Sausio 28d. Antradienis

Baldų atnaujinimas

Peržiūrų skaičius: 98392
Baldų atnaujinimas

Susidėvėjusio minkštasuolio, fotelio ar kėdės nebūtina išmesti. Seną patogų ir malonius prisiminimus saugantį baldą galima atnaujinti. Baldus remontuojančių, atnaujinančių ir restauruojančių verslininkų teigimu, galima atnaujinti net labai susidėvėjusius baldus arba pagal seną modelį pagaminti naujus.

Remontas gelbsti ne visuomet

Vilniečio Lino Jaramino iš bendrovės "Baldų restauravimo centras" teigimu, visus minkštuosius baldus galima prikelti naujam gyvenimui. Jei tik žmogus pasirengęs tam skirti užtektinai lėšų. Mažiau susidėvėjusius pakanka aptraukti nauju kokybišku gobelenu ar oda. Daugiau susidėvėjusius, išklerusius ar sudilusius baldus gali tekti kapitališkai remontuoti – keisti susidėvėjusį poroloną, išklerusias spyruokles, taisyti aplūžusius atlošus bei kitas baldo dalis. Ir tik tada jį aptraukti nauju gobelenu.

Bendrovės "Ilanos restauratoriai" direktorė Ana Drutel tvirtino, kad jei baldo karkasas sveikas, nesulūžęs, jį restauruoti apsimoka. "Tačiau jei medinė baldo, pavyzdžiui, sofos, dalis yra sulūžusi, dažniausiai ją tenka visiškai perdaryti, o kartais net naują pagaminti. Tuomet jo remontuoti neverta",– aiškino A.Drutel.

Specialistė pabrėžė, jog yra žmonių, kuriems nesvarbu, kiek kainuos atnaujinti seną baldą – jie bet kokia kaina nori išsaugoti malonių prisiminimų sukeliantį daiktą. "Išmesti seną, netinkamą naudoti baldą žmogui – psichologinė trauma. Būna, kad tokio baldo restauruoti jau neįmanoma, todėl pagal seną modelį, ankstesnę jo formą, suradę kuo autentiškesnes medžiagas pagaminame naują", – aiškino A.Drutel.

Dažniausiai pagal senų baldų pavyzdį pagaminti naujus arba juos autentiškai restauruoti kainuoja brangiau, nei įsigyti naują. Antai jei susidėvėjusį baldą atnaujinti atsieina trečdalis naujo kainos, tai autentiškai jį atkurti atsieis kur kas brangiau. Žinoma, ir darbas ilgiau užtruks.

Derina prie interjero

Neišgalintieji pakloti solidžios pinigų sumos senam baldui restauruoti arba pagaminti naujam pasitenkina baldo atnaujinimu – tiesiog aptraukia nauju gobelenu.

L.Jaraminas tvirtino, kad atnaujinti senus baldus dažniausiai ryžtasi vyresnio amžiaus žmonės. Jiems toks baldas yra tarsi reliktas, su kuriuo nenori skirtis, arba įsigyti naujų neleidžia finansinės galimybės.

A.Drutel teigimu, jaunimas taip pat noriai atnaujina baldus. Jaunuoliai dažniausiai tėvų nupirktų ar atiduotų baldų apmušalus nori pakeisti pagal savo skonį, poreikius ir derinti prie kitų interjero detalių. Kiti klientai – privačius ar visuomeninius interjerus kuriantys architektai, interjero dizaineriai. Šie specialistai restauratoriams pateikia įvairių užsakymų. Antai pageidauja unikalų senovinį klasikinio stiliaus fotelį paversti originaliu šiuolaikišku interjero akcentu. O tai įmanoma parinkus įmantrų audinį, paauksavus medinį fotelio karkasą, kaip darė "Ilanos restauratoriai" atlikdami vieną užsakymą.

Baldų restauratorių duris varsto ir nekokybiškus baldus įsigiję gyventojai. Tokie klientai keičia susidėvėjusias ar sulūžusias detales, sudilusius gobelenus, nes dar nenori išmesti gana naujo baldo.

Verslininko L.Jaramino teigimu, atnaujinti baldus vidutiniškai užtrunka savaitę. "Pirmiausia atvykstame pas klientą į namus, apžiūrime baldą ar visą komplektą, įvertiname susidėvėjimą, patariame, ką reikia keisti. Jei minkštoji baldo dalis smarkiai susidėvėjusi, kartu su gobelenu reikia keisti ir poroloną. Tada vežamės baldus į dirbtuves, sutaisome ir vėl pristatome šeiminkams", – aiškino specialistas.

Kokia medžiaga – įprastu gobelenu, dirbtine ar natūralia oda – aptraukti susidėvėjusį baldą, renkasi pats klientas. Jei užsakovas dar neturi įsigijęs norimo audinio ar odos, baldų remonto specialistai pasiūlo išsirinkti iš turimų pavydžių. Jei užsakovas nori ypatingo, reto audinio, jo paieškos gali užtrukti, o baldų remontas prailgti. Jei baldas įmantrus, senovinis ar klasikinio stiliaus, jį atnaujinti užtrunka taip pat ilgiau.

Kainos įvairios

Baldų ar jų komplekto atnaujinimo kaina priklauso nuo specialistų darbo, pasirinktų audinių vertės bei papildomai sunaudotų medžiagų – porolono, spyruoklių, vatos. O jei reikia remontuoti arba keisti itin susidėvėjusias baldo dalis, kaina taip pat šokteli.

L.Jaramino teigimu, neįvertinus baldo susidėvėjimo sunku pasakyti, kiek kainuos jį atnaujinti. Įprastam foteliui atnaujinti gali prireikti 100–500 litų, kėdei aptraukti nauju audiniu – nuo 15 litų. Norint naujam gyvenimui prikelti visą minkštųjų baldų komplektą piniginė gali suplonėti ir 400, ir 2000 litų. Jei klientas pageidauja odos, kaina dar labiau šoktelės. Visose įmonėse kainos panašios.

Įmantrių, originalių ar senovinių baldų restauravimas, kai išsaugomas arba atkuriamas jų autentiškumas, kainuoja dar brangiau. Šiuo atveju kaina priklauso ne tik nuo audinio kainos, bet ir nuo darbų trukmės.

A.Drutel pasakojo, jog atnaujinti galima ir lovas, tereikia pagal konkrečius matmenis pagaminti naujus čiužinius. Antai vienugulės lovos čiužinys kainuoja 400 litų, dvigulės – 700 litų. Į šią kainą įeina ir specialistų darbas, ir panaudotos medžiagos – spyruoklės, porolonas, vata, užvalkalas. Lovų čiužiniai pagaminami per 2–3 dienas.
Lietuviški vienetiniai ir išskirtiniai natūralios medienos baldai Jūsų namams

Lietuviški vienetiniai ir išskirtiniai natūralios medienos baldai Jūsų namams

Ne paslaptis, kad į madą grįžta klasika. Kur pažvelgsi, viskas kažkur matyta, tačiau pateikta naujai. Technologijos tobulėja, o medžiagos išlieka tos pačios, tad tai, kas kadaise galėjo atrodyti savaime suprantama ir natūralu, dabar yra itin...


Nestandartiniai virtuvės baldai

Nestandartiniai virtuvės baldai

Nestandartinis individualiai gaminamas baldas susideda iš kur kas daugiau paslaugų. klientai dažniausiai įsivaizduoja ne patį baldą, o pakitusią erdvę, kurios dalimi šis baldas taps. Sieną durelių, nuo vienos sienos iki kitos besitęsiančių stalčių...


Nestandartinių baldų gamyba namams

Nestandartinių baldų gamyba namams

Tikriausiai esate buvę tokioje situacijoje, kai renkatės baldus ir niekaip negalite rasti tinkamų? www.epobaldai.lt - nestandartinių, išskirtinių baldų gamintojas siūlo rinktis nestandartinius baldus! Nestandartiniai baldai - vienintelė ir...


Minkštų baldų priežiūra

Minkštų baldų priežiūra

Minkšti baldai yra nemaža investicija į jaukią jūsų namų ar biuro atmosferą. Tiesa, tokie baldai yra jautresni ir reikalauja daugiau priežiūros. Svarbiausia, kad jų teikiamas malonumas neatimtų per daug laiko ir nesukeltų per daug rūpesčių. Taigi,...


Šiuolaikiški valgomojo stalai

Šiuolaikiški valgomojo stalai

Valgomojo stalai tai yra pagrindinė virtuvės arba valgomojo dalis, tai yra vieta , kurioje susirenka visa šeima. Šie baldai užima svarbią vietą namų interjere, atkreipia į save dėmesį ir todėl reikalauja, kad jų pasirinkimas vyktų labai atsakingai.


Dviračių ratai ir lėktuvų sparnai virsta unikaliais baldais

Dviračių ratai ir lėktuvų sparnai virsta unikaliais baldais

Kuo papuošti kambarį – prakiurusia dviračio kamera ar lėktuvo bomba? Trys dizaineriai iš JAV nė kiek nesutriktų išgirdę šį klausimą. Tai, kas mums gali pasirodyti kaip atliekos, šių vyrų dėka virsta meno kūriniams prilygstančiais baldais....


Korpusiniai baldai

Korpusiniai baldai

Korpusiniai baldai sudaro daugiau nei pusę bet kuriame bute esančių baldų. Jie yra įvairios išvaizdos ir paskirties: knygų spintos, spintelės, lentynėlės, stalai. Korpusiniai baldai gali būti įvairių stilių: klasikiniai arba modernūs,...


Baldų derinimas: dažniausiai pasitaikančios klaidos ir kaip jų išvengti?

Baldų derinimas: dažniausiai pasitaikančios klaidos ir kaip jų išvengti?

Kuriant būsto interjerą, vieni svarbiausių kriterijų yra grožis ir funkcionalumas. Tam, kad patalpose būtų jauku, malonu leisti laiką, išlaikyti stiliaus ir patogumo harmoniją siekiama net pačioje mažiausioje erdvėje. Tačiau kambarių įrengimu...


Harvuda, UAB
Harvuda, UAB

Vienetinių baldų gamyba. Baldai verslui ir namams...

Kandelas, UAB
Kandelas, UAB

Mes padedame sukurti šviesius ir jaukius namus

MOBLER, S.Laskausko I.Į
MOBLER, S.Laskausko I.Į

Miegamojo baldai, virtuvės baldai, lauko baldai, mediniai laiptai, lauko langų ir durų apdaila, svetainės baldai, vonios baldai

Alneka
Alneka

Baldų dažymo paslaugos, mdf plokščių pjovimas, CNC frezavimas.

Sakalius, UAB
Sakalius, UAB

Aurimo Sakalausko kūrybinės baldų dirbtuvės - nestandartiniai, virtuvės, restorano, svetainės, sakraliniai ir kt. mediniai baldai.

OAKY OAK, UAB
OAKY OAK, UAB

Modernaus dizaino ąžuolo masyvo ir metalo baldai. Susikurkite savo svajonių erdvę.

Dendrus, UAB
Dendrus, UAB

Korpusinių baldų gamyba (Spintos, sekcijos, komodos, virtuvės, stumdomos durys, prieškambario baldai, svetainės baldai, biuro baldai, ekspozicijų baldai, viešbučių baldai)

BSM furniture service
BSM furniture service

Baldų surinkimas, baldų montavimas, santechnikos perdarymas/pajungimas, buitinės technikos pajungimas, baldų mechanizmų kalibravimas/keitimas, staliaus darbai

Litaugus, UAB
Litaugus, UAB

Biuro baldai internetu

Nimava, UAB
Nimava, UAB

Lova spintoje - interjero sprendimai mažoms erdvėms!

Lavada, UAB
Lavada, UAB

Sukursime unikalų ir išskirtinį dizainą Jūsų namams ar ofisui. Baldų gamyba.

KASPARO BALDAI, UAB
KASPARO BALDAI, UAB

Baldų gamyba, prekyba, Dekoratyviniai stiklai, Buitinė technika, Vonios baldai, Ofiso baldai, Virtuvės baldai, Komodos, lovos, Sekcijos, spintos, Vaikų kambario baldai

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.