiskirstymą ant paviršiaus.

Terasos aliejavimas

Pasirūpinkite ir patogia dažų vonele. ANZA „Fill & Carry”– tai vonelės ir kibirėlio hibridas. Ji labai talpi bei stabili ir turi ilgą voluojamąjį paviršių, o prireikus ją perkelti tereikia paimti už rankenos.

Įsipylus į vonelę didesnį kiekį dažų, telpa 3,3 litro, darbas vyks sparčiau, nes nereikės jų taip dažnai įsipilti. Ilgas voluojamasis paviršius leidžia vienų brūkštelėjimu paskleisti dažus ant viso volelio paviršiaus, todėl nereikia jo taip dažnai nardinti į dažus.

Dažų vonelė

Maždaug savaitę aliejuotą paviršių naudokite atsargiai, kol jis galutinai nesutvirtėjo ir neįgavo reikiamo patvarumo. Nuolat atmosferos veikiamą paviršių rekomenduojama peraliejuoti kas 1–3 metus.

Daugiau informacijos ir vaizdo pamokėles rasite čia>>

Visas reikalingas priemones ir įrankius galite įsigyti el. parduotuvėje>>

Ekspertų konsultacijos dažymo klausimais 8 800 00018.

Šilumą sulaikantys ir kondensatui neleidžiantys kauptis TERMOSHIELD dažai

Šilumą sulaikantys ir kondensatui neleidžiantys kauptis TERMOSHIELD dažai

ThermoShield Interieur sistema gaivus,vėsus oras be „užklijuojančio sandarinimo“-nauja vasariškai maloni savijauta. Gera savijauta priklauso nuo atmosferos. Prie to lemiamai prisideda ThermoShield Interieur dažų sluoksnis.Tiek...


Dažų parinkimas namams

Dažų parinkimas namams

Senuose gyvenamuosiuose namuose vidaus apdailos darbams buvo naudojami kalkių, kreidos, aliejiniai ir cemento dažai. Kalkių bei kreidos dažai buvo gaminami maišant minėtas medžiagas su vandeniu, kaulų arba stalių klijais, kazeino milteliais. Tokie...


Imkitės dažymo darbų patys

Imkitės dažymo darbų patys

Greičiausiai kiekvienas iš mūsų pasižymi noru sutaupyti. Žinoma, tai labiausiai pastebima tada, kai eina kalba apie didesnes išlaidas, tačiau tai aktualu bene visiems. Visgi, net ir norint sutaupyti, išlieka poreikis gauti nepriekaištingą kokybę....


GRUNTAS – kam jis reikalingas apskritai, kokį gruntą ir kada naudoti?

GRUNTAS – kam jis reikalingas apskritai, kokį gruntą ir kada naudoti?

Prieš 15 metų apie gruntą prieš dažymą nebuvo jokio klausimo. Kam jis reikalingas? Visi „profesionalūs“ dažytojai nesuprato apie ką kalba. Nudažai paviršių du kartus, viskas gerai pasidengia. Ir apie dar kokį dar gruntą šnekama......


Naujai atgimę klasikiniai sienų dangų sprendimai

Naujai atgimę klasikiniai sienų dangų sprendimai

Kuriant būsto interjerą, sienų dangai teikiama daug dėmesio. Ne paslaptis, kad tik su meile įsirengtas būstas, kai į kiekvieną puošybos detalę įdedama dalelė sielos, gali išsiskirti ypatinga šiluma ir jaukumu. Būtent būsto sienoms šiame procese...


Medinių grindų lakavimas, alyvavimas, vaškavimas

Medinių grindų lakavimas, alyvavimas, vaškavimas

Įrengtas medines grindis galima lakuoti arba alyvuoti ir po to vaškuoti. Tam, kad pasirinkti tinkamą padengimo būdą, reikia žinoti lakuotų ir alyvuotų-vaškuotų grindų pliusus ir minusus.


Senų paviršių dažymas

Senų paviršių dažymas

Dažant seną paviršių būtina išsiaiškinti, kokia jo būklė ir kokiais dažais jis buvo dažytas. Anksčiau dažyti blizgančiais alkidiniais arba kietais katalitiniais ar epoksidiniais dažais gali nesukibti su dažomu paviršiumi, todėl jį reikia nušveisti...


PENTACOLOR ARGENTUM – ANTIBAKTERINIAI DAŽAI SU SIDABRO JONAIS

PENTACOLOR ARGENTUM – ANTIBAKTERINIAI DAŽAI SU SIDABRO JONAIS

Ištisus šimtmečius sidabras yra gerai žinomas kaip didžiausias bakterijų priešas, pasižymintis gydomosiomis savybėmis, kuriomis žmonija naudojasi visą gyvavimo laikotarpį. Nieko keisto, kad imperatoriai skatino karius vandenį gabenti tik...


Volonta, UAB
Volonta, UAB

Dažai, interjero dažai, eksterjero dažai, lakai, alyva, amerikietiški dažai, DULUX, SHERWIN WILLIAMS, RELIUS, THOMSONS – prekyba.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...