Liepos 3d. Penktadienis

Kaip aliejuoti terasą ir lauko baldus?

2020 Gegužės 28d.

Kiekvieną džiugina šiltas oras, kuomet galime jaukiai leisti laiką terasoje. Mums visiems patinka vasarą vaikščioti basomis šilta ir lygia terasa. Tačiau norint pasimėgauti terasos teikiamais privalumais, reikia ją ir joje esančius medinius baldus apsaugoti nuo UV spindulių, skilinėjimo, puvimo ir kt. Išties, savo terasa tinkamai ir lengvai pasirūpinti gali kiekvienas – pakanka pasirinkti tinkamą aliejų ir specialius įrankius.

ALIEJAVIMO INSTRUKCIJA.


1. NUPLAUKITE

Terasai plauti skirtu šepečiu pašalinkite purvą, senos dangos likučius ir išnaikinkite pelėsį. Tai galite padaryti naudodami valymo priemonę TIKKURILA “Terassi-ja Kalustepesu”. 1 l valymo priemonės miltelius sumaišykite su 10 l vandens, palikite tirpalą 15 minučių. Užteptą tirpalą palikite veikti 15-30 min. Po to šepečiu ar slėginiu purkštuvu kruopščiai nuplaukite paviršių vandeniu.

2. NUŠLIFUOKITE

Naudojant naują terasoms skirtą ANZA įrankį bus lengva šlifuoti ir aliejuoti net darant tai pirmą sykį ir neturint įgūdžių.

Pritvirtinkite šlifavimo popierių prie šlifavimo įrankio. Nušlifuokite aštrias briaunas ir atplaišas, kad paviršius taptų glotnus. Apdorodami savo terasą daugelis skuba ir nėra linkę jos tinkamai paruošti, todėl rezultatas džiugina neilgai ir nebūna malonu vaikščioti basomis.

3. ALIEJUOKITE

ĮRANKIAI

DU VIENAME. Šlifuokite ir aliejuokite naudodami tą patį įrankį. Sklandžiai veikiantis fiksatorius leidžia lengvai keisti vieną funkciją kita – nuo šlifavimo pereiti prie aliejavimo.

Pritvirtinkite aliejavimo kempinę, leidžiančią padengti medieną plonu ir vienodu aliejaus ar kitos apsaugos priemonės sluoksniu. Jei sluoksnis bus per storas, terasos paviršius bus dėmėtas arba ims luptis.

Aliejavimo kempinė paskleidžia aliejų plonu bei vienodu sluoksniu ir leidžia išvengti dėmių bei dangos lupimosi. Ji užtikrina didesnį tikslumą – palengvina dengimą kampuose ir prie pat sienų. Padengia dvi lentas vienu metu.

Naudokite teleskopinį kotą ANZA – galėsite dirbti patogiau ir mažiau pavargsite.

Mažesniems plotams nepamirškite teptuko. Teptukas ANZA „Elite“ leidžia paimti žymiai daugiau aliejaus nei kiti teptukai, todėl vienu kartu galite padengti didesnį plotą. Smailėjantis teptuko galas leidžia greitai ir lengvai pasiekti terasos lentų tarpus. Lauko baldų aliejavimui rekomenduojame rinktis įkypą teptuką ANZA „Platinum“, kuris užtikrins patogų dažymą!

ALIEJUS

NEREIKIA GRUNTO IR LENGVA NAUDOTI. Įprastai medieną prieš aliejavimą reikia gruntuoti, tačiau naudojant TIKKURILA aliejų grunto neprireiks, tad sutaupysite laiko bei pinigų. Šį aliejų lengva naudoti, jis greitai džiūsta, paryškina natūralią medienos spalvą ir suteikia net iki trejų metų trunkančią apsaugą nuo žalingo aplinkos poveikio.

Galite rinktis rudą, pilką arba juodą specialių pigmentų turintį ir nuo UV spindulių apsaugantį TIKKURILA „Valtti Plus Terassiöljy“ arba TIKKURILA „Valtti Kaluste“ medienos aliejų, o norėdami didesnės spalvų įvairovės naudokite TIKKURILA „Valtti Puuöljy Akva“ aliejų, kuris spalvinamas net 40 spalvų.

Prieš naudodami aliejų gerai išmaišykite ir pamaišykite naudodami. Tepkite tolydžiais potėpiais, kad sluoksnis būtų vienodas. Vienu metu aliejuokite po 2-3 lentas. Denkite 1–2 sluoksniais, gerai įtrinkite, kad aliejus susigertų į medieną. Lauko baldus denkite 1 sluoksniu. Būtinai nuvalykite aliejaus perteklių.

Dažniausia klaida!

Dažnai iš to didelio noro nualiejuoti terasą kuo geriau, stengiamasi dengti aliejų kuo storesniu sluoksniu. Tačiau aliejuojant per storu sluoksniu, aliejus sudaro plėvelę, kuri ateityje lupasi.

Kaip to išvengti?

Nubraukite ir įtrinkite aliejaus perteklių po trumpo kelių minučių  įsigėrimo laikotarpio. Aliejaus pertekliaus susidarymo galima lengviau išvengti naudojant specialų įrankį – terasų aliejavimo įrankį ANZA, kuris užtikrina tolygų aliejaus pasiskirstymą ant paviršiaus.

Terasos aliejavimas

Pasirūpinkite ir patogia dažų vonele. ANZA „Fill & Carry”– tai vonelės ir kibirėlio hibridas. Ji labai talpi bei stabili ir turi ilgą voluojamąjį paviršių, o prireikus ją perkelti tereikia paimti už rankenos.

Įsipylus į vonelę didesnį kiekį dažų, telpa 3,3 litro, darbas vyks sparčiau, nes nereikės jų taip dažnai įsipilti. Ilgas voluojamasis paviršius leidžia vienų brūkštelėjimu paskleisti dažus ant viso volelio paviršiaus, todėl nereikia jo taip dažnai nardinti į dažus.

Dažų vonelė

Maždaug savaitę aliejuotą paviršių naudokite atsargiai, kol jis galutinai nesutvirtėjo ir neįgavo reikiamo patvarumo. Nuolat atmosferos veikiamą paviršių rekomenduojama peraliejuoti kas 1–3 metus.

Daugiau informacijos ir vaizdo pamokėles rasite čia>>

Visas reikalingas priemones ir įrankius galite įsigyti el. parduotuvėje>>

Ekspertų konsultacijos dažymo klausimais 8 800 00018.

Išmanieji dažai verčia tobulėti

Išmanieji dažai verčia tobulėti

Kadaise vienas išminčius yra pasakęs: „Jeigu nori valgyti – valgyk, nori miegoti – miegok, bet jeigu nori kurti – neribok savęs“. Ir tai yra kaip tik tai, ką siūlo išmanieji sienų dažai – kurti ir neriboti...


Dažai. Kokiais dažais dažyti lubas ir sienas?

Dažai. Kokiais dažais dažyti lubas ir sienas?

Lietuvoje visi labai nemėgsta blizgesio ir nori viską dažyti tik matiniais dažais. Tačiau reikėtų pagalvoti ne tik apie sienų blizgesį, bet apie jų eksploataciją nudažius. Kuo dažai labiau blizga, tuo jie yra stipresni ir atsparesni plovimui,...


Nuspalvink namus

Nuspalvink namus

Namai – ne vien stogas virš galvos. Šimtmečiais žmogus tobulino ir gražino savo būstą, ir pasiekė stulbinamų rezultatų. Šiuolaikiniai būstai nepaprastai universalūs. Jie žmogui gali atstoti restoraną, vaikų darželį, viešbutį, biurą,...


Sienų dažymas

Sienų dažymas

Kai sienos dažomos viena spalva, o lubos kita, spalvų susidūrimo vietose brėžiamos "atskyrimo" linijos. Nudažomi kraštai aplink langus ir duris. Norint nubrėžti tiesią liniją tarp skirtingų spalvų, galima naudotis silpno lipnumo juosta....


Dažymas lauke: aižėjimas kas tai?

Dažymas lauke: aižėjimas kas tai?

Aižėjimas Raštuotas dažų plėvelės aižėjimas – paviršius tampa panašus į aligatoriaus odą. Užnešus kietą, visai nelanksčią dažų plėvelę, (pvz., alkidinių dažų), ant žymiai elastingesnio paviršiaus (pvz., lateksinio grunto).


Mediniai fasadai su "Sadolin" ir "Pinotex" – lyg dažyti vakar

Mediniai fasadai su "Sadolin" ir "Pinotex" – lyg dažyti vakar

Lietuvoje tvirtos medinių namų statybos tradicijos, tačiau vis dar renkamės mūrą ir tinką. Kodėl? Paprasčiausiai – mažiau priežiūros. Tačiau niekas nesiginčys, kad mediniai namai yra kur kas sveikesni gyventi, draugiški aplinkai, o mūsų...


Dažymas viduje, problemos ir sprendimai

Dažymas viduje, problemos ir sprendimai

Pūslelės atsiranda dėl vietomis prie paviršiaus neprikibusios ir pakilusios dažų plėvelės. Ant drėgno arba šlapio paviršiaus uždažyta aliejiniais ar alkidiniais dažais. Per lauko sienas sunkiasi drėgmė į vidų (mažesnė tikimybė, kai nudažyta...


"Antriniai" dažų kokybės kriterijai

"Antriniai" dažų kokybės kriterijai

Dažų, glaisto ir grunto gamintojai jaučia nuolatinį statybininkų ir eilinių pirkėjų spaudimą mažinti produkcijos kainas. Tačiau kadangi Lietuvoje statybinių medžiagų rinka dar nėra segmentuota pagal produktų kokybę, gamintojai, galintys pasiūlyti...


J.Matukonio I.P.G.Į
J.Matukonio I.P.G.Į

Dažai metalo konstrukcijoms, dažai medienai, dažai išorės / vidaus apdailai, dažymo patarimai

Duliuksa, UAB
Duliuksa, UAB

UAB „Duliuksa“ Lietuvoje atstovauja aukščiausio lygio vidaus ir lauko dažų, dekorų bei dažymo priedų, medžio apsaugos priemonių, struktūrinių tinkų gamintojus iš JAV, Anglijos, Suomijos, Italijos, Airijos, Prancūzijos, Olandijos.

Bygma, UAB
Bygma, UAB

Silikatiniai dažai laukui ir vidui, neformuojantys plėvelės ir leidžiantys konstrukcijai kvėpuoti.

Daža, UAB
Daža, UAB

Pramoninis medienos (dailylenčių, tvoros lentų) dažymas automatizuota įranga, priešgaisrinis medienos impregnavimas. Aukščiausia kokybė!

Volonta, UAB
Volonta, UAB

Dažai, interjero dažai, eksterjero dažai, lakai, alyva, amerikietiški dažai, DULUX, SHERWIN WILLIAMS, RELIUS, THOMSONS – prekyba.

Osmo Lietuva, UAB
Osmo Lietuva, UAB

Osmo - vokiški medienos apdailos produktai Jūsų interjerui bei eksterjerui.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.