Rugsėjo 20d. Sekmadienis

Medinis stalas – funkcionalus jaukumas

Peržiūrų skaičius: 106208
Medinis stalas – funkcionalus jaukumas

Šiandien, kai visi esame labai užsiėmę, virtuvė dažnai tampa ta vieta, kur subėgame ne tik pavalgyti, bet ir aptarti dienos įvykių. Nenuostabu, kad jaukumo gyvenimui virtuvėje ir čia sklandančiai atmosferai prideda centrinė jos figūra – medinis stalas. Tad šį neeilinį baldą būtina rinktis ir prižiūrėti su ypatingu dėmesiu.

Nepraktiška?

Kadangi medis yra gyvas organizmas, besikeičiantis nuo aplinkos poveikio, yra manoma, jog medinis stalas virtuvėje – nepraktiška. Tačiau medinis stalas yra kone vienintelis, nuo kurio galima ne tik pašalinti senas dėmes, bet ir visiškai atnaujinti ar net kardinaliai pakeisti jo išvaizdą. Medinio stalo priežiūra ir eksploatavimas priklauso nuo medžiagos, kuria jis yra padengtas. Tačiau ne visos medžio apsaugos nuo aplinkos poveikio priemonės yra tinkamos dažnai naudojamam virtuvės stalui. Tad jei prieš įsigydami medinį stalą nepagalvosite apie jo naudojimo intensyvumą ir išsirinksite netinkamą medienos apsaugą, medinis stalas išties gali pasirodyti nepraktiškas pirkinys.

Apsauga nuo aplinkos poveikio

Apskritai mediniai stalai gali būti dengti aliejumi, vašku ar laku. Aliejumi dengti mediniai stalai yra padengti natūraliu augaliniu aliejumi. Tokie stalai yra atsparūs drėgmei. "Aliejuoti" baldai yra higieniškesni nei lakuoti, todėl, kad aliejus, skirtas dengti baldams, yra gaminamas iš natūralių produktų (pavyzdžiui, sėmenų). Tačiau nemažas trūkumas yra tas, kad norint išlaikyti gražų stalą, "aliejuotus" medinius stalus reikia kas pusę metų iš naujo padengti aliejumi.
Nuo tradiciškai lakuotų stalų aliejumi dengti skiriasi tuo, kad tokiu būdu apsaugotas medis išlieka natūralios spalvos ir nepraranda natūralaus medžio savybių. Aliejus į medį įsigeria, o lakas padengia medinio stalo paviršių, tad pasirinkus lakuotą stalą, prisiliesti prie natūralaus medinio paviršiaus nepavyks. Kita šio medalio pusė – įbrėžus ar įpjovus lakuoto stalo paviršių, įbrėžimas gali nepažeisti medžio, o įpjovus "aliejuotą" stalą, iš karto yra pažeidžiamas ir pats medis.

Neabejotinas laku dengtų stalų privalumas – kieta paviršiaus danga ir ilgalaikiškumas. Jei nenaudosite lakuoto stalviršio vietoje pjaustymo lentelės, vengsite paviršiaus sąlyčio su itin karštais indais, potencialiems stalo braižytojams padėti naudosite padėkliukus ar servetėles, ištikimą ir išvaizdų keturkojį draugą turėsite ne vienerius metus. Tačiau jei teks pašalinti kokią nors dėmę ar panorėsite stalą atnaujinti, laką nuo jo paviršiaus bus sunku nušveisti. Žinoma, svarbiausiu lakuotų stalų trūkumu, ypač mėgstantieji natūralius gaminius, įvardina laką, nes tai – sintetinė medžiaga.

Kalbant apie vašku dengtą stalą, vertėtų įspėti, kad ši medžiaga medieną nuo aplinkos poveikių apsaugo minimaliai. Be to, stalą reikėtų dažnai iš naujo dengti vašku – vargu ar tokia danga būtų praktiškas pasirinkimas intensyviai eksploatuojamam baldui.

Aliejumi dengti stalai puikiai patenkins natūralumą vertinančių žmonių poreikius, tačiau su sąlyga, kad teks investuoti laiko ir lėšų dažnam baldo atnaujinimui. Lakuoti mediniai virtuviniai stalai labiau tinka tiems, kurie neturi galimybės prižiūrėti stalo, tačiau taip pat nori jausti natūralumo ir jaukumo dvelksmą savo virtuvėje.

Perkant

Mediniai baldai, taip pat ir virtuviniai stalai, interjero kūrimo atžvilgiu yra nepamainomi daiktai, kadangi įsigijus vieną medinį daiktą, praėjus kiek laiko, visai paprastai galima prie jo derinti ir kitus interjero elementus. Renkantis medinį stalą virtuvei, svarbiausia yra atsižvelgti į savo šeimos poreikius ir, žinoma, virtuvės dydį. Nevertėtų nusiminti parduotuvėje neradus tinkamo ir patinkančio stalo – kone kiekvienoje baldų parduotuvėje virtuvinius stalus galima išsirinkti iš katalogų pagal savo poreikius. Stalų kainos svyruoja nuo 200–300 šimtų litų iki kelių tūkstančių, priklausomai nuo to, ar tai yra dizainerio sukurtas stalas, ar serijinis gaminys, taip pat iš kokio medžio jis pagamintas.

Įdomūs modeliai

Virtuvinis stalas–baras su spintelėmis ant ratukų

Toks pasirinkimas dviejų asmenų šeimai būtų labai praktiškas, kadangi pakankamai daug daiktų galima sudėti į po stalu esančias spinteles. Be to, šis stalas – lengvai stumdomas, taigi yra patogus naudoti, o kartu ir puikus interjero atnaujinimo elementas, kurį vis kitaip pasukus, galima sukurti skirtingą virtuvės erdvę. Pasirinkus tokį stalą, galima nesukti galvos, ką reikės daryti, kai jis bus per mažas. Pristūmus jį prie sienos, stalą galima naudoti kaip spintelę. Tačiau jei virtuvė yra nedidelė, prireikus didesnio stalo, stalui–barui gali nelikti vietos, nes vien kaip spintelė jis užima daug vietos.

Virtuvinis stalas–baras ant vienos kojos

Dažnai renkantis virtuvinį stalą, ypač namuose, kur virtuvė kartu yra ir svetainė, susiduriama su vietos problema. Neretai virtuviniam stalui jos tiesiog nelieka. Tokiu atveju pats geriausias variantas yra virtuvinis stalas–baras ant vienos kojos, kurio vienas galas tvirtinamas prie sienos. Toks stalas yra ne tik patogus – tai būdas atskirti virtuvės ir svetainės erdves. Tačiau virtuviniai stalai–barai ant vienos kojos yra siauri, taigi prie jo galima patogiai sėdėti tik iš vienos pusės, o smagiam paplepėjimui tai gali būti rimta kliūtis.

Virtuvinis stalas–knyga

Siekiant sutaupyti namuose vietos taip pat tinka vadinamieji stalai–knygos, arba stalai su "ausimis". Nors gali pasirodyti, jog tai visiška seniena, atgyvena, tačiau dabar tokie stalai yra gaminami pritaikant modernias technologijas ir atrodo gražiai bei stilingai. Šio stalo privalumus įvertinsite užgriuvus svečiams, kadangi neišskleistas stalas yra skirtas, pavyzdžiui, keturiems žmonėms, o išskleistas – netgi šešiems arba aštuoniems. Nenaudojamas – sulankstytas ir pristumtas prie sienos – jis taip pat nepraranda funkcionalumo ir gali būti naudojamas kaip lentynėle gėlėms, nuotraukoms ar malonioms smulkmenoms padėti.

Taigi šiandien, kai greitis ir skubėjimas yra tapę daugelio gyvenimo būdu, medinis virtuvinis stalas yra jaukiausia ir tinkamiausia vieta ne tik skaniai pavalgyti, bet ir skirti daugiau laiko sau bei savo artimiesiems.

Kaip panaikinti išdžiūvusias dėmes arba atnaujinti medinį stalą?

Išdžiūvusios dėmės

1.Jei nenuvalyta dėmė išdžiūvo, pirmiausia patariama ją valyti minkštu audiniu, sudrėkintu karštame vandenyje, taip pat galima naudoti muilą ar kitą švelnaus poveikio valymo priemonę.
2.Nedidelės dėmelės ant medinio stalo galima atsikratyti apipurškiant ją vandeniu su šiek tiek druskos ir valant citrinos skiltele.

Medinio stalo atnaujinimas

Jei senų dėmelių nepavyksta pašalinti paprastais būdais arba jų ant stalo paviršiaus yra labai daug, namų sąlygomis medinį stalą galima atnaujinti.

1.Pirmiausia stalą reikia gerai nuvalyti ir nusausinti.
2.Atsargiai ir lygiai visą stalo paviršių pašveisti švelniu šlifavimo popieriumi ar kempinėle, tačiau tik tiek, kad įsigėrusios dėmės nusivalytų.
3.Paskutinis žingsnis – padengti stalą baldams skirtu aliejumi arba laku, priklausomai nuo to, kaip stalas buvo padengtas prieš tai.

Istorija

Nuo senų senovės stalai atliko tą pačią funkciją, kaip ir mūsų dienomis. Jau senovės egiptiečiai didelius akmenis naudodavo ne sėdėjimui, o būtent maisto padėjimui ir valgymui. Graikai ir romėnai stalams gaminti naudojo įvairesnes medžiagas, taip pat ir medį. Graikai, galima sakyti, pirmieji padarė žingsnį link sulankstomų, lengvai paslepiamų stalų sukūrimo, kadangi pavalgę stalus jie slėpdavo po lovomis.


AUTORIUS: Auksė Razonavaitė

6 dalykai, apie kuriuos privalote pagalvoti prieš kabindami savo televizorių ant sienos

6 dalykai, apie kuriuos privalote pagalvoti prieš kabindami savo televizorių ant sienos

Kai rinkoje tik atsirado plokščiaekraniai televizoriai ir TV laikikliai, visi masiškai pradėjo juos kabinti ant sienų, nes taip galima buvo sutaupyti vietos kambaryje, o pats TV su laikikliu yra pakeliamas pakankamai aukštai, kad jį matyti galėtų...


5 patarimai, padėsiantys išlaikyti idealią jūsų valgomojo komplekto būklę

5 patarimai, padėsiantys išlaikyti idealią jūsų valgomojo komplekto būklę

Kadaise valgomojo komplektai buvo gaminami tik iš medienos. Vėliau rinkoje pasirodė ir metaliniai, plastikiniai bei netgi stikliniai valgomojo komplektai, bet visų tipų baldai dažnai gan greitai praranda savo prekinę išvaizdą dėl netinkamos...


Kodėl lovos pagrindas – čiužinys – turi būti aukščiausios kokybės?

Kodėl lovos pagrindas – čiužinys – turi būti aukščiausios kokybės?

Kartais atrodo, kad Jūs miegate labai neilgą laiko tarpą. Bet ar tikrai? Jūs trečdalį savo gyvenimo praleidžiate lovoje. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl lovos pagrindas – čiužinys – turi būti aukščiausios kokybės, kitaip Jūs...


Ar verta pirkti metalinius baldus?

Ar verta pirkti metalinius baldus? (1)

Su metaliniais baldais susiduriame vis dažniau. Populiarėjantis minimalizmo judėjimas, pasaulinės mados ir žmonių praktiškumas lemia, kad metaliniai baldai atkeliauja į vietas, kur anksčiau buvo matomi tik mediniai baldai. Vis dažniau metalinius...


Kaip išsirinkti tinkamą medžiagą baldui

Kaip išsirinkti tinkamą medžiagą baldui

Rinkdamiesi medžiagą baldams, žinoma, pirmiausiai atsižvelgiame į aplinkos, kurioje baldas bus eksploatuojamas interjerą, į kūrybinę viziją, idėją bei pageidaujamos medžiagos rūšį, t.y. ar pageidaujame odinių baldų ar audiniu vilktų baldų.


Biuro baldai lankytojams

Biuro baldai lankytojams

Dažniausiai biuro patalpos yra skirstomos zonomis. Tai yra darbo patalpos bei vieta, kur priimami klientai arba laukiamasis. Neretai žmonės priimami ir vadovų kabinetuose, tad galima pastebėti, jog lankytojams skirtos biuro kedes turėtų atsirasti...


Idėjos virtuvės baldams

Idėjos virtuvės baldams

Kiekvieno iš mūsų namuose virtuvė yra vienas svarbiausių kambarių, tai patalpa skirta ne tik maisto gaminimui ir laikymui. Šis kambarys dažnai būna šeimos ir draugų susirinkimo vieta, kuriame pusryčių, pietų ar vakarienės metu ne tik valgoma, bet...


Lauko baldų priežiūra

Lauko baldų priežiūra

Plastikiniai baldai - praktiškai jokios priežiūros, tik dulkių valymas. Juos galima palikti lauke per žiemą nebijant, jog supus. Pavasarį nuo tokių baldų užtenka nuvalyti dulkes ir jau galima naudoti. Tačiau jų minusas - nenatūralumas. Todėl vis...


Daistana, UAB
Daistana, UAB

Patikima, praktiška ir ilgam!

Lavada, UAB
Lavada, UAB

Sukursime unikalų ir išskirtinį dizainą Jūsų namams ar ofisui. Baldų gamyba.

Albruva, UAB
Albruva, UAB

Baldai virtuvei, miegamojo baldai, indaujos, komodos, spintos, stalai restoranams, kavinėms, barams, medžio masyvo baldai namams, verslui

Nimava, UAB
Nimava, UAB

Lova spintoje - interjero sprendimai mažoms erdvėms!

Dendrus, UAB
Dendrus, UAB

Korpusinių baldų gamyba (Spintos, sekcijos, komodos, virtuvės, stumdomos durys, prieškambario baldai, svetainės baldai, biuro baldai, ekspozicijų baldai, viešbučių baldai)

Algimanto baldai, UAB
Algimanto baldai, UAB

Virtuvės baldai, svetainės baldai, miegamojo baldai, vaikų kambario baldai, prieškambario baldai, spintos, vonios kambario baldai, komerciniai baldai, biuro (kabineto) baldai, staliukai

Litaugus, UAB
Litaugus, UAB

Biuro baldai internetu

Baldai PL, UAB
Baldai PL, UAB

Internetinė prekyba baldais

Baldžiai, UAB
Baldžiai, UAB

Korpusiniai, kieti baldai - gamyba pagal užsakymus.

Evaldo baldai, UAB
Evaldo baldai, UAB

UAB Evaldo baldai – įmonė, pasiryžusi įgyvendinti pačius netikėčiausius jūsų sumanymus.

Terasus, UAB
Terasus, UAB

Didelis lauko baldų pasirinkimas. Valgomojo komplektai, minkšti komplektai, krėslai ir gultai.

Harvuda, UAB
Harvuda, UAB

Vienetinių baldų gamyba. Baldai verslui ir namams...

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Dezo paslaugos Dezo paslaugos Dezo paslaugos Dezo paslaugos Dezo paslaugos