Gegužės 28d. Ketvirtadienis

Baldų atnaujinimas

Peržiūrų skaičius: 98392
Baldų atnaujinimas

Susidėvėjusio minkštasuolio, fotelio ar kėdės nebūtina išmesti. Seną patogų ir malonius prisiminimus saugantį baldą galima atnaujinti. Baldus remontuojančių, atnaujinančių ir restauruojančių verslininkų teigimu, galima atnaujinti net labai susidėvėjusius baldus arba pagal seną modelį pagaminti naujus.

Remontas gelbsti ne visuomet

Vilniečio Lino Jaramino iš bendrovės "Baldų restauravimo centras" teigimu, visus minkštuosius baldus galima prikelti naujam gyvenimui. Jei tik žmogus pasirengęs tam skirti užtektinai lėšų. Mažiau susidėvėjusius pakanka aptraukti nauju kokybišku gobelenu ar oda. Daugiau susidėvėjusius, išklerusius ar sudilusius baldus gali tekti kapitališkai remontuoti – keisti susidėvėjusį poroloną, išklerusias spyruokles, taisyti aplūžusius atlošus bei kitas baldo dalis. Ir tik tada jį aptraukti nauju gobelenu.

Bendrovės "Ilanos restauratoriai" direktorė Ana Drutel tvirtino, kad jei baldo karkasas sveikas, nesulūžęs, jį restauruoti apsimoka. "Tačiau jei medinė baldo, pavyzdžiui, sofos, dalis yra sulūžusi, dažniausiai ją tenka visiškai perdaryti, o kartais net naują pagaminti. Tuomet jo remontuoti neverta",– aiškino A.Drutel.

Specialistė pabrėžė, jog yra žmonių, kuriems nesvarbu, kiek kainuos atnaujinti seną baldą – jie bet kokia kaina nori išsaugoti malonių prisiminimų sukeliantį daiktą. "Išmesti seną, netinkamą naudoti baldą žmogui – psichologinė trauma. Būna, kad tokio baldo restauruoti jau neįmanoma, todėl pagal seną modelį, ankstesnę jo formą, suradę kuo autentiškesnes medžiagas pagaminame naują", – aiškino A.Drutel.

Dažniausiai pagal senų baldų pavyzdį pagaminti naujus arba juos autentiškai restauruoti kainuoja brangiau, nei įsigyti naują. Antai jei susidėvėjusį baldą atnaujinti atsieina trečdalis naujo kainos, tai autentiškai jį atkurti atsieis kur kas brangiau. Žinoma, ir darbas ilgiau užtruks.

Derina prie interjero

Neišgalintieji pakloti solidžios pinigų sumos senam baldui restauruoti arba pagaminti naujam pasitenkina baldo atnaujinimu – tiesiog aptraukia nauju gobelenu.

L.Jaraminas tvirtino, kad atnaujinti senus baldus dažniausiai ryžtasi vyresnio amžiaus žmonės. Jiems toks baldas yra tarsi reliktas, su kuriuo nenori skirtis, arba įsigyti naujų neleidžia finansinės galimybės.

A.Drutel teigimu, jaunimas taip pat noriai atnaujina baldus. Jaunuoliai dažniausiai tėvų nupirktų ar atiduotų baldų apmušalus nori pakeisti pagal savo skonį, poreikius ir derinti prie kitų interjero detalių. Kiti klientai – privačius ar visuomeninius interjerus kuriantys architektai, interjero dizaineriai. Šie specialistai restauratoriams pateikia įvairių užsakymų. Antai pageidauja unikalų senovinį klasikinio stiliaus fotelį paversti originaliu šiuolaikišku interjero akcentu. O tai įmanoma parinkus įmantrų audinį, paauksavus medinį fotelio karkasą, kaip darė "Ilanos restauratoriai" atlikdami vieną užsakymą.

Baldų restauratorių duris varsto ir nekokybiškus baldus įsigiję gyventojai. Tokie klientai keičia susidėvėjusias ar sulūžusias detales, sudilusius gobelenus, nes dar nenori išmesti gana naujo baldo.

Verslininko L.Jaramino teigimu, atnaujinti baldus vidutiniškai užtrunka savaitę. "Pirmiausia atvykstame pas klientą į namus, apžiūrime baldą ar visą komplektą, įvertiname susidėvėjimą, patariame, ką reikia keisti. Jei minkštoji baldo dalis smarkiai susidėvėjusi, kartu su gobelenu reikia keisti ir poroloną. Tada vežamės baldus į dirbtuves, sutaisome ir vėl pristatome šeiminkams", – aiškino specialistas.

Kokia medžiaga – įprastu gobelenu, dirbtine ar natūralia oda – aptraukti susidėvėjusį baldą, renkasi pats klientas. Jei užsakovas dar neturi įsigijęs norimo audinio ar odos, baldų remonto specialistai pasiūlo išsirinkti iš turimų pavydžių. Jei užsakovas nori ypatingo, reto audinio, jo paieškos gali užtrukti, o baldų remontas prailgti. Jei baldas įmantrus, senovinis ar klasikinio stiliaus, jį atnaujinti užtrunka taip pat ilgiau.

Kainos įvairios

Baldų ar jų komplekto atnaujinimo kaina priklauso nuo specialistų darbo, pasirinktų audinių vertės bei papildomai sunaudotų medžiagų – porolono, spyruoklių, vatos. O jei reikia remontuoti arba keisti itin susidėvėjusias baldo dalis, kaina taip pat šokteli.

L.Jaramino teigimu, neįvertinus baldo susidėvėjimo sunku pasakyti, kiek kainuos jį atnaujinti. Įprastam foteliui atnaujinti gali prireikti 100–500 litų, kėdei aptraukti nauju audiniu – nuo 15 litų. Norint naujam gyvenimui prikelti visą minkštųjų baldų komplektą piniginė gali suplonėti ir 400, ir 2000 litų. Jei klientas pageidauja odos, kaina dar labiau šoktelės. Visose įmonėse kainos panašios.

Įmantrių, originalių ar senovinių baldų restauravimas, kai išsaugomas arba atkuriamas jų autentiškumas, kainuoja dar brangiau. Šiuo atveju kaina priklauso ne tik nuo audinio kainos, bet ir nuo darbų trukmės.

A.Drutel pasakojo, jog atnaujinti galima ir lovas, tereikia pagal konkrečius matmenis pagaminti naujus čiužinius. Antai vienugulės lovos čiužinys kainuoja 400 litų, dvigulės – 700 litų. Į šią kainą įeina ir specialistų darbas, ir panaudotos medžiagos – spyruoklės, porolonas, vata, užvalkalas. Lovų čiužiniai pagaminami per 2–3 dienas.Kaip tinkamai išsirinkti virtuvės baldus?

Kaip tinkamai išsirinkti virtuvės baldus?

Virtuvė yra viena iš namų erdvių, kuri gali būti vadinama namų širdimi, todėl įsirengiant namus virtuvei reikia skirti labai didelį dėmesį. Tinkamų virtuvės baldų pasirinkimas gali pareikalauti tiek laiko, tiek finansinių investicijų. Tačiau labai...


Mediniai lauko baldai

Mediniai lauko baldai

Mediniai baldai jūsų lauko verandoje ar ant jūsų išpuoselėtos pievelės atrodo puikiai. Tiesa, palyginus su iš kitų medžiagų, kaip plastmasė pagamintais lauko baldais, jie yra dažniausiai daug brangesni ir daug jautresni aplinkos sąlygoms. Taigi,...


Sodo baldai turi būti ir gražūs ir patvarūs

Sodo baldai turi būti ir gražūs ir patvarūs (1)

Pasirinkdami baldus savo užmiesčio namui, mes dažniausiai vartome ir studijuojame spalvotus katalogus, ilgai galvojame, vaikščiojame po parduotuves. Jeigu yra galimybė konsultuojamės su dizaineriais. Tačiau, pradėję sodo pertvarkymą, apie baldus...


Sėdimasis baldas – dizainerių vizitinė kortelė

Sėdimasis baldas – dizainerių vizitinė kortelė

Ne tik patogiai pasodinti, bet ir nustebinti. To siekia dauguma baldus kuriančių dizainerių. Kėdė leidžia kone labiausiai reikštis dizainerių žinioms, išmonei, fantazijai. "Kėdės projektavimo įkainiai kartais prilygsta namo projektui. Visi...


Ąžuolo lovos - sveikam miegui

Ąžuolo lovos - sveikam miegui

Beveik trečdalį savo gyvenimo praleidžiame ilsėdamiesi ir miegodami lovoje, tačiau ne visada skiriame pakankamą dėmesį savo lovos kokybei – o svarbu juk ne tik patogus miegas, bet ir miegamojo aplinka, kuri kiekvieną rytą ir vakarą veikia...


Madingi ir išskirtinio dizaino baldai

Madingi ir išskirtinio dizaino baldai

„Jeigu patogiausia miegoti ant čiužinio , tai neškime jį į svetainę“ - sako UAB „Meduma“ projektų vadovas Dainius Jačunskas. „Pamėginome įvairiais būdais transformuoti čiužinį į kitas patogias padėtis ne tik...


Originalūs ir kokybiški baldai Jums

Originalūs ir kokybiški baldai Jums

Nuo seniausių laikų, kurdami savo namų interjerą ieškome originaliausių sprendimų, tikėdamiesi, kad sukursime jaukius ir funkcionalius namus. Be abejo, svajojame ne tik apie grožį, bet ir apie kokybiškas bei ilgai tarnaujančias medžiagas. UAB...


Biuro baldai lankytojams

Biuro baldai lankytojams

Dažniausiai biuro patalpos yra skirstomos zonomis. Tai yra darbo patalpos bei vieta, kur priimami klientai arba laukiamasis. Neretai žmonės priimami ir vadovų kabinetuose, tad galima pastebėti, jog lankytojams skirtos biuro kedes turėtų atsirasti...


AUDĖJO BALDŲ CENTRAS
AUDĖJO BALDŲ CENTRAS

Kiekvieną mėnesį rengiame specialias pardavimo skatinimo akcijas, kurių metu dalį baldų parduodame žemesnėmis kainomis.

Albruva, UAB
Albruva, UAB

Baldai virtuvei, miegamojo baldai, indaujos, komodos, spintos, stalai restoranams, kavinėms, barams, medžio masyvo baldai namams, verslui

Evaldo baldai, UAB
Evaldo baldai, UAB

UAB Evaldo baldai – įmonė, pasiryžusi įgyvendinti pačius netikėčiausius jūsų sumanymus.

Terasus, UAB
Terasus, UAB

Didelis lauko baldų pasirinkimas. Valgomojo komplektai, minkšti komplektai, krėslai ir gultai.

Dendrus, UAB
Dendrus, UAB

Korpusinių baldų gamyba (Spintos, sekcijos, komodos, virtuvės, stumdomos durys, prieškambario baldai, svetainės baldai, biuro baldai, ekspozicijų baldai, viešbučių baldai)

Sakalius, UAB
Sakalius, UAB

Aurimo Sakalausko kūrybinės baldų dirbtuvės - nestandartiniai, virtuvės, restorano, svetainės, sakraliniai ir kt. mediniai baldai.

Daistana, UAB
Daistana, UAB

Patikima, praktiška ir ilgam!

BSM furniture service
BSM furniture service

Baldų surinkimas, baldų montavimas, santechnikos perdarymas/pajungimas, buitinės technikos pajungimas, baldų mechanizmų kalibravimas/keitimas, staliaus darbai

Nimava, UAB
Nimava, UAB

Lova spintoje - interjero sprendimai mažoms erdvėms!

TOP sofa, UAB
TOP sofa, UAB

TOP sofa – tai įmonė, gaminanti naujus nestandartinius minkštus baldus namams ir verslui.

Litaugus, UAB
Litaugus, UAB

Biuro baldai internetu

Baldai PL, UAB
Baldai PL, UAB

Internetinė prekyba baldais

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.